Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do Yamaha AX-900 + altus 300


DJ_Achmed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam altusy 300 . nowki

i wzmacniacz do tego yamaha ax 730

zmienic chce wzmacniacz wkrotce na ax 900 i do tego robie suba na gdn 30/120

 

mysle nad kupnem do tego dwoch monitorow ( kolumn podstawkowych ) i znalazlem moim zdaniem dobre HECO CELAN 300

 

co o tym sadzicie czy bedzie to dobrze wspolgralo z tym sprzetem? mam 28 m kwadratowych 3 m wysokosci . fronty stoja odemnie w odlegnosci okolo 4 m . co na ten temat sadzicie a moze inne monitory albo cos? przed kupmen chcialem sie z kims skonsultowac

 

tu jest link do tych monitorow

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

za odp z gory dzieki . pzdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I jeszcze Altusy 300 - ja pitole:) Wiesz co sprzedaj ten wzmacniacz bo on sie marnuje w takiej konfiguracji. Nie pokaze nawet 20% swoich mozliwosci. Szkoda kasy. Kup se Technicsa - tak bedzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac jeszcze takiego czegos ze chcial bym w tych moich altusach wymienic gwizdki na kopolkowe poniewaz troche moim zdaniem zabardzo "piszcza" i mysle ze jak bym kopolkowe dal to ladnie by sie to jako tako przyjelo z monitorami z takrze kopolkowymi przetwornikami . co o tym sadzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wzmacniacz potrzebuje znacznie lepszych kolumn niz link powyzej. Pare lat temu grala u mnie swietnie z kolumnami Minas Anor. Do Twojego metrazu jak znalazl. Bez suba i Altusow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ma niepokzazc swoich mozliwosci? kolega ma go i baaardzo sobie chwali przy altusach 200 . niechce technicsa . nie o tym piszemy ;p . ja tu o rade do was panowie ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi piec to specjalnie chce miec nadwyzke mocy by niebylo zniekrztalcen przy glosnej muzyce itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bo ten wzmacniacz z Altusami to mezalians. Bardzo wydajny piec konkurujacy smialo z nowymi wzmakami za okolo 4tys PLN. Ktos kiedys opisal porownanie z chwalonym Vincentem ktoremu AX 900 nie dala zadnych szans. Ten piec to poczatek drogi w audio i to bardzo udany poczatek. Altusy mozna sobie wsadzic.... Nie nie powiem gdzie. Zwyczajnie szkoda czasu. Bas jest tak mocny i gleboki ze przy dobrych kolumnach sub (zwlaszcza na Tonsilu) mozna sobie miedzy bajki wlozyc. Wzmak ma takie kopyto ze potrafi przestawiac mury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do muzyki slucham muzyke w stylu house . electro , i trance tego typu muzyke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I AX 900 swietnie sie do tego nadaje ale tekturowe pudelka zwane Altusami lepiej sie nadaja na podpalke niz do muzyki. Nie ma tam ani basu (mimo wielkiego glosnika nigdy nie bylo najnizszych czestotliwosci) ani srednicy (zawsze byla potwornie wycofana) ani gory (tutaj z reguly pisk i swiszczenie, wymiana na kopulke nic nie da). Mowi Ci to czlowiek ktory spedzil z Altusami 11 lat. 11 lat straconych dla dobrego dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze ta yamaaha jest dobrym sprzetem ale chce miec taki piec poprsotu a altusy mam i raczej ich nie sprzedam jedynie moge dobrac do tego kolejny sprzed. pomozecie mi w tym czy raczej bedziecie tylko krytykowa moje pomysly . bo anrazie to mija sie z celem jaki proboje osiagnoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja niewiem ;/ ta yamahe mam okazje kupic w swietnym stanie otwierana byla tylko raz przez kolege co ja ma, niegrzebana ani nic . i chce ja kupic . za altusy nowki dalem 900 zl okazyjnie bo koels kupil 4 sztuki ^^ dziwne poco mu . no i niewiem a jakie mi pronujesz kupic kolumny zamiast altusow i do tego monitory dwa? do tego pieca ax 900 oczywiscie .ale w rozsadnej cenie nieiwem przyjmijmy do 4 tys za monitory i fronty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mam takie pytanie . ja latusy lubie . fajnie sie z nich slucha bo maja niezlego kopa . ae czy jak ja zmienie kolumny to bedzie to miec chociaz takiego kopa jak altusy czy tylko raczej sie dzwiek zmieni na leprza jakosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze niesluchalem ale suba mialem zamair zrobic po kupieniu ax 900 i odsluchaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz doradz mi jakie monitory dac do tegoz estawu tey ax 900 i altusow 300 bez suba . bede wdzieczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Z yamahy to tylko stare modele: AX900 (kapitalnie gra z JBL), A-1000, MX1000,2000. Końcówki M50, M60.

Każda z wymienionych jest o niebo lepsza niż ten gniot C372...

Kwestia tylko ich stanu technicznego, bo są już leciwe

pokaż cały temat JBL L Studio 890 + HK 970 Czy da rade?

masterofdeath6

 

E80/E90 + AX900 to bardzo synergiczne połączenie! Ja szczerze polecam posłuchać!

Nie słuchaj tych bredni! Da się i na tym zestawieniu z kulturką i po chichu słuchać.

Już mnie wk... jak ludzie piszą brednia, a nie słuchali?! Tonsil-a tylko z dymem puścić

pokaż cały temat Yamaha??JBL??prosze o pomoc.

masterofdeath6 1 Lis 2008, 15:10

 

 

bierz yamahę AX900 i E80 - u mnie na 27m2 bujało stropem aż miło!!! koszt około 500zł+1100 za E80

pokaż cały temat Jakie głośniki do 30m2?

masterofdeath6 17 Cze 2008, 13:41

 

 

Kurta, podobają Ci się te ohydne czarno-szare paczki??? Już nawet buk ładniejszy, ale co kto lubi w sumie :) Ja się powtórzę po raz XXX, jak już Te E80 to koniecznie posłuchaj ich a Yamahą AX900 i fajnie jak by jeszcze było CD yamahy (1030 lub 1050/60). Nawet scena będzie z tych kolumieniek !!!!

Że już nie wspomnę jaki bałagan z pokoju zrobią Ci basem na 25m2 !! :))

pokaż cały temat jbl e80, co są warte?

masterofdeath6 25 Kwi 2008, 08:24

 

 

hehe, ja jak miałem E80 z HK970 to grało to na +3dB na skali i się śmiałem że to shit jakiś, przez chwilkę pomyślałem o E100, ale jak dopadłem yamaszkę ax900 to po przekręceniu gałki głośności na godzinę 11 poleciały mi zakola od basu hehe !!

pokaż cały temat Czy warto zmienić JBL E90 na JBL L880?

masterofdeath6 6 Lut 2008, 12:04

 

 

AX900 ma tyle prąda, że 4 omy miesza jak szmatę w wiadrze. Żadnego problemu również z 3 ohm.

Parasound zaleca 4-8ohm z zaznaczeniem 8ohm, a ciągnie spokojnie do 0,5ohm. Znajomy "ciągł" takim klocem infinity kappa (niby że mają 0,9ohm min).

pokaż cały temat kolumny 4 ohm do wzmacniacza 8 ohm/ DYM?

masterofdeath6 19 Gru 2007, 08:52

 

 

miałem AX900 i ten xindak to padaka przy niej

pokaż cały temat Problem z Yamaha A-1000 po imprezie

masterofdeath6 11 Lip 2007, 12:53

 

 

Witka. Miałem Vinca 226mk do E80 i: grało to fajnie, ale... Yamaha AX900 grała lepiej :)

pokaż cały temat wzmacniacz do jbl 90

masterofdeath6 2 Maj 2007, 10:56

 

 

Mi AX900 i E80 przesuwają ściany. Z tym, że L890 mają 87dB przy 90dB E80, no ale większa moc i 2x20cm anie 2x15cm powinno rzeczywiście bardziej rozciągać zbrojenie w żelbetowym stropie :>

pokaż cały temat prawda i tylko prawda o Harman/Kardon

masterofdeath6 19 Gru 200

 

 

 

 

Mysle ze na poczatek wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra szceze przekonales mnie na pozbycie sie altusow za jbl . a jak to zagra z Es 100 z ta ax 900? ja jak juz mam kupic to wole wiekrze mocniejsze dac wiecej a byc zadowolonym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli szukasz porządnych głośników (zamiast suba+satelity), jako zagorzały wielbiciel, zaproponuję nastoletnie Infinity Kappa 8,2i - zamiast JBL E80.

Miałem swego czasu przyjemność słuchać ich dość długo. Miałem także okazję poznać dźwięk JBL E-80. Twierdzę bez wątpienia, że Kappa 8,2i zaprezentuje dźwięk lepszy o klasę, dwie od JBL E80.

Do tego z niższym, pełniejszym basem. Jedyna kwestia - zgranie. Tu miałem okazję słuchać integry Yamahy o wadze ponad 20 kg. O symbolu "1000". Grało...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100003506 1234996913_thumb.jpg

post-7648-100003507 1234996913_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to juz okolo 3-4 tys kosztuje a dlamnie troche zaduzo . mysle nad jbl es 100 , interesuje mnie jak to zagra z ax 900 . stwierdzilem ze macie racje i sprzedam te altusy jak bedzie okazja i kupie te jbl . i mysle nad tym es 100 bo lubie duzego "kopa" a jak mam kupic es 80 to wole dolozyc troche i kupic es 100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zukzukzuk - Infinity to niezly wybor zgadzam sie natomiast nie ma integry Yamahy z serii 1000 o wadze ponad 20kg. 1050 1070 i 1090 to jest straszna kaszana i o ile pamietam nie wazy tyle. AX 900 wazy z kolei 18kg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, na ebayu za Odrą Kappy 8.2 stoją po 600 euro. Więc wystarczy poczekać jak wróci "normalny" kurs i wszystko. JBL E 100 nowe kosztują min. 2700 zł, a Kappa 8.2i nowe (w 1996 roku) - 6000 DM.

Zrobisz jak uważasz.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 19 Lut 2009, 00:11

 

>zukzukzuk - Infinity to niezly wybor zgadzam sie natomiast nie ma integry Yamahy z serii 1000 o

>wadze ponad 20kg. 1050 1070 i 1090 to jest straszna kaszana i o ile pamietam nie wazy tyle. AX 900

>wazy z kolei 18kg. Pozdrawiam.

 

Niestety nie pamiętam. Na 100 procent była to integra z serii 1000. Nie wiem jaka końcówka numeru? Czy 20 czy 50? Wiem, że ważyła...

Z Yamahy najlepiej wspominam końcówkę bodajże MX-4. Staroć. Słuchał ktoś? Tranzystor jak lampa. Miło było...

 

MX-900 to znowu nie taka "armata".

Np. końcówka Kenwood Basic M2 pobiera prawie 2 razy tyle - 1150 W. Inna sprawa - to wydajność prądowa. Tu może być różnie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze wrózy?

Ale - reszty nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.