Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do NAD serii S ?


LukRin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku, iż posiadam małe dziecko zmuszony jestem przesiąść się z kolumienek podłogowych na podstawkowe. Posiadam zestaw NAD S-100 + NAD S-200 + NAD S-500i oraz kolumny AP Yara z których jestem bardzo zadowolony. Pokój w jakim znajduje się zestaw ma ok. 15 m. Proszę Was o pomoc w doborze nowych kolumienek. Na kolumny przeznaczam ok. 6000 pln, jak najbardziej w grę wchodzą używane kolumny. Zależy mi, aby grały podobnie, a nawet lepiej niż posiadane Yary ( przestrzeń, średnica, przejrzystość, znikanie w pomieszczeniu )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

można pomyśleć o AP monitorkach np. AP Step, jednak z drugiej strony Audio Physic słynie z świetnych kolumn wolnostojących. Proponuję Ci zwrócić uwagę na następujące moim zdaniem optymalnie dobrane zestawy podstawkowe:

1. HARBETH HL-P3ES2 lub najlepiej co zdecydowanie polecam HL-Compact 7ES-3. Druga kolumna jest dosyć dużym monitorem, jednak pod względem jakości dźwięku będzie to optymalna propozycja.

2. CHARIO Constellation Delphinus - dosyć potężny monitor, brzmenie dynamiczne, mocna, zaokrąglone. W stosunku do konfiguracji z AP dźwięk będzie bardziej ocieplony, troszkę mniej szczegółowy. Efekt końcowy jednak w dużej mieze zalży od pomieszczenia,

3. MONITOR AUDIO GS10 - znacznie tańsza propozycja, jednak klasowo zbliżona do AP Yara.

 

Proponuję jednak odsłuch w Twoim pomieszczeniu, gdyż akustyka ma bardzo duże znaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję usher. 817-be to fantastyczna kolumna: gdzieś niedawno ktoś pytał na forum. Miałem x-718 i było świetne. Z berylem na górze jest jeszcze lepiej: słuchałem dwa razy i byłem pod dużym wrażeniem. Prawdopodobnie jednak przestrzeń nie będzie tak świetna jak z AP, ale reszta, ośmielę sie stwierdzić, powinna być lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 15m2 to wspaniałe będą Totemy Model 1. Miałem je ponad 5 lat właśnie w niecałych 15m2. Przez parę lat grałem również na sprzęcie NADa. Myślę, że w tak niedużym pomieszczeniu będą pod każdym względem lepsze od AP Yary. Robiłem m.in. porównawczy odsłuch (w dużym pomieszczeniu) YP Spark i Totemów Model1. Sparki zagrały w porównaniu szorstko, szaro, bez barwy, bez emocji, kartonowo. Gdyby grały bez porównań to wszystko było OK, ale właśnie włączone po Totemach, w porównaniu do nich, nie zagrały w ogóle. Model 1 to żywa muzyka, klarowność, płynność, muzykalność, wielobarwność. Tak sytuacja wyglądała, a moja opinia jest niezależna od faktu, że właśnie sprzedaję moje Totemy Model 1 - ogłoszenie w dziale ogłoszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za pomoc w doborze nowych kolumienek :) Dzisiaj się dowiedziałem, że mogę nabyć od znajomego w dobrej cenie kolumny Sonus Faber Electa. Co o tym sądzicie ? Będę je miał na odsłuch dopiero za tydzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.