Skocz do zawartości
IGNORED

Kable Chord Company


rivendel

Rekomendowane odpowiedzi

Mikson, było tak:

Po wpięciu Epica zamiast Odyssey'a miałem wrażenie, że przybyło basu i średnica stała się bogatsza. Dźwięk jakby nabrał masy. Nie uważałem wówczas, że Epic wart jest dopłaty w stosunku do Odyssey. Minął tydzień. Kolega dał do zrozumienia, że poprawię mu humor, jeśli oddam jego kabel, bo już tęskni za nim :)

 

Po wpięciu Odyssey'a po Epicu odebrałem dźwięk jako odchudzony, mniej pełny ale za to "szybszy". Niestety, góra pasma nieco mnie zadziwiła ponieważ tym razem odebrałem ten zakres jako "zbyt bogaty" i nieco ostrzejszy niż bym chciał.

Tak było na zestawie Naim XS CD i wzmacniacz, na kolumnach RLS Triton.

 

Na zestawie Luxman 550AII z cedekiem D-05 i kolumnach PMC OB1i sytuacja była podobna. Z tą różnicą jednak, że od samego początku Epic nie pozostawił wątpliwości, że jest kablem lepszym pod każdym względem.

 

Obecnie jestem w tej dobrej sytuacji, że nowy zestaw dopiero kompletuję i kable zostawię sobie na koniec. Ale jeśli będę miał klocki docelowe (he, he) oba kable, Epic jak i Odyssey wezmę pod uwagę. No chyba, że mi "odwali" i zrobię przymiarkę do Signature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za opis!!

można epika kupić z rolki więc wychodzi troszkę taniej ,

natomiast właśnie to mnie ciekawiło jak zmienia się dźwięk

po przejściu z odyssey na epic czyli reasumując

jest dokładniejszy i gładszy z głębszym basem , delikatniejszą średnicą i łagodniejszymi wysokimi

tak mam rozumieć?

w sumie przewodniki te same w odysseyu i epicu ale dodanie ekranu jednak wpływa pozytywnie na przekaz,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za opis!!

można epika kupić z rolki więc wychodzi troszkę taniej ,

natomiast właśnie to mnie ciekawiło jak zmienia się dźwięk

po przejściu z odyssey na epic czyli reasumując

jest dokładniejszy i gładszy z głębszym basem , delikatniejszą średnicą i łagodniejszymi wysokimi

tak mam rozumieć?

w sumie przewodniki te same w odysseyu i epicu ale dodanie ekranu jednak wpływa pozytywnie na przekaz,

Wysokie nie są delikatniejsze tylko hmm... "lepiej podane". Kabel gra spójniejszym dźwiękiem, tak jakby podzakresy pasma były lepiej wyrównane, zespolone ze sobą.

 

Ale uwaga! Zwracaj baczną uwagę na to w jakim systemie słuchasz, nie zawsze różnice między tymi kablami są jednakowe. Dlatego też napisałem Ci jak to "gadało" w dwóch konkretnych systemach. Nie mam bladego pojęcia jakie mogą się ujawnić różnice w systemie np. Yamaha lub Exposure.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a testowałeś signature?

mi bardzo podoba się wyrównanie pasma w odysseyu i bas jest wg mnie nisko schodzący dobrze kontrolowany i wysokie dobrze rozciągnięte z gładkim przejściem przez sybilanty to jest niezły kabel ale jeżeli epic jest lepszy to faktycznie warto posłuchać i może wezmę go na testy, z ciekawości pisałem wyżej że gdyby kupić go z rolki i nie obcinać jego ekranu placionki tylko zrobić od strony wzmaka dodatkowe wypuszczenie ekranu na "masę" obudowę wzmaka to czy faktycznie jeszcze by można wyciągnąć jego możliwości , teoretycznie może bardziej być wyczuwalne "czarne tło"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a testowałeś signature?

mi bardzo podoba się wyrównanie pasma w odysseyu i bas jest wg mnie nisko schodzący dobrze kontrolowany i wysokie dobrze rozciągnięte z gładkim przejściem przez sybilanty to jest niezły kabel ale jeżeli epic jest lepszy to faktycznie warto posłuchać i może wezmę go na testy, z ciekawości pisałem wyżej że gdyby kupić go z rolki i nie obcinać jego ekranu placionki tylko zrobić od strony wzmaka dodatkowe wypuszczenie ekranu na "masę" obudowę wzmaka to czy faktycznie jeszcze by można wyciągnąć jego możliwości , teoretycznie może bardziej być wyczuwalne "czarne tło"

Nie wiem na ile doświadczenia z łączeniem ekranu mogą zmienić brzmienie tego kabla. Inny producent - Supra Cables ma taki model PLY 3/4 S i zaleca korzystanie z ekranu.

 

Chord Signature zachowuje się tak:

Oglądałeś świat przez brudne okna. Teraz je umyłeś.

Tyle, że ma to sens kiedy, oglądasz świat z pozycji plus minus 8000-10000 zł za element toru.

W "znośnym" przedziale cenowym poprawę dźwięku po zapięciu Signature zauważyłem przy wzmacniaczu Exposure 2010S-2 oraz Cyrus 8 (z tej nowej serii wyposażone w wyświetlacz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Miałem pożyczony Chord Indiglo Plus XLR. Może komuś przyda się opinia o tym kabelku. Przewód ten ma bardzo dobrą rozdzielczość, lekko doświetloną niesamowicie szczegółową górę. Rewelacyjnie separuje wszystkie dźwięki i głosy w przestrzeni a bas jest bardzo zwarty, szybki i krótki. Nadzwyczaj dobry chyba najlepszy bas jaki słyszałem. Natomiast kabelek ten ma też wady i tak przestrzeń nie jest jakaś przesadnie rozbudowana, ale zawsze uporządkowana i największa wada to odchudzone wokale. Męskie głosy tracą przez to trochę ze swojej siły. Brakuje trochę wypełnienia w dolnych rejestrach. Można z tym żyć nie są to wielkie wady i w sumie jakby nie zaporowa póki co dla mnie cena to pewnie bym się skusił. Natomiast dla siebie kupiłem Supre Sword i może nie ma tak zwartego basu i tak doświetlonej góry chociaż i tak jest znakomita, ale za to średnica jest lepiej nasycona i mam też wrażenie lepszej przestrzenności, ale to może być tylko złudzenie :-) Zaletą jest cena niższa prawie 3x Chord 6500zł a Supra 2400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epica byś chciał kupić z rolki? bo może jak więcej metrów kupimy to lepszą cenę wynegocjujemy

Na razie nie planuję zakupu kabli, bo system w przebudowie a kable kupię na końcu. Mam w tej chwili stare Tara Labs RSC Prime BiWire i to mi wystarczy na dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam że można epica kupić z rolki i nie obcinać mu tego ekranu drucikowego i podłączyć pod mase wzmaka ciekawe czy ktoś stosował takie rozwiązanie, teoretycznie ponoć powinno to dać bardziej czarne tło

Wg. jakiej teorii? :)

 

A tak bardziej serio ... jeśli ekran na kablach głośnikowych miał sens to ... byłby popularny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sporo kabli z ekranem na rynku,

ekranowanie potrafi zablokować wpływ zewnętrznych zakłóceń przez co jest bardziej wyczuwalne czarne tło w przekazie muzycznym

prawie każdy ic też jest ekranowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie każdy ic też jest ekranowany

Każdy zdatny do użytku IC (szczególnie niezbalansowany typu popularny RCA) jest ekranowany. Tak . Jednak w IC masz wielokrotnie mniejsze napięcie/prąd ... ogólnie znacznie mniejsza ilość przenoszonej energii elektrycznej w porównaniu do głośnikowca. ... ile Wat przechodzi przez RCA a ile czasem przejść musi przez głośnikowca? ... i o tyle głośnikowce są mniej podatne na zakłócenia zewnętrzne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zdatny do użytku IC (szczególnie niezbalansowany typu popularny RCA) jest ekranowany. Tak . Jednak w IC masz wielokrotnie mniejsze napięcie/prąd ... ogólnie znacznie mniejsza ilość przenoszonej energii elektrycznej w porównaniu do głośnikowca. ... ile Wat przechodzi przez RCA a ile czasem przejść musi przez głośnikowca? ... i o tyle głośnikowce są mniej podatne na zakłócenia zewnętrzne.

 

nie kazdy ic jest ekranowany

mogami blue rocket koncentryczne , glosnikowe jest warte grzechu za swoj wplyw na dzwiek

 

 

 

jaki jest najtanszy ic chord ze srebrem ?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

nie kazdy ic jest ekranowany

mogami blue rocket koncentryczne , glosnikowe jest warte grzechu za swoj wplyw na dzwiek

 

 

 

jaki jest najtanszy ic chord ze srebrem ?

 

pozdr

 

CHORD CHAMELEON SILVER PLUS - 499,-/0,5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHORD CHAMELEON SILVER PLUS - 499,-/0,5 m

 

 

dziex

bede musial sie przejsc i przesluchac chameleona i chorusa

w swoim zestawie

gdzie mozna za kaucja wypozyczyc w stolicy te modele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ic są bardziej podatne na zakłócenia to fakt ale głośnikowe są dłuższe przez co też potrafią wyłapać zakłócenia zewnętrzne,

ile razy mają mniejszą podatność nie wiem nie liczyłem i nie badałem ale jeżeli produkują z ekranem to znaczy że czemuś to służy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw tego zasuplańca niebieskiego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21279-067466400 1291540315_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw tego zasuplańca niebieskiego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja mialem takiego pomaranczowego , ale chord w uk ma w ofercie jeszcze purpurowy i ten niebieski co Pokazales na zdieciu.

Polski dystrybutor ma tylko ten pomaranczowy w ofercie ?

A ten pomaranczowy jest bardzo dynamiczy i rowny w pasmie i ma duzooo powietrza, jak za te pieniadze.

Czekam na opinie innych w celu potwierzdzenia swojego odsluchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sporo bawiłem się głośnikowymi mało ic ale sieciówkami zupełnie, są osoby które twierdzą że sieciówki wnoszą najwięcej zmian w brzmieniu wzmaka

czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sporo bawiłem się głośnikowymi mało ic ale sieciówkami zupełnie, są osoby które twierdzą że sieciówki wnoszą najwięcej zmian w brzmieniu wzmaka

czy to prawda?

 

Mam wrażenie, że to oczywistość. A nie tylko wzmaka, ale WSZYSTKICH innych elementów toru, u mnie najbardziej słychać zmiany sieciówek na preampie i cd- to czasem niewiarygodne. Ale uwaga na surowe kable- tu akurat wygrzewanie jest krytyczne- więc pomysł by porównywać sieciówki po 100h inkubacji np przy użyciu lodówki, nie wydaje mi się zły. Pozostaje tylko kwestia przejściówek

 

I oczywiście - tak jak w przypadku listwy i tzw kondycjonerów - dość trudno jest znaleźć coś, co nie obetnie dynamiki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to oczywistość. A nie tylko wzmaka, ale WSZYSTKICH innych elementów toru, u mnie najbardziej słychać zmiany sieciówek na preampie i cd- to czasem niewiarygodne. Ale uwaga na surowe kable- tu akurat wygrzewanie jest krytyczne- więc pomysł by porównywać sieciówki po 100h inkubacji np przy użyciu lodówki, nie wydaje mi się zły. Pozostaje tylko kwestia przejściówek

 

I oczywiście - tak jak w przypadku listwy i tzw kondycjonerów - dość trudno jest znaleźć coś, co nie obetnie dynamiki

 

bardzo zabawne :) zwłaszcza że lodówki mają wejścia na wtyk :) a swoją drogą czy taka lodówka lepiej by chłodziła? hahha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zabawne :) zwłaszcza że lodówki mają wejścia na wtyk :) a swoją drogą czy taka lodówka lepiej by chłodziła? hahha

Stąd te przejściówki

PS. Trzeba spróbować czy lepiej chłodziłaby wódę. Używając demagnetyzera CD do gorzałki uzyskuje się wymierne rezultaty. Testy zostaną opublikowane wkrótce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś posiada ten ic Chord ChameleonPlus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jaki ma charakter?

 

co do sieciówki Chord Power Chord to u nas jak wiecie kosztuje od 600

a model niższy Chord SuperScreen wg cennika z uk 59funtów może kosztować ok 300 ale u nas jest niedostępny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeszcze jedno z cyklu przywalona cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

u nas to kosztuje prawie drugie tyle!! i potem dystrybutor się dziwi że ma małą sprzedaż

post-21279-015817900 1291796970_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

z ciekawości właśnie testuję chord rumour 2 i w porównaniu do odyssey 2 jest łagodniejszy przekazie tzn w dynamice i szerokości zewnętrznych pasm tzn nie schodzi tak nisko z basem ale jest szybki i go ładnie kontroluje podobnie jak odyssey, ma ciut mniejsze uderzenie ale jest bardzo przyjemny, średnica podobnie równa jak całe pasmo może ciut mniej powietrza jest minimalnie stonowana mniejsze źródła pozorne wokale mają mniejszy wolumen i podobnie jak góra pasma , ogólnie całe pasmo jest troszkę spokojniejsze bardziej relaksujące ale ładnie doświetlone , bardzo fajny kabelek , i moim zdaniem ma bas w dobrych proporcjach a całe pasmo jak odyssey również dużą ilością detali gładko podanych. taki odyssey w mniejszej skali spokojniejszy ale nadal energetyczny w pozytywnym sensie bez podkreślania ostrości czy szorstkości.

 

czy ktoś może napisać słówko o ic chord cobra plus?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Stąd te przejściówki

PS. Trzeba spróbować czy lepiej chłodziłaby wódę. Używając demagnetyzera CD do gorzałki uzyskuje się wymierne rezultaty. Testy zostaną opublikowane wkrótce.

Jestem zwolennikiem tezy, że system powinien dwać jak najlepszy dżwięk, przy jak najmniejszym stopniu komplikacji. Wódę lubię "rudą". Mając powyższe na uwadze, pijam ją zawsze bez uszlachetniających dodatków i w temperaturze otoczenia. Wówczas dopiero można poznać jej klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.