Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz prawie sprzętowy - mpxplay


bsw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do budowy "serwera muzycznego" opartego na PC ale z interfejsem użytkownika zbliżonym do innych "klocków hi-fi" czyli nie monitor i klawiatura a lcd i pilot. Oczywiście foobar spełnia te oczekiwania ale jego największą wadą jest... platforma Windows. Ładuje się toto zbyt długo jak na urządzenie sprzętowe. Ale najgorsze że ten system wymaga zbyt często "interwencji klawiaturowo-monitorowej". Przez zupełny przypadek trafiłem na programik mpxplay.exe:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ma on wszystko co mi potrzeba - wbudowany interejs do sprzętowej obsługi lcd i ir, spore możliwości konfiguracji i niskie wymagania sprzętowe. Ale co również ważne jego podstawową platformą jest system operacyjny DOS. Zaleca się użyć systemu operacyjnego FreeDOS który obsługuje Fat32 i długie nazwy plików. Pewnym ograniczeniem może być lista obsługiwanych kart muzycznych ale nie jest tak najgorzej. A dzięki DOS start urządzenia jest prawie błyskawiczny - u mnie poniżej 25sek i przy tym absolutna pewność że startuje tylko to co chcemy - na reszcie pełna kontrola komputera! Niskie wymagania sprzętowe zapewniają tanią budowę i co ważne - pasywne chłodzenie. Program odtwarza całe mnóstwo różnych plików muzycznych (w tym *.wav i *.flac oczywiście), obsługuje wszelkiej maści playlisty, tagi i.t.d. Ma też wbudowany serwer ftp co umożliwia zasilanie urządzenia w muzykę przez domowy lan.

Zachwycam się nim bardzo ale... najważniejsze pytanie - jak on gra?

I tu się nie mogę wypowiedzieć bo będę subiektywny. Porównuję go z Foobarem i nie słyszę różnicy na gorzej.

Dletego postanowiłem zapytać na tym szacownym forum:

 

Czy ma ktoś doświadczenia z programem mpxplay ?

Jak wypadły porównania?

 

Jeśli nie - zachęcam do testów - można ściągnąć sobie wersję skompilowaną pod windows.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Pomysł ciekawy. Jednak z estetycznego punktu widzenia, dla mnie nie do zaakceptowania.

 

Kiedyś też przmyśliwałem o czymś takim jak odtwarzacz (prawie) sprzętowy.

Widział mi się jednak w tej roli jednak jakiś odchudzony Linux lub BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "estetyczny punkt widzenia" ?

Chodzi o konsolowy interfejs użytkownika (którego i tak nie będzie widać) czy diy obudowę - która wcale nie musi być brzydka ?

 

Co do linux/bsd - trzeba mieć trochę o tym pojęcia.

A dos jest banalny w konfiguracji i częściowo kompatybilny z windows (co ułatwia przesiadkę)

Myślę też że bez specjalnych zabiegów ładuje się też szybciej od linuxa.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu interface wygląda jak z czasów komputerów klasy XT/AT?

mogli chociaż zrobić minimalistyczny ale ludzko wygladający pulpit...

 

szkoda, że mało sprzętu obsługuje bo ilość wspieranych formatów jest wystarczająca

 

p.s. - w 25 sekund to spokojnie się win XP załaduje - zaraz po instalacji ale ze wszystkimi sterami startował u mnie w 16 sekund od naciśnięcia guzika POWER więc nie ma co demonizować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może z linuxów geexbox? całość zajmuje obraz zajmuje niecałe 10mbda się obsługiwać z pilota, o ile pamiętam to da się dorzucić jakąś obsługe wyświetlaczy alfanumerycznych

ogólnie wszystko jest na stronie projektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podał kolega Warg to dobre rozwiązanie ale IMO na HTPC, wymaga jednak rozsądnej wielkości wyświetlacza.

 

Ja od dawien dawna przyglądam się XMMS2 którym można sterować choćby przez www (pilotem również) więc do sterowania wystarczyłby telefon z WiFi lub palmtop jako bardziej 'wypasiony' pilot. Klocek nie musiałby wtedy dysponować ekranem jako takim (a mógłby mieć np. gustowny wyświetlacz VFD). Platformą mógłby być jakiś SoC kompatybilny z x86, wyjście przez USB na DAC i mamy prawdziwy audiofilski klocek.

 

Rozpoczęcie takiego projektu wymaga jednak sporej ilości czasu... a tego niestety nie posiadam, mam na liście jeszcze z 3-4 duże projekty niestety bynajmniej nie związane z audio :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>josef

interface jest nieistotny - nie będzie do tego monitora tylko wyświetlacz lcd np. 4x24znaki.

Z tego co się orientuję są do tego nakładki. Foobar bez pluginów też urodą nie grzeszy ;-)

Z tym czasem ładowania to jest zależne od komputera, ale sam system i program wstaje błyskawicznie.

Najdłużej trwa inicjalizacja samego komputera...

 

>Warg

GeeXboxem się bawiłem i owszem do filmów niczego sobie, ale do muzyki się nie nadaje.

 

A mi chodzi tylko o muzykę.

Jak to gra w stosunku do np. foobar ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o sterowanie to ideałem wydaje mi się pilot zaopatrzony we własny wyświetlacz - wtedy nie trzeba ekranów na PC a sterować można wygodnie leżąc na wyrku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad pilotem z wyświetlaczem się zastanawiałem jak to wykonać. I wpadłem na pomysł aby wykorzystać do tego bluetooth a w charakterze pilota komórkę z sofem w javie. Pod względem sprzętowym wszystko jest dostępne i tanie, kwestia tylko odpowiedniego softu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie typu pilot + lcd podalem w watku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ekran ok 15-17 cali do audio lub wiekszy przy htpc, koszta niskie, a patent sprawdza sie swietnie. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie cos takiego jak ma foxbat (posty w polowie strony). Xbox z XBMC i sterowanie za pomoca PDA wifi. Moim zdaniem przegladanie katalogow z muzyka i filmami na wyswietlaczu czterowierszowym moze byc uciazliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem linka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak Ci sie nie podoba Xbox, to mozna zainstalowac XBMC na jakimkolwiek innym PC

 

No więc zciągnąłem i wypaliłem: XBMC_Live-8.10.iso

ale mój "jakikolwiek" PC ani myśli działać - wyświetla na ułamek sekundy ekran z logowaniem a potem ciemność widzę...

 

Chyba pozostane przy DOS + mpxplay :-)

Tak mi się spodobał ten programik że foobar poszedł w odstawkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, ze ani razu nie powiedzialem, iz xbox mi sie nie podoba :). na milosc boska - nauczcie sie czytac ze zrozumieniem. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze jeden nie ma wyjscia cyfrowego, a drugi jest za glosny. Czyli jak mam to rozumiec? Ze oba sa "zajebiste"?

 

Gdybym obecnie myslal o budowie komputera HTPC, to wstrzymalbym sie do lata i zaczekal na komputery oparte na platformie Nvidia ION. Bardzo kompaktowa konstrukcja, pobor mocy nie wiekszy niz 30W i bezproblemowe odtwarzanie plikow fullHD (1080p).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11822-100004075 1234453688_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xbox 360 - jako platforma do rozrywki jest zajebisty :) zaraz mi powiesz ze muzyka jest rozrywka - otoz innej rozrywki dalej chyba tlumaczyc nie musze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie jestem na etapie testowania xbmc wlasnie na opisanym w podanym watku komputerze, calosc nadal sterowana przez pilota + girder, staram sie wykorzystac m.in. z braku miejsca sprzet jako media center z naciskiem na muzyke. karte terrateca zastapila m-audio, foobara - xbmc, po godzinach konfiguracji zyskalem swietna obsluge filmow, emulatory gier salonowych i konsol od nintendo do ps1, baze zdjec itd., ale nie o tym mowa... lekka (!) utrata jakosci audio xbmc vs. foobar jest odczuwalna, natomiast czekam tylko na rozwoj xbmc w wersji svn, ktora z kazdym dniem pnie sie do przodu, tylko wypatrywac asio! co lepsze, xbmc jest "dopalany" karta graficzna, dlatego na moim starym, poczciwym pc-cie wszystko pieknie dziala, zmodyfikowany skin vision prezentuje i spisuje sie niesamowicie, w wolnej chwili wrzuce sceeny/foty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanczyk, 12 Lut 2009, 16:48

 

>Napisales ze jeden nie ma wyjscia cyfrowego, a drugi jest za glosny. Czyli jak mam to rozumiec? Ze

>oba sa "zajebiste"?

>

>Gdybym obecnie myslal o budowie komputera HTPC, to wstrzymalbym sie do lata i zaczekal na komputery

>oparte na platformie Nvidia ION. Bardzo kompaktowa konstrukcja, pobor mocy nie wiekszy niz 30W i

>bezproblemowe odtwarzanie plikow fullHD (1080p).

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem to ostatnio w domu, fajna zabawka i zintegrowany układ bardzo dobrze sprawdzał się w roli transportu do mojego Beresforda! (optyk)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanczyk, 13 Lut 2009, 16:16

 

>Jak Ci sie udalo dostac dostep do tego komputera? Maja byc w sprzedaży dopiero od czerwca/lipca

>'09.

 

Miałem jedyny egzemplarz na Europę przez kilka dni od dobrego wujka Igora z Nvidii ;)

Wszystko co pojawia się w PL od Nvidii przechodzi najpierw przez moje łapy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodi, 15 Lut 2009, 19:39

 

>To nie owijaj w bawelne tylko pisz szczegolowo jak dzialal. Mi glownie chodzi o odtwarzanie 1080p -

>dawal rade, czy nie?

 

 

Dawał radę batmanowi 1080p (16GB)

Użycie procka ~30%

 

mplayer classic (Enhanced Video Renderer)

codec H264 od Cyberlinka (PowerDVD)

 

nie dawał natomiast rady z resamplerem w foobarze do 96kHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10643-100003738 1234781035_thumb.jpg

post-10643-100003739 1234781035_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanczyk, 15 Lut 2009, 22:55

 

>W srodku tego pudelka jest jeden malutki wiatrak, czy nie brzmi on jak suszarka?

 

jest dość głośny

ja bym tego nie kupił w takiej postaci (zresztą wątpię, żeby w takim tandetnym pudełku to sprzedawali)

ale sam chipset jest bardzo interesujący, da się nawet pograć - w CoD4 (1024x768, low) miałem ~50fps'ów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tez dobre ale po co sobie komplikowac zycie sa owiele ladniejsze

programy graficzne.Niedlugo ktos wyskoczy na tym forum z pytaniem

jak by sie sprawdzilo zasilanie od dynamka rowerowego :)wkoncu efekt

cieplarniany mamy.

Niektorzy na tym forum maja niesamowite patenty na dobry dziek z komputera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, nie wiesz moze kiedy mozna sie spodziewac wersji komercyjnych i jaka bedzie cena np w porównaniu do obecnego EEE Boxa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubanczyk, 17 Lut 2009, 06:42

 

>Marcin_gps, nie wiesz moze kiedy mozna sie spodziewac wersji komercyjnych i jaka bedzie cena np w

>porównaniu do obecnego EEE Boxa?

 

lato 2009

o cenach nic nie wiem, ale patrząc na możliwości powinna być sporo wyższa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.