Skocz do zawartości
IGNORED

Wzamcniacz - łatwo powiedzieć...


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Trigger w specyfikacji jest określony jako assignable, czyli trza poczytać w instrukcji jak i do czego można te wyjścia przypisywać. Wydajność 25 mA może wystarczyć na wysterowanie sygnałowego przekaźnika z cewką 12 VDC. Fotka z wersji na USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za doglebna analize... nie wiem czy chce az tak kombinowac... dodatkowe kable itp... wszystko mam zabudowane i ukryte do tego kombinacje z przelaczaniem... moze latwiej zmienic kabel na wejsciu suba... tylko jak wyprowadzic sygnal na suba z PP03?

 

i jeszcze jedno... wyczytalem, ze ten pasywny pre jest dobry do glosnikow o efektywnosci do 87dB... moje maja 90dB czy to znaczy, ze moge o nim zapomniec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie efektywności w przypadku przedwzmacniacza wynika z jego małej czułości, jest pasywny. A im większa efektywność kolumn, tym głośniej. Czyli właściwym byłoby napisać że powinien grać w systemie z kolumnami OD 87 dB w górę... ;)

 

Pisząc "moze latwiej zmienic kabel na wejsciu suba" masz na myśli przełączenie przewodu z wyjść Pre Out SbR i SbL w Denonie na wyjscie PP03? Jeśli tak, to są dwie kwestie. Po pierwsze primo, "przedwzmacniacz" to potencjometr z przełącznikiem. Dołączenie do niego długiego przewodu i impedancji wejściowej suba może nieco (lub całkiem sporo) zepsuć. A drugie primo, to podłączenie suba do sygnału z kanałów FL i FR w kinie, czyli ustawienie setup'u amplitunera na brak subwoofera i skierowanie sygnału z kanału LFE na kolumny frontowe, LFE odtwarzane jednocześnie przez kolumny FL, FR i suba. Ee.

 

Jest jeszcze jedna opcja, żeby wsio było jak należy i bez zmian w okablowaniu pomiędzy subwooferem a "wieżą", ale tu też potrzebny byłby przełącznik sygnałów na suba; imho jego wykonanie to nie problem, a skoro w Denonie są wyjścia Trigger i AC Outlet to przełączanie może następować automatycznie. Ale tu już za dużo pisania, trzaby skrobnąć malunek. Napisz jeszcze czy od ampli do suba masz jeden czy dwa przewody Cinch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mialem na mysli to, ze przelaczanie kabla nastepowaloby na subie ale skoro jest jak piszesz to zapominam o tym pomysle.

W wersji europejskiej 3806 ma jedno gniazdo 230V zasilane tylko przy aktywnym amplitunerze. W trybie standby jest "martwe". W menu oba trigger out maja mozliwosci przypisania do stref

- Main

- 2

- 3

W strefie Main jest mozliwosc aktywacji lub dezaktywacji zrodel typu Tuner, DVD itd oraz Surr.Mode z mozliwoscia aktywacji i dezaktywacji trybow DSP itp.

 

W strefach 2 i 3 mozna tylko aktywowac i dezaktywowac zrodla.

 

Jak to ma dzialac nie wiem ale chyba chodzi o to, ze w strefie Main po wybraniu zrodla zaznaczonego w menu jako ON uaktywnia trigger out przez co przekaznik zmieni stan. Dobrze mysle?

 

Pomiedzy Subem a amplitunerem mam jeden kabel sygnalowy ale dolozenie drugiego akurat nie jest problemem. Problemem sa kable glosnikowe wszelkie inne mozna dokladac i wymieniac...

 

Wracajac do pre PP03. W ktoryms z watkow chyba na DIY na przelomie 2005-2007 byl poruszany temat modulow ICE Power i Audiomatusa. Wypowiadal sie wtedy wlasciciel Audiomatusa i zalecal aby powyzej 87dB skutecznosci stosowac pre aktywne... moze zle cos zrozumialem albo on sie pomylil...

 

A swoja droga... sluchales tych audiomatusow? sa naprawde godne uwagi tak jak pisza w recenzjach?

Zakladam, ze w porownaniu z 3806 powinna byc przepasc bo tego oczekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem.

 

Co do efektywności to sądzę iż nastąpiło nieporozumienie. Zbyt duża efektywność może "szkodzić" jedynie w przypadku, gdy wzmacniacz ma duży poziom szumów i przydźwięku, przez co na efektywniejszych głośnikach bardziej to słychać. A za niska właśnie w przypadku pasywnego przedwzmacniacza, gdy po prostu może być za niski poziom sygnału (głośności).

 

Jeśli możesz położyć dodatkowe kable od wieży do suba to nie ma problemu; nie jest potrzebne ruszanie kabli głośnikowych, ewentualny sygnał na suba byłby brany z zacisków wyjściowych (głośnikowych) końcówek mocy, nie z głośników.

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden kruczek związany z podłączaniem suba do wyjść końcówek mocy. Nie wiem jaka jest konstrukcja stopnia wyjściowego końcówek, czy "minus" wyjścia jest połączony galwanicznie z masą, jeśli nie to połączenie z subem może być kłopotliwe, rzecz do wyjaśnienia z Audiomatusem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za rady i chec pomocy... jesli zakupie ten zestaw po odsluchu odezwe sie jeszcze w sprawie suba... jesli nie masz nic przeciwko oczywiscie... pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

powracam po przerwie... kociol w glowie i wiele przemyslen po budowie pre gramofonowego DIY, ktory przeszedl nasze najskrytsze oczekiwania w stosunku jakosci do ceny... poniewaz produkty Audiomatusa upewnily mnie w tym, ze mozna zrobic cos dobrze za mala kase i jeszcze jak w ich przypadku na tym zarobic planowalem jak wyzej zakup ichnich koncowek i pre... z niewiadomych powodow firma ta jednak przestala juz sprzedawac koncowki i pre. udalo mi sie jednak nabyc dwa moduly B&O IcePower 500ASP, z ktorych powstanie koncowka stereo... jesli finalnie zaspokoi nasze oczekiwania bede sie staral rozbudowac zestaw o trzy nastepne jesli nie bede mial do sprzedania klocek niedostepny na rynku :)

o efektach cos wiecej za ok 3 miesiace gdyz moduly dotra do mnie za 2 miesiace, pozniej obudowa i dobre RCA no i kilka slow z odsluchu... jestem naprawde bardzo ciekaw efektu, tak ciekaw, ze postanowilem zaryzykowac w ciemno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

darekdz, 11 Lip 2009, 10:00

 

> poniewaz produkty Audiomatusa (...), ... z niewiadomych powodow firma ta jednak przestala juz

> sprzedawac koncowki i pre.

Poważnie? Czyli nie można już kupić końcówek audiomatusa?

 

 

>jestem naprawde bardzo ciekaw efektu, tak ciekaw, ze

>postanowilem zaryzykowac w ciemno...

Czekam na efekety i wrażenia. Zupełnie poważnie od dłuższego czasu rozważam taki wariant do zasilania sekcji niskotonowych w moich kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Minelo pol roku. Wracam aby zakonczyc ten watek informacja dla ewentualnych poszukiwaczy z dylematem jak ten moj z tematu.

Przez ten czas posluchalem u siebie jeszcze tylko Anthema Statement A2 i obserwowlame chore ceny sprzetow na rynku. Stracilem tez 560 USD na ICEPowery, ktore nie dotarly (koniec z zakupami na Ebay).

 

Finalnie od wczoraj mam juz u siebie sprzet Emotiva z wlasnego importu z USA.

 

Zakupilem:

- CD ERC-1

- PRE stereo USP-1

- amp stereo XPA-2

- amp 3-ch XPA-3

- DENON DVD-3800BD

 

Zamowilem:

- procesor kina UMC-1

 

Efekt? Szczeka na podlodze jak to gra i za jakie pieniadze. Poniewaz nie mam jeszcze procesora kina nie napisze nic o tym ale wiem, ze udalo mi sie doskonale rozdzielic przy okazji laczac kino ze stereo. Nie silac sie na pseudo audiofilska poezje moge tylko powiedziec, ze jest w tym masa dynamiki i przestrzeni, dokladnosci i precyzji w odbiorze instrumentow i wokalu, dzwiek otacza i wali basem nawet bez suba z samych 703jek. Te glosniki graja jakby spadl z nich gruby koc. Porownanie denona 3800 z CD ERC-1 zdecydowalo o tym, ze nie bedzie on bral udzialu w stereo. Bedzie tylko jako BD.

Sprzet ten ma jak dla mnie jeden minus - kolor podswietlenia - niebieski. Jak dla mnie lekka wioska ale musze to zniesc bo kupujac ten sprzet oszczedzilem pewnie kilkanascie tysiecy PLN.

Zakupilem tez u nich 17 szt. interconnektow RCA z serii X. Wszystko to co mozna poczytac na temat tego sprzetu na forum Emotiva oraz w sieci jest prawda. Naprawde warto brac to w ciemno. Nie ma u nas na rynku sprzetu za taka a nawet sporo wieksza kase, ktory da taki efekt.

Do decyzji finalnej przyczynil sie kolega z forum mieszkajacy w Kanadzie i posiadajacy Emotive - wielkie dzieki ArtiSz.

 

Podsumowanie - zapomnijcie o wszelkich amplitunerach do kina i stereo bo to szmelc za wielka kase. Zapomnijcie o DVD czy DB jako sprzecie do stereo. Co z tego, ze moj nowy BD Denon ma niesamowite uklady do analogowego stero - nie ma szans z CD w cenie 90% nizszej niz ten BD.

Sprzet Emotivy kosztuje smieszne pieniadze ale na tym smiech sie konczy.

Zachecam wszystkich do brania pod uwage tego producenta.

 

pozdrawiam wszystkich czytajacych i dopingujacych a zwlaszcza Wolfa, ktory mial do mnie duzo cierpliwosci;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Póki co nic wiecej nie moge dodac bo stale jeszcze czekam. Realizuja preordersy z ubieglego roku jeszcze. W stalej sprzedazy moze bedzie w polowie roku. na przelonie 2010/2011 bedzie wyzszy model XMC-1 za 1300USD. To co moge podac wiecej to link do strony. sa tam dane i mozna pobrac manual. jest tez video z prezentacji sprzetu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

-> Wolf

procesor odbieram dzis lub najdalej jutro. skrobne pare slow po wstepnym tescie.

na dzis moge tylko zalaczyc kilka slow jednego z uzytkownikow tego procesora po przesiadce z Yamahy ;)

 

"I just wanted to say thank you to the entire Emotiva team for your great work. I replaced my aging Yamaha receiver with a UMC-1 and XPA-5 and added an Ultra 12 sub to go with my B&W speakers and all I can say is WOW! After coming from the coloring that the Yamaha adds to all audio, regardless of input/program (direct included), the clarity out of the UMC-1 and XPA amplifier are incredible and have made be greatly appreciate my B&W's and CD collection even more than before. The high power capability of the XPA-5 compared to my Yammy's 120 wpc is just stunning and watching movies at full volume is now a truly enveloping experience.

 

If I could wish for one thing it would be that it would allow me to make separate video adjustments for each HDMI input, but that's what a splitter and the inputs on the TV and projector are for until the XMC-1 comes out.

 

Once again superb job guys, you've made a repeat customer out of me and I can't wait for the XMC-1 (Where do I sign up?)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, po kilku dniach zabawy moge powiedziec tylko tyle, ze pomimo faktu, iz na dzis firmware UMC-1 nie jest jeszcze w wersji finalnej to procesor ten posiada wszystko co mi bylo potrzene.

 

ZALETY:

- Bardzo duza dynamika i szczegolowosc dzwieku w KD

- CENA

- Bardzo proste menu z mozliwoscia dowolnego konfigurowania i przypisywania wejsc Audio i Video do zrodel

- 14 dowolnie konfigurowalnych zrodel

- pelna korekcja wszystkich kanalow z mikrofonu lub recznie

- kompatybilny z 1080p/50/60/24

- bardzo duza ilosc wejsc

- konwersja i skalowanie wszystkich wejsc do wyjscia HDMI

- wszystkie dekodery oraz system DolbyVolume w trzech stopniach LOW/MID/HI

- aktualizacja firmware, oprogramowania procesora wyswietlacza oraz procesora DSP przez zlacze USB z PC

- ekranowe menu z regulacja transparencji

- dodatkowa regulacja poziomu kanalow bezposrednio z pilota bez wchodzenia w menu

- 4 wyjscia triggera do dowolnej konfiguracji

- wszystkie wejscia i triggery moga sie powtarzac w roznych zrodlach co daje pelna elastyke

- 10cio stopniowy DIMMER

 

WADY:

- wersja beta firmware co troche irytuje przy uzytkowaniu

- niebieski kolor podswietlania

- jedno wyjscie HDMI - wyzszy model XMC-1 bedzie mial 2xHDMI OUT - cena 1300USD data wydania druga polowa 2010

 

a tak to wszystko wyglada - podparcie polki jest tymczasowe ;)

koszt calego systemu bez glosnikow, transportu i oplat granicznych to 3500 USD. Za ta kwote mam swietne stere i juz niemal doskonale KD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18698-100006939 1271596839_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac:

- wbudowany tuner AM/FM

- 5 lat pelnej gwarancji

- Emotiva ma taka polityke sprzedazy procesorow, ze w chwili gdy wychodzi nastepca to klient, ktory zakupil poprzedni model dostaje na nowy upust 40%

 

czego wiecej mozna oczekiwac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio internetowe i przede wszystkim odtwarzanie plików muzycznych z USB i/lub sieci. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kwestię "degustibusa", ale w dzisiejszych czasach radio internetowe jest równie niezbędne co tuner FM (o AM nie wspominając). A w wypasionym urządzeniu odtwarzanie plików muzycznych to także powinien być standard; taka funkcjonalność kosztuje dziś grosze, zarówno "w sprzęcie" jak i "w sofcie"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz moze produkt na rynku, ktory ma to wszystko co napisalem i to czego Ty oczekujesz i kosztuje 2 tys PLN? znasz moze inny tylko procesor za podobna kwote?

mysle, ze wszystko jest kwestia potrzeb i jak dla mnie spelnia wszystkie oczekiwania. nie slucham radia z internetu jak i nie uzywam plikow multimedialnych. interesuja mnie tylko nosniki.

milosnik mulimediow sieciowych moze sobie podpiac jakiegos squeezeboxa logitecha lub sonosa lub zwyczajnie sluchac z kompa bo w tym przypadku chyba nie o jakosc chodzi...

 

na prosbe Kolegi Wolfa napisalem cos wiecej. nikogo do niczego nie namawiam i nie przekonuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już offtopujemy... ;)

 

Właśnie patrząc pod kątem jakości, wolałbym takie funkcje w UMC lub w amplitunerze, komputer niech sobie jest do innych zadań. Robisz błąd myląc pliki z niską jakością (.mp3 w domyśle). Ja osobiście przymierzam się właśnie do przejścia na słuchanie muzyki z plików, przy obecnych cenach i pojemnościach dysków twardych nie ma sensu bawić się w jakieś .mp3 czy nawet FLAC, zgrać płytotekę do .WAV et voila! A samą płytotekę będzie można gdzieś schować, odkurzanie regałów z CD jest dość męczące jeśli się uzbierało kilka płyt... ;) Pomimo iż nie bawi mnie audiofilia (granie plików ma dla mnie walory jedynie użytkowe), to dużo ludzi wskazuje właśnie na ten aspekt, przewagę nad odtwarzaczami optycznymi z mechanizmem.

 

"...The UMC-1 uses twin Cirrus® 32 bit dual core DSP’s..." - czyli tak naprawdę, potrzebna jest jedynie rozbudowa firmware; oczywiście, że przy skali produkcji i kliencie docelowym Emotiva raczej się w to nie będzie bawić. Ale kto wie?

 

Zadałeś pytanie "czego chcieć więcej?" to masz odpowiedź... Równie dobrze można napisać "po co tuner?" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jesli ktos (np ja) ma przyjemnosc z nosnika to nie przejdzie na pliki. jakos nie widze winyla na dysku a nic nie ma takiego klimatu i glebi jak dzwiek z czarnej plyty... Emotiva jest otwarta na klienta i mozna im zglaszac swoje pomysly... jest tez w UMC zlacze USB do przyszlego uzytku wiec moze cos z tym zrobia... po co tuner? dla mnie ma znaczenie... widac jestem starej daty ;)

 

"czego chciec wiecej" nie bylo pytaniem to bylo stwierdzenie podkreslajace ma satysfakcje z najlepiej w zyciu wydanej kasy i to malej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się, iż pytanie było retoryczne w aspekcie ceny.

 

Jaki jest koszt importu, cło i cargo? Wiem że cło na odtwarzacze to 14%, nie wiem jak na takie UMC.

 

I jeszcze jedna myśl, czy w takim zestawie przedwzmacniacz stereo to nie jest przypadkiem nadmiarowy zbytek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za transport wszystkiego poprzez Polamer zaplacilem ok 300-400 USD. W tym UMC i OPPO przesylka lotnicza ok 7 dni a reszta droga morska z uwagi na mase i koszt przesylki 4-5 tygodni. Clo na wzmacniacze to 4% i VAT 22%. Odprawa paczki zalezna jest od jej zadeklarowanej wartosci. Do 300 USD jest ok 250 zl/szt. Dokladnych kwot nie pamietam bo sie placi za wszystko razem.

 

Czy jest to zbytek? nie wiem... z uwagi na trudny dostep do tylu sprzetu nawet nie chce mi sie przepinac CD na UMC. Ja musialem i chcialem kupic pre stereo aby calkowicie oddzielic stereo od kina jak i dla tego, ze na UMC czekalem 4 miesiace od zakupu reszty a sluchac sie chcialo:) Emotiva twierdzi, ze jakosc stereo jest zdecydowanie lepsza z USP niz UMC. Nie mysle, ze kieruja sie checia naciagania na dodatkowe klocki gdyz sami odwiedli mnie od zakupu ich kabli sieciowych do tego sprzetu. Chcialem zakupic ich grube ekranowane sieciowki co w sumie tez daloby kilkaset USD. Potwierdzili tylko moje sceptyczne podejscie do kwestii kabli zasilajacych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...I am pleased to quote the following:

UMC-1 -699.00

Freight - 191.98FedEx economy

Total - 890.98

All quotes in USD..."

 

Z cłem i VAT robi się ponad 3300 PLN. :/ Nigdy nie kupowałem nic z USA, ale opłata za transport mnie zdziwiła.

 

Ciekawe jak się ma porównanie sekcji pre amplitunera za 3000...4000 PLN z UMC-1? Mam na myśli tylko jakość dźwięku, bo UMC "raczej" góruje chociażby wyposażeniem i funkcjonalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja tez sprawdzalem ceny u nich bezposrednio i dla tego wybralem polamer. koszt dla UMC droga morska to ok 25USD a lotnicza ok 60USD.

 

ja mam porownanie tylko z Denonem 3806 bo tego mialem i tak naprawde nie ma porownania ale do tego dochodza naprawde doskonale koncowki wiec sama sekcja pre nie jest wprost porownywalna.

jednak jesli popatrzec na bezposrednie porownanie Denona 3800BD, ktorego mialem z ERC-1 po analogu to Denon poszedl do pudelka od razu. mniemam wiec, ze z UMC bedzie to samo.

podobna sytuacja byla z pre gramofonowym Denona i tym z USP-1. naprawde bez najmniejszych obaw o to, ze sie myle twierdze, ze wszystkie amplitunery to zabawki ladnie zapakowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań do darekdz

1. Jak wygląda kwestia wyjść analogowych?

- ile? jakie? jak oceniasz dźwięk?

2. Czy procesor może pracować w trybie DAC?

3. Ma pełną konwersję sygnału analogowego (audio/video) do cyfry?

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis wszystkich we/wy ponizej oraz fotka tylu.

Co do oceny dzwieku po analogu nic nie moge powiedziec bo u mnie gra tylko w kinie. Emotiva jest ogolnie opisywana jako klarowna i przezroczysta. Nie podbarwia i nie upieksza za to gra bardzo dynamicznie. Wszystkie korektory mam ustawione na 0. Bardzo mi sie podoba jak gra w stereo z moimi B&W. Jest bardzo dokladnie i czysto.

Procesor posrod trybow dzwieku na poszczegolnych zlaczach cyfrowych moze miec ustawiony tryb Direct lub wybrany dekoder. Okresla sie dla danego wejscia audio przy danym sygnale wejsciowym jaki tryb ma byc aktywny. W tym Direct.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18698-100006641 1271944056_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do konwersji analogu do cyfry to mam N-ke podpieta do UMC poprzez Component. Wyjscie z UMC na projektor jest po HDMI. Projektor pokazuje przy ogladaniu N-ki rozdzielczosc 1080p/60. Konwertuje i skaluje wejscia analogowe na wyjscie HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też im o tym napisałem; z siecią może być gorzej (brak gniazda LAN), ale za to na obrazku widać USB Master, póki co "future expansion"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

juz w normalnej sprzedazy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w nastepnym tygodniu ma wyjsc finalna wersja softu.

 

W III/IV kwartale maja sie pojawic w sprzedazy:

- Pre stereo XSP-1

- DAC

- Procesor XMC-1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.