Skocz do zawartości
IGNORED

ALTUSY do lampy.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nowina, że głupi mądrego przegadał;

Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał,

Tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł;

Na koniec, zmordowany, gdy sobie odpoczął,

Rzekł mądry, żeby nie był w odpowiedzi dłużny:

"Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz:( >>> Ja bym proponowal brac silniejsze leki badz polykac te ktore ci lekarz przypisal bez opakowania w przeciwnym razie nie dzialaja.

 

PS. Nie zasmiecaj forum !

 

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy mają całkiem wysoką efektywność. Podobno da się coś z niektórych modeli wykrzesac niezłego. Są schematy całkiem nowych zwrotnic, słyszałem nawet o dodawaniu duszy do wnętrza ;] Ale maniaków altusów prędzej szukac na elektrodzie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kichatandeta super cytat a odbiegajac uwazam ze Altus to kawal kolumny i historii.Wiekszosc psedo audiofili nie zdaje sobie sprawy z tego ze w srodku siedza calkiem przyzwoite glosniki wykonane z materialow przeznaczonych do produkcji glosnikow a nie pizoelektryczne soprany czy niskosredniotonowe jak w Monitor Audio z plastikowymi koszami z chin i mambranami z aluminium z ktorego produkuja lopatki do samolotow ..........uffff rece mi opadaja .Sam sie przejechalem i ostrzegam innych zeby nie popelniali takich samych bledow.Tonsil zrobil kilka takich konstrukcji o ktorych nawet nie mysla w kolumnach do 10 tys zl.Kilka lat temu Tonsil wyprodukowal Tango z dwoma basami w srodku a dopiero po nim Kef zrobil Reference 2 3 po czym chcial 3 razy wiecej za kolumne ktora grala jak tanie stereo w samochodzie.Jest jeszcze wiele fajnych kolumn np Rondo z m.bierna .Wiekszosc nie zdaje sobie sprawy ze Tonsile siedza do dzisiaj w wielu zachodnich kolumnach .Jezeli Tonsil jest taka slaba firma dlaczego takie potegi lat 80 jak Sanyo Philips pchaly Tonsile nawet do telewizorow !!!Idziesz dobra droga i mysle ze ten Altus zagra o wiele lepiej pod lampa niz wiele innych smieci pokrytch laminatem.Teraz kolumny robia pod sprzet wygluszaja na maxa pozbawiaja naturalnosci bo sprzet sie nie radzi i faktem jest ze jak ktos podepnie tani wzmacniacz pod altusy to nie gra bo nie ma prawa grac .Wystarczy wsadzic glosnik tonsila do Eminece tesle do Horna a tonsila do totema czy misssion i psedo a ma orgazm .Mam dobry sprzet samo okablowanie za cene 10 par altusow ale nie pozbawiam ich seraca jakie posiada.Ludzie to wzrokowcy i czasami bardziej zalezy na pokazaniu koledze czy sasiadowi a nie graniu .Sam mysle na wykonaniu konstrukcji na basie 20 cm Tonsila czest rez 35 hz da sie z niego zrobic kawal kolumny i zaloze sie ze pozamiataja cala komerche!!!Tak wiec panowie audiofile szacun dla Tonsila tym bardziej ze wiekszosc glosnikow byla produkowana 20 lat temu i tak zostalo !!!! A na koniec mysl jak chcesz sprawdzic sprzet podlacz altusa i jak zaga zostaw a nastepnie kup Living voices hahahahah !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w tym jest ;-) te rózne stare kolumny z dyzymi głosnikami (mozliwe ze i produkcji tonsila) graja fajniej od wszelkich pierdziawek w wąskich skrzyneczkach. Podobało mi sie statnio granie starego głosnika gitarowego z wysokotonowcem .zadna kolumna waska w fornirze sapeli czy srapeli nie zagra tak fajnie i swobodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77, 17 Lut 2009, 21:13

 

>Kichatandeta super cytat

 

To fraszka Ignacego Krasickiego pt. "Madry i glupi"

Pamietam ja ze szkoly podstawowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cos w tym jest ;-) te rózne stare kolumny z dyzymi głosnikami (mozliwe ze i produkcji tonsila)

>graja fajniej od wszelkich pierdziawek w wąskich skrzyneczkach. Podobało mi sie statnio granie

>starego głosnika gitarowego z wysokotonowcem .zadna kolumna waska w fornirze sapeli czy srapeli nie

>zagra tak fajnie i swobodnie.

 

Co do pierdziawek. Miałem kolumny na 18 cm skana i bas schodził nizej niz z altusów 140.

Zadna wąska kolumna na dobrych przetwornikach nie zagra tak zle jak altusy.

Lubie polskie produkty, jest kilku swietnych producentów sprzetu audio w Polsce liczących sie w branzy audio (hi-end) na swiecie ale poczciwy altus to niestety przezytek który był swietna kolumna ale kilkanascie lat temu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem ogólne moje spostrzezenia co do kolumn.

To ze bas ze skana 18 schodzi nic nie znaczy bo czesto tego basu w naturze nie usłyszysz nawet jak jakis operator kontrabasu zagra ci obok ucha.Natomiast dziwnym trafem na nowej waskiej kolumnie kopnie jak młot pneumatyczny,to samo tyczy sie gitar basowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wiem. Ale ja mówie konkretnie - krzykliwe jasne o dużej efektywniści altusy z zamuloną zaciemnioną słabą lampa mogą chyba stanowić dobre połaczenie , wiele kolumn robionych pod malpe ma taka kostrukcję:tubowe gwizdki , wielkie papierowe woofery o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mowisz jazzik ze odchodzisz od sprzetu nie dla polaczkow.... do altusow???To patriotyzm czy...kryzzys.w ameryce.I macintosh do lombardu????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zamuloną zaciemnioną słabą lampa

Ale pierdzielicie głupoty. Ktos tam dawno powiedział ze lampa to dzwiek zamulony,zaciemniony słuszłem nawet okreslenia zadymiony itp. Tak samo kiedys słyszłem ze do lampy to tylko monitory i srebrne kable... Bzdura jeden usłyszy i powiela jakies dziwne mity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rzadko tu zaglądam i szukam testu wzmaka. Przeczytałem te posty o kolumnach Altus i chcę ostudzić trochę te opinie. Licencję na głośniki Tonsil kupił od Pioneera w latach 70-dziesiątych i już wtedy te głosniki byłu pzrestarzałe. Z moich doświadczeń wynika, że moc deklarowana jest ok 40-50%

większa od rzeczywistej. Pracowałem w spółce, która zajmowała się sprzętem estradowym i mój szef, Leszek Polanowski z firmy Polaudio, robił z kolegami kolumny, wzorowane na niemieckich i był to rok 89. Jezeli ktoś chciał kupić kolumny to prezenter włączał muzykę i po kolei przełączał kolumny:Altus,

Alton, Milton i dwa typy kolumn na głośnikach Vify lub podobnych. Różnica była znaczna na plus kolumn

p. Leszka i zbyt też był spory. Kolumna Altus ma dudniący bas,za mało srednich i świszczącą górę.

Ciekawe, czy ktoś w entuzjastów tego sprzętu, widział wytłumienie w środku? W jednej kolumnie był wojłok a w drugiej gąbka, która nie nadaje się.Niektóre nowsze kolumny Tonsila są niezłe. ale odstają

od dobrej średniej klasy. Decydują o tym głośniki i zwrotnice a także obudowy. Te przełączniki do korekcji brzmnienia to jest paranoja i żadna firma tego nie robi.Mam nadzieję, ze moja wypowiedż nie wywoła wojny, ale takie są realia. Zajmuję się elektroniką i akustyką sporo lat i dlatego mam doświadczenie i praktykę. Oczywiście, na pewno entuzjastów Altusów nie przekonam, ale to ich problem i radzę porównać Altusy z dobrymi kolumnami średniej klasy to usłyszą różnicę.Pozdrawiam- Zygmunt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekujemy za podsumowanie.Ale mu tu mamy powazniejszy problem czlowieka, jazzika- ktory został bez srodkow do zycia i poszukije cos co wogole...zagra.jest mu juz wszystko jedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.