Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie audio do 20m2, komplet. zestawu


publisher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów/koleżanki i jednocześnie chcę się przywitać :) Z niecierpliwością odczekałem okres karencji, zapoznałem się z wieloma wątkami i oczywiście mam niebanalny zgryz :) Zdążyłem się już dowiedzieć, że kasy nigdy za wiele, jednak budżet z gumy nie jest, a już i tak pod kreską jestem. Więc po kolei ...

Urządzam pokój 20m2 - ma on służyć do relaksu przy muzyce (głównie) i filmie. Tak więc zależy mi na dobrym audio, KD nie bierzmy pod uwagę. Początkowo, po wielu rozterkach, stereo czy dźwięk wielokanałowy, zdecydowałem - stereo. Na co dzień słucham popu, rocka z lat 80'-00', czy to z płyt CD, czy z radia. Obecną miniwieżę Philipsa chcę odstawić do lamusa, gdyż czytnik przestał czytać, a i dźwięk nie ten.

W zasadzie jestem otwarty na wszelkie sugestie. Wymagania:

- budżet maax 3,5 - 4,0 kpln

- tuner, odtwarzacz CD, pilot. Kolumny nie za duże gabarytowo, ze wskazaniem na podłogówki. Brak sub-a.

- apropos tunera, bardzo poważanie myślę o amplitunerze, chyba że naprawdę nie ma rady i musi być wzmak, jednak wolałbym amplituner. Jak to jest z tą mocą? Ile W/kanał mocy skutecznej powinno być, żeby nagłośnić 20m2?

- niektóre elementy zestawu mogą być używane, jednak nie mam pewności, jakiej jakości sprzęt sprzedają SS na allegro - przewalają masę sprzętu, nie wiem jakiego i skąd. Jeżeli mógłbym kupić coś nowego, to chętnie

- szukam dźwięku dynamicznego, przejrzystego, w miarę naturalnego, bez przebarwień, bez potężnego basu. Super słuchu nie mam, jednak chciałbym poczuć, co to dobra muzyka i dobrze nagrana płyta

- muzyki na ogół będę słuchał bardziej niż cicho, ale dyskotek urządzał nie będę

Liczę na pomoc i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- szukam dźwięku dynamicznego, przejrzystego, w miarę naturalnego, bez przebarwień, bez potężnego basu. Super słuchu nie mam, jednak chciałbym poczuć, co to dobra muzyka i dobrze nagrana płyta

 

głos rozsądku, szczególnie z tym basem, większość ludzi którzy chcą kupić nowy sprzęt piszą: ma być mocny bas!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest świerza dyskusja na temat kolumn do pomieszczenia 20m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Może się przyda :). Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć nowy komplet to kup sobie amplituner i CD firmy Harman Kardon plus kolumny Mission M34, wszystko zagra tak jak trzeba a i wizualnie nie będzie skuchy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 21 Lut 2009, 00:05

 

>Jak chcesz mieć nowy komplet to kup sobie amplituner i CD firmy Harman Kardon plus kolumny Mission

>M34, wszystko zagra tak jak trzeba a i wizualnie nie będzie skuchy

 

A jak chesz mieć możliwie najlepszy DŹWIĘK za te pieniądze, to kup STARY komplet.

I wizualnie nie będzie skuchy. Chyba, że lubisz blichtr... i chwalić się przed znajomymi (co słuchają oczami, a nie uszami).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze staroci? Osobiście ma A-10 i jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-100003329 1235174136_thumb.jpg

post-11945-100003330 1235174136_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+

używana elektronika

 

ewentualnie coś nowego w zbliżonej cenie do 2k:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam coś takiego- marantz cd5003+pm5003 zkolumnami Qacoustic1050i akurat u mnie te kolumienki z nieco starszym zestawem marantza(5001+4001)doskonale się sprawdzają na ok.22 metrach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może:

-dvd + beresford

-konkretny wzmacniacz, używany- np. jakaś mocna integra onkyo

-tonsil siesta podłogówki

i jeszcze pare stówek na kable i tuner zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Mission M34 - opinie w necie są bardzo zachęcające, wysoka skuteczność, cena przystępna, na poziomie ca' siesty.

Kolumny Wharfedale Evo2 30 - drogie jak dla mnie. Jednakowoż czy w zbliżonej cenie Magnat Quantum 6005 nie byłby lepszym wyborem?

Marantz cd5003+pm5003 jak i CD CAMBRIDGE 340 C + Cambridge Audio Azur 340A (coby był jeden producent) - zestawy bardzo mi się podobają wizualnie (nie wiem jak grają), jednak nie mają tunera (tuner niby nie problem,jednak chciałbym mieć zintegrowany)

 

Podsumowując temat - jednak amplituner + CD. Co myślicie o:

HK3490 + HD 950, Onkyo TX-8555 + DX-7355

Porozglądam się też za używanymi (mogą być lata 90) , może coś się rzuci w oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz sie na CA to na pewno nie bierz wzmaka 340, minimum to 540a v2 a wskazane jest zakupic 640 ale tez dobrze by bylo gdybys odsluchal tego zestawu bo nie kazdemu odpowiada takie brzeminie. 640 czesto jest na allegro w bardzo przystepnych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza może i warto, CA 340a na pewno nie, nawet model 640a gra tak sobie, dopiero od 740a zaczynają się dobre wzmacniacze CA

co do Wharfedale Evo2 i Magnatów, jak dla mnie o wiele lepiej brzmią te pierwsze (zwłaszcza w spokojniejszych rytmach) chociaż przyznam że słuchałem tylko Quantum 505 - ale one poza ładniejszą obudową chyba niewiele się różnią brzmieniowo od 605...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sprzęt używany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czy warte 600 pln, skoro nowy (p. dx-7355) można mieć za tysiąc?

jeżeli warto, to poszukałbym ampli do tej integry.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.