Skocz do zawartości
IGNORED

Jak to ustawić?


Leniuch77

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest proste, jak rozmieścić sprzęt by zagrał jak najlepiej w pokoju który będzie służył głównie do muzyki i to na jakości dzwięku mi zależy

 

wymiary pokoju to (3,20 x 4,70)

klocli to: denon pma 1500 usher cd1 i dali ikon6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest pusty, czy coś w nim jest, oprócz sprzętu? Jak są jakieś meble, kanapa, stół, krzesła to zrób mapkę choćby w paincie, aby można było coś doradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój się na razie robi czyli są tam elektrycy na początek(remont) muszę to od początku zaplanować, przydałaby się jakaś kanapa i jakiś miejsce na tv choć nie oglądam może zacznę, 2 pokój to sypialnia którą też nagłośnie ale to już inny wątek... inna bajka jak mój sprzęcik wypadnie przy przeprowadzę z domku do bloku... oto jest pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali mam już od jakiegoś czasu, zmieniam pokój na mniejszy.Dali jak dla mnie grają dość szeroko więc próbowałbym nieznacznie preferować głębie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz kolumny które grają szeroką scena to aż się proszą na krótszą ścianę, ale to zawsze w praniu wychodzi, u mnie w pokoju 5x4m postawiłem kolumny na dłuższej ścianie właśnie żeby poszerzyć scenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, jak radzi L3VY, narysować schemat tego pokoju, kolumny rzeczywiście "ustawić" na krótszej ścianie, jeśli nie posługujesz się paintem, to narysuj odręcznie i przeskanuj.Pokaż na rysunku, gdzie są drzwi, okna, jakie meble i gdzie planujesz umieścić.Wówczas będzie można coś ewentualnie skorygować.Tak pisemnie, to za dużo nieporozumień może wyniknąć.Kolumny rzeczywiście wydają się za duże do tego pomieszczenia, ale każde ma inną chakterystykę i może okazać się, że będzie całkiem dobrze, może wystarczy zatkać otwory bassrefleks jakimiś gąbkami czy piankami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się podłączę z podobnym pytaniem. chociaż na razie hipotetycznym, ponieważ sprzętu jeszcze nie mam. ale jest to tylko kwestia czasu. jestem na etapie wyboru.

 

chcialbym się jednak zawczasu dowiedzieć jaka byłaby najlepsza opcja ustawienia sprzętu.bo zupelnie nie mam w tej kwestii doświadczenia. mówimy tu o dówch monitorkach, prawdopodobnie na standach (paradigm studio 20, AE Ealite Two - albo cos innego co sie akurat trafi). do tego wzmacniacz, tuner i dvd. no ale z ustawieniem klockow juz nie powinno byc problemu (rejon tv). miejsce odsluchowe, to naturalnie sofa.

 

charakterystyka pomieszczenia: salon polaczony z kuchnia (wywalona scianka dzielaca). powierzchnia samego salonu wg planu to ok. 17m2, kuchnia niecale 10m2. no i teraz to jest taka połączona przestrzeń otwarta. myślałem, żeby ustawic kolumny na scianie, na ktorej jest już tv (panas pv80), z tyłu dwa okna (prawa strona rysunku). tylko teraz nie wiem, czy mi np. jedna kolumna ze standem nie bedzie zaslaniala obrazu (grr...). szerokosc miedzy scianami (dluga i ta krotsza po prawej stronie, gdzie stoi tv) to jakies 260cm. odleglosc od tv do srodka sofy (ktora w rzeczywistosci nie stoi w samym kącie pokoju (są tam schody na górę)) : jakies 4m.

 

generalnie oczywiśie chodzi o jak najlepsze wypełnienie powierzchni dźwiękiem. odsłuch jak mówiłem głównie z sofy , stąd myśl, że ściana naprzeciwko będzie najlepszym wyborem. (głośniki również maja służyć przy odtwarzaniu filmów).

 

wszelkie sugestie mile widziane.

dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o meble to sprawa jest prosta, wszystkie trzeba kupić zmiana mieszkania, na razie nie mam żadnych więc mam jeszcze czas na dobre pomysły. Wchodząc do pokoju przed sobą mamy okno szerokie prawie na całą długość krótszego z boków (3,2) poza tym po prostu prostokąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak. Na okno i ciezka kotara. Przed nia kwiatki. 1-1.5 m od okna postaw paczki jakies 0.5-1m od scian bocznych. Jakies ustroje/polki z plytani i ksiazkami kup na sciany boczne. Wykladzina/duzy dywan. Kasetony/panele akustyczne na sufit. Potem dostroisz ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka sugestia jak na rysunku. Na okna za TV ciężkie kotary, żeby wytłumić światło i jako pewnien element pochłaniający fale akustyczne. Za sogą również można pomyśleć o jakiejś wykładzinie, kilim, wiszący dywan czy coś podobnego. Na podłodze dywan jak proponowali przedmówcy. Można to rozrysować w 3D ale to wymaga więcej czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka w opisie - przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69, dzieki za rysunki. ciekawe. z tym, ze raczej nie bede mógł tej dolnej kolumny(patrząc na rys) ustawic w tym miejscu, gdyż mam tam stół jadalniany i musze mieć dojście do niego. czyli nie będę mógł jej tak daleko wysunąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash, 15 Lut 2009, 14:21

 

>jeśli masz kolumny które grają szeroką scena to aż się proszą na krótszą ścianę, ale to zawsze w

>praniu wychodzi, u mnie w pokoju 5x4m postawiłem kolumny na dłuższej ścianie właśnie żeby poszerzyć

>scenę

 

Też tak zrobiłem bo mam kefy a one za szeroko nie grają, za to głębię mają ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszpiet@. O tym stole to nie wiedziałem bo nie było go na rysunku. Może spróbować koło drzwi ale tam zawsze ktoś będzie o ten głośnik zawadzał chodząc i po kilku wywrotkach będzie się nadawał na..... . (tam jest ciąg komunikacyjny)

Pozatym to tylko jedna z wielu propozycj jakie tam można spróbować ustawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady HM69.

 

a jak myślicie czy w tym pomieszczeniu sprawdzi się powiedzmy denon pma 725 r z kolumnami paradigm studio 20? czy jest to dobre połączenie? muzyka głównie rock i metal. słyszałem, że te kolumienki się do takiej muzy nadają (rozważałem jeszcze AE Aelite Two - ale podobno Paradigm zdecydowanie lepszy. niestety sam nie mam możliwości odsłuchu i porównania). czy ten wzmak jest ok? jak się ma powiedzmy do denona 980 r czy 1080 r? wiem, ze 725 jest na dwóch tranzystorach, a jak z pozostałymi i w czym ewentualnie jest ( o ile w ogóle) jest przewaga?

 

dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.