Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V44O + KODA AV 850 jaki kabel?


pete_rock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii. Kupiłem amplituner AV Yamaha RX-V44O i głośniki KODA AV 850. Głośniki są 8 Ohm. Jaki kabel głośnikowy kupić??? Mam z tym problem bo odwiedziłem kilka sklepów i w każdym usłyszałem co innego. Mam poważny mentlik a bez kabli dłużej nie wytrzymam....i jak tak dłużej pójdzie to podłącze to wszystko na kablu telefonicznym poleje się benzyną i poczekam na efekt. Problem mam taki bo nie wiem czy kupic kabel "noname" o średnicy 2,5mm z domieszką srebra za 10zł/metr, czy grubszy np Jamo lub Hama 4mm z samej miedzi za 9zł/metr?

Chcę zaznaczyć, że nie jestem ani audiofilem ani videofilem, ale gumowego ucha też nie mam, więc nie chcę wydać kasy na kabel który później wykorzystam do wieszania prania. Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że na kable chcesz przeznaczyć ok. 10zł/m. W tej cenie absolutnymi pewniakami są Jamo Flat, Cordial (kosztuje ok3zł/m) i Monster cable. Te kable mogę ci polecić w ciemno! zresztą wrzuć te nazwy w forumowej wyszukiwarce zobaczysz o czym mówie!

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jesko za rade! mam jeszcze kilka pytań. Zaczne od tego: Czy w przypadku 8 Ohm`owych głośników lepiej zastosować gruby kabel czy lepiej cieńki (mam tu na myśli 2,5mm).

To że lepiej używać kabli z domieszką srebra wiem, ale czy opócz zapobieganiu utleniania się kabla wpływa to w jakiś sposób na jakość dzwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewod 2.5mm spokojnie wystarczy groby kabel nie koniecznie znaczy dobry kabel. W kablu z dodatkiem srebra wysokie tony staja sie bardziej ostre srebro wma wplyw raczej na gorne rejestry ale w kabelku za pare zl to jest bez znaczenia. Ja radze kupic Jamo Flat choc moze byc problem poniewaz zaprzestali produkcji. Pamietaj ze najwazniejsze jest prawidlowe ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia to moze wiecej zdzialac niz kabel za xxx zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o kablu Cordial CLS 225-651 2x2,5mm??? (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Wiele osób poleca kable cordiala do budżetowych systemów. Niestety nigdzie w sieci nie mogę namierzyć jamo flat, więc musze szukać alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Napisz kolego. gdzie kupiłeś te AV850 (i za ile) i jakie wrażenia z odsłuchu. Napisz coś o nich.

 

Pozdro

 

([email protected])

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je od przemytnika z Łodzi poprzez allegro. Cena za zestaw bez subwoofera 800 zł!!! Wrażeń z odsłuchu na razie nie mam bo głośniki są w drodze do mnie. Powinny być dzisiaj lub najpóźniej jutro. Jak tylko dostane je w swoje łapy przetestuje i dam recenzje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten przemytnik ma może ksywkę Spokojny?

 

Czekam na wrażenia (z transakcji i z odsłuchu). Do czego będziesz miał to podłączone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem te 850ki...wyglądają ładnie choć przody są troche małe. (mniejsze od 860 o jakies 8cm). Zestaw będzie chodził na amplitunerze Yamaha RX-V440. lece po kable więc resztę opiszę później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zdjęcia zrobie ale najpierw mam robote z kablami. Właśnie kupiłem jamo flat 2*2,5mm i podpiołem przody. Pierwsze wrażenie jest takie: w stereo jest zadowalająco tzn. góra i środek bardzo wyraźnie i czysto. Bass na podbiciu +6 jest słyszalny ale nogawką mi nie trzepie, jest w miarę głęboki i miękki. teraz już wiem że bez subwoofera długo nie wytrzymam :-) Co do wrażeń w dd lub dts to sprawa się trochę odwlecze zanim to wszystko podłącze i dojde do testowania w tandemie z dvd. Muza mp3 z komputera na 10 metrowym kablu jak na razie strasznie płasko ale wiadomo to mp3!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... [email protected]..."

 

widze ze tu bratnia dusza z branzy budowy turbin i elektrowni :-)))

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pete_Rock:

 

JamoFlat'a nie znalazłem w sieci, na Allegro jest ino to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdybyś miał kogoś z okolic sklepów RTV Euro AGD to mógłbyś popróbować tam - JFlat'y bywają jeszcze w tych mniej uczęszczanych. Dzisiaj udało mi się kupić kilka metrów w Gdyni po 9 PLN/m, ale dopiero za trzecim podejściem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale problem kabla mam już z głowy. udało mi się kupić sporo Jamo Flata 2,5mm w przeźroczystej osłonie po 7zł/metr. Ale dzięki za info!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam porównania w tym sensie że 860tki słyszałem w studio w sklepie. Niestety nie mam ich u siebie żeby porównać. Parametry muzyczne są identyczne jedynie wymiary troche inne. Nie sprawdzałem jeszcze DVD więc moją skromną recenzję opublikuje na forum na dniach...Pierwsze wrażenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedna nieróżnią się tylko tymi 4 cm. :(( Porównywałem dokładnie dane i wyszło, że (chyba że się mylę) :

1) Głośniki w przednich kolumnach maja inne wymiary:

860F - Woofer 6,5 " x 2 Tweeter 1' x 1

850F - Woofer 5" x 2 Tweeter 3/4' x 1

Skrzynia też jest węższa z jednej strony o 2 cm a z drugiej o 4,5 cm

2) Głośniki tylnie :

Woofer ten sam w obu modelach

860S - Tweeter 3/4' x 1

850S - Tweeer 1' x 1

Skrzyne te same

3) Głośniki centralne :

860C - Tweeter 3/4' x 1

850c - Tweeter 1' x 1

Pudła te same

 

Wszystko byłoby oki, tylko że zmniejszyli W przednich kolumnach głośniki :((( Przez co basy będą napewno słabsze :((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd masz te dane! ja szukałem i nic....ale co tu dużo pisać za 850 zł zestaw 5ciu niezłych głośników to chyba wystarczy... Jak na razie wrażenia z odsłuchu w stereo i 6ch stereo - dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Was ludzie zalamywac ale w tamtym roku kupilem AV850 za 99 EUR (+niestety koszt przesylki).

A przy okazji, rzeczywiscie nie da sie bez suba, jaki polecacie?

pozdrawiam

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Spokojny! ciekaw jestem jak tu dotarłeś! ....mam nadzieję że się nie obraziłeś za tego "przemytnika"...Ja doceniam Twoje poświęcenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.