Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V44O + KODA AV 850 jaki kabel?


pete_rock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii. Kupiłem amplituner AV Yamaha RX-V44O i głośniki KODA AV 850. Głośniki są 8 Ohm. Jaki kabel głośnikowy kupić??? Mam z tym problem bo odwiedziłem kilka sklepów i w każdym usłyszałem co innego. Mam poważny mentlik a bez kabli dłużej nie wytrzymam....i jak tak dłużej pójdzie to podłącze to wszystko na kablu telefonicznym poleje się benzyną i poczekam na efekt. Problem mam taki bo nie wiem czy kupic kabel "noname" o średnicy 2,5mm z domieszką srebra za 10zł/metr, czy grubszy np Jamo lub Hama 4mm z samej miedzi za 9zł/metr?

Chcę zaznaczyć, że nie jestem ani audiofilem ani videofilem, ale gumowego ucha też nie mam, więc nie chcę wydać kasy na kabel który później wykorzystam do wieszania prania. Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że na kable chcesz przeznaczyć ok. 10zł/m. W tej cenie absolutnymi pewniakami są Jamo Flat, Cordial (kosztuje ok3zł/m) i Monster cable. Te kable mogę ci polecić w ciemno! zresztą wrzuć te nazwy w forumowej wyszukiwarce zobaczysz o czym mówie!

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jesko za rade! mam jeszcze kilka pytań. Zaczne od tego: Czy w przypadku 8 Ohm`owych głośników lepiej zastosować gruby kabel czy lepiej cieńki (mam tu na myśli 2,5mm).

To że lepiej używać kabli z domieszką srebra wiem, ale czy opócz zapobieganiu utleniania się kabla wpływa to w jakiś sposób na jakość dzwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewod 2.5mm spokojnie wystarczy groby kabel nie koniecznie znaczy dobry kabel. W kablu z dodatkiem srebra wysokie tony staja sie bardziej ostre srebro wma wplyw raczej na gorne rejestry ale w kabelku za pare zl to jest bez znaczenia. Ja radze kupic Jamo Flat choc moze byc problem poniewaz zaprzestali produkcji. Pamietaj ze najwazniejsze jest prawidlowe ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia to moze wiecej zdzialac niz kabel za xxx zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o kablu Cordial CLS 225-651 2x2,5mm??? (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Wiele osób poleca kable cordiala do budżetowych systemów. Niestety nigdzie w sieci nie mogę namierzyć jamo flat, więc musze szukać alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je od przemytnika z Łodzi poprzez allegro. Cena za zestaw bez subwoofera 800 zł!!! Wrażeń z odsłuchu na razie nie mam bo głośniki są w drodze do mnie. Powinny być dzisiaj lub najpóźniej jutro. Jak tylko dostane je w swoje łapy przetestuje i dam recenzje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem te 850ki...wyglądają ładnie choć przody są troche małe. (mniejsze od 860 o jakies 8cm). Zestaw będzie chodził na amplitunerze Yamaha RX-V440. lece po kable więc resztę opiszę później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zdjęcia zrobie ale najpierw mam robote z kablami. Właśnie kupiłem jamo flat 2*2,5mm i podpiołem przody. Pierwsze wrażenie jest takie: w stereo jest zadowalająco tzn. góra i środek bardzo wyraźnie i czysto. Bass na podbiciu +6 jest słyszalny ale nogawką mi nie trzepie, jest w miarę głęboki i miękki. teraz już wiem że bez subwoofera długo nie wytrzymam :-) Co do wrażeń w dd lub dts to sprawa się trochę odwlecze zanim to wszystko podłącze i dojde do testowania w tandemie z dvd. Muza mp3 z komputera na 10 metrowym kablu jak na razie strasznie płasko ale wiadomo to mp3!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pete_Rock:

 

JamoFlat'a nie znalazłem w sieci, na Allegro jest ino to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gdybyś miał kogoś z okolic sklepów RTV Euro AGD to mógłbyś popróbować tam - JFlat'y bywają jeszcze w tych mniej uczęszczanych. Dzisiaj udało mi się kupić kilka metrów w Gdyni po 9 PLN/m, ale dopiero za trzecim podejściem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale problem kabla mam już z głowy. udało mi się kupić sporo Jamo Flata 2,5mm w przeźroczystej osłonie po 7zł/metr. Ale dzięki za info!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam porównania w tym sensie że 860tki słyszałem w studio w sklepie. Niestety nie mam ich u siebie żeby porównać. Parametry muzyczne są identyczne jedynie wymiary troche inne. Nie sprawdzałem jeszcze DVD więc moją skromną recenzję opublikuje na forum na dniach...Pierwsze wrażenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedna nieróżnią się tylko tymi 4 cm. :(( Porównywałem dokładnie dane i wyszło, że (chyba że się mylę) :

1) Głośniki w przednich kolumnach maja inne wymiary:

860F - Woofer 6,5 " x 2 Tweeter 1' x 1

850F - Woofer 5" x 2 Tweeter 3/4' x 1

Skrzynia też jest węższa z jednej strony o 2 cm a z drugiej o 4,5 cm

2) Głośniki tylnie :

Woofer ten sam w obu modelach

860S - Tweeter 3/4' x 1

850S - Tweeer 1' x 1

Skrzyne te same

3) Głośniki centralne :

860C - Tweeter 3/4' x 1

850c - Tweeter 1' x 1

Pudła te same

 

Wszystko byłoby oki, tylko że zmniejszyli W przednich kolumnach głośniki :((( Przez co basy będą napewno słabsze :((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd masz te dane! ja szukałem i nic....ale co tu dużo pisać za 850 zł zestaw 5ciu niezłych głośników to chyba wystarczy... Jak na razie wrażenia z odsłuchu w stereo i 6ch stereo - dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce Was ludzie zalamywac ale w tamtym roku kupilem AV850 za 99 EUR (+niestety koszt przesylki).

A przy okazji, rzeczywiscie nie da sie bez suba, jaki polecacie?

pozdrawiam

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Spokojny! ciekaw jestem jak tu dotarłeś! ....mam nadzieję że się nie obraziłeś za tego "przemytnika"...Ja doceniam Twoje poświęcenie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.