Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i CD za 1000zł a może tylko..


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Więc sprawa wygląda tak mam kolumny DIY na Seas L18/RNX/P oraz 27TBFC/G(klony Qba Sobieski 3) i od momentu kiedy je skończyłem nie jestem zadowolony z dzwięku jakie z siebie wydobywają. Tak naprawdę niczego im nie brakóje ale nie słucha się ich z taką przyjemnością jak bym chciał, z ciekawości pojechałem z nimi do mojego kolegi który ma dość dobrą elektronikę(Ampli Onkio Integra modelu nie pamiętam ale podobno drugi od góry, CD najwyższy model Yamahy z przed 10lat) i oniemiałem jak usłyszałem jak grają ,po prostu to było to czego szukałem.

 

Obecnie mam wzmacniacz Denon PMA860 o CD DCD660 spięte interkonektem Klotza.

 

Czy z 1000zł kupi się coś lepszego od tego co mam czy może lepiej zainwestować tylko w odtwarzacz CD bo on chyba ma większy wpływ na dzwięk niż wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>toma085,

 

Prawdopodobnie piecyk który masz nie jest w stanie napędzić tych kolumn. Za 1 kzł trudno o dobry wzmacniacz i CD nawet z drugiej ręki. Wymiana CD nie jest bez znaczenia, ale w tym przedziale cenwoym da na pewno mniejsze efekty niż wymiana wzmacniacza.

 

Wreszcze, skoro połączenie zestawu kolegi z Twoimi kolumnami tak Ci się spodobało to może poszukaj takich samych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej takich klocków jak kolega to nie kupię bo on za swojego używanego CD dał 1500zł a za ampli z uszkodzonym potencjometrem 2000zł(oczywiście też używka)co do mojego wzmacniacza to mocy mu nie brakuje bo daje 100W przy 8R i wydaje mi sie że to aż za dużo do jeden 18cm woferek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczoł tez od interkonektu...klotz..nie jest naciekawszy.Ja zminilem na profogolda i efekt był duzo lepszy...1000zł na wzmazniacz i cd to zdecydowanie zamało...Za samo cd -lekko ztuningowane Onkyo..zapłaciłem 400zł..i to tez jako raczej baza do modyfikacji..ale poprawa jes wyrażna. proponyje stopniowe wymienianie poszczególnych elementów systemu..i przeznaczenie wiekszej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ktora 10-letnia Yamaha kosztuje 1500zl? Nie znam takiej. Wszystkie niepokojace objawy to efekt beznadziejnego CD ktore masz. Wzmacniacz da rade. Jest moze troche jasny i suchy ale bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację jasny jest ale mocy ma dosyć.W takim wypadku to za jakimi CD-kami się rozglądać w jakiej kwocie i jakimi modelami a może swojego denona poddać Tuningowi?(czy jemu już nic nie pomoże)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toma085, 10 Lut 2009, 13:44

 

A tak z ciekawości - robiąc te klony miałeś schemat zwrotki? Jeżeli nie to czy robiłeś jakieś pomiary czy tylko z kalkulatora korzystałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takim laikiem nie jestem schemat pobrałem ze strony Zaph Audio była zaprojektowana specjalnie do tych kolumn:http:http://www.zaphaudio.com/audio-speaker17.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dobrze by był gdyby sprzęt do moich Sasów był by bardziej ciepły niż są Denony ponieważ te kolumny również są bardzo jesne i to może jest przyczyna że dzwięk jest męczący.

 

Jeszcze jedno pytanko co zrobić żeby dzwięk lepiej dorywał się od kolumn muszę przyznać że ciężko mam uzyskać efekt znikania kolumn. Dodaję zdięcie podglądowe.

C:Documents and SettingsTomaPulpitqq.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toma085, 10 Lut 2009, 21:12

 

>Jeszcze jedno pytanko co zrobić żeby dzwięk lepiej dorywał się od kolumn muszę przyznać że ciężko

>mam uzyskać efekt znikania kolumn.

 

Najlepiej poprosić kogoś kto ma oryginalne QBA o schemat zwrotki albo spróbować samemu zrobić lepszą zwrotkę. Osobiście jakoś sceptycznie podchodzę do projektów ze wskazanej przez Ciebie stronki, w szcególności z uwagi na to, że używa on rozbudowanych filtrów. Może i osiągnie pasmo bliskie liniowego, ale za to kosztem innych aspektów brzmienia.

 

Ja mam oryginalne kolumny QBA i to jest moim zdaniem fantastyczna konstrukcja. Są płyty, na których dźwięki słyszę nawet nieco za sobą o czym już zresztą pisałem na forum. A to zasługa dobrego zgrania zwrotki. I za to właśnie się płaci kupując oryginalne kolumny. Chociaż uważam, że mając w domu sprzęt jiga i odrobinę pojęcia samemu też można zrobić świetnie grające kolumny. A jeżeli już klonować, to dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na szybko to spróbuj je wystawić bardziej na środek pokoju i sprawdź czy coś się zmieniło. Teoretycznie powinno się nieco poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toma085, 10 Lut 2009, 21:12

 

>Jeszcze jedno pytanko co zrobić żeby dzwięk lepiej dorywał się od kolumn muszę przyznać że ciężko

>mam uzyskać efekt znikania kolumn. Dodaję zdięcie podglądowe.

 

Przede wszystkim to masz gołe ściany. Nie oczekuj cudów pod względem przestrzeni w takim pomieszczeniu. Dopiero w miarę poprawna akustyka dopiero daje wrażenie, że dźwięki wydobywają się spomiędzy kolumn.

Tylko dla przykładu i ramach testu powieś na bocznych ścianach jakieś miękkie koce, coś w tym stylu. Ważne jest umiejscowienie. Muszą być powieszone w miejscu pierwszych odbić. Czyli mniej więcej w połowie odległości między kolumną a fotelem. Za fotelem też warto coś powiesić.

 

Broń Boże nie namawiam to wieszania paskudztwa na ścianach :) Namawiam do testów. Jak Ci się spodoba to pomyślisz o estetycznych ustrojach. Nawet dobrze Ci znane głosy domowników, inaczej zabrzmią w pomieszczeniu o dobrej akustyce. Nie na się nie zauważyć skrócenia pogłosu. Co oczywiście istotnie poprawia głębię dźwięku, ociepla go i czyni przyjemnym dla ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman mogę cię zapewnić że zwrotnica jest poprawna bo przetestowana przez wiele osób które mają wiele większe pojęcie o zwrotnicach niż ja i ty co do kolumn to gdy byłem u kolegi z nimi to jego kolumny orginalne Visatona (nie paniętam dokładnie modelu ale VIB coś tam na AL170 kosztowały 3,500zł) wypadły bardzo bladziutko w porównaniu do moich jedynie basu było więcej no ale to podłogówki. W temacie ustawienia na wiosnę będę robił pokoik odsłuchowy tylko na własne potrzeby czyli sprzętu więc coś pomyślę o odpowiednim zagospodarowanu ścian.

 

Powróćmy zresztą do sedna sprawy co i na co zmienić w elektronice żeby dźwięk stał się bardziej przyjemny dla ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie obecne ustawienie..+ pusty pokój..niesprzyja dobremy dzwiekowi...Ja mam podobny problem i wiem ile daje odsyniecie kolumn od sciany..zmiana konta oraz dtwan na podłodze...Poeksperymentuj z intekonektem..pozycz od logi..pozucz od niego tez ta Yamahe... u mnie wymina Cd..na ztuningowane Onkyo..dała duzo...za 700 - 1200zł.. masz duzy wahlasz cdeków, dac, modernizacja... Mysle ze wty, jamahe Twojego kolegi..(jesli sie sprawdzi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem..rozwiazaniem bylo przestawienie sprzetu na dluzsza sciane pokoju i przelozenie TV na sciane (zeby nic nie bylo pomiedzy kolumnami). Bylo znacznie lepiej. Ostatecznym ruchem byla zmiana kolumn.. w tej chwili przestrzen jest imponujaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam odtwarzacz CD to max 500zł mogę wydać tylko jaki za czym się rozglądać i czego szukać, najlepiej żeby było podatne na tuningowanie.

 

Co do ustawienia to dzisiaj poeksperymentuję wystawie ten fotel i rozstawie szerzej kolumny odsuwając je od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak zrobiłem dziś eksperymęcik z ustawieniem i ku mojemu zdziwieniu zostałem bardzo zaskoczony co usłyszałem , dźwięk normalnie rozpłynoł się po pokoju.Kolumny stały po metr od tylnych i bocznych ścian między nimi jakieś 3m. Wreszcie usłyszałem jak wspaniale dźwięk odrywa się od kolumn ,w ogóle dużo łagodniejszy jak by nie podbity nie męczył słuchałem 2 godziny i bez najmniejszego zmęczenia co ciekawe odsłuchiwałem jeszcze raz wszystkie płyty bo nie wierzyłem jak bardzo zmieniła się przestrzeń i stereofonia. To chyba nie jest wina moich denonów tylko kiepskiego akustycznie pokuju i ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka i ustawienie sprzętu to połowa sukcesu. Jakoś do wielu, nawet do zatwardziałych audiofili to nie dociera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Czy wymienienie górnej i dolnej podstawy na granitowe +kolce w podstawkach pod kolumny da większy efekt czy tylko lekko zauważalny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toma085, 10 Lut 2009, 22:46

 

>Iceman mogę cię zapewnić że zwrotnica jest poprawna bo przetestowana przez wiele osób które mają

>wiele większe pojęcie o zwrotnicach niż ja i ty

 

A skąd wiesz jakie ja mam "pojęcie" w tym temacie ?

;-)

 

Zaprojektowanie równego pasma nie jest szczególnie trudne. Natomiast największy problem sprawia żeby zarazem osiągnąć świetną przestrzeń,scenę i lokalizację. I niestety bardzo rzadko się osiąga się tu rewelacyjne rezultaty, nawet przez ludzi którzy mają "pojęcie" o zwrotnicach i tworzą drogie zestawy. A niekiedy udaje się to odnaleść w tanich kolumnach.

 

Dodatkowo duży wpływ na te czynniki ma ustawienie kolumn, a niestety rzeczywiście jest to często pomijane kosztem praktycznego wykorzystania pomieszczenia i potem się ludzie dziwią, że nie gra jak należy. Inna sprawa, że nie każdy może sobie pozwolić na takie zagospodarowanie przestrzeni jakie by chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.