Jump to content
IGNORED

Yamaha + Yamaha + Mite (clone) +... ?

MastaDaniel

Recommended Posts

Witam Szanownych Kolegów!

Mam pytanie i Wasza odp. (na którą nieskromnie liczę :) napewno przyda się wielu niewtajemniczonym adeptom poważniejszego STEREO którzy szukają swojej drogi do doskonałości :) . Mam zamiar wykonać wymienione w tytule kolumienki i szukam cały czas na allegro, podpierając się tym forum i waszą nieprzebraną wiedzą jakiegoś wzmacniacza który dobrze z nimi zagra. Wątpliwości moje wzbudza fakt, iż korzystam z raczej budżetowego zestawu Yamahy + Akai (cdx-590 + tx-492 rds + Akai AM37) i właśnie wzmacniacz się "skończył". Czy jest sens przy tym cd i tunerze (mając w perspektywie klony Mite) rozglądać się za wzmakiem pokroju Pioneer'a A-757, Denon'a PMA980R, czy też Marantz'a PM 66 SE KI, czy usłyszę różnicę wybierając któryś z tych wzmaków w stosunku do "umartego" Akai AM37, lub jakiegoś wzmacniacza ze stajni Yamahy, np. AX-396. Planuję w przyszłości zmienić sprzęt, lecz jak narazie krucho z funduszami. Muzyka która najczęściej gości u mnie w domu to np. Pink Floyd, Sting, Yello, Enya, Mike Oldfield, Miles Davis, Natalie Cole, Marillion itp. rozrzut raczej szeroki :)

Proszę , nie linczujcie mnie "z punktu" , wiem że to mało audiofilskie pytanie, ale człowiek w końcu pragnie się rozwijać.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MastaDaniel, 9 Lut 2009, 15:56

>Czy jest sens przy tym cd i tunerze (mając w perspektywie klony Mite)

>rozglądać się za wzmakiem pokroju Pioneer'a A-757, Denon'a PMA980R, czy też Marantz'a PM 66 SE KI,

Jeśli masz pieniążki to tak.

>czy usłyszę różnicę wybierając któryś z tych wzmaków w stosunku do "umartego" Akai AM37,

To już Ty nam powiesz ;-) Ja pomiędzy Pioneerami a Denonami słyszę. Maranta ani Akai nie miałem. Yamahe AX-396 sobie odpuść. Jak chcesz coś taniego to kup sobie Pioneera 503R. U mnie grał kiedyś z klonami i było bardzo fajnie. Ten wzmacniacz ma funkcję nocnego słuchania, które pozwala prezycyjnie ustawić poziom głośności. Jak na taki tani wzmacniacz to gra całkiem ładnie, wygląda całkiem ładnie i ma sterowanie z pilota przy okazji :-)

Hidden Content

>Ten wzmacniacz ma funkcję nocnego słuchania, które pozwala prezycyjnie ustawić poziom głośności<

>i ma sterowanie z pilota przy okazji :-)<

"Leniuch" się przyda :) Tego Pioneera (503R) nie brałem pod uwagę, skłaniałem się jeszcze ku wzmakowi Yamahy z racji tego że "leniuch" obsłużył by cały zestaw :) Ale nie chodzi mi o wygodę, a o jakość dźwięku raczej. Swego czasu "McGyver" dośc mocno bronił AX-396 w wątku:

Hidden Content

Dlatego się nim zainteresowałem. Szukam też A-656 Pioneera, z tym że dość szybko znikają z allegro ciekawe sztuki.

Hidden Content

Hidden Content

Jeśli miałbym wybierać między Yamahą a Pioneerem to jednak stawiałbym na Pioneera.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.