Skocz do zawartości
IGNORED

Nielubiane płyty w waszych zbiorach.....


Celtix

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie w swoich zbiorach płyty, za którymi nie przepadacie. Kupiliście je sami opierając się o opinie innych, zachęcający repertuar, dostalisći je w prezencie.

Co robicie w takich przypadkach - próbujecie się ich pozbyć, czy przekonać do nich?

Wystawiacie na aukcje internetowe, sprzedajecie do komisów, dajecie komuś w prezencie?

Od niedawna działa internetowy serwis wymiany przedmiotów bubbler.pl, co myślicie o wymianie płyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny dziś sposób pozbycia się niechcianych płyt to Allegro.

 

Ale miałem nadzieję, że wątek jest o innym aspekcie - nielubiane płyty w naszych zbiorach. Czyli takie, których nie lubimy, a jednak je posiadamy. Świetny temat. Macie takie pozycje na półkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam:

- Dedalus , Orlande de Lassus "Oracula";

- Schola Cantorum Stuttgart, O magnum mysterium - msze Des Pres, Ockghem itd;

- Tallis Scholars, Obrecht Missa Maria Zart.

 

Nie jestem aż tak sentymentlany, więc lubię mieć w swoich zbiorach to czego naprawdę chcę słuchać.

 

Pomysł z wymianą płyt na naszym forum zaproponowany przez Jajcasza77 chodził mi po głowie....

nie miałem jednak śmiałości go zasygnalizować z uwagi na ewentualne....świętokractwo :):)

Oczywiście gusty moga się zmieniać, do niektóych płyt trzeba dorosnąć ....

ale czy zawsze trzeba odnosić się z taką atencją do ludzkiej twóczości....

życie to wszak tylko chwila krótka...

Co myślicie na temat pomysłu wymiany płyt na naszym forum...?

.... uprzejmie proszę o wyrozumiałość dla mnie :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^mc iek

 

uzupełniając - rozumiem, że chodzi Ci o płyty: posiadane, nielubiane i zarazem nieprzeznaczone do wydania/pozbycia się?

 

mamy, a jakże! i to w kilku podkategoriach:

 

1) płyty które - jak wiemy z forum, recenzji, zachwytów znajomych itd. powinny zachwycać, a nie zachwycają - pozostawiane na wszelki wypadek, na zasadzie, że za 77 razem "zaskoczą" - szczególnie, jeśli są dodatkowo cenne / trudne do zdobycia.

 

2) płyty, których pozbywać nam się zwyczajnie nie chce lub nie liczymy na to, że nam się to uda - bo powszechnie dostępne i tanie, lub przeciwnie - niezwykle ezoteryczne i nie mające wielu amatorów; i szkoda nam zachodu, żeby cokolwiek z nimi robić.

 

3) płyty, których nie słuchamy, ale które z różnych względów darzymy sentymentem i pozostawiamy w związku z tym na półce.

 

4) płyty - niechciane prezenty; o ile stosujemy zasadę, że prezentów pozbywać się nie wypada.

 

tyle na szybko, może coś jeszcze przyjdzie mi do głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtix -> wątek o wymianie płyt na forum już powstał ( użyj wyszukiwarki ). Powiem tylko, że nic z tego raczej nie wyszło i nie wyjdzie. Możesz jednak wystawić płyty na Allegro, a na forum udostępnić link.

 

dong -> "rozumiem, że chodzi Ci o płyty: posiadane, nielubiane i zarazem nieprzeznaczone do wydania/pozbycia się?"

To właśnie tak bardzo mnie ciekawi. Czy mógłbyś podać konkretne tytuły do swoich kategorii ( świetnie je wyszczególniłeś ! ).

Dodałbym jeszcze taką kategorię - płyty, które najpierw zachwycają a potem męczą. A jednak na tyle niebanalne, że zostawiam je w zbiorach, choć ich nie lubię ( trochę płyt RIO bym tu wymienił i kilkanaście tytułów z awangardowej elektroniki ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mc iek

 

Wyznaje swą winę....zgrzeszyłem pochopnością swych czynów....:):)

Zasadniczo też się przeszlo mi przez myśl, czy podobny pomysł miałby rację bytu...

Dong jako człowiek oświecony zawsze ma coś cenngego do powidzenia, szczególnie w moich wątkach....

Faktycznie Dong pięknie to uporządkowałeś.

Zatem czekamy na tytuuły szczególnie z 2 pierwszych kategorii..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie szczególnie interesuje trzecia kategoria.

 

Ps. Ludzie są wzrokowcami. Forum nie daje dużych możliwości ekspozycji płyt czy uaktualniania oferty. Poza tym na Allegro jest nieporównywalnie więcej potencjalnych zainteresowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachętę.....dla dalszych wpisów..

kategoria 2 - Dekameron, Ave Mater o Maria.

Cantigi jakoś przełknąłem, polskie utwory też i nic więcej... o niezgodności tekstu dołączonego do płyty i zaśpiewanego oraz wykonaniu motetów nie wspomnę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^mc iek

> To właśnie tak bardzo mnie ciekawi. Czy mógłbyś podać konkretne tytuły do swoich kategorii ( świetnie je wyszczególniłeś ! ).

 

Odpowiedź nie jest łatwa, bo wymaga małej inwentaryzacji połączonej z pewnego rodzaju rachunkiem sumienia. Prościej było mi wytypować kategorie. :)

 

Ale moja kolekcja to raptem ok. 600 płyt, więc spróbuję podać chociaż pojedyncze przykłady.

 

1) płyty które - jak wiemy z forum, recenzji, zachwytów znajomych itd. powinny zachwycać, a nie zachwycają - pozostawiane na wszelki wypadek, na zasadzie, że za 77 razem "zaskoczą" - szczególnie, jeśli są dodatkowo cenne / trudne do zdobycia.

 

W moich zbiorach:

J.P.Rameau; Un symphonie imaginaire; Les Mousiciens du Louvre / Minkowski

J.Haydn; Piano sonatas; Marc-Andre Hamelin

(przykłady niedoskonałe, bo płyty akurat łatwo dostępne)

 

2) płyty, których pozbywać nam się zwyczajnie nie chce lub nie liczymy na to, że nam się to uda - bo powszechnie dostępne i tanie, lub przeciwnie - niezwykle ezoteryczne i nie mające wielu amatorów; i szkoda nam zachodu, żeby cokolwiek z nimi robić.

 

Np.:

The Stranglers; Feline

(powszechnie dostępna)

Raduza; Pri mne stuj

David Sylvian & Robert Fripp; Darshan remixes

(może nie niezwykle, ale jednak cokolwiek ezoteryczne :)

F.Chopin; Koncerty fortepianowe; E.Indjic

(jest tyle ciekawszych wykonań, że nie ma raczej popytu na to konkretne, choć płyta out-of-print)

 

3) płyty, których nie słuchamy, ale które z różnych względów darzymy sentymentem i pozostawiamy w związku z tym na półce.

 

A.Bruckner; 8 Symfonia c-moll; Staatskapelle Dresden / E.Jochum

Level 42; A Physical Presence

(prawdę mówiąc nie mam takich wiele, więc przykłady nie są zbyt wyszukane)

 

4) płyty - niechciane prezenty; o ile stosujemy zasadę, że prezentów pozbywać się nie wypada.

 

tu zmilczę; a nuż któryś z darczyńców czytuje forum? :)

 

5) płyty, które najpierw zachwycają a potem męczą; a jednak na tyle niebanalne, że zostawiamy je w zbiorach, choć ich nie lubimy.

 

Archie Shepp; Attica blues

Henry Threadgill; Carry the day

Tortoise; Millions now living will never die

Harmonia Mundi, 50 milestones of Western Music [box jubileuszowy]

(casus nie całkiem typowy - obiektywnie jest w nim nawet sporo dobrej muzyki, ale... zbyt mało jak na 29 płyt, żeby chciało mi się do niego sięgać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henry Threadgill: Carry the day

O widzisz. a ja ostatnio mam fazę na muzykę tego Pana ( na jego formację Air również ).

Tę płytę jeszcze zapewne polubisz - jest znakomita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytka ZAKAZANE PIOSENKI - STRACHY NA LACHY. Będąc wieloletnim fanem GRABAŻA (krzysztofa grabowskiego)i jego zacnych poczynań muzycznych jestem tą płytką poważnie rozczarowany. Zarówno

muzycznie jak i wydawniczo. dołączona płytka DVD to jużzdecydowana lipa.... kilka teledysków , umieszczone jakoś tak zupełnie przypadkowo ... no i jako główni bohaterowie klipów ludziki ....

z klocków lego. jak dla mnie KLAPA TOTALNA! kto chce ten i tak kupi - ja nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kansas - Drastic Measures

 

Zakała w dyskografi tej zacnej grupy, płyta kupiona przed laty pod wpływem nazwy. Roszczarowanie totalne. Gniot niesamowity. Stoi na pólce poszturchiwana i obśmiewana przez inne "kansasy". Sierota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joy Division - Unknown Pleasures, Closer

 

Genialne, rozpaczliwe wołanie samotnego na puszczy. Chylę czoła dla charyzmy Curtisa ... lecz przyznam po latach, że nie lubię słuchać tych płyt. Za bardzo mnie przygnębiają, są zbyt realnie "namacalne". Wolę ciemne klimaty w bardziej abstrakcyjnej formie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.