Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  107 członków

Usher Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Usher


falek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie jednak monitory - jakoś tak lubię -wróciłem z AS trochę nie kontent w bristolu nie uświadczyłem grama ushera w sobieskim pylony topazy nie zrobiły na mnie wrażenia wiem że zdarzają się ładne wysokie z membranowego papierowego ale tu finezji nie było - za to bas z mniejszych był zadziwiający z dużych za duży - na pewno gwiazdą (jak dla mnie ) był struś 150 - już drugie spotkanie i rumieniec na twarzy -może ciutek surowo ale analiza rewelacyjna -i chyba więcej usłyszeć można w salonach audio a więcej dowiedzieć na audiostereo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

????

heco to marny głośnik wysokotonowy i generalnie dziury w reszcie pasma jedyny walor to ten bas ale też bez pełnej spójności 520- to kierunek w którym pójdę bo to że nie stanę w miejscu to wiem i Ty i ja - ale daj się pocieszyć tymi szczegółami bo po heco to jak bym kordłę z kolumn zdjął no i jeszcze jak już będę w Bydgoszczy odwiedzę studio 16hertz bardzo fajne monitory pokazali na AS a czy wrócę z nimi czy jakimś droższym monitorem ushera nie omieszkam donieść ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą mi po głowie od roku - po swoich maleństwach wiem jedno firma wie jak zrobić głośnik i wyjątkowo przypasowała mi estetyka tak trochę z sonusa trochę z vienny - no misie podobają i z yamahą jak najbardziej się polubiły i albo mam wrażenie ale basu trochę więcej ..tak na pewno 601 mam na celowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />????<br /><br /> heco to marny głośnik wysokotonowy i generalnie dziury w reszcie pasma jedyny walor to ten bas ale też bez pełnej spójności 520-<br />

 

Lubisz prowokować?:)

Ten model Heco to suchetnik z niższą średnicą i basem,520 wyższa średnica i wysokie,jaka w nich spójnośc? brak wypełnienia instrumentów na średnicy,takie odchudzone anorektyczki na wybiegu mody.

Po takiej przesiadce nie dziwię się radochy,ale minie szybciej jak z Heco:(

Jakich kolumn słuchałeś z zestawieniem które masz?

 

Avatar super,ale mam nadzieję że z sąsiadem nie robiłeś jeszcze upgrade z 520,lepiej sprzedać.

Może się to zakończyć tak!! :))

 

http://www.youtube.com/watch?v=LDP6PiNHE74

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą rydzu w całości ale sam przyznasz że pomijająć barwę to metasy nawet w połowie nie przekazują tylu informacji o nagraniu co u520 - sama yamaha też jakimś mistrzem barwy nie jest a kupiłem ją po prezentacji z VA Bachami bodajże i grało naprawdę super - z racji zaś mej słabości do monitorów przeglądam różne modele z posiadanych dotychczas mile wspominam M qantum 653 - przyzwoite stereo b dobry bas słaba metaliczna barwa w ma bx2 i dali l 2 tylko niektóre aspekty brzmienia już wspominałem tu na forum ale miło wspominam mission m34i - tu wysokie były zupełnie nie do przyjęcia reszta dosyć spójna (miałem je 2 razy!) z informacji ze studio16hz monitory wystawiane na AS nie są produkowane seryjnie więc ew wycieczka do Bydgoszczy nie zakończy się z nimi spotkaniem :-( a Ty (Gulczas ) jak myślisz ? bo na metasach 7 stówek jestem w plecy to taki MAT ze mnie pełną gębą :-)) - pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcepan

 

Jak będziesz miał okazję posłuchaj monitorów USHER V 601

nie czasowy jestem aby wybrać się do Bydgoszczy ale w Twoim opisie zauważyłem że porównywałeś z eposami dynaudio i ma rx2 i skoro wybrałeś to z pewnością są dobre ale mam pytanie latem jakiś sklep oferował je z przesyłką na odsłuch i w razie niezaakceptowania przyjmował tą drogą zwrot ale jakoś nie mogę tego znaleźć a w warszawie puchy w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ushera v-601 posiadam niecały rok czasu.Największą zaletą tych monitorów jest barwa dźwięku i ogólne zrównoważenie pod tym względem niewiele kolumn nawet droższych może się równać z tym modelem.Bas i dynamika są na dobrym poziomie ten pierwszy sięga całkiem nisko (jak na monitor) tylko mógłby być trochę bardziej zwarty.Wszystko to można osiągnąć pod warunkiem, że podłączymy dobry i zarazem wydajny wzmacniacz podłączanie najtańszych wzmacniaczy sprawi, że spadnie dynamika i kontrola basu, ale tak to już jest dobre kolumny potrzebują równie dobrego wzmacniacza.Gdzieś wyczytałem, że v-601 bardzo lubi się z lampą, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.Ogólnie to kolumny na lata są na tyle dobre, że ciężko się do czegoś przyczepić przy tej cenie.Martwią mnie jedynie ceny ushera które ostanio idą mocno w gorę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A może ktoś wypowie się w temacie usher v-601 vs dynaudio 2/7 - wiem że to nie na miejscu propozycja ale w stolicy próżno szukać klubowych kolumn a na wycieczki nie mam zwyczajnie czasu

Pewnie się wypowiem, ale w przyszłym roku. Może jednak ktoś inny coś ma już do powiedzenia na ten temat. Chętnie z tobą poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym roku kopnę się do nautiliusa na posłuchanie 2/7 ale póki co moje uszatki 520 trochę się otworzyły i zaskakują mnie przestrzenią i trochę zmiękły sprzedawca mówił że nawet 3 miesiące potrzebują -sam nie wiem dołu to im pewnie nie przybędzie ale bosa AM jopek zabrzmiała dziś rewelacyjnie - dlatego jeśli nawet coś innego dobiorę to z klubu się nie wypiszę -bo to fajne kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

już są tzn dm 2/7 ooooo zupełnie inna bajka -520 grają zupełnie inaczej no ale kosztują ponad 1000 zł mniej / dm 2/7 wypożyczyłem z salonu teraz nowe wygrzewają się - jest kolosalna różnica na minus rzecz jasna - ale w tych ogranych pojawiło sie mięsko którego usherom brakuje wysokie w usherach nie maja się czego wstydzić dopiero srednica pokazuje różnice klas - jedynie klasyka wypada na usherach bardziej analitycznie dynki trochę sie kleja na górze ale przekaz w całości jest przepyszny i pełnopasmowy -dla postępu w tym duchu jestem skłonny kiedys poświęcić nawet drewniane boczki mojego sprzętu i poszukać czegoś u micromegi roksana lub innego kusiciela ufff zrobiło się gorąco - z klubu się jednak nie wypisuję i nadal czekam na porównanie dm 2/7 z 601 ushera - gdyby ktoś coś słłyszał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z klubu się jednak nie wypisuję i nadal czekam na porównanie dm 2/7 z 601 ushera - gdyby ktoś coś słłyszał ;-)

 

Porównywałem ale z DM 2/8. Poniżej moja refleksja na temat USHER V 601

 

http://www.audiostereo.pl/usher_v-601_kolumny-podstawkowe-354-3555-19.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Poszukuję użytkownika mini one dmd mieszkającego na śląsku (lub w okolicy) chętnego do ugoszczenia mnie celem umożliwienia odsłuchu. Frycowe do ustalenia, jestem otwarty na propozycje.

Zapytaj w Mega Hz Katowice http://www.sklep.megahz.com.pl/manufacturer/usher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym dołączyć do klubu USHER z moimi 602 (przesiadka z Tonsil Fiesta Front) i przy okazji mam pytanie z jakimi zestawami to gra u was forumowicze?

Pozdrawiam.

Witamy w klubie.

Jeżeli chodzi o sprzęt w połączeniu z Usher, to osobiście polecam CREEK. Wiele osób ma: Cyrus, Audiolab, Nad, Yamaha. Wszystko zależy od upodobań muzycznych i tego co oczekujemy od muzyki.

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.