Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy - przybywaj!


guitarmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszem i wobec :)

na wstepie prosze o wyrozumialosc ;)

dokonalem wymiany, ledwo zywy odtwarzacz dvd h/k za pare alphardow lw 1000.

i tu mam problemik - skrzynia...

BR czy zamknieta? a jak juz, to jaki litraz?

zalezy mi raczej na uderzeniu niz na niskim zejsciu (zaczelo mi ostatnio zalezec na brzmieniu stopy perskusji)

jak na razie to mam je w golej desce, razem z tesla ARZ 6608 i alphardem tw 318 chyba ;p (zalezalo mi na tym, by bylo tanio, wiec prosze mnie nie kamienowac od razu...)

kto pomoze? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda jakiejkolwiek kasy na te skrzynki.

Pochodź po osiedlu - na pewno ktoś zostawił stare szafki z kuchni - wykorzystaj je.

Przednie ścianki sklej taśmą z Lidla będzie "tanio i dobrze".

Lodówki typu Mińsk tez czasami stoją obok śmietnika. Są duże, maja metalowe ścianki i wypełniacz z pianki pomiędzy nimi.

Chcesz tanio i dobrze to zobacz ile kosztują paczki w sklepie gdzie połowa społeczeństwa nie kupuje, podziel przez 2 i kup porządne głośniki+ zwrotki. Z kosztami obudowy wyjdzie jakieś 2-3 tyś PLN i będziesz miał coś co jest warte 6 Kzł za 2 Kzł + własna praca. A tak finalnie wydasz 1500PLN za coś co nigdy nie zagra.

Pamiętaj - Wołgę z syrenki robiono już za komuny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, zabawne.

a prosilem, by zachowac odrobine glupiej kultury, w koncu nie kazdy ma tyle kasy co taki dino na przyklad...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry TS :)

 

Na 99% będzie to obudowa zamkniętą, bo głośniki Alpharda mają przeważnie wysoką dobroć Qts. Oczywiście nigdy nie wiadomo, na ile te dane są prawdziwe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jestem laikiem i srednio wiem co oznacza w tym przypadku dobroc panie Jozefie ;)

tak na pierwszy rzut oka - duzy wychyl.

tez mi sie zdawalo ze zamknieta, tylko nie wiem teraz jaki litraz...

preferowalbym cos wiekszego (nie ze wzgledu na dzwiek, bardziej ze wzgledu na sprawe praktycznosci - dalem te glosniki prawie ze na srodku deski o wysokosci 130cm, chociaz fajnie wyglada z reszta ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do parametrow - podobno alphard podawal 4 rozne wersje parametrow dla roznych glosnikow i nic nie wiadomo w sumie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu sa parametry tego glosnika (oby byly poprawne... ;p)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno mogę powiedzieć, że 30litrów (i mocne wytłumienie) to absolutne minimum.

 

P.S.

Daleko mi do pana :) Młody jestem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja pewnie mlodszy ;)

wolalbym wieksza jak 30 prawde mowiac, bo wysokosc to 90cm, a szerokosc 30cm, wiec wiesz... troszke kicha bedzie, jak bede musial jakies nozki dorabiac zeby mi sie nie przewracaly :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten głośnik. Zrobiłeś bardzo zły interes, sprzedaj to. Tak jak Józef napisał wysoki qts z tego co pamiętam zejście w 50 litrach coś koło 60 paru herców czyli tragedia. Mierzyłem mu wtedy parametry. Po dłuższym czasie rozkleił się w 2 miejscach.

 

Wstyd ale pokarze to było jakieś 4-5 lat temu. Miałem z 19 lat. Pierwszy głośnik jaki kupiłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze lepiej miec glosniki (nawet jesli byle jakie), niz nieuzywane DVD :)

na niskim zejsciu mi nie zalezy kompletnie, juz to chyba pisalem, nie pamietam ;)

byleby jakos to wspieralo mi szerokopasmowke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz. Ten głośnik lipa jest ale się przekonasz może sam. Mały ma SPL czyli dajesz mu w cholerę watów a on i tak cicho gra, aż się rozklei :D Już bym wolał w tej cenie jakiś dwa czeskie TVM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny 2 razy traci.

Na prawdę przerabiałem to samo co Ty i nie chodzi o "bogactwo" bo dawno się nauczyłem, ze szkoda czasu i kasy na byle co (a najbardziej wkurza jak już zrobisz i ... dalej nie gra).

Będziesz jeździł po csatoramach - tu 40 zł tam 20 zł, wkręty, kleje ... (niby nic ale jak podliczysz to ...)

Przepraszam za styl ale może da Ci to do myślenia zwłaszcza, że koledzy Ci dobrze radzą.

Jak to pisali : zamienił stryjek ... (w akademiku pisaliśmy: "zamienię dziewczynę w ciąży na patelnie - może być dziurawa")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, pomysle jeszcze.

w sumie to dobrze by bylo miec juz cos na dole, bo bez basu to sie slabo slucha jednak (kiedys sadzilem inaczej, ale mnie juz uszy bola od suchosci :P)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guitarmen, 15 Lut 2009, 23:13

 

No i niespodzianka :)

Głośnik ma dobroć 0,41 - idealną do bass-refleksu. W zamkniętej skrzyni całkowicie nie ma basu.

Jeżeli te dane są prawdziwe, to tylko bass-refleks da jakikolwiek bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17766-100003774 1234737631_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrax, 15 Lut 2009, 23:19

 

>Mierzyłem mu wtedy parametry

 

TS mierzyłeś czy SPL ? Bo może jeszcze jest jakaś szansa, że zagra w bass-refleksie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T/S mierzyłem. Nie mam już pomiarów ale chyba qts coś koło 0,8 czy 0,9 był czy coś i strasznie wysoko fs z tego co pamiętam. Mam na dysku lw800 i cw1002c ale tego lw1000 wcięło gdzieś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee jeżeli 0,8 z wysokim rezonansem, to bas będzie taki sam jak z ARZ6608 :/ Czyli basu (niskiego) nie będzie.

 

No cóż guitarmen... Jak masz z czego zbudować obudowę testową, to spróbuj. Ja w ramach desperacji wsadziłem ARZ'eta do 70 litrów :D Miłego basu niestety nie zaznałem, choć grało to ogólnie bardzo fajnie. Chyba ta wysoka efektywność daje tą lekkość dźwięku, dynamikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie się pojawi producent magicznych skrzynek z mdf 12 mm i udowodni, ze zejdziemy do 20Hz.

 

Panowie

Te głośniki "nie grają" i szkoda ma nie prądu (ew szanowane w innych kwestiach forum elektroda i rozważania o wyższości altusa nad altusem).

 

Żebyś usłyszał dobra i krótka "stopę" trzeba porządnych głośników i dobrego wzmaka a takie symulacje to ... tylko w Erze (ładnie na kompie gorzej w praktyce)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->guitarmen

A widzisz, mówiłem Ci że z g... bata nie ukręcisz :] Tak się napalałeś na obudowę zamkniętą a tu i z bas reflexem kicha będzie. Szybka i krótka stopa może i ok., ale bez niskiego zejścia ? To w końcu stopa czy werbel ma być ? :/ Jak chcesz tanio i poprawnie trzeba było kupić jakieś Tonsile, przy okazji miałbyś fajną średnicę, a nieszczęsną piankę zawsze można wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, poki co to zrobie tylko skrzydelka na boki (bo w gruncie rzeczy to robie odgrody). Jak sie zachowa dobrze to zostawie, jak nie to pojda w cholere

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież od dawna wiadomo, ze alpfardy mają parametry ts z księżyca podawane. Te głośniki do 30-40l closed tylko. Kurde weź sobie prostackiego stxa kup, albo Tonsila GDN 20/80. Z tego będzie bas i wiadomo, do czego liczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten alpierd to straszna lipa. Szkoda pradu na pedzenie tego szajsu, kompletnie zero brzmienia, jeden wielki halas i buczenie. Sprzedaj to komus i kup STX czy Tonsil'a jesli ma byc w miare tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.