Skocz do zawartości
IGNORED

Stare modele Cabasse


jay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z szanownych miał do czynienia ze starszymi modelami głośników Cabasse? Mam na myśli modele z lat 80-tych. Ktoś może słuchał (albo słyszał opinie tych co słuchali) starszych modeli takich z 12 (lub więcej) calowym basowcem. Rozglądam się za wydajnymi głośnikami do 2 watowej lampy. Te stare Cabasse miały skuteczność rzędu 94 dB i myślę że to byloby ok do słabowitej lampki. Pomieszczenie to ok 20 m kw, muzyka to barok i jazz akustyczny. Będę wdzięczny za opinie i sugestie (podstawkowiec czy może podłogówka?)

czekam i pozdrawiam

jay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabasse Farella 400 byly swietne oraz Jonqe 301 (te posiadalem) ale 2 W niestety tego nie napedza 10 W owszem :)

 

Do muzyki jakiej sluchasz swietne sa Castle Herlech S1.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie, jak zwykle co głos to inny ;-). Robix, tych Castli to chyba tym bardziej nie napędzę 2 watami:-(. Może ktoś jeszcze coś wie? Azorsky, dlaczego kiepskie wysokotonowce? Co im "dolega"? Ja akurat nie potrzebuję metalicznej, ostrej "góry". Raczej szczegółowo ale bez "krwi z uszu". Sądząc po cenach na zachodzie to starsze Cabasse (łącznie z Farella 402) maja nie najgorszą pozycję. Aha, a czy ktoś wie jak tam z zawieszeniami niskotonowców - guma czy nie daj Boże pianka?

jay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Farella i Jonqe to naprawdę dobre kolumny. Wysokotonowce były robione z jakiegoś tworzywa i o większej średnicy niż standard. Efekt był taki, że podział w zwrotnicy był niżej a kolumna nie niepokoiła nietoperzy.

Jest wiele osób (w tym ja) którym się dźwięk tych kolumn bardzo podobał ale Robix ma rację, dwa waty ich nie pociągną. (mam wątpliwości czy 10 W starczy) Niemniej kolumna warta posłuchania.

A 2W to naprawdę niewiele, nie wiem jaki masz budżet i pomieszczenie ale chyba trzeba spróbować jakieś tuby na Lowtherach, Fostexach lub Teslach (cena malejąco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vasa,

według producenta wzmaka, zalecane głośniki to 94-96 dB. Myślę więc że takim 94dB Cabasse powinny te chudziutkie 2 waty dać radę. Teraz mam 10 watów KT 88 SE i 86 dB głośniki bez większych problemów są napędzane (ok, w muzyce której słucham, duża symfonika nie daje za bardzo rady). Wie ktoś co z tymi zawieszeniami wooferów? A głośniki które "mam na oku" to Cabasse Sloop M4.

jay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenia sa gumowe i nic im nie bedzie jeszcze przez lata.

 

Moje Jonque 301 napedzal z powodzeniem Audio note Oto SE ktory niby na papierze mial 11 W to w rzeczywistosci niewiele ponad 7 mierzone przy spadku iles tam Hz na basie.

 

Castle oczywiscie nie do 2A3 natomiast w kontekscie muzyki przez Ciebie preferowanej jak najbardziej trafione.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jay, 16 Lut 2009, 11:53

... A głośniki które "mam na oku" to Cabasse Sloop M4 ...

 

No fajne, fajne ---- tylko skąd takie wziąść ? :)

 

Piękne Cabasski:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki szakunec za fajny link. Jest co pooglądać. Szkoda tylko że to ten "żabi" język ;-).

Myślę że chyba warto spróbować tych Sloopów. Jeśli przyszłe 2 waty go nie "pociągną" to zawsze 10 watów z KT 88 na pewno dadzą im radę.

 

robix - te 2 waty to nie 2a3, to EL 84 SE.

jay

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.