Skocz do zawartości
IGNORED

ECI-3 Electrocompaniet


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś miał do czynienia z wzmacniaczem ECI-3 Electrocompaniet.

Jak gra, czy warty jest swojej ceny, czy warto dopinać do niego firmowy CD ECC1.

Czy będzie lepszy niż Denon 2000AE.

Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam ECI-3 od lata ubiegłego roku. Wart każdej złotówki. Mam nadzieję, że niedługo dołaczy do niego kolejny klocek Electrocompanienta. Jak gra? Aksamitnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem eci-3 przez kilka lat, bardzo podobalo mi sie jego brzmienie. Po pewnym czasie zaczely przeszkadzac takie niuanse jak: slaby, rozlazly i wolny bas z lekko podbitym midbasem, ogolnie kiepska rozdzielczosc, dosyc przygaszona gora, slaba wydajnosc (mimo tego co tam producent podaje w instrukcji o Watach i Amperach , to nie jest to wydajny amp).

Na plus zaliczyc mozna ogolna barwe dzwieku, przyjemny plynny charakter grania, w miare dobra przestrzen (tylko szerokosc, z glebokoscia gorzej)

Po przesiadce na wyzsze poziomy od razu slychac wszystkie mankamenty ECI3...

 

Ogolnie nalezy do cieplo, miekko, lekko mulacych wzmacniaczy :-) Dzisiejszej ceny raczej nie wart (za nowe urzadzenie).

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. ECI 3 to słabeusz.

Pierwszy raz udało mi sie połuchać wzmacniacza, który grał jako tako głośno mając gałkę wzmocnienia na godzienie 15-stej!!! Ale to zupełnie inna prezentacja od PMA. Jest MUZYKA, mimo wad!

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kiedyś Electrocompaniety,byłem ich wielbicielem(10lat wstecz)ECI-1,ECI-4,AW-180 to monobloki i krótko DMB-250 to z kolei końcówka z tych wszystkich najlepsze są lub były AW-180 najważniejsze z EC jest dopasowanie całego systemu w szczególności Kolumny.Po zestawieniu daje dużo satysfakcji ze słuchania muzyki.Ona poprostu jest jak napisal wyżej zukzukzuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym

a pamiętasz może jakie sa róznice w brzmieniu pomiędzy ECI-1 >> ECI-4 >> AW 180 ?

Jeden znajomek porównywał jakiś czas temu ECI-1 z 5 i ten pierwszy okazał się lepszy.

Jakie są Twoje retrospekcje?

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>prym

przeniosłem to pytanie do wątku o eci-ogólnie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman, 16 Lut 2009, 11:38

 

>prym

>a pamiętasz może jakie sa róznice w brzmieniu pomiędzy ECI-1 >> ECI-4 >> AW 180 ?

>Jeden znajomek porównywał jakiś czas temu ECI-1 z 5 i ten pierwszy okazał się lepszy.

>Jakie są Twoje retrospekcje?

>pzdr.

 

Nie uważasz, że to trochę nieładnie pisać takie rzeczy, gdy właśnie sprzedajesz ECI-1?

To było pytanie retoryczne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się zdziwisz patafianie.

Pisałem do qmana i już nie sprzedaje swojego ECI-1, poprostu zrezygnował. I miał racje, bo to za dobry wzmacniacz, żeby tak łatwo go czymś zastąpić, nie dokladając sporo gotówki.

Zanim pluniesz swoim jadem, postaraj się poznać fakty i nie oczerniać ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że grupa kolesi dalej się trzyma, jak to mówią w KUPIE siła.

 

blitz- pisałeś coś o pluciu jadem? Przeczytaj swój ostatni wpis w tym wątku.

Po drugie- może dla ciebie to normalne, że ktoś daje ofertę "sprzedam" wtedy, gdy nie chce sprzedać, ale dla mnie nie.

Po trzecie- wątpie, żebyś wyleczył swoje kompleksy obrzucając mnie wyzwiskami, ale jak przynosi ci to ulgę, to się nie hamuj, mnie to nie rusza za bardzo.

 

prym- również rozumiem, że już cię nie dziwi, że ta grupa kolesi zachwala sprzęt, który jeden z nich chce sprzedać, bo forum coraz bardziej przypomina bazar, najlepsze miejsce do robienia interesików. Nie rozumiem natomiast, że cię dziwi, że ktoś to jeszcze zauważa i o tym pisze.

 

Seba78- widzę, że tradycyjnie masz dużo do powiedzenia na mój temat w wątku, w którym nie mam możliwości pisania- wiesz, w którym- i widzę, że to bardzo podbudowuje twoje ego. Bardzo tego potrzebujesz, więc się nie krępuj.

 

Autora wątku przepraszam za zaśmiecanie i radzę wziąć pod uwagę opinię slvn, bo od podanych mankamentów ECI-1 nie jest wolny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że nie na temat - ale coś chciałem sprostować. Komuś nienawiść rozum odbiera - cytuję swoją wypowiedź z drugiego wątku bo chyba annawroc się żalił, że pisuję w wątkach w których on biedak nie moze się wypowiedzić. Otóż wstawiłem się za nim aby go odblokowano... cytuję więc:)

 

"ale musicie koniecznie odblokować w tym wątku annawroc - on chyba ma coś mertytorycznego do powiedzenia:)"

 

proszę jednocześnie moderatora lub administratora o zbadanie sprawy kliki złych handlarzy którzy to opanowali forum i naganiają sobie klientów. Padło dosyć poważne oskarżenie dobrze sprawę jest wyjaśnić. Autora oskarżeń proszę aby wymienił nicki osób zamieszanych w ten proceder no i jeśli mogł by to niech opisze ten proceder. Sprawa wydaje się zbyt poważna aby ją zostawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przepraszam, że nie na temat - ale coś chciałem sprostować. Komuś nienawiść rozum odbiera"

 

a gdzie ta nienawiść? zacytujesz, czy znowu napiszesz, że jesteś za leniwy, żeby szukać?

 

"Komuś nienawiść rozum odbiera - cytuję

>swoją wypowiedź z drugiego wątku bo chyba annawroc się żalił, że pisuję w wątkach w których on

>biedak nie moze się wypowiedzić. Otóż wstawiłem się za nim aby go odblokowano... cytuję więc:)

>

>"ale musicie koniecznie odblokować w tym wątku annawroc - on chyba ma coś mertytorycznego do

>powiedzenia:)"

 

Skoro wierzysz, że wstawiłeś się za mną, to gratuluję świadomości.

 

">proszę jednocześnie moderatora lub administratora o zbadanie sprawy kliki złych handlarzy którzy to

>opanowali forum i naganiają sobie klientów. Padło dosyć poważne oskarżenie dobrze sprawę jest

>wyjaśnić. Autora oskarżeń proszę aby wymienił nicki osób zamieszanych w ten proceder no i jeśli mogł

>by to niech opisze ten proceder. Sprawa wydaje się zbyt poważna aby ją zostawić."

 

Heh, jakie poważne oskarżenie? qman dał ogłoszenie, że sprzedaje ECI-1 i zaczęło się wychwalanie. Z caspianem było podobnie. Coś jeszcze?

 

Tak, sprawa jest bardzo poważna, może napisz do kasi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Seba78, 18 Lut 2009, 20:40

 

>zawsze przebiegasz na skinienie - wygrałem zakład:) Popraw sobie błędy w ogłoszeniu."

 

ale gdzie "przebiegam"?

 

Ogłoszenie zostawię mimo błędu, ale widzę, że temat znowu pominiesz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc.Jezeli mężczyzna(nieskazitelny i taki co to nigdy błędów nie czyni) rzuca oskarżenie to powinien rzucic i dowód,przynajmniej co do mojej osoby.Chyba,że to pomawiator-wartownik.Zarzut bez dowodu,wart jest tyle ile prawdomówność pomawiającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, 18 Lut 2009, 21:23

 

>annawroc.Jezeli mężczyzna(nieskazitelny i taki co to nigdy błędów nie czyni) rzuca oskarżenie to

>powinien rzucic i dowód,przynajmniej co do mojej osoby.Chyba,że to pomawiator-wartownik.Zarzut bez

>dowodu,wart jest tyle ile prawdomówność pomawiającego.

 

Masz rację. A teraz napisz o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodziło o tego handlarza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no i tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jak wział lesio czy nie?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie, ale masz swój(specyficzny) rozum ;) czytając o ECI-1 i Caspianie jest wszystko fajnie;) moi znajomi zachwalali :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, 18 Lut 2009, 21:34

 

>annawroc.Co jest?Przestałes czytac ze zrozumieniem?Moze i piszesz bez zrozumienia wlasnych

>zarzutow?

 

ależ nie, po prostu czekam aż przedstawisz zarzuty, które niby przedstawiłem tobie. To takie trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodziło o tego handlarza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no i tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jak wział lesio czy nie?:)

 

i jeszcze, jak masz zarzuty, to może to udokumentuj, a nie jak dzieciak, poczytasz, wkleisz itd. Konkretnie. Kiedy było pisanie o koumnach, a kiedy ogłoszenie? Czyżby znowu lenistwo?

To jestem handlarzem? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.