Skocz do zawartości
IGNORED

Jak słuchać radiojazz.fm??


tangens

Rekomendowane odpowiedzi

1.Nie mogę usłyszeć radiojazz.fm. Dostaję się na strony Real Player, tak jak naprowadza radiojazz, ale nie znajduję tam w wykazie stacji światowych radiajazz.fm. Jest radio Olsztyn /też nie daje się odsłuchać/. Natomiast Radio BBC /kilka stacji/ daje się słuchać bez problemów.

2. Jakie urządzenie byłoby dobre do połączenia komputera z moim zastawem audio /wzmak CREEK itd/

Bedę bardzo wdzięczny za poradę, a dodam,że nie jestym biegły w mediach komputerowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak z real playerem, ale nie łatwiej po prostu wejść na stronę radiojazz.fm i klinąć niebieski "play" po lewej? Wyskakuje mi pytanie w czym chcę otworzyć źródło. Ja wskazuję w moim przypadku AIMP i gra muzyka...:D Winamp też pociągnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście klikam niebieski "play" po lewej stronie, ale nie wyskakuje mi pytanie w czym chcę otworzyć źródło, tylko ZAWSZE tablica "Microsoft Application Search". Chyba problem w tym , żeby zablokować tą tablicę Microsoftu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę, gram na tym AIMP-ie. Problem rozwiązał się w ten sposób, że, gdy pojawia się tablica "czy chcesz otworzyć plik czy zapisać go?" wybrałem opcję "zapisz", a następnie po zapisaniu na pulpicie otworzyłem plik pls za pomocą AIMP. Po tej operacji kliknięcie na PLAY ze strony radiajazz.fm, a następnie kliknięcie OTWÓRZ /plik/ automatycznie wyzwala muzykę.

Myślę, że inne programy /Real Player, Winamp/ będą tu równie dobre.

...

Noo...duża ulga jest już muza.., teraz jeszcze problem jak zastąpić głośniczki/bzyczki komputerowe,

jak podłączyć wzmacniacz audio do kompa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Radiemjazz.fm jest natury zasadniczej- po prostu to radio praktycznie nie istnieje!?

Na Winampie, przy próbie odbioru, pojawia się zawsze komunikat " ICY-401 - Service Unavailable",

na innych programach podobnie. Na kilkanaście prób w okresie tygodniowym udało mi się jedno połączenie- kilkugodzinne, co pozwaliło na stwierdzenie, że idzie tylko muzyka z play-listy, bez

słowa wiążącego.

Na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pokazują się od czasu do czasu jakieś optymistyczne

komunikaty, które noszą charakter pobożnych życzeń dawnej redakcji radiajazz, która nie może odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Maile ze wsparciem od dawnych słuchaczy nie są w ogóle otwierane.

Widać, że są problemy; jakie?- nie wiemy. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to z reguły chodzi o kasę, w tym przypadku bądzie to pewnie BRAK KASY.

----

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to do odbioru radia internetowego /i plików muzycznych w ogóle/ na poziomie "audiofilskim" widziałbym zastosowanie multimedialnego odtwarzacza sieciowego. Ewentualnie możnaby chyba zastosować przetwornik DAC /np w typie Beresford/, tylko jak to by było z formatami audio / MP3, WAV,FLAC itp/; wtedy dekodowanie odbyłoby się zapewne w komputerze /?/.

Bardzo proszę o doświadczenia w zakresie obu wymienionych tematów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.