Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny stereo pod yamaha RX-V463


slaww

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki sprzet jaki chcesz kupić....

Yamahe kupiłem w maju 2008 na allegro byłu po ok 1200 w audioklanie 3 lata pol.gwarncji 1400zł..wchodził 663 i wysprzedawali..modele własiwie muzycznie sie nie róznia. napewno bradzo dobt ampl. w tej cenie napewno czołowka. Nizej z yamaha nie zchodz to minimum. Co do Tosnilów to mam M180 ale w 45 metrach kwadratowych.

Kolumny w tej kwoecie ok...sa uniwersalne...choc brakuje mi troche zycia..dynamiki. Do Jazz niezłe..teraz chyba wybrał bym siesty...zastanawiałem sie nawet na sprzedaza..ale do mojego pomieszczenia chyba Sista zamała. Nie wiem czy Ci niewystarcza 130 choc 180 sa trójdrożne..i maja lepszy dzwiek.Do KD rewelacja...niec lepszego nie trzeba.Wazne sa tez dobre kable.

Ja sie zastanawiam nad M130 jako głosniki tylne.Czy ktos tak ma......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukas-nie zgodzę się z tobą że M180 brak dynamiki.Winy bym szukał po stronie Yamahy.W stereo one tak grają.Kopa dostają dopiero gdy jest odtwarzany dzwięk 5.1. Jeśli możesz to pożycz od kogoś jakiś wzmacniacz i podłącz go pod swoje kolumny-to się dopiero zdziwisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy w modelu ampli yamahy 661 dźwięk 5.1 idzie po HDMI bo narazie będę musiał się zdowolić tanim odtwarzaczem dvd firmy ferguson model 880 za jakiś czas będzie cos lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaww, 25 Lut 2009, 13:51

 

>Mam jeszcze pytanie czy w modelu ampli yamahy 661 dźwięk 5.1 idzie po HDMI bo narazie będę musiał

>się zdowolić tanim odtwarzaczem dvd firmy ferguson model 880 za jakiś czas będzie cos lepszego.

 

Tak (tylko czy ferguson wysyła audio po HDMI i w jakim formacie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ...druga sprawa ze mój pokój jest tragiczny akustycznie,,,duzy pusty..otwarty na przedpokój i kuchnie..ponadto kominek tez nie pomga mysle ze postawienie w innym pokoju pozwoliło by na rzetelna ocen. Jednak mi mo to ni jest zle..w KD idelnie, po podłaczeniu zduningowanego Onkyo Cd tez duzo lepiej. Mysle tez o zakupie wzmazniacza Onkyo integra..Nie mam niestty od kogo pozyczyc dobrego wazmacniacza do testu. A co myslisz o M130 na surrond. małe satelitki nie dadza rady..ponadto mysle ze moze dziwiek tzw stero na kilku głosnikach w tym pomieszczeniu nie wypadł by zle ..równomierniej wypełnił przestrzeń...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna używanych kolumn frontowych jbl 90 za 1300 zł komplet warto bo cena atrakcyjna ciekawe czy dobrze graja z yamaha 661 klumny sa jak nowe maja dokładnie rok i 2 miesiace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego modelu..ale z tego co czytałem o JBL..to..KD ok..stero kiepsko..zbyt krzykliwie, brak muzykalnosci..dobre do techno..inne gatunki słabo...Ja bym kupił Siesty ewntulnie posiadane zayzykował Maestro lub poszukał czegoś innego..zobacz styczniowe Hi/Fi..testy kolumn do 2000zł. Nie znam jednak tego modelu...i Twoich preferencji muycznych. Dodam ze Yamaha tez jest raczej krzykliwa, dynamiczna wiec to chyba nie najlepsze połaczenie do stereo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaww, 25 Lut 2009, 22:26

 

>Mam możliwość kupna używanych kolumn frontowych jbl 90 za 1300 zł komplet warto bo cena atrakcyjna

>ciekawe czy dobrze graja z yamaha 661 klumny sa jak nowe maja dokładnie rok i 2 miesiace.

 

W stereo te Jble nie zagrają lepiej od Maestro II 180, a do tego za drogie jak na używki, moim zdaniem nawet nówki nie są tyle warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukas na satelitki M130 sobie odpuść,szkoda kasy a efekt będzie mizerny.Kup sobie lepiej dobrego suba.Powinien rozwiązać twój niedosyt.U mnie w połączeniu z Maestro rewelacyjnie się spisuje JBL ES250P i to nie tylko w filmie.Jeśli chodzi o akustykę pomieszczenia to u mnie też z nią kiepsko.Ale po kalibracji jestem zadowolony z końcowego efektu.Spróbuj jeszcze ustawić przekierowania sur. i center na 100 lub 120Hz może będzie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to sobie odpuszczam te jbl 90 i się rozglądam za ampli yamahy 661 + fronty tonsila maestro II 180.

 

Wie ktoś gdzie mogę taki komplet kupić kolumny+ampli bo szukam po necie i cienko coś a chciałbym to razem łyknąć ewentualnie sub lub satelitki ale to juz bym musiał wskoczyć w raty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem z przesłuchaniem na miejscu i w najbliższej okolicy są tylko jakieś podstawowe zestawy kina dlatego pytam ale jak wiekszośc poleca jeden konkretny model to coś znaczy.

 

Teraz znowu mam następny problem czy jeśli bym zrezygnował z ampli yamahy 661 na rzecz ampli stereo Yamaha RX-797 czy bym odczył wyraźną poprawę dźwieku na kolumnach tonsil maestro II S 180.

A kiedyś w przyszłości moge dokupić jakis amplituner 5.1 jak zachce mi sie kina a jednak najważniejszy jest dźwięk który na takim wzmacniaczu stereo bedzie chyba znacznie lepszy.

 

Bo dobrze się zastanawiając to muzy w stero słucham znacznie częściej i to jest najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można zapłacić za używane kolumny tonsil maestro II 180 mają 2 lata i mało grane podobne w idealnym stanie i nie było nic przerabiane w środku . Cena za nie na allegro to 1200 zł czyli jak za nowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jak w moi ostatnim poście warto zrezygnować z yamahy 661 na rzecz amplitunera stereo Yamaha RX-797 czy różnica w stereo będzie tego warta ?

Filmy w 5.1 mogę sobie odpuścić jeśli zrekompensuje mi to znacznie lepsza jakość dźwięku pod 797

 

Zamulam troche ale nie mam możliwości przesłuchania i opieram się na waszych opiniach.

 

Bo z tego co czytam w opiniach yamaha 661 ma dźwięk w stereo jak na ampli bardzo dobry i ludzie chwalą więc sam nie wiem a ceny podobne w granicach 1500 zł i do tego oczywiście maestro II 180 . Co do frontów to już nie kombinuje i nie mieszam sobie w głowie na 100% będą to tonsile w cenie 1200 zł chyba to najlepszy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na sorrund zwykłe m60.plus popsrostu sub..?? Ten pokój ma 44 metry a te głosniczki..waza tylko 4 kg..wiec boje sie ze niebedzie ich słychac...Choc własiwie chodziło mi o słuchanie muzyki..Z tego co mówisz to lepiej zbudowac KD a ewntulnie do muzyki inny zestaw. Ciagle korci mnie jednak jak te M130 by grały w w trybie stereo 7..dlaczego uwazasz ze kiepsko...? Obecnie mam M180 plus centralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze maksymalnie 700. Ja nowe kupiłem w maju 2008 za 1150 z przywozem.!!! I zastanawiam sie nad sprzedaza sa jak nowe. bardzo o nie dbam. Przemyslałem sprawe i uwazam ze na Twoje 18 mkw 180 sa chyba zaduze. Wczoraj jak nikogo w domu nie bylo podkreciłem glos i rozwineły skrzydła. raczej siesty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaww, 27 Lut 2009, 20:50

>I jeszcze jedno jak w moi ostatnim poście warto zrezygnować z yamahy 661 na rzecz amplitunera

>stereo Yamaha RX-797 czy różnica w stereo będzie tego warta ?

> Filmy w 5.1 mogę sobie odpuścić jeśli zrekompensuje mi to znacznie lepsza jakość dźwięku pod 797

 

zdecydowanie lepiej zagra 797, nie będzie porównania

 

co do kolumn, nie słuchałem Maestro ale bardzo wątpie żeby były lepsze np od (przeleciałem pobieżnie Allegro ~1k):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (bas lepszy od niejednej podłogówki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glukas,M60 będziesz słyszał na pewno.A dla czego nie M130? Owszem większe kolumny były by lepsze ale nie będzie tak dobrze jak z subem.Masz duży pokój a dobry sub wypełni go dzwiękiem dużo lepiej niż te 130.Poza tym jeśli masz w planie skompletować całe kino to zakup suba też jest niezbędny więc po co wyrzucać w błoto niepotrzebnie pieniądze.A co z ich ustawieniem? Ustawisz te 130 na podstawkach? W kinie domowym tylne kolumny powinny być troszkę wyżej więc jak ten problem rozwiążesz? Lepiej zainwestować pieniądze w porządny subwoofer.Jeśli chodzi o 7stereo, to dla mnie nic ciekawego/oczywiście to kwestia gustu/wole do muzyki tradycyjne stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówione czyli yamaha 797 + tonsil maestro II 180 ceny ostro idą w góre - jak dostaną na dniach i podłącze dam znać jak to gra wiadomo głośniki muszą się wygrzać i za jakiś czas pokarzą co potrafią.

 

Zostały mi jeszcze do kupienia kable polecacie coś ciekawego w ludziej cenie do głosników myslalem jakies 2x2.5 mm lub 2x4mm tak do 10 zł za metr no i jakieś podłączenie analogowe odtwarzacza dvd i odbiornika satelitarnego. Na razie odtwarzacz dvd potem pomyślę nad kupnem jakiegoś używanego CD tak do 300-350 zł pewnie jakość muzyki z płyt CD się poprawi.

 

Jak byście mieli jakieś sprawdzone , przyzwoite kable w dobrej cenie dajcie znac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idziesz podobna droga jak Ja.....prawie identyczna tylko ja wybrałem Y 661..Kable jakie kupiłm to Profigoldy z zyła basowa po 16,90.zarobione bananami.ale teraz bym kupił jakies od 40 do 50 zł byz moze do bi wi. Musisz zainwestowac w kable zeby stworzyc zestaw. Dvd..podłacałm kablem cyfrowym zwylke lepszy efekt bo tanie dvd nie maja dobrego toru analogowego..podłaczyłm Profigoldem Pd481 to chyba najlepszy kabel do 100zł..sprawdzałem 5 innych.Co do satelity..to mój Philips z cyfry ma tak słaby dzwiek ze mona do niego podłaczyc kable za 15zł..i tak nie widac róznicy. Kable nalogowe podłacym do mojego Onkyo za 400zł..i tu widac buło roznice.Szkoda ze nie nie wsztrymałes do mojej odpowiedzi bi sprzedał bym maestro ..chce przejsc na sieste z pełnym Kd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda ale czekałem 2 dni za odpowiedzią a znowu na allegro kończyła sie ciekawa promocja w ostatnich cenach po 1149zł za 2 fronty a juz teraz ceny okolo 1400 zł, dlatego się śpieszyłem.

 

Co do wyboru ampli stereo wybrałem gdyż i tak więcej słucham muzyki a to najważniejsze a jednak nie ma porownania co do takiego wzmacniacza stereo a amplitunera do kina dźwięk znacznie lepszy każdy to wie.

 

No faktycznie moje dvd musi mi narazie wystarczyć dodam że to model głównie kupiony rok temu pod divx :) a jest to Ferguson 880 HX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli czym go najlepiej podłączyć pod ampli kablem cyfrowym czy analog czy nie ma to większego znaczenia przy tym tanim odtwarzaczu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda..jak pisałem u mnie przy niezłej Tosibie..dvd..cyfrowo dzwiek był porównywalny z cdekami ..Nie oszczedzaj na kanlach głosnikowych. Własciwie to ja dez jestm w rozterce..czy nie sprzedac yamahy.amplitunera i przejscna stero..albo budowac całe KD.Dokupieł cd onkyo i w sumie nie jest zle ..ale nie powywajaco.. Cigle sie zastaniwam czy na tlne kupic Maestro 60 czy 130.Najlepiej bum przeszdeł na suesty bo tam sa duze satelity. Nie wiem czy do Twoejgo pokoju M180 nie zduze. . Cena jest b. dobra taniej byc nie kupił..swoje tez musiał bym wyceniac na od 1000 do 1200..sa praktycznie nowe..Gdzie mieszkasz..cikawi mnie porównanie twojej yamahy z moja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinien być zestaw sam jestem ciekaw jak to zagra co do wielkości 18m2 to się jutro przekonam czy faktycznie za duże ale znowu muszą troche pograć zanim pokażą co potrafią.

 

Byłem dzisiaj w sklepie i sprzedawca polecił mi kable tylko nazwa mi wyparowała z głowy za 16 zł m2 grubość to 2x2.5mm niby bardzoo dobre więc pewnie je wezmę najdroższe jakie mieli :)

 

Ja mieszkam w Chojnicach woj.pomorskie jak bedziesz gdzieś przejazdem zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...posluchasz. choc ja bym chyba wybrał Siesty..co do kabli nie patrz na cene skup sie na opinich o nich..przeszukaj oferty internetowe..2 x2,5 powino nyc ok,,ja zostałem namówiony na 2 x4..chyba jest wiecej basu. Wazna jest firma..Ty raczej nie masz długich odcinków wiec pokusił bym sie nawet*( o wydanie 50 zł za metr w tej cenie sa jyz dobre kable. Te ponizej to raczej kable do Kina domowego niz do stero ..choc sam mam za 16,90.

Co do pomorza to wtym roku planuje góry...moze w 2010..pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable za 16 zł / metr ? STRATA PIENIĘDZY ... do samych frontów pewnie Cię to kosztowało ~200 PLN (bi-amp ... 4x3m) + kilkaset PLN do pozostałych kolumn. Ja osobiście polecam 4x tańsze Procab LS25 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.