Skocz do zawartości
IGNORED

Wzamcniacz - łatwo powiedzieć...


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Co do OPPO to w Menu ma ustawienie drugiego wyjscia cyfrowego na SPDIF. Nie sprawdzalem czy dzwiek idzie rownolegle ale po HDMI mam podlaczone do filmow a po optyku do m-ch audio.

 

wylacz w UMC "HDMI audio output" i sprawdz czy masz roznice w jakosci dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem odpowiedz z Emotivy na temat roznic pomiedzy ERC i XDA - oba oparte na tym samym DACu.

 

First of all thank you for being an Emotiva customer. The benefit of the XDA over the ERC is that the XDA is using discrete differential outputs whereas the ERC outputs are unbalanced. What this does is give you more headroom than the ERC as well as a little more detail. We actually A/B compared the ERC and the XDA and the difference is significant. While the ERC sounds amazing, the XDA sounds much sweeter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne właśnie o to mi chodziło , czeka mnie zakup dac`a.Kombinuje tak: zakupie daca na usb typu nostromo i podlącze go do np.cd in w umc , a filmy bede odtwarzał poprzez hdmi .MAm nadzieje ze windows7 sie nie zbuntuje i jakos bezprobemowo pogodze 2 urzadzenia ,hdmi i usb-dac.Jak wyjdzie juz xda to dołoże do zestawu , moze bedzie miał jakis ht bypass , z tego co wyczytalem to ma miec regulacje glosnoaci i bedzie go mozna podpiac bezposrednio pod koncowke , co mnie bardzo cieszy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzis poswieciłem cały dzien na ustawienie wszystkiego , laptop z REW EQ , miernik natezenia dzwieku , troche fachowych artykułów w necie i sprzet brzmi rewelacja.Moja rebelia hormonów od razu zapytala czy czasem nic nie dokupilem bo dzwiek jest ok i nie ma juz jazgotu takiego.Winny jest zle dzialajacy emoq , moj pokoj , i zle ustawione odciecia na subie i glosnikach.W harmanie po ustawieniu ezset i zrobieniu malych modyfikacji juz dalo sie sluchac , tutaj niestety tak nie ma.Nie dziwie sie za topowe klocki dzielone typu rotel nie maja zadnych systemow autokalibracji , sa bezuzyteczne.

Na emo lounge ktos podsunal niezle wytyczne co do ustawienia wszytskiego i jak sie okazalo to strzal w 10.Po pierwsze wylaczylem eq suba w umc , poswiecilem chwile i ustawilem peq na subie recznie,sub ma tylko jeden zakres ale u mnie pokoj ma podbicie na 75hz i peq je wyprostowal.System kalibracji pewnie z powodu jakiegos bledu w kodzie , zle ustawia opoznienia glosnikow wzgledem ich odleglosci.Trzeba ustawic wszystkie glosniki na 0 ft.Opoznienie basu miedzy 8-9 ft.Odciecie suba na 80hz a glosniki mimo ze duze podlogowki odcialem na 80hz.Slop na wszytskie glosniki na 24db.Ze wzgledu na to ze ustawienie odleglosci na glosnikach jest zle w porownaniu do opoznien (blad w emoq) , robil sie straszny balagan, teraz mam czysto i mozna sobie podglosic nawet na 70.Poziomy glosnosci tez ustawialem miernikiem ,tony testowe w umc sa takze bezuzyteczne ,zwlascza ten od lfe.Faze na subie ustawilem miernikiem i plyta testowa , nic nie dudni nic sie nie naklada na siebie.Dzwiek jest naprawde dobry , i calkowicie rozny od tego co mialem wczesniej.Dla porownania podpinalem starego hk 340 jako pre do koncowki i dzwiek jest poprostu slaby.Sama koncowka niewiele wnosi , nawet moze pogorszyc brzmienie , bo dziala jak szklo powiekszajace.Sa opinie moim zdaniem nieprawdziwe , ze najlepiej do kina kupic jakis slaby ampli byle mial preouty i podlaczyc dobra koncowke i ze to cos ma niby pomoc.Najwiecej zalezy od prampu i jego ustawienia.

Podlacze jutro jeszce dac`a na usb i zobacze jaka roznica w stereo , ale na tym etapie moge smialo powiedziec , ze to byl moj ostatni upgrade sprzetu w tym roku i moze nawet przyszlym (dopoki nie wyjdzie jakies nowe BS ktoremu nie bede sie mogl oprzec), jestem w koncu zadowolony.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, ze moje odczucia co do winy softu sie sprawdzily :)

czy to wszystko co opisales czy cos jeszcze zmieniales? moze wrzuc jakies screeny z setupu jesli mozesz...

skad masz miernik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , miernik mam jakis prosty z allegro , ale spelnia swoje zadanie.Patrzac na zdjecia z netu to jest klon miernika z radioshack , ktory jest najczesciej uzywany do kina ze wzgledu na niska cene .

Co zmieniałem ? Zaczalem od wgrywania softu , wgrałem go 2 razy i poprawilo sie jesli chodzi o zniekształcenia.W REW eq puscilem kilka testów i pokazał gdzie sa podbicia , a ja je troche zmniejszylem na suwakach.Suba ustawilem tez z miernikiem i za pomocą testów z avsforum.Tony w umc sa bezuzyteczne , gdy ustawi sie za ich pomocą na mierniku wszytskie kanały , a nastepnie pusci tony z płyty testowej to okazuje sie ze sub jest za glosno o 4 db.Inne kanały tez sporo odstaja i to kazdy inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mam identyczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o nowym sofcie.Zmienili brzmienie , oraz naprawili emoq.

 

 

 

We've completely revamped the method in which we determine distance, speaker presence, phase , etc. Overall the result is extremely good. Also some fine tuning has been done on the Emo-Q voicing and I really like the overall SQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Beta3 gotowa ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

matias, daj znac jak odbierasz zmiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wrazenie to to, ze zauwazalnie poprawili stereofonie. polaczenie po analogu ERC do UMC z pominieciem DACa w UMC. jeszcze nie testowalem EMOQ ale wyglada na to, ze sa zmiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zona pojechala na zakupy i moglem spokojnie zarzucic EmoQ.

Przyznam, ze jestem pod wrazeniem tego co zrobili inzynierowie Emotivy. Jak na moje ucho to w koncu dziala!!!

Tak jak uzywanie Audysseya w Denonia to byla porazka to tu naprawde mnie milo zaskoczyli.

Po wrzuceniu EmoQ i zaimplementowaniu go na wszystkich wejsciach UMC porownalem stereo z mego CD ERC-1 w polaczeniu po analogu do USP-1 i UMC-1.

Moge smialo powiedziec, ze UMC w koncu nie odstaje az tak bardzo. Gra na tyle ladnie, ze nie majac bezposredniego porownania i nie majac luksusu mozliwosci posiadania oddzielnych klockow mozna by spokojnie zrezygnowac z USP - no chyba, ze kogos ciesza niuanse roznic w dzwieku a te nadal pozostaja ze spora przewaga USP.

Wyglada na to, ze Emotiva opanowala w wiekszosci soft i lada chwila bedzie v7 w wersji Final

 

Matias, zastanawiam sie jeszcze nad Twymi problemami. Czy po wgraniu softu wybierales z menu "Load Default"? Jesli nie to to bylo powodem Twoich problemow. Pomimo, ze masz nowy soft nie masz go aktywowanego w UMC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz

12 Cze 2010, 12:54 rozpakowujesz i wgrywasz do UMC poprzez "Emotiva Updater" co chcesz z tym zrobic adobem?

juz nic............zorientowalem sie , ze to software

a propos kontaktowalem sie z emotiva odnosnie przesylki do uk XPA-2 $799.00

Freight $157.06 FedEx Economy

Total $956.06

 

UPA-2 $299.00

Freight $110.94 FedEx Economy

Total $409.94

calosc ok 900 £

to chyba niezla cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to sa duzo nizsze stawki niz do Polski.

Do Polski bardziej sie oplaca PolAmerem. Mozesz tez przeslac przez Polske za ich posrednictwem tylko policz czy sie oplaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, bede odbieral w uk , tu mieszkam na stale ,zastanawiam sie jeszce nad ich nowym dac-iem oraz jak to wsystko bedzie grac z b&w 802d - mam zamiar kupic te glosniki w niedalekiej przyszlosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam na XDA-1. Po korespondencji z Emotiva wiem, ze bedzie wart uwagi. Ich podejscie jest zaskakujaco obiektywne. Odradzili mi pewne zakupy u nich pomimo, ze mogli wiecej zarobic wiec sa dla mnie wiarygodni w tym co mowia. Napisali mi, ze o ile dziek z ERC-1, USP-1 i XPA-2 jest rewelacyjny to po dodaniu XDA-1 bedzie cudowny.

U mnie gra z B&W 703 i jesli pasuje Ci dzwiek BW to bedziesz zadowolony. Emotiva jest bardzo klarowna i przezroczysta nie podbarwia i nie upieksza. Do tych glosnikow nie polecam do stereo UMC jako pre, do nich trzeba czegos bardziej detalicznego np USP/XSP.

 

Mozesz zdradzic za ile mozna kupic w UK 802d - chodzi mi oczywiscie o ceny inne niz z salonow firmowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Minelo pol roku. Wracam aby zakonczyc ten watek informacja dla ewentualnych poszukiwaczy z dylematem jak ten moj z tematu.

Przez ten czas posluchalem u siebie jeszcze tylko Anthema Statement A2 i obserwowlame chore ceny sprzetow na rynku. Stracilem tez 560 USD na ICEPowery, ktore nie dotarly (koniec z zakupami na Ebay).

 

Finalnie od wczoraj mam juz u siebie sprzet Emotiva z wlasnego importu z USA.

 

Zakupilem:

- CD ERC-1

- PRE stereo USP-1

- amp stereo XPA-2

- amp 3-ch XPA-3

- DENON DVD-3800BD

 

Zamowilem:

- procesor kina UMC-1

 

Efekt? Szczeka na podlodze jak to gra i za jakie pieniadze. Poniewaz nie mam jeszcze procesora kina nie napisze nic o tym ale wiem, ze udalo mi sie doskonale rozdzielic przy okazji laczac kino ze stereo. Nie silac sie na pseudo audiofilska poezje moge tylko powiedziec, ze jest w tym masa dynamiki i przestrzeni, dokladnosci i precyzji w odbiorze instrumentow i wokalu, dzwiek otacza i wali basem nawet bez suba z samych 703jek. Te glosniki graja jakby spadl z nich gruby koc. Porownanie denona 3800 z CD ERC-1 zdecydowalo o tym, ze nie bedzie on bral udzialu w stereo. Bedzie tylko jako BD.

Sprzet ten ma jak dla mnie jeden minus - kolor podswietlenia - niebieski. Jak dla mnie lekka wioska ale musze to zniesc bo kupujac ten sprzet oszczedzilem pewnie kilkanascie tysiecy PLN.

Zakupilem tez u nich 17 szt. interconnektow RCA z serii X. Wszystko to co mozna poczytac na temat tego sprzetu na forum Emotiva oraz w sieci jest prawda. Naprawde warto brac to w ciemno. Nie ma u nas na rynku sprzetu za taka a nawet sporo wieksza kase, ktory da taki efekt.

Do decyzji finalnej przyczynil sie kolega z forum mieszkajacy w Kanadzie i posiadajacy Emotive - wielkie dzieki ArtiSz.

 

Podsumowanie - zapomnijcie o wszelkich amplitunerach do kina i stereo bo to szmelc za wielka kase. Zapomnijcie o DVD czy DB jako sprzecie do stereo. Co z tego, ze moj nowy BD Denon ma niesamowite uklady do analogowego stero - nie ma szans z CD w cenie 90% nizszej niz ten BD.

Sprzet Emotivy kosztuje smieszne pieniadze ale na tym smiech sie konczy.

Zachecam wszystkich do brania pod uwage tego producenta.

 

pozdrawiam wszystkich czytajacych i dopingujacych a zwlaszcza Wolfa, ktory mial do mnie duzo cierpliwosci;)

 

 

 

witam,

a nie lepiej było sterować kinem i stereo z samego procesora? Jak to wszystko spiąłeś(jak by nie było dwa przedwzmacniacze)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę aby wychwalane pod niebiosa Emotive amp 3-ch XPA-3 za 700$ było konkurencyjne do Monstera MPA3250 o znacznie lepszych parametrach, a nowego z USA kupiłem za 800$.

A mam też ten model w wersji dwukanałowej i bije na głowę konkurencję:http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/monsterpowermpa2250.pdf

A w tej chwili napędza Monitor Audio Platinum 200 i to jest po prostu przepięky dźwięk w całym paśmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
Jakoś nie widzę aby wychwalane pod niebiosa Emotive amp 3-ch XPA-3 za 700$ było konkurencyjne do Monstera MPA3250 o znacznie lepszych parametrach, a nowego z USA kupiłem za 800$.

A mam też ten model w wersji dwukanałowej i bije na głowę konkurencję:http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/monsterpowermpa2250.pdf

A w tej chwili napędza Monitor Audio Platinum 200 i to jest po prostu przepięky dźwięk w całym paśmie.

Z tym że Monster chyba już nie produkuje gratów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster nie produkuje i nigdy nie produkował gratów.

Natomiast na ebayu można jeszcze trafić nowe końcówki mocy Monster Power.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a nie lepiej było sterować kinem i stereo z samego procesora? Jak to wszystko spiąłeś(jak by nie było dwa przedwzmacniacze)?

 

Nie, poniewaz procesor ma gorsze stereo od dedykowanego pre. Spina sie to bez problemu.

Z wyjsc pre out procesora dla frontow i suba wchodzi sie na wejscie HT Bypass w pre stereo i wychodzi dalej z pre stereo na koncowki mocy.

Przy sluchaniu stereo idzie to bezposrednio na koncowki i glosnoscia steruje sie w pre stereo.

Przy kinie pre stereo jest w trybie HT Bypass i jest "przelotowe" pomiedzy procesorem a koncowka dla frontow. Sterowanie glosnosci z procesora.

 

THX - to dobrze, ze jestes zadowolny z wyboru. Swietnie trafiles z cena bo ponizej 1300 USD trudno znalezc. Ja tez jestem zadowolnony ze swego wyboru. To lekka przesada jak dla mnie na satelity i centralny o malej mocy. Na fronty mam XPA-2.

 

THX mam takie pytanie, w info o sobie piszesz, ze nie tolerujesz sprzetu "made in china", czy Twojej strony to tak gleboka nadzieja czy moze naiwnosc? Naprawde uwazasz, ze nawet jak na obudowie masz wpisanego innego producenta to wszystko w srodku nie przyjechalo z chin, tajwanu, malezji itp:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję dokładnie obejrzeć chociażby końcówki mocy od środka. Nie udało mi się namierzyć podzespołów na których bym widział wyraźne znamiona made in china. Nawet przyglądałem się dokładnie transformatorom polowym ponieważ jeden mi kiedyś poleciał i była okazja przy wymianie na nowy do głębszego spojrzenia co wewnątrz dokładnie jest.

Aha, pilot od Velodyne DD-18 ma taką brzydką nalepkę: made in china, ale świetny bas jakoś to rekompensuje :)

Nie wiem gdzie widzisz przesadę w mocy MPA do moich kolumn, zobacz na parametry np. centalnego Jamo D7. Moc szczytowa do 400Wat, ciągła to prawdziwe 200Wat. A surroundy moc szczytowa 250Wat.

Co do centralnego, to niedługo dojdzie jeszcze Monitor Audio Platinum PLC-350.

Końcówki mocy mają za zadanie jescze bardziej wpływać pozytywnie na dźwięk, a nie tylko wykorzystanie w nich jak największej ilości Watów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.