Skocz do zawartości
IGNORED

HD 650 + Musical Fidelity X-Can V3


foFox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w planach zakup HD 650 + Musical Fidelity X-Can V3. Ma to być podpięte pod kartę XonarD2. Kontrolnie pytam się jak to widzicie. Dodam że nie jestem audiofilem ale obecnie mam HD515, wiec przesiadka na serie 5 nie ma wielkiego sensu, a różnica cenowa pomiędzy 600 a 650 jest do zniesienia. Jeśli ktoś ma zamiar skrytykować kartę to mam nadzieje że miał z nią do czynienia, proszę o nie wróżenie z fusów :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

karta XonarD2 oferuje bardzo wysoką jakość dźwięku i spokojnie nadaje się do podłączenia dobrych słuchawek poprzez wzmacniacz słuchawkowy. W kwestii karty muzycznej wydaje mi się, że nie ma sensu zastanawiać się.

W kwsetii natomiast wzmacniacza Musical Fidelity i HD650 - jest to dobry zestaw, jednak abym ewentualnie mógł Ci przedstawić kilka propozycji, podaj proszę następujące informacje:

1. do czego zestaw będzie służył (czy do produkcji muzyki czy do słuchania),

2. jaką muzykę zazwyczaj odsłuchujesz,

3. jakie brzmienie lubisz, jakie ewentualnie odstępstwa od neutralność,

4. jaki budżet przewidujesz na zakup wzmacniacza i słuchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od muzyki, której słuchasz, wybór między HD600 i HD650 może nie być oczywisty. Ja najchętniej sprawiłbym sobie obie pary, niestety poprzestałem na HD650. 650-tki na pewno są bardziej uniwersalne, oferują solidniejszą podstawę basową, brzmienie troszkę bardziej "dopalone". Do słuchania muzyki dawnej, baroku, muzyki współczesnej chyba nieco lepsze są HD600.

 

Wg mnie Musical nie jest najlepszym wyborem do HD650, a moim zdaniem ciekawsze byłyby np. Graham Slee Solo, Scorpion HV1 i pewnie parę innych - dlatego sugeruję porównanie tych wzmacniaczy, być może pozostaniesz przy Musicalu.

 

Niedawno, do słuchania w pracy, zakupiłem AKG K701, które też są ciekawą propozycją - obiektywnie wolę HD650, ale do długich odsłuchów K701 są lepsze, wygodniejsze i grają trochę bardziej relaksująco.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jakiej słucham to rap, trochę rocka, gitary. Lubię również elektroniczne kawałki takie jak np. piosenki Prodigy, czasem trochę house-u. Co do brzmienia to nie lubię kiedy bas nadmiernie przesłania resztę a wysokie tony "wbijają" się w głowę. Ma być dynamiczne, nie przesadzone ale wyraziste, cenię sobie dobrą stereofonie i przestrzeń jako że słuchawki będą wykorzystywanie również w grach i filmach.

Dysponuję ok. 1100zł na słuchawki (raczej nowe), i ok. 800 zł na wzmacniacz (może być używany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double ale skórka na tym forum jest trochę myląca i nie wiem gdzie jest edytuj.

 

Na forum mp3store nagadali mi że ten zestaw z Xonarem jako źródłem to pomyłka i już sam nie wiedziałem czy dobrze że go kupiłem i czy jest jakikolwiek sens budowania czegoś w oparciu o tą kartę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> foxFox

 

Budżet masz raczej na HD600, ale obawiam się, że do muzyki, której słuchasz lepiej nadają się HD650.

 

Poszukałbym też czegoś wśród Beyerdynamic'a - do muzyki, o której piszesz świetnie nadają się K-150 (one się zresztą nadają do każdej muzyki).

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz - musisz posłuchać kilku, w moim przypadku, niektóre CDki nie potrzebowały w ogóle pomocy wzmacniacza słuchawkowego. Karta dźwiękowa raczej będzie potrzebować.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skąpcu są za 1150 (oryginalne na 100%, z gwarancją u producenta), co do wzmacniacza to miałem nadzieje że 800 to wystarczająca suma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem identyczny temat jak ty do wczoraj :).

 

POSLUCHAJ - nie ma na to rady.

 

Na AS zauroczylem sie Ultrasonami (i gdybym tyle wtedy mial w reku to bym wydal te 1200zl), wczoraj zagraly po prostu zle (nie chce mi sie w to wierzyc ale widocznie tak ladnie zagral lampowy wzmak Fatmana).

 

AKG K 701 - powalajaca scena i bardzo dobra srednica ale nic poza tym - potrzebowalbys lampowej-basowej elektrowni do nich a to nie w tej kwocie.

 

wygraly DT880pro. scena mniejsza ale w innych aspektach dzwieku wydawaly sie albo ciut gorsze (srednica) albo ciut lepsze od k701 (wysokie i niskie). nie sluchalem senkow - po prostu ich nie chcialem. niestety sluchalem na innym materiale (krall, badu, kent) a z gitar mialem tylko Vampire Weekend i gitarki zagraly ladnie (choc nie jestem w tym specjalista ... ogolnie temat gitar elektrycznych dotyczy mnie tylko w DM, Daft Punku i Gorillaz) na tej plycie sa momenty kiedy gitara potrafila bolesnie zakluc w uszy... na BD tego nie bylo.

 

Wszystko sluchane z jakiegos taniego cedeka NAD->optyk beresford->DAC beresford->jakis IC->Forum608II.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest taki że mam już HD515 i jestem fanem sennków. Obawiam się że nawet najlepsze argumenty nie przekonają mnie do czegoś innego. Komfort noszenia jest świetny a w sumie na brzmienie nie narzekam nawet w 515 (w tym przedziale cenowym), po prostu, fan marki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz... ja senkow nienawidze ;) nie wiem czemu - po prostu nie i basta. w koncu nie bede obcowal z czyms do czego mam stosunek - bez kija nie podchodz :). skoro sluchawki zostaly z gory wybrane to w kwestii wzmaka jakies polskie DIY? tylko tutaj bryndza i niestety ale popyt przerasta wielokrotnie podaz - Forum raczej tylko z drugiej reki, v8 jest produkowany w takich ilosciach ze kolejka jeszcze dlugo sie nie rozladuje (a wpisac sie na nia juz nawet tez nie mozna :) ), nie wiem ile kosztuje amadeus i czy stefanb go jeszcze w ogole robi ale na bank przekracza twoj budzet, paradox podobnie. moze zlozysz sobie klon sohaII? albo ten MF... tez chcialbym go upolowac na jakims spotkaniu celem posluchania. tylko ze rynek wtorny go rzadko ostatnio pokazuje. ostatnio widzialem go w grudniu na allegro i poszedl za tysiaka. ile kosztuje nowka - nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porady odnośnie Beyer'ów - to nie przypadek, że bardzo często są doradzane. Sam ich nie posiadam, ale uważam DT-150 oraz DT-770 Pro za bardzo dobre słuchawki. Jakiś czas temu miałem okazję porównać DT-770 Pro 1 to 1 z moimi AKG K701 i wnioski były takie:

1. K701 - lepsza, bardziej nasycona średnica

2. DT770 Pro - rzetelniejsza góra i dół - charakterystyka IMO płaska jak stół (to dobrze)

3. Dynamika - w zależności od zasilania - jeśli dobre, to będzie na remis, jeśli marne to DT770 lepiej.

 

Sennki bardzo lubię - sam używam HD650, chociaż przyznam, że w wielu przypadkach wolałbym HD600 (barok).

 

Grado raczej nie będę polecał bo drogie i nie bardzo mi się podobały.

 

Pojawiło się też parę innych propozycji - Ultrasone, Audio Technica itd.

 

Jeśli chodzi o wzmaki słuchawkowe - zapomniałem o Paradox'ie i Forum608.

 

Fajny był też tańszy lampowy Antique Sound Lab (jest jeszcze twin head, ale to już fortuna), oraz Skorpion HV1, ale nie wiem, czy da się go dostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Czyli co proponujecie, mieszkam w Irlandii a tutaj bieda jeżeli chodzi o sklepy audio. Asortyment mały a 650-tek nie widziałem w żadnym sklepie nie mówiąc już o jakiejś gamie wzmacniaczy do porównania. Audiofilem nie jestem, tak czy siak będzie mi się podobać więc zdaje się na was. Po proszę o jakąś jedną solidną propozycje, ew link do sklepu/aukcji z MF X-Can3 bo nie potrafię nic znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK i Irlandii być może w dobrej cenie będzie Graham Slee Solo - używam go do HD650 i jest dobrze. Niestety on kosztuje trochę więcej niż 800 PLN.

 

Tu jest link do strony producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozkręciłem kiedyś tego Solo i trochę się przestraszyłem - tanie elny, opamp, w sumie nie ma prawa grać, a gra nieźle...dziwne.

 

Z zupełnie innej bajki byłby Skorpion HV1 = poszukaj na aukcjach - jeśli znajdzie się używka, powinna mieścić się blisko założonej przez Ciebie kwoty. Mnie się wydaje, że grała lepiej z HD600 niż HD650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, warto rzeczywiście pomyśleć o słuchawkach SENNHEISER HD650, chociaż posłuchałbym także GRADO SR325i. Świetnie gra i jest jak na swoją budowa niedrogi, wzmacniacz słuchawkowy marki HEED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do koloryzujących słuchawek, jakimi są Sennki HD650 pasowałby liniowo grający wzmacniacz, np. Holdegron FMB mk3 Dual Mono - cena 750 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym jak się nastawiłeś na Sennheisera - wypróbuj model HD25-1, uwazany za najlepszy tej firmy, cena ok. 1000-1100 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy miał ktoś do czynienia z Graham Slee Novo w kontekście HD650? Za około tydzień kupuje słuchawki na 100% ale nad wzmacniaczem się jeszcze zastanawiam, ten "Novo" zbiera całkiem dobre opinie na forach, przy cenie 230funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj MF x-cans V3 to tylko ładna obudowa, w oryginale gra kiepsko(jak za te pieniązki).Miałem razem z hd-600 i 650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie (o 180 st.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak więc stałem się posiadaczem HD650 :D

Wzmacniacza jeszcze nie mam, spory wydatek i musi niestety poczekać bo słuchawki nie były tanie, na razie grają pod Xonarem D2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>qb_1, 12 Lut 2009, 00:25

 

>1. K701 - lepsza, bardziej nasycona średnica

>2. DT770 Pro - rzetelniejsza góra i dół - charakterystyka IMO płaska jak stół (to dobrze)

 

Przepraszam Cię kolego, ale z tymi wnioskami to mnie normalnie rozwaliłeś ;) Chodzi o DT-770 Pro - bardziej nierównej charakterystyki nie słyszałem jak dotąd w żadnych słuchawkach średniej czy wyższej klasy. Rozświetlona góra, subowy, przewalony maksymalnie bas i schowana, sucha i ascetyczna średnica - to jest charakterystyka płaska jak stół? A swoją drogą od DT-770 Pro wolę DT-150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wydasz trochę kasy na modyfikacje wnętrza,kondki, diody etc. i do tego NOS lampy ja lubię dźwięk Amperexów lub Phillips SQ MIniwatt i będzie ciężko pobić tego MF+ Senki. W wersji sklepowej mnie osobiście nie zachwycił, choć z 650 dość fajnie brzmiał, ale moim zdaniem modyfikacje tego wzmaka przenoszą go w inną klasę.

DO twojej muzyki 650 nie 600.

Co do 701 to raczej w twojej muzyce nie sprawdzą się, nawet dobrze wzmocnione pasują raczej do chamber music niż Prodigy.

Gitary fajnie brzmią na AT, Nightwish ma fajny drive na nich, przynajmniej dla mnie. Plusem AT jest to ,że grają fajnie nawet wprost z lapka bez wzmacniacza, oczywiście pełnię możliwośći rozwijają ze wzmacniaczem, najlepiej AT ;)

Grado też byłyby OK do gitar ale tu już może być ostro i dobór źródła i/lub wzmaka musi być staranny, do AT zresztą też.

Beyerdynamik ma niby wszystko na wysokim poziomie, ale nie jest wybitny w niczym. 880 w starej wersji są moim zdaniem najlepsze.

To tyle ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.