Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning Onkyo DX7310


keisan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

udało mi się za grosze kupić CD z tematu.

I moje pytanie:

"Co w nim "stuningować"?

Proszę o porady krok po kroku gdyż robię to pierwszy raz.

W sumie to sztuka dla sztuki, ale chciałbym to zrobić.

Zdjęcia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dsc00148ja7.th.jpg

 

A tak przy okazji, browar temu kto powie mi co to za Unitra i wyśle mi na mail jej schemat.

 

dsc00144su0.th.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Ten cedek nie rokuje za dobrze, ma dość przeciętny przetwornik, ale ma dobry napęd i serwo, dlatego świetnie nadaje się na "nosiciela" dla zaintubowanej lampucery. Zrobiłem coś takiego, gra swietnie, polecam.

Oto foto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. To jest w gruncie rzeczy prostsze niż mozolne rzeźbienie w oryginalnym układzie. Wszystkie potrzebne wskazówki są zawarte w wątku "lampucera DAC".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na Alledrogo ostatnio był taki za 115 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i prawie bym się skusił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Czołem

Ten cedek nie rokuje za dobrze, ma dość przeciętny przetwornik, ale ma dobry napęd i serwo, dlatego świetnie nadaje się na "nosiciela" dla zaintubowanej lampucery. Zrobiłem coś takiego, gra swietnie, polecam.

Oto foto:

Witam.

Dość przypadkowo natknąłem się na Twojego posta dot. tuningu Onkyo. Posiadam taki sam model i prawdę mówiąc byłbym poważnie zainteresowany jego uszlachetnieniem. Technika lampowa nie jest mi całkiem obca, popełniłem już kilka konstrukcji. Miałbym do Ciebie prośbe o schematy, materiały poglądowe, rysunki i fotki Twojej przeróbki. Czy układy wyjściowe, które wstawiłeś wykonałeś własnoręcznie, czy też je zakupiłeś? Czy stopie wyjściowe audio to zwykłe bufory wykonane na triodach ECC88 (lub podobnych) czy też tkwi w nich jakaś większa tajemnica? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dość przypadkowo natknąłem się na Twojego posta dot. tuningu Onkyo. Posiadam taki sam model i prawdę mówiąc byłbym poważnie zainteresowany jego uszlachetnieniem.

Szkoda zachodu, wykorzystaj go raczej jako transport dla DACa. W tej roli spisze się całkiem dobrze, bo ma solidny napęd i bardzo dobrze zrobione serwo. DAC można wbudować do środka bo miejsca jest dość, albo (lepiej) zbudować DAC wolnostojący i podłączyć po SPDIF
Technika lampowa nie jest mi całkiem obca, popełniłem już kilka konstrukcji. Miałbym do Ciebie prośbe o schematy, materiały poglądowe, rysunki i fotki Twojej przeróbki. Czy układy wyjściowe, które wstawiłeś wykonałeś własnoręcznie, czy też je zakupiłeś?
Wszystkie układy wyjściowe wykonuję własnoręcznie, żadne gotowce nie spełniają moich wymagań. Kupuję natomiast płytki drukowane, np. forumowa "lampizacja PCB" nadaje się do moich układów.
Czy stopie wyjściowe audio to zwykłe bufory wykonane na triodach ECC88 (lub podobnych) czy też tkwi w nich jakaś większa tajemnica? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Darek

Nie używam buforów, moje układy są inne, choć ogólnie znane. W technice lampowej przecież wszystko już było. Staram się czerpać inspiracje z najlepszych. Jeżeli w moich układach tkwi "jakaś większa tajemnica" to polega ona ewentualnie na starannym doborze punktów pracy oraz wysokiej jakości kluczowych elementach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.