Jump to content
IGNORED

Jak słuchać radiojazz.fm??

tangens

Recommended Posts

1.Nie mogę usłyszeć radiojazz.fm. Dostaję się na strony Real Player, tak jak naprowadza radiojazz, ale nie znajduję tam w wykazie stacji światowych radiajazz.fm. Jest radio Olsztyn /też nie daje się odsłuchać/. Natomiast Radio BBC /kilka stacji/ daje się słuchać bez problemów.

2. Jakie urządzenie byłoby dobre do połączenia komputera z moim zastawem audio /wzmak CREEK itd/

Bedę bardzo wdzięczny za poradę, a dodam,że nie jestym biegły w mediach komputerowych.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja tam nie wiem jak z real playerem, ale nie łatwiej po prostu wejść na stronę radiojazz.fm i klinąć niebieski "play" po lewej? Wyskakuje mi pytanie w czym chcę otworzyć źródło. Ja wskazuję w moim przypadku AIMP i gra muzyka...:D Winamp też pociągnie...

Hidden Content

Oczywiście klikam niebieski "play" po lewej stronie, ale nie wyskakuje mi pytanie w czym chcę otworzyć źródło, tylko ZAWSZE tablica "Microsoft Application Search". Chyba problem w tym , żeby zablokować tą tablicę Microsoftu?

Hidden Content

Dziękuję za poradę, gram na tym AIMP-ie. Problem rozwiązał się w ten sposób, że, gdy pojawia się tablica "czy chcesz otworzyć plik czy zapisać go?" wybrałem opcję "zapisz", a następnie po zapisaniu na pulpicie otworzyłem plik pls za pomocą AIMP. Po tej operacji kliknięcie na PLAY ze strony radiajazz.fm, a następnie kliknięcie OTWÓRZ /plik/ automatycznie wyzwala muzykę.

Myślę, że inne programy /Real Player, Winamp/ będą tu równie dobre.

...

Noo...duża ulga jest już muza.., teraz jeszcze problem jak zastąpić głośniczki/bzyczki komputerowe,

jak podłączyć wzmacniacz audio do kompa?

Hidden Content

najprosciej bedzie kabelkiem mini jack stereo ==> 2x rca, a jaka masz karte muzyczna?

Hidden Content

Less is More

Problem z Radiemjazz.fm jest natury zasadniczej- po prostu to radio praktycznie nie istnieje!?

Na Winampie, przy próbie odbioru, pojawia się zawsze komunikat " ICY-401 - Service Unavailable",

na innych programach podobnie. Na kilkanaście prób w okresie tygodniowym udało mi się jedno połączenie- kilkugodzinne, co pozwaliło na stwierdzenie, że idzie tylko muzyka z play-listy, bez

słowa wiążącego.

Na stronie

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pokazują się od czasu do czasu jakieś optymistyczne

komunikaty, które noszą charakter pobożnych życzeń dawnej redakcji radiajazz, która nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Maile ze wsparciem od dawnych słuchaczy nie są w ogóle otwierane.

Widać, że są problemy; jakie?- nie wiemy. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to z reguły chodzi o kasę, w tym przypadku bądzie to pewnie BRAK KASY.

----

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to do odbioru radia internetowego /i plików muzycznych w ogóle/ na poziomie "audiofilskim" widziałbym zastosowanie multimedialnego odtwarzacza sieciowego. Ewentualnie możnaby chyba zastosować przetwornik DAC /np w typie Beresford/, tylko jak to by było z formatami audio / MP3, WAV,FLAC itp/; wtedy dekodowanie odbyłoby się zapewne w komputerze /?/.

Bardzo proszę o doświadczenia w zakresie obu wymienionych tematów.

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.