Skocz do zawartości
IGNORED

Opinia o Creek cd43mk2


olekzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość zakupu z drugiej ręki w/w cd. Proszę o opinię, słucham głównie klasyki i przymierzam się do zakupu wzmaka prawdopodobnie creeka. Jeśli ktoś używa bądź używał tego cd proszę o opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Doskonały wzmacniacz za nieduże pieniądze. W małym ciele wielki duch - jak to gdzieś kiedyś napisano. Sprawdza się w każdym rodzaju muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmaka +cd i razem gra to nadzwyczaj dobrze jak na klocki w tej cenie. Ale prawde powiedziawszy nie wydaje mi sie, zeby roznica w cenie miedzy np NAD 541 a CD 43 Creeka byla uzasadniona. Jesli udaloby Ci sie go kupic faktycznie z drugiej reki w dobrej cenie to OK, ale jesli mialby kosztowac 1kpln wiecej niz NAD to chyba nie warto. Jedna uwaga - moj egzemplarz jest bardzo wrazliwy na zabrudzenia plyt - jesli znajdzie sie na powierzchni jakis wiekszy pylek, albo pacniesz tlustym palcem to potrafi sie zaciac. Natomiast nie mialem do tej pory zadnych problemow z CDRami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wie ktoś czy gdzieś można dostać jeszcze CD43Mk2 czy już zostaje tylko zakup z 2 ręki. Zastanawiałem się też nad CD50, ale w tej chwili Creek wypuścił już CD50Mk2 tyle że nasz dystrybutor tego modelu jeszcze nie ma w swojej ofercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal55, powiedz z jakimi kolumnami masz ten sprzęt zestawiony oraz jakiej muzy słuchasz.

W sklepach cd43mk2 już raczej nie można dostać.

Byłem na odsłuchu zestawu z serii 50 i z Audience 52 i mnie ten dźwięk odpowiadał. Tyle że ja mam mało czasu na chodzenie po sklepach i słuchaniu sprzętu.

Zależy mi na dobrej stereofonii, szczegółowości, słuchając symfonii chcę słyszeć instrumenty we właściwym miejscu na scenie.

Przyznam że trochę jestem zagubiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zajrzec do "o mnie" :) Glosniki AE 1 II ref, kable Nykiel, muzyka - blues, rock, jazz, klasyka. O ile mi wiadomo juz go nie mozna kupic w sklepie - tylko Second Hand.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wyszukiwarka wskazała, że ten wątek zahacza o cedeki Creeka więc go odświeżam. A chodzi o to, że interesuje mnie bardzo wzmiankowany tu CD50mk2, który już jakoby jest w Polsce dostępny, za 4700 zł. jeśli czegos nie pokręciłem. Jest to chyba przełom w odtwarzaczach CD bo zamiast mechanizmu Philipsa CDM12 ma czytnik ROM, procesor, soft w wymiennym EPROMIE. Uważa się, że to załatwia praktycznie sprawę jittera. Oczywiście chciałem dowiedzieć się coś u źródła, ale manual w pdf-ie ze strony Creeka nie ładuje się niestety. Może więc ktoś z was miał juz styczność z tym odtwarzaczem i może coś powiedzieć. Byłbym bardzo wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cd43 mk2 w firmowym zestawie i jestem w pełni usatysfakcjonowany biorąc pod uwage cenę klocków.

Nic mi nie przeszkadza i nie drażni, a to w moim przekonaniu świadczy o klasie sprzętu. Słucha się przyjemnie. Ten sprzęt jest muzykalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem nad CD43 ( 2.2V przydatna rzecz przy 4330... ), niestety nie mam dobrych doświadczeń z napędem z CD723/CD4000/CD5000 (wolę plastika z np CD6000... ) a właśnie ten sam tam siedzi...

Po ile teraz CD43 chodzą ? Bo kiedyś okrutnie drogie były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>profundo

Powiedz coś więcej, zwłaszcza o technikaliach, których nie dane mi było poznać ze strony creekaudio. Co więcej z "o mnie" widzę, ze gra to u ciebie z Baltlabem v.1.3. Ja też słucham klasyki i coraz powazniej myslę o takiej samej kombinacji, tyle że z Eposami ES14, ktore mam od dawna. Z tego forum wiem, że Baltlab jest wyjątkowo czuły na interkonekty, więc bardzo proszę powiedz jakich uzywasz i czy to wynik specjalnych poszukiwan ? Czy jest sposób kupić CD50mk2 taniej (niż owe 4700 PLN)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłem, sorry. Baltlab jest czuły na kable głośnikowe. A jakich interkonektów uzywasz interesuje mnie niezmniennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profee, powiem szczerze, ze o stronie technicznej niewiele moge ci powiedziec poza tym, co wyczytalem w stereotimes, stereophile i hi fi plus. odsylam cie zatem do tych publikacji. mnie urzeklo przede wszystkim cieple brzmienie tego zrodla oraz zjawiskowa wrecz przestrzennosc, ktora bez przesady mozna opisac jako holograficzna, zwlaszcza w dobrze zrealizowanych nagraniach (polecam - jako test na przestrzennosc - combat rock zespolu the clash, tak, tak!). interkonekty to zwykly copperhead audioquesta. specjalnie nie szukalem, po prostu spialem klocki tym, co mialem. mysle teraz o wyzszym modelu kabli sygnalowych audioquesta, bo sadze, ze dzieki nim bede mogl jeszcze troche poprawic gore pasma. to samo zamierzam zrobic z kablami glosnikowymi. w tej chwili uzywam audioquesta type 6+. jak sam widzisz - nic specjalnego, ale sprawdza sie znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki profundo i za to. Mnie sie wydaje, ze ten odtwarzacz to już nowy etap w CDplayerach i napisałem do p. A.Rychlika i p/ G.Świniarskiego z Magazynu Hi-Fi, zeby sie postarali o test-recenzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technologicznie, z tego co przeczytalem na jego temat, wiem, ze rzeczywisie wyprzedza wiele modeli odtwarzaczy CD. brzmieniowo, moim skromnym zdaniem, sprawdzi sie nawet w hi-endowych torach. przesluchalem dziesiatki roznych zrodel przed kupnem tego i zaden sie nie zblizyl chocby na mile do creeka. oczywiscie, mysle o przedziale do 5 tys. zlotych, chociaz sluchalem rowniez naima cd5i i uwazam, ze creek jest produktem bardzo, ale to bardzo konkurencyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Creeka podesłali mi tego manuala i leaflet. W manualu nie ma nic ciekawego, a w ulotce jest tak:

(...)uses a ROM drive. Extracting the digital information from the ATAPI bus, similar to computer, has enabled Creek to work with virtually jitter free signal source. To convert the signal to a usable format, this player uses a digital buffer circuit (FPGA) that stores the signal for a short time and converts it into a suitable format for feeding to the Crystal Semiconductors CS4396 24 bit 192 kHz D to A converter. This creates shock immunity from the player, so that the disc is not playing exactly in real tgime, but slightly delayed through the dynamic buffer. It also converts the signal into a SPDIF signal to provide a high quality digital output, which is available via TOSLINK optical as well as co-axial sockets.

(...) two separate high current mains transformers are used. The voltage to the digital and analogue circuitry, display and ROM drive are kept completly separate(...) designed to read all currently known "Copy Protected Discs".

(...) connection of the player to an RS232 bus system will allow remote control and serial connection of the CD50mk2 with next generation Creek equipment or proprietary room controllers. This feature will be available by plugging in the appropriate module into the motherboard and upgrading the software. Soft upgrades are made easy. The buffer and microcontroller are both programmed by separate ERROMs that contain all the code.

I co wy na to? Może wypowiedzcie się czy to ma sens? Trochę mi się nie podoba płacić teraz (dużo) za bajery mozliwe do uzycia w przyszłości i niekoniecznie potrzebne. Ale tak w ogóle to chciałbym to mieć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Rychlik z Magazynu HiFi obiecał wstawić do planu recenzji test Creek CD50mk2! Brawo ten pan! Ale oczywiście nie będzie testu w najblizszym tj. październikowym numerze. Czy ktos jeszcze oprócz profundo słuchał tego odtwarzacza? Proszę odezwijcie się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, ze recenzja pojawi sie, przy dobrym ukladzie wiatrow, mniej wiecej za pol roku, czyli jakies poltora po europejskiej premierze. no, na szczescie ona mi juz do niczego nie bedzie potrzebna:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Tobie może nie będzie to potrzebne, ale mnie i innym tak. W miedzyczasie może uda się zrobic jakieś odsłuchy w Warszawie u dilera którego podaje Creekaudio, albo moze znajdzie sie z czasem i u innych sprzedawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może dostęp do recenzji tego odtwarzacza (43 mk II) z Audio - numer chyba 7/2001? I czy mógłby ewentualnie w jakiś sposób udostepnić? Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.