Jump to content
IGNORED

Yamaha RX-V44O + KODA AV 850 jaki kabel?

pete_rock

Recommended Posts

Witam!

Bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii. Kupiłem amplituner AV Yamaha RX-V44O i głośniki KODA AV 850. Głośniki są 8 Ohm. Jaki kabel głośnikowy kupić??? Mam z tym problem bo odwiedziłem kilka sklepów i w każdym usłyszałem co innego. Mam poważny mentlik a bez kabli dłużej nie wytrzymam....i jak tak dłużej pójdzie to podłącze to wszystko na kablu telefonicznym poleje się benzyną i poczekam na efekt. Problem mam taki bo nie wiem czy kupic kabel "noname" o średnicy 2,5mm z domieszką srebra za 10zł/metr, czy grubszy np Jamo lub Hama 4mm z samej miedzi za 9zł/metr?

Chcę zaznaczyć, że nie jestem ani audiofilem ani videofilem, ale gumowego ucha też nie mam, więc nie chcę wydać kasy na kabel który później wykorzystam do wieszania prania. Z góry dziękuję za pomoc!

widzę że na kable chcesz przeznaczyć ok. 10zł/m. W tej cenie absolutnymi pewniakami są Jamo Flat, Cordial (kosztuje ok3zł/m) i Monster cable. Te kable mogę ci polecić w ciemno! zresztą wrzuć te nazwy w forumowej wyszukiwarce zobaczysz o czym mówie!

pozdrawiam

dzięki jesko za rade! mam jeszcze kilka pytań. Zaczne od tego: Czy w przypadku 8 Ohm`owych głośników lepiej zastosować gruby kabel czy lepiej cieńki (mam tu na myśli 2,5mm).

To że lepiej używać kabli z domieszką srebra wiem, ale czy opócz zapobieganiu utleniania się kabla wpływa to w jakiś sposób na jakość dzwięku?

Przewod 2.5mm spokojnie wystarczy groby kabel nie koniecznie znaczy dobry kabel. W kablu z dodatkiem srebra wysokie tony staja sie bardziej ostre srebro wma wplyw raczej na gorne rejestry ale w kabelku za pare zl to jest bez znaczenia. Ja radze kupic Jamo Flat choc moze byc problem poniewaz zaprzestali produkcji. Pamietaj ze najwazniejsze jest prawidlowe ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia to moze wiecej zdzialac niz kabel za xxx zł.

A co myślisz o kablu Cordial CLS 225-651 2x2,5mm??? (

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Wiele osób poleca kable cordiala do budżetowych systemów. Niestety nigdzie w sieci nie mogę namierzyć jamo flat, więc musze szukać alternatywy.

Kupiłem je od przemytnika z Łodzi poprzez allegro. Cena za zestaw bez subwoofera 800 zł!!! Wrażeń z odsłuchu na razie nie mam bo głośniki są w drodze do mnie. Powinny być dzisiaj lub najpóźniej jutro. Jak tylko dostane je w swoje łapy przetestuje i dam recenzje!

Ok zdjęcia zrobie ale najpierw mam robote z kablami. Właśnie kupiłem jamo flat 2*2,5mm i podpiołem przody. Pierwsze wrażenie jest takie: w stereo jest zadowalająco tzn. góra i środek bardzo wyraźnie i czysto. Bass na podbiciu +6 jest słyszalny ale nogawką mi nie trzepie, jest w miarę głęboki i miękki. teraz już wiem że bez subwoofera długo nie wytrzymam :-) Co do wrażeń w dd lub dts to sprawa się trochę odwlecze zanim to wszystko podłącze i dojde do testowania w tandemie z dvd. Muza mp3 z komputera na 10 metrowym kablu jak na razie strasznie płasko ale wiadomo to mp3!!

>Pete_Rock:

JamoFlat'a nie znalazłem w sieci, na Allegro jest ino to:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdybyś miał kogoś z okolic sklepów RTV Euro AGD to mógłbyś popróbować tam - JFlat'y bywają jeszcze w tych mniej uczęszczanych. Dzisiaj udało mi się kupić kilka metrów w Gdyni po 9 PLN/m, ale dopiero za trzecim podejściem.

Pozdrawiam.

Niestety nie mam porównania w tym sensie że 860tki słyszałem w studio w sklepie. Niestety nie mam ich u siebie żeby porównać. Parametry muzyczne są identyczne jedynie wymiary troche inne. Nie sprawdzałem jeszcze DVD więc moją skromną recenzję opublikuje na forum na dniach...Pierwsze wrażenie :-)

Chyba jedna nieróżnią się tylko tymi 4 cm. :(( Porównywałem dokładnie dane i wyszło, że (chyba że się mylę) :

1) Głośniki w przednich kolumnach maja inne wymiary:

860F - Woofer 6,5 " x 2 Tweeter 1' x 1

850F - Woofer 5" x 2 Tweeter 3/4' x 1

Skrzynia też jest węższa z jednej strony o 2 cm a z drugiej o 4,5 cm

2) Głośniki tylnie :

Woofer ten sam w obu modelach

860S - Tweeter 3/4' x 1

850S - Tweeer 1' x 1

Skrzyne te same

3) Głośniki centralne :

860C - Tweeter 3/4' x 1

850c - Tweeter 1' x 1

Pudła te same

Wszystko byłoby oki, tylko że zmniejszyli W przednich kolumnach głośniki :((( Przez co basy będą napewno słabsze :((((

Guest spokojny

(Konto usunięte)

hehehe.....tu "przemytnik"........jak ktoś ma jeszcze ochote na AV 850....to radze się spreżac bo podobno KODA kończy produkcje tego modelu za 3 miesiące (info od importera)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.