Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge + Dali = jakie kable?


rzempek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę ukrywał, ten sam temat założyłem na podobnym forum (bratnim czy konkurencyjnym? nie interesuje mnie to akurat). A więc sprawa jest tego typu. Moja przyjaciółka zakupiła sobie zestaw Cambridge"a 500 czyli wzmak + CD (używane). Do tego dokupiła kolumny podlogowe nówki Dali Concept 8. Pokój ma na tyle duży że raczej się nie uduszą. Zestaw stoi niepo podłaczany w pudłach bo... nie ma czym. I w związku z tym mam pytanie. Może są tutaj audiofile którzy mają doświadczenie z taką lub podobną konfiguracją i mogliby doradzić jakie kable powinna zakupić (głośnikowe + interkonekt). Oczywiście z rozsądnego przedziału cenowego, pasującego do klasy sprzętu, coby metr kabla nie był droższy niż zestaw :D

Dodam tylko że chodzi raczej o uniwersalne brzmienie bo i rock i jazz i etno bywa grane. A i poważka od wielkiego dzwonu u niej gości (jak przywiozę, ha,ha)

Będę wdzięczny za pomoc.

P.S: Pan w sklepie w którym kupowała kolumny polecił jej kabel QED Silver Aniversary XT i zaoferował konfekcję w banany. Czy nie lepiej po prostu dobrą cyną zalutować końcówki coby się nie rozdwajały? Nie wiem jak z Dali (choc sam mam) ale ponoć w Cambridge'a cięzko banany wchodzą. No i co sądzicie o tym modelu kabla do wspomnianego zestawu Cambridge 500 + Dali Concept ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz szukac przewodow ktore zlagodza wysokie tony... to zestawienie bedzie sialo gora ze az strach pomyslec... dali jasne kolumny CA jasna elektronika :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny sprzęt tylko że CA prezentuje wersja 600 V2 natomiast Dali to Concept 6. Jeżeli chodzi o podłączenie wzmaka z odtwarzaczem to u mnie to gra za pomocą kabla LINN Analogue Audio ( allegro 140 zł ), którego porównywałem z Real Cable i na tle Linn'a nie wypadł dobrze. Natomiast jeżeli chodzi o kable głośnikowe to na początku był podpięty Monitor Atmos Air 506. Dobry, gruby kabel z ciemnym brzmieniem i dobrym basem ale ze słabą przestrzenią. No a potem zastąpił go Audioquest Type 6+ no i przez dłuższy czas nie zamierzam go zmienić. Może i są lepsze kable które są relatywnie droższe ale uważam że cena sprzętu również nie jest nawet ze średniej półki - także nie ma co przesadzać. No ale wrócę do kabla. Ogólnie wszystkie kable Audioquest mają bardzo dobre recenzje co pokrywa się z odsłuchami. Type 6 dał bardzo fajną przestrzeń z dobrze kontrolowanym basem - gra to ładnie i przyjemnie dla ucha z duża ilością detali - Naprawdę kabel godny polecenia. A jego cena to 240 zł za 2x3m bez konfekcji ( używany allegro ). Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzempek, 9 Lut 2009, 23:05

 

>P.S: Pan w sklepie w którym kupowała kolumny polecił jej kabel QED Silver Aniversary XT i zaoferował

>konfekcję w banany. Czy nie lepiej po prostu dobrą cyną zalutować końcówki coby się nie rozdwajały?

 

Pan z salonu poleca silver do tego zestawu. Trochę się dziwię. Logiczne byłoby zastosowanie cuprum :)

 

Zalutowanie końcówek wystarcza. Koleżanka nie będzie przecież wypinać tych kabli kilka razy na dzień :) A za konfekcję to możesz słono zapłacić. Już były takie przypadki na forum - czystego zdzierstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA ODZEW :) proszę o jeszcze.

MOŻE SKONKRETYZUJĘ: wysokie, średnie, niskie wiadomo że byłoby cacy żeby każdy aspekt był na tip top ale tak się nie da po prostu. Tak więc dwa aspekty są bardzo ważne:OCIEPLENIE I PRZESTRZEŃ! Jak znam gust koleżanki (a znam) to właśnie taki dźwięk lubi - ciepły i przestrzenny, oderwany od głosników. Najgorsze by było gdyby kabel nadmiernie rozjaśniał i wyostrzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz podłączyłem CA 640v2 do systemu mojego wujka z Dali 450

interkonekt Van der Hul The second, Nordost Flat Gold mk2 na górę, Xlo pro 600 na dół

wzmak Kenwooda nie pamiętam dokładnie jaki model

 

Nie dało się słuchać

 

Jazgot na maxa

 

Jakby nie VdH to by krew z uszu poszła

 

 

Ten interkonekt możesz sprawdzić - daje ocieplający efekt

ale opinie są różne lepiej posłuchać samemu

 

Nordosta i innych podobnych jasnych kabli lepiej nie ryzykować

a jeśli już to przed kupnem wypożyczyć do domu i przesłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.