Skocz do zawartości
IGNORED

monacor spr 6 szum, harczenie


kintaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów, jestem nowy i zielony ale mam problem z preampem. Moze ktos cos poradzi.

 

1. Jak zlikwidowac fabryczny szum. co zmodyfikowac i czy w ogole jest sens

 

2. Probrem z burczeniem podlaczam do cd i gdy potencjometr w cd jest na min glos jest w miare ok jednak po podgloszeniu cd , w kolumnach zaczyna burczec dzieje sie cos dziwnego...nie slychac muzyki

 

pyt. Czy montaz potencjometru w monacorze cos pomoze? jesli tak to w ktorym miejscu go umiescic

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kintaro,

czy ja dobrze zrozumiałem, że do preampa gramofonowego podłączasz... odtwarzacz CD?! i dziwisz się, że wówczas pre charczy? to rzeczywiście jesteś zielony w te klocki ;-D wpierw poczytaj o gramofonach, preampach korekcyjnych, itd. a dopiero potem "eksperymentuj".

conri pewnie ma rację, że brum wynika z niepodłączenia uziemienia; pospinaj wszystko ze sobą, jak Pan Bóg przykazał i posłuchaj. poza tym ten monacor, to słaby preamp, chyba lepiej brzmi vivanco pa-111, ale to tez szmelc ;-) jeśli chcesz się bawić w gramofon na poważnie, to najlepiej, jak od razu poszukasz sobie lepszego pre (np. jakiś VSPS, bugle itp.), a nie takie "cudaki" za kilkadziesiąt złotych... ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pre gramofonowego można podpiąć sedesa, ale przez tzw inverse riaa. Inaczej sygnał około/ponad 100 razy wyższy od tego, który wychodzi z wkładki wchodzi na tego preampa ... dlatego tak jest.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> ahaja

 

"Do pre gramofonowego można podpiąć sedesa, ale przez tzw inverse riaa..."

 

Może można, tylko po co?

Najpierw tłumić sygnał, a następnie go wzmocnić.

W dodatku najpierw wykonać korekcję "inverse RIAA", a następnie korekcję RIAA.

 

Po zastosowaniu tego wszystkiego otrzymujemy mniej wiecej to samo, co bez tego,

tylko, że z większymi szumami i zniekształceniami. A i charakterystyka częstotliwościowa po podwójnej korekcji też raczej już nie będzie całkiem liniowa.

 

Wobec tego - po co to wszystko???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> kintaro

 

Jeżeli dobrze Cię zrozumieliśmy i rzeczywiście podłączasz odtwarzacz CD poprzez pre-amp gramofonowy, to po prostu odłącz pre-amp i podłącz CD do wejścia liniowego we wzmacniaczu.

Masz problem z głowy i jeszcze zostaje pre-amp do sprzedania.

Chyba, że posiadasz/używasz również gramofon. Jeżeli tak, to pre-amp przyda się do gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, żeby tak podpinać i słuchać muzyki ... bo wtedy jest jak piszesz.

Napisałem, ze można.

Ja to robię jak mam poskładanego pre RIAA i chcę go intensywnie wygrzać. Wtedy załączam w pętli sedesa (świetnie się do tego nadaje)...

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest!!! rzeczywiscie podlaczylem pre gramofonowy do cd :)) przez swoja zielonosc:) ale powiem Wam cos jeszcze jest tak ze po sciszeniu na max cd marantz67 jakos to gra i to jakos dobrze powietrza idzie tyle... jest tak zeby nie sklamac wieksza scena o jakies 3 razy i bas zrobil sie milutki cieply i brzmi suuper przy klasycznej i jaazie natomiast gubi sie przy rocku itp. naprawde zal mi go odlaczac tak sie rozsmakowalem:)) dlatego zalezy mi natym aby to jakos poprawic(pre) moze jakas modyfikacja tuning itp. od razu pisze ze mam ograniczony budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie co proponujecie jakis przedwzmacniacz do cd ?, wiem ze najlepiej by bylo zaopatrzyc sie w jakis b.dobry cd :) jednak na razie jest to w sferze moich marzen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz, kintaro, sam żeś wpadł na ten pomysł podpinania CDeka pod pre RIAA, żeby tak słuchać muzy? czy może ktoś Cię podpuścił... eee, tego... namówił na takie rozwiązanie ;-D LOL

A co zamierzaliście tym osiągnąć? ;-) kintaro, czy ty masz w ogóle gramofon i czarne czarne płyty??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych,

był to przypadek... i nie posiadam gramofonu. Nie wiem dlaczego negujesz, może się nie znam, aż tak bardzo, ale słuch mam na tyle dobry, żeby zauważyć różnicę w dźwięku. Po podłączeniu wcześniej tak wyraźne i drażniące smyczki trochę się chowają, słychać wyraźnie kontrabasy i wiolonczele, jest zauważalnych wiele szczegółów, dźwięk stał się milszy dla ucha. Tylko właśnie jest ten warunek, że potencjometr w CD-ku ma być na min minimalne a we wzmaku bardzo ostrożnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda krzywa RIAA. Widać na niej, że niskie częstotliwości są wzmacniane od 20dB (!) do 0 (500Hz). Od 500-2120Hz teoretycznie wzmocnienie jest 0dB. powyżej 2120Hz wzmocnienie opada aż do 20dB przy 20kHz.

 

Coś jest chyba nie tak u Ciebie - to tak jakbyś podbił sobie we wzmacniaczu basy na max a wysokie tony z kolei skręcił na minimum ...

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kintaro.

ja niczego nie neguję - Twoje "doświadczenie" z preampem RIAA jasno wskazuje, że chyba sam nie wiesz, o co ci tak naprawdę chodzi... ;-) Bo nadal zupełnie nie rozumiem ( i przypuszczam, że nikt tu nie bardzo trybi), po co podłączasz CDeka do wzmacniacza przez preamp RIAA?! Co chcesz przez to osiągnąć? Pozytywną zmianę w brzmieniu CDeka?! Dziżas... Od razu Ci powiem - nie da rady, to się nie może udać, bez względu na to, jaki masz słuch. Używanie preampa gramofonowego do słuchania CD kompletnie nie ma sensu, bo - jak pisał tam gdzieś wyżej ahaja - jest to technicznie/elektrycznie niepoprawne...

Jeśli zaś - jak się domyślam - chcesz "poprawić" brzmienie swojego CD, to są na to ciekawsze i bardziej poprawne technicznie sposoby, niż wpinanie go do wzmaka przez preamp RIAA ;-) Możesz np. wymienić op-ampy w odtwarzaczu, zastosować bufor lampowy, możesz spróbować lampizacji, czy zastosować inny DAC np. lampucerę... No, dużo się pisze o tym na forum, ale o tym trzeba sobie poczytać, a nie robić głupie "eksperymenty" i pisać tu, że jest się zielonym w tej tematyce... ;-D

Takie jest moje zdanie, jak chcesz, to się na mnie obraź, mi to zwisa, jak nietoperz zimą. ;-) eot

pzdrw,

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm chciałoby się napisać skąd ten graf, ale nie o to chodzi rozmowa zeszła właściwie na inny całkiem temat pytałem czy możne ktoś wie jak zlikwidować szumy a dostałem jazdę za to ze w ogóle jak śmiałem podłączyć...

 

przecież nie da się wrzucić wszystkiego do jednego worka... pewnie są jakieś wspólne dane wzmacniacze tez działają podobnie czy CD i podobnie są zrobione a jednak są jakieś drobne różnice które bardzo wpływają na dźwięk.

 

Podejrzewam że nikt z Was nigdy nie podłączał, ale krytykuje bo tego się nie robi itp najpierw spróbujcie posłuchajcie zamiast od razu jazdę robić. Są wady dlatego pisze ale dźwięk jest dużo lepszy niż w bezpośrednim połączeniu, nie czysty, ale przyjemniejszy dla ucha od natarczywych sopranów.

 

Jeśli chodzi o złe podłączenie, z masa eksperymentowałem i nic nie daje, a jeśli chodzi o podbicie niskich tonów na max, a wysokich do min to tez inaczej się zachowuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kintaro, czy Ty naprawdę nie trybisz, czy tylko sobie jaja robisz?!

szum masz, bo preamp jest nieuziemiony, a charczenie - bo poziom sygnału z CDeka podanego na preamp RIAA jest o wiele, wiele razy zbyt wysoki.

człowieku, Ty nie kumasz podstaw, a chcesz debatować nad głupotami, które wyczyniasz. a tu naprawdę nie ma nad czym rozprawiać. i to bez względu na to, czy uważasz za "wiekopomne" wpinanie CD do wzmacniacza przez praeamp RIAA, czy nie... a nikt swojego sprzętu tak nie podłączał, nie dlatego, że na to nie wpadł, tylko, że... nie jest aż tak głupi ;-P po prostu. po takich "eksperymentach" można śmiało stwierdzić, że Edison to z Ciebie nie wyrośnie, daj już sobie spokój ;-P

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.