Skocz do zawartości
IGNORED

Armia - „Der Prozess”


rosim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proponuję posłuchać nowej płyty Armii - „Der Prozess”. Nie będę sie rozpisywać, ale krótko- po pierwszym przesłuchaniu muzyka z tej płyty, mimo, że nie jest lekka, wywarła ogromne wrażenie. Proponuję posłuchać w nocy i najlepiej w słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta by jeszcze lepiej zabrzmiała gdyby nie ci instrumentaliści z zacięciem do metalu, toż to brzmieniowy jakiś nu metal czy inny deftones, klimczak i niejaki franc to są gitarzyści do metalu a nie do gry w Armii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, powiedzcie mi, gdzie można dostać te płytę, taki np. Ępik ponoć jej nie sprzedaje... :-/

 

jarex, niemal "metalowa" Ultima Thule jest świetna. nie słyszałem jeszcze całej "Der Prozess" (ze dwa utwory w radio), ale jeśli jest w podobnych klimatach, będzie OK... ;-D

 

przemek696, następny mądrala... a może Armia skończyła się, zanim zaczęła nagrywać pierwszą płytę w 87, co?! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>krzych

 

Mam na myśli jak odszedł Brylu to już nie bylo to - poprostu koleś ma swój specyficzny styl grania,przyjęcie "metalowych" muzyków nie wyszło na dobre Armii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych, dzisiaj byłem w Empiku w Zielnej Górze, leży wyeksponowana na czołowym miejscu. Polecam, naprawdę płyta bardzo wciągająca, niby trochę powrót do Legendy i Triodante, ale wiele nowych, ciekawych eksperymentów. Nie zgodze się, że jest za bardzo metalowa, właśnie nie przytłaca cięzkością, a raczej jest ściana gitar, bez ciezkiej sekcji. Płyta nagrana w studiu Litzy. Podoba mi sie gra perkusisty (Krzyzyk) i jej nagłosnienie - wysoki werbel nieco "z przodu". Naprawdę warto się zapoznac z tą płytą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosim,

dzięki za info, jutro zajrzę do Ępiku, widać coś się zmieniło, bo (chyba) we wtorek "Der Prozess" w stołecznych sklepach tej sieci nie widziałem... ;-)

 

przemek696,

składy grup się zmieniają, muzyki trzeba słuchać, a nie się do niej uprzedzać ;-)

ja też lubię Armię z czasów "Armii", "Legendy", "Czas i Byt", "Triodante", "Exodus", ale cóż... to już tyle lat minęło, ci muzycy zajmują się innymi projektami ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gra, ja też kiedy usłyszałem np. Triodante bez Bryla byłem bardzo zawiedziony, ale myślę, że brzmienie gitar na Der Prozess powinno Cię zadowolić, na pewno ja słyszę tu więcej starego punk/hc niż metalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jestem głuchy, ale punka na tej płycie jakoś za bardzo nie słyszę, a propos muzyków grających w Armii obecnie to grają oni także w takich zespołach:

Klimczak - Lombard (sic)

Franc - Budzy i Trupia Czaszka

Krzyżyk - Turbo

Dr Kmieta - 2TM2,3

same punkowe zespoły w końcu;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex

a co to ma za znaczenie kto gra w jakim zespole?

Michał Grymuza grał gitary w Triodante, a współpracował nawet z Shazzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżizas, a kto Ci jarex powiedział, że Armia w 2009 roku ma grać "punka", i nagrać płytę tak, jak grała w 1989?! jest XXI wiek, muzyka zmienia się od zawsze... to punka już dawno nie ma, nie oznacza, że nie można grać punkowo ;-) Bo czy tak naprawdę ktoś grał punka po 1980 r.? na świecie? już nikt. a w zapuszczone Polsce dopiero w latach 80. nadeszła fala tej muzyki i to też na krótko. szybko się skończyła, wyewoluowała w coś innego, polska scena wygląda dziś inaczej, niż np. 20, 10 czy 5 lat temu.

 

i że co? że muzycy muszą z czegoś żyć, więc grają tu i tam? a jaki to ma wpływ na to, co robią w Armii, która jest raczej niszowym zespołem, więc kasy z niej wielkiej nie ma... a taki Maleo to co? piosenkę religijną uprawia z dziećmi ;-) (do niedawna) Kult Banana, też odstawał od armijnych dokonań... i stażem jest bliski Lombardowi... ;-) wszyscy gdzieś grają, żeby żyć zarobić na życie. normalka. ;-D

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosim

a właśnie, że chyba ma...Steve Vai nagrał świetną płytę Lydonem i jego zespołem PIL (Album), każdy go kojarzy z tzw gitarowym wypierdalaczem a tu facet się świetnie sprawdził, widać, że ma szerokie horyzonty muzyczne i świetnie sie w różnych stylistykach odnajduje, zachowując odpowiednie proporcje u nas kimś takim jest powiedzmy Grymuza, ale jest pewna grupa muzyków która niestety gra mniej więcej tak jak ich idole , jak ktoś jest tzw metalowcem z krwi i kości to raczej go nie widzę np w Myslovitz czy innej Ściance, inna wrażliwość...w sumie szkoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych

z całym szacunkiem, ale w którym miejscu napisałem, że Armia w 2009 roku ma grać punka i ma brzmieć jak w 89?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex

nie znam bliżej nowych gitarzystów Armii, ale naprawdę (może jestem głuchy), nie słyszę na tej płycie jakiegoś nacisku w kierunku meatalu, szybkie utwory raczej są bliżej Legendy, muzyka nie brzmi ciężko - możesz porównać np. z Lipali - wg mnie to też nie meatal, ale brzmi ciężej niż nowa płya Armii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 12 Lut 2009, 23:48

 

>krzych

>z całym szacunkiem, ale w którym miejscu napisałem, że Armia w 2009 roku ma grać punka i ma brzmieć

>jak w 89?

 

to była taka moja "licentia poetica". no i po prostu w pewnej części opatrznie zrozumiałem Twojego posta z 12 Lut 2009, 23:26, sorki za zamieszanie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta dobra, a nawet bardzo dobra. Oprócz ostatniego kawałka (Underground) - nie dość że doczepiony na siłę, to jeszcze żenująco słaby. Porównywać do Legendy nie ma sensu (dajcież wreszcie spokój!) ale weźcie coś pod uwagę - ten zespół gra już prawie ćwierć wieku, i wciąż potrafi nagrać solidną płytę. W swoim charakterystycznym stylu, przeca nawet z metalowcami w składzie ten zespół brzmi jak żaden inny! I jakiś tam rispekt się należy, mimo że pan wokalista może być dla kogoś irytujący;)

Do Bryla mam ogromny szacunek (nie tylko za Legendę), ale co on ostatnio zrobił (muzycznie) ciekawego? czy w ogóle - cokolwiek?

 

Niestety brzmieniowo "Der Prozess" jest, łagodnie mówiąc, spartolony:( To chyba najgorzej nagrana płyta Armii (nie licząc debiutu). Płasko, szaro, i bez mięcha... poziom undergroundowych nagrań polskiej sceny hc/punk z początku lat 90. I pod tym względem to już naprawdę do "Legendy" czy "Ducha" jest przepaść. Ogromna szkoda, bo ten materiał zasługiwał na konkretne, pełne i mocne brzmienie - działał by wtedy o wiele sugestywniej.

Ale cóż... ostatni Meshuggah też brzmieniowo leży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTom

co do ostatniego utworu na płycie (Underground) słyszałem, że został celowo wstawiony 'dla odreagowania", tak, jak po dobrym filmie muzyka przy napisach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, Robert Brylewski gra w Izraelu, nie słyszałeś ich ubiegłorocznej płyty "Dża ludzie"? Całkiem dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTom

Zgadzam się z Tobą zdecydowanie, płyta "położona" brzmieniowo (sucha, płaska, kwadratowa produkcja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aTom

>co do ostatniego utworu na płycie (Underground) słyszałem, że został celowo wstawiony 'dla

>odreagowania", tak, jak po dobrym filmie muzyka przy napisach

 

Heh, no taa... to jest podobno oficjalne stanowisko samych twórców;) Tylko że imho zupełnie niepotrzebny ten kawalek... oj, już nie przesadzajmy, że ten Proces taki ciężki, żeby trzeba było odreagowywać (choć - jak na Armie - faktycznie płyta jest ostra, mroczna i dość - że tak powiem - intensywna). Mnie po prostu ten 'Underground' zwyczajnie wk***ia... nie tylko nie pasuje klimatem ale i po prostu jest to słaby utwór.

Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby np. Neurosis dawał na koniec płyty jakiegoś chwytliwego oi-panka 'dla odreagowania' ;)

 

Swoją drogą... na armijnym majspejsie der Prozess promują dwa zdecydowanie najsłabsze kawałki z płyty... hm, ciekawa taktyka;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna płyta, której fajnie się słucha i poziom oraz klimat typowo "armijny". To plus. Nie będę wracał do tej muzyki a mp3 ściągnięte z sieci pewnie i tak się gdzieś zgubią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.