Skocz do zawartości
IGNORED

musica humana - Radio Lublin


Celtix

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś słucha audycji "musica humana" w Radio Lublin? Chciałbym wiedzieć co będize w najbliższy piątek.

Czy w Dwójce nie ma już audycji pod tym samym tytułem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSICA HUMANA 13 luty 2009 r.

Audycja prezentuje muzykę dworu burgundzkiego w XIV i XV wieku - imponujący przykład różnorodności i pomysłów kompozytorskich.

 

Muzykę świecką "jesieni Średniowiecza" wykonują zespoły Alla Francesca i Hesperion XXI, Clemencic Consort oraz Martin Best Medieval Ensemble.

 

Zaprasza Stefan Münch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście tej audycji w ostatni piątek.... przyznam,że jeśli nie to nie wiele straciliście.

Ciągle tylko Alla Francesca z utworami, które nie rzucały na kolana min. jeden Solage, 2 Binchois'a, utwór Dufay - dlaczego taki nie wiem, myślę,że akurat w przypadku Dufay'a wybór polegał na tym ,żeby utwór był najkrótszy. Później trochę wczesnego średniowicza - miały być dwie pieśni trubadurów, była zdaje się jedna...ale za to jaka, słynna Kalenda maya...czyli utwór,który wszycsy kojarzą, ale mało kto słyszał.

Następnie sama śmietnaka...czyli "brzdąkania" Jordiego Savalla. Z całym czacunkiem, wiem,że dla wielu to mistrz ...ale w tym co zostało zaprezentowane czyli estampie, salaterlo i manfredina nie wypadł zbyt oszałamiająco. Mam te same utwóry w wykonaniu Schola Canorum Basilensis i brzmią o niebo lepiej. Jeśli jednak, jest czyjmś celem (jak to ma miejsce w przypadku Savalla) zapreznetowanie utwórw afgańsko-nie wiem już jakich (przyznam,że w pewnym momenice obawiałem się ,że usłysze Trebunie Tutki :):)) i walka o światowy pokój to się nie dziwię...

Na finał było jakieś salaterlo w wykonaniu Ensemble Unicorn, co było już jakimś kurjozum.

Jeśli tak wyglądają wszystkie audycje, to przyznam,że w piątek o tej porze jest wiele innych ciekawszych zajęć niż słuchanie Radia Lublin...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś inne audycje z muzyka dawną?

... oczywiście można liczyć na dwójkę, tam czasami zdarza się coś takiego.

Wczoraj słuchałem audycji z muzyką viola da gamba - od renesansu do Pandolfa....

Na marginesie znacie jakieś wczesne utwory na viole np. z XV w?

Ja znam tylko balladę Tu bies plaine z płyty Ars Cantus Musica Figurata, brzmi naprawdę interesująco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.