Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha + Yamaha + Mite (clone) +... ?


MastaDaniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów!

Mam pytanie i Wasza odp. (na którą nieskromnie liczę :) napewno przyda się wielu niewtajemniczonym adeptom poważniejszego STEREO którzy szukają swojej drogi do doskonałości :) . Mam zamiar wykonać wymienione w tytule kolumienki i szukam cały czas na allegro, podpierając się tym forum i waszą nieprzebraną wiedzą jakiegoś wzmacniacza który dobrze z nimi zagra. Wątpliwości moje wzbudza fakt, iż korzystam z raczej budżetowego zestawu Yamahy + Akai (cdx-590 + tx-492 rds + Akai AM37) i właśnie wzmacniacz się "skończył". Czy jest sens przy tym cd i tunerze (mając w perspektywie klony Mite) rozglądać się za wzmakiem pokroju Pioneer'a A-757, Denon'a PMA980R, czy też Marantz'a PM 66 SE KI, czy usłyszę różnicę wybierając któryś z tych wzmaków w stosunku do "umartego" Akai AM37, lub jakiegoś wzmacniacza ze stajni Yamahy, np. AX-396. Planuję w przyszłości zmienić sprzęt, lecz jak narazie krucho z funduszami. Muzyka która najczęściej gości u mnie w domu to np. Pink Floyd, Sting, Yello, Enya, Mike Oldfield, Miles Davis, Natalie Cole, Marillion itp. rozrzut raczej szeroki :)

 

Proszę , nie linczujcie mnie "z punktu" , wiem że to mało audiofilskie pytanie, ale człowiek w końcu pragnie się rozwijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MastaDaniel, 9 Lut 2009, 15:56

 

>Czy jest sens przy tym cd i tunerze (mając w perspektywie klony Mite)

>rozglądać się za wzmakiem pokroju Pioneer'a A-757, Denon'a PMA980R, czy też Marantz'a PM 66 SE KI,

 

Jeśli masz pieniążki to tak.

 

>czy usłyszę różnicę wybierając któryś z tych wzmaków w stosunku do "umartego" Akai AM37,

 

To już Ty nam powiesz ;-) Ja pomiędzy Pioneerami a Denonami słyszę. Maranta ani Akai nie miałem. Yamahe AX-396 sobie odpuść. Jak chcesz coś taniego to kup sobie Pioneera 503R. U mnie grał kiedyś z klonami i było bardzo fajnie. Ten wzmacniacz ma funkcję nocnego słuchania, które pozwala prezycyjnie ustawić poziom głośności. Jak na taki tani wzmacniacz to gra całkiem ładnie, wygląda całkiem ładnie i ma sterowanie z pilota przy okazji :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ten wzmacniacz ma funkcję nocnego słuchania, które pozwala prezycyjnie ustawić poziom głośności<

>i ma sterowanie z pilota przy okazji :-)<

 

"Leniuch" się przyda :) Tego Pioneera (503R) nie brałem pod uwagę, skłaniałem się jeszcze ku wzmakowi Yamahy z racji tego że "leniuch" obsłużył by cały zestaw :) Ale nie chodzi mi o wygodę, a o jakość dźwięku raczej. Swego czasu "McGyver" dośc mocno bronił AX-396 w wątku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlatego się nim zainteresowałem. Szukam też A-656 Pioneera, z tym że dość szybko znikają z allegro ciekawe sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.