Skocz do zawartości
IGNORED

Kable Chord Company


rivendel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wzystkich.

Od ostatniego wpisu na temat kabli Chord upłyneło prawie pół roku, więc postanowiłem zadać sobie trochę trudu i założyć ten wątek jako, że jestem jak większość naszej społeczności, człowiekiem ciągle poszukujacym. Wiem, że była grupa ludzi, która zebrała się aby zakupić te chwalone na wyspach druty. Chwalił je też główny inżynier Roksana, więc ... (w "o mnie").

Proszę zatem o jakieś opinie na temat tych kabli (nie ważne które i nie ważne jakie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord generalnie produkuje kable dla Naima, same Chordy też są polecane do tych maszyn.

Grają generalnie po angielsku, choć np. tańszy głośnikowiec Carnival którego testował mój dobry znajomy zdegradował mu nieco dynamikę , i był chyba nieco matowy. Mój drugi kolega miał Chorda Crysialisa DIN-Rca przy Naimie i pozbył się go gdyż odchudzał wokale.

Nie ma więc pewnie pewniaka w każdym przypadku i zapewne lepiej zacząć od średniej półki niż podstawowych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 18 Lut 2009, 11:57

 

mam chord epic twin oraz jakis tani ic

glosnikowy jest bardzo szczegolowy i otwarty w srednicy

lubie ten kabelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

też kupiłem głośnikowy CHORD CARNIVAL SILVERSCREEN bardzo dobry kabelek w tej cenie łagodzący lekko ostrości otwarty niezła scena, lekko ocieplający minimalnie, teraz żałuję że nie kupiłem wersji biwi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

rivendel, 18 Lut 2009, 10:42

 

>Witam wzystkich.

>Od ostatniego wpisu na temat kabli Chord upłyneło prawie pół roku, więc postanowiłem zadać sobie

>trochę trudu i założyć ten wątek jako, że jestem jak większość naszej społeczności, człowiekiem

>ciągle poszukujacym. Wiem, że była grupa ludzi, która zebrała się aby zakupić te chwalone na wyspach

>druty. Chwalił je też główny inżynier Roksana, więc ... (w "o mnie").

>Proszę zatem o jakieś opinie na temat tych kabli (nie ważne które i nie ważne jakie).

 

Pół roku? Hmmm... Jeszcze wczoraj były wpisy do tego wątku :-)

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=54606&p=1#k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Chord Silverscreen głośnikowe,ale nie jestem do końca zadowolony.Takie średnie kabelki.Mają mało basu i najwyższej góry,poza tym brzmienie nie ma tego czaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluje na jakieś droższe,bo zdaję sobie sprawę,że z ceną trzeba skoczyć wyżej.Nie wiem,jak w porównaniu do Silverscreen wypadłyby np.Odyssey.Byłoby z pewnością lepiej,ale czy aż tak?Szukam generalnie zbliżonego brzmienia kabli,ale chciałbym uzyskać więcej pełniejszego i niższego basu i dźwięczniejszą i bardziej świetlistą górę,oraz lekko ocieploną średnicę.Myślę więc też nad kabelkami Hotline.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie szkoda,że nie znam tu nikogo z okolic Gniezna,kto dysponuje jakimiś ciekawymi kabelkami,można by pożyczyć i posłuchać.Oczywiście nie kablami za tysiące złotych,na to mnie nie stać,ale takimi za 100zł za metr max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przerobiłem naście kabli z przedziału do 150pln najwięcej w okolicach 30-70 czyli typowe budżetowe kable w budżetowych klockach , i moim zdaniem chord silverscreen jest bardzo dobrym kablem w tej cenie, daje lekko analogowy charakter , dobra separacja instrumentów i całkiem głęboka scena , lekko ogładza górę minimalnie wycofuje wyższą średnicę co jest dobre przy analitycznych wzmakach lub kolumnach, bass jest moim zdaniem oki lekko poluzowany minimalnie ale na pewno nie muli jak reson na basie i jest go więcej oraz ma większą dynamikę, moim zdaniem jest ciut agresywniejszy od resona i ma większą głębię sceny a kosztuje prawie połowę resona, u mnie z aracmem solo mini i uszatkami się sprawdził, i porównywałem go też bezpośrednio z suprą classik 4.0, supra zagrała płasko bez wyrazu na siłę starając się wypchnąć plan na twarz, niby ciut więcej miała basu ale słabiej kontrolowanego z mocniejszą górę i przełomem wyższej średnicy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez krótką chwilę miałem głośnikowego Chorda Odyssey 2...w swojej cenie (a dałem za niego coś koło 260, czy 280 złotych z oryginalna konfekcją) to przyzwoity kabel...jak już ktoś wspominał gra 'po angielsku', czyli przede wszystkim średnicą...raczej ocieplający i okrągły i niestety praktycznie nia posiada basu...na pewno można lepiej (nawet dużo lepiej), ale chyba nie za te pieniądze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 3 Sie 2009, 11:40

 

>dla mnie silverscreen ma basu wystarczająco a ponoć oddysey ma go więcej i lepiej kontrolowanego

 

nie znam silverscreena, ale w Odysseyu ciężko mówić o dobrej konroli czegoś, czego praktycznie nie ma...zresztą moja opinia o niskich rejestrach w Ch.O. nie jest odosobniona...wystarczy prosty test na pierwszym kawałku z "Kind of Blue" Milesa - tam gdzie we wstępie "So What" wchodzi kontrabas Chambers'a po wpięciu Chorda słychać jedynie głuche i ciche pomruki tego co wydaje z siebie ten instrument...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też słucham jazz i nie mam cichych pomruków na chordzie a mam uszatki które ponoć nie mają dużo basu, nie bronię go ale przetasowałem kilkanaści kabli i uważam że jest całkiem sympatycznym kablem w tej cenie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!Jak to możliwe,że jest mało basu z Monitor Audio rs6 i Carata,skoro mają go naprawdę sporo...Musiałem zmienić IC na Wireworlda Equinox,aby go trochę odzyskać...Nie mówię,że jest tak źle,ale Chord Carnival ukraca go jak może...Pytanie tylko,na jaki kabelek o zbliżonej charakterystyce,z większym basem i większą ilością najwyższej góry zmienić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi niczego nie brakuje w chordzie silverscreen powiem więcej reson ma mniej góry przestrzeni w głąb i dynamiki w basie

ale każdy słyszy inaczej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,masz rację!Każdy ma swoje wyobrażenie o pasującym mu brzmieniu,jeden lubi więcej,drugi mniej basu,podobnie jest z innymi aspektami.Chociaż są i tacy,którzy chcą zaimponować brzmieniem swoim znajomym.Tak więc lepiej pozostać przy tym pierwszym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w Epic'u wygląda u Ciebie kwestia basu.Jedni twierdza,że mało drudzy inaczej.Aktualnie mam Carnivala i faktycznie w tej części jest odchudzenie.Jak to jest w wyższych modelach?Jest go nieco więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profundis, 8 Sie 2009, 20:18

nie wiem jak tansze modele ale w stosunku do naca lepsza szczegolowosc , rozdzielczosc , przeogromna otwartosc i nasycenie srednicy , kabel ideal , gdyby ...... nie bas , malo jedrny wrecz mozna powiedziec kluchowaty , daje to efekt ujecia adrenaliny muzyce

czego niestety nie moge scierpiec

ale tak sie zachowuje w systemie naima nie wiem jak w innym

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do resona moim zdaniem nie następuje odchudzeni basu, jak dla mnie ten kable ma go całkiem sporo tak zamykając temat, zgadzam się że w każdym systemie może kabelek inaczej podkreślić wady i zalety ale carnival moim zdaniem broni się mocno w tej cenie, nie bronię go na siłę tylko uważam że co do basu nie można mu zbyt wiele zarzucić i to w tej cenie i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziec kluchowaty , daje to efekt ujecia adrenaliny muzyce>

 

 

a podobno wcale go nie ma...

Krótko mówiąc,jak spisze się w systemie okaże się w praniu.Mam jeszcze jedno pytanko,czy jak kabel leżał spory czas w kącie,to trzeba go jeszcze przepalić nieco,czy od razu można wyciągać wnioski z odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jest kwestia zarówno jakości, jak i ilości...zgadzam się jednak, że do budżetowych systemów Chord Odyssey to bardzo przyzwoity drut...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz,skoro kabelek leżał ponad rok w kącie,to ile mu trzeba dać czasu,aby móc zacząć wyciągać wnioski z odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daje najmniej jeden dzień ale tylko dlatego żeby moja ocena była wypadkową dłuższego czasu a nie 5 minutowym strzałem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Mam pytanko odnosnie kabla glosnikowego chord epic . Na kablu sa strzalki. Jak powinno sie je podlaczyc ? Tak samo jak w przypadku IC kierunkowego? tzn od zrodla(np cd) strzalka idzie w kierunku wzmacniacza?? Czyli w tym przypadku stzralka idzie od ''kolumn'' do ''wzmaka'' ??

 

 

z gory dzieki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto te strzaleczki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.