Skocz do zawartości
IGNORED

NAD 304 - przyczyna problemu ?


nonameplum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały problem z NAD'em, problem może nie jest bardzo uciążliwy, ale jednak chciałbym go wyeliminować. Wygląda on mniej więcej na tej zasadzie, że: przy niższych poziomach głośności, precyzując, nie ma tu za bardzo znaczenia miejsce ustawienia potka, bo przy zwiększeniu głośności na wejściu (komputer + dac) problem po prostu występuje przy "mniejszym" przekręceniu potencjometru natomiast przy zmniejszeniu głośności przy większym-> szarpie i przerywa dźwięk i to różnice raz w lewym raz w prawym kanale, szczególnie się to objawia na wysokich tonach, tak jak gdyby coś dobrze nie łączyło. Gdy dźwięk puszcze głośniej problem znika i jest wszystko w porządku. Na wyjściu słuchawkowym natomiast wydaje się, że tego problemu nie ma, jedynie lewy kanał zaczyna grać ciut wcześniej niż prawy, ale nie wiem czy te dwie sprawy mają ze sobą jakieś powiązanie.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał bardzo bym prosił o pomoc.

 

Podejrzewam, że może to jakiś zimny lut, ewentualnie jakieś rady odnośnie przeszukiwania możliwych wadliwych elementów. Z elektroniki jestem raczej cienki, ale z lutownicą i miernikiem sobie poradzę.

Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli czarną kostkę oznaczoną DEC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli chcesz zobaczyć czy to wina przekaźnika to jak będzie przerywać stuknij czymś w niego, albo pstryknij palcem, jak przestanie(ale raczej na jakis czas) to znaczy ze to jego wina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki wielkie za rady. Zrobiłem tak jak mnie poinstruowałeś, do tego znalazłem temat, w którym także został rozwiany ten problem -> (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Wymieniłem całkiem przekaźnik na nowy, chociaż po przeczyszczeniu starego nie ma takiej konieczności.

Ze względu, że oryginalnego już raczej nie ma sposobności dostać, użyłem niemieckiego FINDER 40.52.7.24.0000 (bardzo dobry świetnie zastępuje oryginalny - według danych katalogowych zgodny z oryginałem). Tyle, że różni się ilością nóżek, ma ich 8, ale 2 wystarczy po prostu wyłamać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.