Skocz do zawartości
IGNORED

który cec


tomasz6662

Rekomendowane odpowiedzi

CECa bd 2000 ma kolega, miekko zawieszony talerz, bardzo fajne ramie pasujace do sporej liczby wkladek, drewniana obudowa, naped paskowy i zawsze nie wysoka cena, czyli akurat dla kogos normalnego kto chce sluchac sobie w spokoju plyt zamiast pseudoanlogowego belkotu niektorych z zakladki analog.

Pozdrawiam

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_ >>> Nie uwazasz ze kazdy powinien isc wlasna droga ktora uzna za stosowna nie wazne czy bedzie to ,,vintydzowy,, czy nowy patefon od Pj ,Thorensa ,regi czy tak wysmiewanego Technicsa ?

 

Slyszalem bardzo dobrze grajacego PJ 6.1 z wkladka Zyx 10 wiec takie ostatnie to one nie sa jak tu pisza.

 

Powtarzam zawsze mozna sobie kupic starego Luxmana czy Thorensa i miec super dzwiek tylko trzeba jeszcze cos wiedziec na ten temat i nie miec 2 lewych rak :)

 

Ps. Mam prosbe do wszystkich piszacych w tej zakladce zeby chociaz tu nie obrzucali sie blotem i uszanowali to miejsce czyli azyl spokoju jaki ze soba niesie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć na czym polega troling, to powyżej ma tego podręcznikowy przykład. Pod rząd sześć wpisów jednego forumowicza, którego nawet z nicka wymieniać nie warto, i zero treści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam inni pierdu pierdu a ja sobie przygarnalem tego CECa co sobie beda zalowal !

 

Przy okazji w koncu zalozylem konto na Allegro zeby nie musial prosic sie znajomych hehe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W takim stanie gramiak z drewniana plinta, remieniem Ortofona, miekkim zawieszeniem i stanem jaki prezentuje az zal bylo nie kupic bo po co ma trafic w niepowolane rece sprzet od kolekcjonera :)

 

Jak przywioze to klepne pare foteczek.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego CEC'a jak Wishbone wydawał Argusa a Uriah - Demons and wizards :-))

Bardzo porządny "adapter". Łezka się kręci. Gratuluję zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych ramion ortofona o jakich mi wiadomo to ono chyba nie jest ale i tak jest bardzo sensowne, co prawda kilka lat temu jak nikt pojecia nie mial takie gramofony chodzily ponizej 200zl ale biorac pod uwage kilkuletnie juz zadowolenie kolegi z ceca 2000 i tak warto. Gratuluje zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie w srode jade po niego osobiscie z 2 powodow jeden to oczywisty celem odebrania towaru w jednym kawalku a nie jak w przypadku kuriera w kilku a drugi to chec poznania czlowieka dla ktorego pasja sa gramofony!

 

Goscilem w sobote kolegow z forum: dino i vase twierdza ze ramie w BD-2000 to Ortofon.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrocilem z CECem do domu i powiem tylko jedno o k....a jesli tak gra stary grat z oryginalna wkladka ortofona to ja nie mam pytan !

 

Gramofon ma takie wypelnienie srodka i gestosc dzwieku ze przez pierwsze takty nie moglem wyjsc z podziwu bo spodziewalem sie zdechlego chuderlawego dzwieku a tu taka niespodzianka!

 

Niestety nie moze byc za pieknie w moim za***nym zyciu i jest problem bo silnik i zasilacz jest zintegrowany w jedno i porzykrecony do subshasi - buczy oraz drga co przenosi sie na ramie i buczenie w glosnikach (nie jest to silne ale niestety jest)Przykrecilem sruby mocujace i zmniejszylo sie znacznie ale jest dalej nie wiem czy da sie to zlikwidowac?

 

Gdyby nie ten mankament to naszczalbym w gacie mowie powaznie!

 

A teraz na koniec dodam co spotkalo mnie na miejscu po przyjezdzie :

 

Zobaczylem milego czlowieka ktory zaprowadzil nas do pokoju a w nim tak z 15 -20 gramofonow !

 

Na moje pytanie czy ma moze talerz do Technicsa 23 A (bo moj jest krzywy) czlowiek przyniosl caly gramofon ktory mial uszkodzone ramie i dal mi w prezencie na czesci !!!! Jestescie to sobie w stanie wyobrazic? Czasem ludzie nie maja mietowej herbaty a facet dal mi gramofon ot tak bo poprosilem!

 

 

Teraz mam sprawnego Technicsa ktorego uwielbia moja zona i gramofon grajacy tak pieknie miodnie ze nawet nowe U2 da sie sluchac a humor psuje tylko lekkie buczenie miedzy utworami.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować!Szkoda tylko tego buczenia,bo to może wk...iać na dłuższą metę.Ja kupiłem coś u tego pana.Czekam na przesyłkę i mam nadzieję,że nie będzie buczeć i przyjdzie w całości :-)

Oj,lubię to ryzyko!

Dam znać i zdradzę potem co to za "zasrany" wintydż:-)

Może już w weekend będzie się działo.Parę płyt już czeka na sprawdzenie(Isaac Hayes "Joy",Kraftwerk"Tour de France",Burning Spear "Social Living").Żona widziała sprzęt na obrazku i powiedziała : ok.Czyli musi być dobrze...

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da się zlikwidować buczenie. Jest wielu kolegów na forum którzy mają doświadczenie w odbudowywaniu i tuningowaniu gramofonów.

Pierwszy pomysł to odłączyć ten zasilacz i podać z zastępczego zewnętrznego odpowiednie napięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem ze da sie cos z tym zrobic i to ze musze uzbroic sie w cierpliwosc by zagralo a stalo sie jasne juz po pierwszych dzwiekach co ma do zaoferowania:)

 

U czlowieka widzialem jeszcze fajnego Duala bodaj 505 na miekkim zawieszeniu super stan jest na licytacji chyba.

 

Wszystkie zadbane i sprawne zbierane przez wlasciciela od 1989 roku -szacun !

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przy kazdym buczeniu co trzeba zrobic to sprawdzic dokladnie cale okablowanie, zlikwidowac sniedz, przeczyscic styki od wkladki do ic, dac nowe luty, sprawdzic odizolowanie wszystkich kabelkow. Potem bawimy sie w dodatkowe uziemianie poszczegolnych czesci. To na poczatek i bardzo ogolne dalej to juz konserwacja poszczegolnych modeli ale warto :) Pozdrawiam pasjonatow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dino jesli nic nie wymysle z czlowiekiem ktory mi go sprzedal to bedziemy go ratowac bo warto! Swietny gramofon nie mam zludzen ze gra lepiej od 2 pozostalych ktore mam na stanie.

 

Ma dzwonic z informacja odnoisnie reg obrotow bo tez ma za wolne :( gdyby nie to nawet bym nie myslal o ewentualnym zwrocie.

 

Ps. Podaj mi na PW nr do siebie.

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to napisac bo to jak zachowal sie czlowiek od ktorego kupoilem CECa przeroslo moje oczekiwania !

 

Oddzwonil do mnie z propozycja odeslania sprzetu do naprawy na jego koszt w przeciagu 2 dni jesli bedzie to mozliwe badz zwrot gotowki:)

 

Polecam zakupy u tego czlowieka na allegro pod nikiem Asix B.

 

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cos uczynil niewdzieczny robixie! czlowiek zostalby wzorem do nasladowania trzymajacym dumnie igle i plyte na okolicznosciowych posogach upamietniajacych, a mlode pokolenia by sie od niego uczyly, a tak to ma tylko bezplatna reklame w mediach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N coz ja uczynilem ze mnie ponioslo i zaaplikowalem DL -103 do tego CECa !!!!?

 

Ech od 3 gdz slucham tego ,,umarlaka ,,z defaktem obrotow i buczenia z silnika czy trafa (jeszcze tego nie wiem) i przyznam ze zrobilem sobie wielka krzywde bo jak przyjdzie mi go odeslac bezpowrotnie z powodu na te przywary to bedzie niezly bigos !

 

Gra to razem bajeczne nareszcie DL Denona nie ,,drze ryja,, jak na lekkim ramieniu SME w Lenco 450 a jest tylko muzyka.

 

Pewne jest jedno ze moimi nastepnymi patefonami beda te tzw miekko zawieszone bo nastreczaja mniej klopotow z ustawieniem i nie wymagaja od wlasciciela kretynskich platform antywibracyjnych z roznistego materialu.

 

Kolejny raz sie sprawdzilo ze podatnosc wkladki z ramieniem musi grac bo inaczej jest lipa.

 

CEC tez ma jeszcze ciut za lekkie ramie do DL ki wiec dociazylem heandshel plastelina i wio konie po betonie gra klasyka gra umca umca i M . Davis i o to chodzilo :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>robix

Czy to buczenie występuje tylko gdy igła ma kontakt z płytą ? Jeśli tak to jego źródłem są drgania silnika przenoszone na ramię. Sam to zresztą sugerowałeś. U mnie pomogło dokładne wypoziomowanie gramofonu i wytłumienie chassis dynamatem. Przyjrzyj się dobrze silnikowi czy oś nie bije na boki i czy jest ustawiona pionowo wreszcie czy to nie sam silnik dogorywa. jeśli silnik jest ok to skup się na izolacji drgań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak a wine za to ponosi trafo zintegrowane z silnikiem lub on sam (nie jestem w stanie tego okreslic bez jego odlaczenia)

 

Szkoda bo gramiak zacny i jesli nie da sie go zrobic bedzie mi go brakowalo.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.