Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha CDR-HD1500 - wrażenia z obsługi


KrzysztofK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

To jest mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami z obsługi nagrywarki Yamaha CDR-HD1500, którą zakupiłem kilka miesięcy temu. Jednak przyznam, że jak do tej pory nie spędziłem przy niej dość duzo czasu, aby rozpracować wszystkie funkcje.

 

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu pudełka - bardzo duże wymiary, objętościowo podobne do amplitunera Yamaha RX-797, który też posiadam. Poza tym instrukcja obsługi - ok. 85 stron, doliczając wszystkie języki mamy blisko 600 stron formatu A4!

 

Przed zakupem nagrywarki zadawałem sobie pytanie, czy naprawdę jest ona mi potrzebna skoro mam... komputer. Teraz po jakimś czasie użytkowania z pełną odpowiedzialnością stwierdzam - komputer nie zastępuje tej nagrywarki. A teraz uzasadnię dlaczego:

 

1. Komputer nie ma takiej gotowości załączenia muzyki. Ta nagrywarka po załączeniu zasilania ma czas rozruchu 15 sekund. W sytuacjach kiedy po prostu nie chce mi się włączać komputera, mam możliwość słuchania muzyki.

 

2. Poziom hałasu generowany przez tę nagrywarke jest praktycznie zerowy - można porównać do magnetowidu, nieco głośniejszy niż w magnetofonie. Zatem bez porównania niższy niż w komputerze.

 

3. Wysoka jakość dźwięku, w porównaniu do kompaktu Yamaha CDX-497 nie udało mi się wychwycić różnicy, a jak już, to na korzyść nagrywarki w kierunku jaśniejszego brzmienia (może wynikać z braku jittera). Ale różnice są tak małe, że nie wiem, czy to nie jest autosugestia (to nie był ślepy test). W zestawie jeszcze amplituner Yamaha RX-797 oraz głośniki własnej konstrukcji podłogowe 4-ro drożne, filtry 18dB/okt lub inne 3-drożne też 18dB/okt ew. słuchawki Sennheiser HD201.

 

4. Należę do pokolenia, które wychowało sie na magnetofonach i jedną z przyczyn zakupu tej nagrywarki było wypełnienie tej luki w moim obecnym sprzęcie. Rezultaty przeszły moje najśmielsze oczekiwania - funkcjonalność i łatwość obsługi CDR-HD1500 przebija wszystkie magnetofony razem wzięte. Pomijając łatwość odtwarzania jest tu niewiarygodna łatwość i gotowość szybkiego wskoczenia z nagrywaniem (jedno naciśnięcie przycisku REC i jesteśmy w trybie "pauzy"), a nie ukrywam, że czasami lubie coś sobie nagrać z radia. Jest tu wskażnik poziomu nagrywania ze źródła analogowego oraz potencjometr do regulacji tego poziomu (dla źródeł cyfrowych jest inna filozofia regulacji).

 

Nagrywarka ta ma prostą zasadę - wspiera jedynie format PCM 16bit/44.1kHz, na wejściu cyfrowym akceptuje jeszcze inne częstotliwości (w sumie 32, 44.1, 48 i 96 kHz), ale dokonywana jest konwersja na 44.1kHz i taki format zapisywany jest na HDD ew. płytach CD. Nie ma tu mowy o jakimś mp3 itp. Pojemność dysku 250GB wystarcza na nagranie całej swojej kolekcji płyt. Jest mozliwość podmiany HDD do 400GB.

 

Odnośnie jakości brzmienia dodam, że podczas odtwarzania z płyty CD, po zbliżeniu ucha do napędu da się usłyszeć cykliczne skoki głowicy laserowej co sugeruje, że urządzenie to odtwarza za pośrednictwem wewnętrzego bufora RAM (podobnie jak w komputerze). Zatem i tu nie występuje problem jittera. Wydaje mi się jednak, że szkoda wykorzystywać tę nie tanią nagrywarkę do zwykłego odtwarzania CD (zużywanie lasera).

 

Przy nagrywaniu nagrywarka akceptuje jedynie płyty CD Audio (CD-R i CD-RW), obsługuje CD Text oraz wspiera zabezpieczenie SCMS, zatem nie jest możliwe nagrywanie na zwykłych CD dedykowanych do danych komputerwych. To co wypróbowałem, to na pewno da się nagrać kopię na CD Audio :) zarówno kopii innego CD jak i materiału nagranego z wejścia analogowego (domyślam się, że również i cyfrowego). Niestety nie ma możliwości przewodowego przetransferowania muzyki miedzy nagrywarką, a komputerem. Dopuszczalne połączenie z komputerem przez RS232 służy jedynie do edycji nazw utworów i chyba tyle (jeszcze nie próbowałem).

 

Na HDD materiał muzyczny organizowany jest w dyski logiczne. Ponadto można tworzyć albumy i zakładki. Zdefiniowanych jest ok. 25 funkcji edycyjnych podzielonych ze względu na obiekt edycji (ścieżka, dysk, album). Generalnie funkcjonuje to dobrze, choć odnoszę wrażenie, że dobrali je tak, aby utrudnić życie piratom np. skopiowanie utworu z jednego dysku logicznego na drugi jest dość skopmplikowane. Z drugiej jednak strony jest możliwość utworzenia albumu (wybranie ścieżek z kilku dysków, są to niejako linki do tych ścieżek bez dodatkowej zajętości HDD) i jako takiego nagrania go na CD Audio. W wielu funkcjach edycji ścieżki jest dedykowany cykliczny monitoring online fragmentu ścieżki. Kilka funkcji np. wyciszanie na końcu ew. na początku ścieżki, wycinanie fragmentu ścieżki itp. jest więc zdecydowanie łatwiejszych w użyciu niż w programach PC do edycji wave. Niestety nie spędziłem zbyt wiele czasu na rozprawywanie funkcji, a te które używam realizuję głównie z poziomu urządzenia - niektóre funkcje łatwiej jest zrealizować z pilota, który posiada klawiaturę alfanumeryczną np. nadawanie nazw ścieżkom.

 

Jest możliwość podłączenia monitora w celu lepszego podglądu listy utworów. W moim przypadku jest to tani telewizorek za 70 zł. Świetnie się prezentuje cały sprzet z włączonym podglądem :)

 

Podsumowując, CDR-HD1500 mimo niemałej ceny (3k PLN) jest jej wart, a w zestawieniu z amplitunerem Yamaha RX-797 oraz kompaktem Yamaha CDX-497 otrzymujemy bardzo kompletny i przemyślany sprzęt audio o brzmieniu w kierunku wzmacniaczy lampowych, z którymi miałem pewne doswiadczenie.

 

Zalety:

 

- Wysoka jakość dźwięku

- Funcjonalność i łatwość obsługi lepsza od magnetofonu

- Bardzo niski poziom hałasu, duzo niższy od komputera

- Gotowość po włączeniu zasilania 15 sekund

- Możliwość zapisu na HDD całej swojej kolekcji płyt

- Bardzo podoba mi się design

 

 

Wady:

 

- Jest kilka niewygód przy edycji materiału na HDD, ale może to kwestia rozpracowania

- Cena może wielu odstraszać

 

----

 

Poniżej zamieszczam spis funkcji edycyjnych (moje tłumaczenie, to nie jest kopia z polskiej instrukcji, której nie posiadam):

 

LISTA MENU EDYCJI

 

Album Edit - edycja albumu

Track Edit - edycja ścieżki

Disc Edit - edycja dysku (logicznego na HDD)

 

Album New - tworzenie nowego albumu

Edit Stored - edycja już swtorzonego albumu

Album Copy - kopiowanie innej grupy jako album (grupa to dysk logiczny HDD, album lub zakładka)

Album Rename - zmiana numeru albumu

Album Delete - kasowanie albumu

Album Pack - eliminacja nieużywanych numerów albumów

Album Title - ustalenie tytułu albumu

Track Shuffle - zmiana kolejności ścieżek na albumie

Track Level - ustawianie poziomu scieżki na albumie (względem 0dB)

Tr. Interval - ustawianie każdego interwału scieżki na albumie (tu chyba chodzi o wstawianie ciszy)

 

Track Rename - zmiana numeru scieżki

Track Adjust - ustawianie początku scieżki

Track Erase - skasowanie ścieżki

Part Erase - skasowanie części ścieżki

Track Combine - łączenie serii ścieżek

Track Divide - dzielenie jednej ścieżki na dwie

Track Pack - eliminacja nieużywanych numerów ścieżek

Add Fade In - dodawanie podgłaśniania na początku ścieżki

Add Fade Out - dodawanie wyciszenia na końcu ścieżki

Track Title - ustalenie tytułu ścieżki

 

Disc Rename - zmiana numeru dysku

Disc Erase - skasowanie dysku

Disc Combine - łączenie serii dysków

Disc Divide - podział jednego dysku na dwa

Disc Pack - eliminacja nieużywanych numerów dysków

Disc Title - wyznaczenie tytułu dysku

 

Undo - anulowanie operacji

 

----

 

DANE TECHNICZNE:

 

Audio Performance:

 

Frequency response 5 to 20,000 Hz, ±0.5 dB

 

S/N ratio (EIAJ)

Playback 105 dB

Recording 92 dB

 

Total harmonic distortion (1 kHz)

Playback 0.004 %

Recording 0.006 %

 

Dynamic range

Playback 99 dB

Recording 92 dB

 

Laser Diode Properties:

 

Material GaAIAs

Wavelength 780 to 787 nm

Pulse durations and max. output at the objective lens of the laser

pickup unit

DC erase mode Max. 12 mW (Continuous)

Write mode Max. 70 mW

(Max. Cycle 98 ns, Min. Cycle 27 ns at Max. Speed)

 

Inputs:

 

ANALOG LINE IN (REC)

Type Pin jack

Standard input level 500 mV/24 kΩ

DIGITAL IN (OPTICAL)

Type Square optical connector jack

DIGITAL IN (COAXIAL)

Type Coaxial jack

Standard input level 0.5 Vp-p (75 Ω)

 

Outputs:

 

ANALOG LINE OUT (PLAY)

Type Pin jack

Standard output level (1 kHz, 0 dB) 2.0±0.5 Vrms

DIGITAL OUT (OPTICAL)

Type Square optical connector jack

DIGITAL OUT (COAXIAL)

Type Coaxial jack

Standard output level 0.5 Vp-p (75 Ω)

PHONES

Standard output level (Input 150 Ω shorted, –20 dB) 300 mV/150 Ω

 

General:

 

Power supply

[u.S.A. model] AC 120 V, 60 Hz

[Australia model] AC 240 V, 50 Hz

[u.K. and Europe models] AC 230 V, 50 Hz

 

Power consumption 37 W

 

Operating environment:

Temperature +5 to 35°C

Humidity 30 to 90 % RH (No condensation)

 

Dimensions (W x H x D) 435 x 115.5 x 414.5 mm (17-1/8” x 4-1/2” x 16-5/16”)

Weight 8.2 kg (18 lbs. 1 oz.) without HDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu naprawde Masz ciekawy zestaw moze w chwili wolnej wyslesz pare fotek do klubu milosnikow Yamahy(sadzac po tym zestawie sam rowniez nalezysz do sympatykow tej marki) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest to jedna z nalepszych nagrywarek jakie miałem a było ich wiele..Robi rewelacyjne kopie cyfrowe ...Jest bardzo wrażliwa na zmiane położenia wtyczki sieciowej..kosztowała mnie 5 lat temu nowa 4500zł..Moim zdaniem jest brzmieniowo lepsza w zapisie od nowszej CDR HD1500..Kto ją juz posiada nie pozbywa sie jej...Niedogodnością jest ograniczenie dysków twardych-max 120Gb..Można na taki dysk wgrać około 120 płytek zmienić dysk i następne 120 - ..Jak sie chce coś wybranego posłuchać wypala się płytkę wrzuca w Hi End i dopiero jest klasa dzwięk..Najlepsze płyty do niej jakie stosuje to TDK gold( których już chyba nie ma w sprzedaży) TDK,EMtec,Verbatim ..Różnica pomiędzy nagraną płytką na komputerze lub taniej nagrywarki audio jest ogromna oczywiście na plus dla CDR HD-1300 - jest zachowana atmosfera i to coś co wciąga praktycznie bez dodatkowego brzmieniowego nalotu cyfrowego... Płytki HDCD są kopiowane bezproblemowo...Polecam ta nagrywarkę jako ciekawy kąsek dla wyprutego z kasy na płytki CD audiofila ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam parę fotek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20837-100003970 1234582917_thumb.jpg

post-20837-100003971 1234582917_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę podkoloryzowałeś wady kompa jako źródła dźwięku i zalety tej nagrywarki:

- PC może być bardzo cichy

- może szybko zabootować (dodatkowo jest przecież suspend to RAM albo hibernacja)

- możesz trzymać i odtwarzać dowolne formaty

- możesz wsadzić dowolną kartę muzyczną

- nie jesteś ograniczony do płyt CD for Audio przy nagrywaniu

- brak limitu na pojemność danych

- w tle możesz sobie coś ściągać z sieci

 

teraz o nagrywarce:

- jitteru nie eliminuje samo buforowanie ale dokładny zegar

- 200GB czy 400GB to mało - u mnie lekką ręką muzyka po zripowaniu zajęła by ponad 1TB zakładając pliki FLAC

- cena spora zakładając możliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zgadzam sie z Twoimi uwagami na temat obszaru przewagi komputera. Ja natomiast nie pisałem co jest lepsze, ale że są aspekty, w których nie zastąpisz tej nagrywarki komputerem:

 

1. Poziom hałasu - pewnie da się uzyskać w komputerze poziom hałasu słyszalny dopiero po przyłożeniu ucha, ale jakimi środkami...

 

2. Gotowość - czas załączenia tej nagrywarki 15s, wyłączenia 0s. Jesteś pewny, że czas zabootowania BIOSu+systemu, a następnie jego wyłączenia może osiagnąć w sumie 15s?

 

3. Sterowanie pilotem.

 

4. Możnaby też dodać aspekt poboru mocy i eksploatacji sprzętu - pewnie z 10 razy wyższy w komputerze. Na nagrywarce mogę sobie puścić muzyke przed zaśnięciem i nie zważać na pobór prądu i eksploatację sprzętu przez całą noc.

 

W końcu przecież też mam komputer i mogę dodatkowo realizować wspomniane przez Ciebie punkty. Nie traktuję tej nagrywarki jako zamiennik komputera, ala jego uzupełnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy wyszły płyty na Atomie i VIA to jest znacznie lepiej z PC Audio - same biorą mało prądu (ok. 50W) są małe i dość chłodne - teraz tylko czekać na pojawienie się platformy Nvidia ION :)

 

ta yamaha była by bardzo fajna gdyby właśnie nie ograniczenie pojemości i zapewne ilości dysków, niemożliwość składowania rzeczy innych niż 16/44100 - jakby miała jeszcze pilota z wyświetlaczem to warta by była dla mnie tych 3kzł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby też zapuścić audio na platformie ARM. A jeśli chodzi o cenę, to rzeczywiście najsłabszy punkt tej nagrywarki. Niemniej bardzo przyjemne urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasta29, jestem bardzo zadowolony z RX-797. Niestety nie porównywałem do z innymi markami, ale mam pewne doświadczenie ze wzmacniaczami lampowymi i musze powiedzieć, że ten amplituner ma kilka cech wspólnych z tymi wzmacniaczami. Mianowicie transparentność, małe znieształcenia niezaleznie od poziomu mocy, możliwość operowania wieloma barwami. Jednym słowem - idea wzmacniającego przewodu. Poza tym część radiowa ma bardzo dobre parametry no i duża moc wyjsciowa.

 

discomaniac71, ten Pioneer też jest fajny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20837-100003853 1234700305_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Czesc radiowa zapewne jest swietna bo Yamaha potrafi robic tunery. Co do reszty hm... Musialbym posluchac. Pioneer PDR 05 to najlepsza nagrywarka konsumencka jaka wyszla kiedykolwiek. Co moze jej dorownac? Marantz DR 17 i chyba to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam CDR-HD1300 kupiłem ją 2 lata temu używaną (800zł) z UK i na prawdę jestem zadowolony, spełnia role źródła CD, no i rekordera, często nagrywam z radia i to w głównej mierze zawiera się na dysku 80GB, płytek CD mało skopiowałem na niej może z 10, wypaliłem też ok 20, aktualnie dysk wypełniony na 60GB, jak się zapełni, to można zainstalować max 120Gb, jak dla mnie to wystarcza w zupełności. Zamierzam dokompletować jakiś CD, by odciążyć ją od odtwarzania kolekcji CD.

wady:

- nie zadowalająca jakość wyjścia słuchawkowego, choć do monitorowania wystarcza, jak jest głośniej to zniekształca

- niebieskie światło za jaskrawe, ale na szczęście jest regulacja ściemniania, pomocne jest ale przydałoby się odłączyć to całkiem czasami w nocy szczególnie,

- brak stand-by, tylko generalny power na panelu.

 

zalety:

- samo założenie co do pełnionej funkcji bardzo mi odpowiada, nagrywa-przechowuje-odtwarza.

- sama jakość dźwięku też jest dla mnie zadowalająca, dopiero precyzuje wymagania.

- dużo udogodnień, funkcjonalnych możliwości z zapisanym materiałem.

Załączam kilka zdjęć kiedyś zrobionych. Jak coś to pytać, przysyłam pozdrowienia!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16260-100003797 1234729522_thumb.jpg

post-16260-100003798 1234729522_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16260-100003794 1234729692_thumb.jpg

post-16260-100003795 1234729692_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16260-100003791 1234729759_thumb.jpg

post-16260-100003792 1234729759_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z noich porównań i testów CDR HD-1300 jako wypalarka CD-R jest do tej pory najlepszą jaką znam..

na drugim miejscu Pioneer PDR 05 i Philips CDR-950 i potem Marantz DR 17..Dzwięk był nagrywany potem płyta CD-R odtwarzana z wysokiej klasy transportu cyfrowego..Wypalanie CD-R z komputera jest może idealny technicznie ale bez klimatu i tego czegoś co wciąga słuchacza w muzykę. Każdy ma swoje uszy i dla swojej przyjemności niech im zaufa...jest to nalepszy test..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5ta w nocy,

Mógłbyś podgladnąć jaki procek tam siedzi? Jak patrzę na te zdjęcia, to zadaję sobie pytanie, dlaczego dali tak dużą obudowę skoro i tak jest w środku tyle wolnego miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

KrzysztofK sprecyzuj o jaki procek Ci chodzi, jeśli o największy scalak na płytce to nosi on oznaczenie: YDC 126F i mniejszymi literkami pod napisem 0214 WAFF, nie wiem czy o to Ci chodziło, jak coś to pytać podesłać też mogę zdjęcie bez kompresji na priva. Inne zdjęcia za kilka dni jak coś.

No jest głęboka dosyć, nie miał bym nic przeciwko gdyby szufladę miała bardziej z boku i obok zainstalowany dysk, jest jaka jest mi się podoba, przysyłam pozdrowienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie odnośnie tej nagrywarki HD-1300 ...Czy nagrany dysk można w jakiś sposób odtworzyć na PC. Jaki jest format nagranych plików ? ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie tej nagrywarki HD-1300 ...Czy nagrany dysk można w jakiś sposób odtworzyć na PC. Jaki jest format nagranych plików ? ..

 

W instrukcji nie spotkałem nic na ten temat. Zauważyłem tez, że głowica dysku nie wykonuje praktycznie żadnych skoków. Podejrzewam więc, że jest to jakiś wewnętrzny niskopoziomowy format Yamahy i nie będzie się dało tego podejrzeć pod Windowsem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.