Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktoś zna takie głosniki?


mgrkleszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie Wasza opinia na temat tak skonstruowanych głośników. Basowe z obu kanałów są umieszczone w jednej skrzynce i dopiero z tej skrzynki wychodzą zaciski na głośniki średnio i wysokotonowe. Ten wynalazek przeznaczony jest do stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

To jest tak zwany system satelitarny albo inaczej 2.1. Kiedyś bardzo modny. pozwalał wytworzyć niski bas z małych obudów i polecany był do mniejszych pomieszczeń raczej dlatego ze zabierał niewiele miejsca. Te systemy były pasywne i mieli je w ofercie praktycznie wszyscy liczacy się producencji. Był też tonsilowski sub.sat 2.1 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tonsila, Sub-sat 1.1- satelitki raczej poprawne, subwoofer to totalna porażka. Zbudowany na zasadzie pokazanej przez autora tego tematu, band pass push-pull. Bas był mulący, ciągnął się jak flaki z olejem. Absolutny brak "kopa". Szybko dostał eksmisję. (Podobno Sub-sat 2 był trochę lepszy.)

 

Co do pytania zadanego przez autora wątku- ma to sens, lecz taki subwoofer ze zwrotnicą i wyjściem na satelity jest przeznaczony do DEDYKOWANYCH SATELITEK i nie z każdymi głośnikami stereo będzie współpracował poprawnie. Winę za to ponosi brak jakiejkolwiek regulacji, więc podpięte głośniki MUSZĄ mieć ściśle określoną impedancję i skuteczność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomina układ w Bolero 200. Bas tam był, ale jako tako grało tylko reggae, albo wielki bęben w orkiestrze. Zupełnie się gubił przy szybszych pasażach, o Marcusie Millerze itp można było zupełnie zapomnieć. Przyczyn nie znam, ale tak to odbierałem, więc nadaje się tylko do niektórych gatunków, ale mogę się mylić, bo mam inne oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE Bolero 200. W pokazanej konstrukcji jest bandpass 4 rzędu, Bolero miało bandpass 6 rzędu, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. W Bolero obie komory są wentylowane KONCENTRYCZNĄ rurą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.