Skocz do zawartości
IGNORED

Ferguson Dream Tower.. warte uwagi?


ps47

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie. chciałem się wypytać conieco o zestaw kolumn z tematu. czy są w ogole warte uwagi? na forum nie ma nawet wzmianki o nich :) nie ukrywam, że zaintrygowały mnie wyglądem oraz... ceną. szukam kolumn do 1400-1500zł najlepiej komplet do kina domowego.. mogą być też jakieś w stereo np sporo dobrego naczytalem sie o tonisilach siesta.. mam poki co wzmacniacz DIORA WS-504 (bardzo budżetowy). renowacje sprzętu chcę zacząć własnie od kolumienek, pozniej jakiś amplituner (zależy mi na dts, dd - często oglądam filmy, tv - Sony KDL-32W4210). przy okazji proszę jeszcze o info na temat dobrego amplitunera zarówno do 5.1 jak i do stereo.. może być 2nd hand w cenie tak 500-800 z naciskiem na dolną granicę ;) ze względu na dokupienie jeszcze jakiegoś CD i DVD.. pokój odsłuchowy, projekcyjny ma 17 m2, w kształcie litery L z 'grubszym spodem litery L' tj jakies 3,5x4metry. w odsłuchu muzyki zależy mi na w miarę dużej szczegółowości i ciepłym brzmieniu. z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

 

aha jeszcze jedno pytanie takie znikąd troche: WHARFEDALE DIAMOND 9.4 pasują do DIORY WS-504? mam możliwość kupienia po atrakcyjnej cenie jednak za bardzo bez możliwości odsłuchu. pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mislem kontaktu z kolumnami z tematu, ale szczerze moge ci polecic Siesty ProTonsila. Kolumny w tym przedziale cenowym (a nawet wyzszym) to bardzo dobry wybor. Bardzo dobry bas, zroznicowany a nie jednostanne buczenie. Slyszalem pare modeli kolumn ktore moze i schodzily nisko ale graly jednostajnie. Siesty potrafia naprawde milo pomruczec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar0n, 19 Lut 2009, 09:03

 

>Nie mislem kontaktu z kolumnami z tematu, ale szczerze moge ci polecic Siesty ProTonsila. Kolumny w

>tym przedziale cenowym (a nawet wyzszym) to bardzo dobry wybor....

 

Kolega pytał o komplet do KD w cenie ok 1,5kzł, więc Siesta odpada. Polecam jednak Tonsil Premium, który moim zdaniem nie jest gorszy, a trochę starszy i obecnie można go w tej cenie ustrzelić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, ale autor wspominal o Siestach i stad moja wypowiedz. A ceny sa rozne (nie chce robic reklamy komukolwiek, ale dobre ceny na Sisty ma pewien sklep sieciowy z Krakowa ktory jest we wspolpracy z ProTonsilem). Moze jednak lepiej kupic lepsze fronty i moze centralny a potem cos na tyl, oczywiscie z jednej lini. Lepiej sie dobrze zastanowic, niz pakowac sie od razu w caly zestaw, a potem zalowac. A moze Siesta x3 na przod i 2x Premium na tyl??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

miałem możliwość ostatnio odsłuchu Siest, Mission m33i oraz Audio Academy PhoebeII.. najbardziej przypasowały mi te ostatnie ale też były najdroższe ze wszystkich wymienionych, koszt około 1700zł za pare.. troche dużo .. Siesty też mi sie podobały całkiem, całkiem chociaż wydawało mi się, ze mniej szczegółowe od Phoebe, natomiast cena już tańsza bo oscylowała w granicach 1400zł. Mission słuchałem najkroce i w zasadzie ciezko mi powiedzieć też jakos dużo o nich bo nawet nie miałem swoich płytek jednak w sklepie kazdy je zachwalał i mówili, ze za tą cene (1000zł) nic lepszego sie nie znajdzie.. czy warto dopłacic jednak do tych droższych czy kupic lepszy amplituner? bo za 300zł to kupie jakies badziewie pewnie ;)

prawde mowiąc cenowo nabardziej odpowiadaja mi te Mission, bo chciałbym skompletować jeszcze głosniki sorround i centralny no i ten amplituner:)..

na allegro widzę też właśnie komplety Fergussona z tematu. designem najbardziej podoba mi się własnie ten Fergusson:) ale nie mam nigdzie możliwości odsłuchu. tutaj podaje linki do 2 zestawów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

błagam czy ktokolwiek może mi powiedzieć jak (zwłaszcza ten pierwszy) te zestawy grają? :) obiektywnie, subiektywnie chcę po prostu wiedzieć czy w ogole warte są zachodu.

mam ok 2000zł na wydanie wiec najbardzie przypasowałyby mi kolumienki do około 1tys żeby dokupić jeszcze jakiś amplituner.

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Fergusonem, to efektowna wizualnie chińszczyzna o co najwyżej przeciętnym dźwięku. Jak chcesz coś dobrego i taniego (stosunkowo taniego - właśnie nieco poniżej 1000 zł/para frontów), poszukaj i posłuchaj Tonsil "Premium".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Może komuś się przyda parę słów o tych Fergusonach. Akurat mam ten zestaw od 1 miesiąca. Z moją Yamachą RX-V 757 grają dobrze. Czasami bardzo dobrze. Na pewno najlepiej sprawują się w kinie, to oczywiste i tu nie mam uwag. Z małym subem 20m2 pokuj potrafią zamienić w piekło. Ale jeśli chodzi o muzykę -zaskoczyło mnie to, że mają tak dużo średnicy. Góra jest neutralna, mają tekstylną kopułkę, która nie jest natarczywa, jest dobrej jakości i jest jej w sam raz. Przetworniki średnio-nisko tonowe maja 6cm więc nie ma co marzyć o potężnym basie, jest go mało ale jest. Ja mam jeszcze mały sub, który pod tym względem je wyręcza i bez niego nie posłuchał bym chyba niczego. Co do odsłuchu, zwłaszcza wokale np: Edyty Bartosiewicz robią duże wrażenie, Brayan Adams i Sting zaśpiewał przyjemnie, ale w cięższym rocku brakuje im mocy. Dobrze grają w muzyce elektronicznej oraz w klasyce. Smyczki, fortepian -naprawdę pięknie odwzorowują, bardzo neutralnie. Vivy też można posłuchać.

Przestrzenność -niezła, ... czuje się malutki niedosyt ale to w końcu tania chińszczyzna. Wcześniej słuchałem ich podpiętych do Harman/Kardon AVR 1550 i tam bżnienie było przyjemniejsze w stereofonii. Ogólnie kupiłem je bo mają mało wad. Słuchając ich można się zrelaksować, nic nie denerwuje i fajnie wyglądają.

Żeby moja ocena była pełna to kupiłem egzemplarze z przeceny -troche poobijane. Centralny głośnik ktoś chyba upuścił w sklepie i musiałem reklamować bo się zacinał. Reklamacja trwa nadal (ponad miesiąc). Pierwszy raz przesłali kolumnę w której działała tylko kopułka -żenujące, serwis zadarł maskownicę, odesłałem ponownie. Jak dostane z powrotem centralny to może jeszcze coś skrobne. A i jeszcze jedno -na pewno nie ma ich co porównywać ze Siestami itp bo to już wyższa półka cenowa i inna konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Głośnik centralny naprawiono. Cały zestaw gra bardzo przyjemnie :). Ostatnio do słuchania muzyki kupiłem monitory Mordaunt Schort 902i i mimo że to bardzo chwalony zestaw to w porównaniu z Towerami nie są rewelacyjne :(. Mają mniejszą przestrzeń i grają chłodniej. Jestem zawiedziony:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nowego na rynku, wiec i ryzykowanego, opinie z którymi się możesz spotkać mogą być wprowadzające w błąd, najlepiej poszukaj gdzie masz najbliżej do odsłuchu tych kolumn i poproś sprzedawce o porównanie z jakimiś sprawdzonymi kolumnami, będziesz wtedy słyszał czy te kolumn grają dobrze czy to tylko dobrze wyglądający chiński bubel.

Jakby nie było to tego typu konstrukcje techniczne kolumn różnych marek dostępnych na rynku prezentują prawie zawsze nędze, a miałem okazję słyszeć przynajmniej kilka modeli, nawet w sporo wyższych przedziałach cenowych, one mają głównie dobrze wyglądać i pod takiego klienta są dedykowane. Jeśli szukasz czegoś co ma zagrać to musi to być kolumna ze skrzynią która da warunki głośnikom do zagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladaja jak VK i pewnie tak grają,cały komplet wazy mniej niz sredniej klasy fronty.Nie słuchałem ich ale patrząc na ich parametry to straszny kicz.Piszesz ze grają lepiej niz Mordaunt Short 902.Popatrz 902 to podstawkowce i wymagaja dobrych standów i dobrego ustawienia,może jakiegoś kabelka i zagrają naprawde bardzo dobrze.Ferguson to raczej tylko tunery satelitarne nic więcej,słyszałem jakiś amplituner w Saturnie grał tragicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audio był test Fergusonów. Do pracy koniecznie wymagają współpracy subwoofera, góra mocno podbita. Chyba lepiej kupić coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.