Skocz do zawartości
IGNORED

Co to za wkładka ?


okonionen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to za wkładka, znajomy z Niemiec chce mi ją sprzedać za 150 Euro używana i wydaje mi sie że to chyba dużo???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Dynavector jakiś. Jakby Karat, ale co to jest MR, to nie wiem. Może coś co Dynavector robił kiedyś dla jakieś innej marki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jedne z najlepszych na tym bożym świecie! Tyle, że to wymagające MC - jak igła skiepszczona to sam nie wydolisz. Po drugie, to bez bardzo dobrego pre gramofonowego to nawet nie podchodź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem was sprawdzić :-)

Tak racja mam tego dynavectora karata, gra świetnie ale tak sie zastanawiam bo mam go juz ponad 10 lat i nie znam jego historii wczesniejszej. Kupilem go razem z Kenwoodem KD9010, tak się zastanawiam jaką żywotność ma ta wkładka. Chciałbym kupić mu jakiś dobry wzmacniacz wcześniej myslałem o Luxmanie L530 ale to juz prawie jak dinozaur, może wy coś polecicie z nowszych konstrukcji żeby wysterować tę wkładkę. Mam jeszcze jakąś wkładke Grado, ale w porównaniu do tego Dynavectora to rybka do rekina. Za te Grado dałem kiedyś w niemczech 400marek ale dla mnie to kicha bo strasznie "syczą" wysokie tony :-( to jakies Grado Gold cos tam coś tam juz nie pamietam, załączam zdjęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, bo jak Ty używasz wkładki 10 lat nie zmieniając do niej igły, to co się dziwisz, że Ci "syczą wysokie tony"?

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, nie zrozumieliśmy sie. w Dynavectorze nic nie syczy tylko w Grado a grado nie uzywam od nowości bo właśnie syczy :-) Może z 15 płyt na niej wysłuchałem. Do Dynavectora nie ma sie do czego przyczepić tylko potrzebuje do niego jakis dobry wzmacniacz poleć cos może? Z chęcią bym ją odsprzedał ta grado bo tylko leży i gnije

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno pytanie : Jaka jest zywotność takiej igły i czy jest możliwość wymiany jej w przypadku firmy Dynavector i modelu Karat 17D2 MR ? może ktos z forumowiczó sie orientuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest trwałość igły? To zależy ile przez te 10 lat słuchałeś. Jeśli parę płyt rocznie, to masz jeszcze igłę w porządku, jeśli parę-paręnaście płyt tygodniowo (tak jak ja), to już jest dawno po igle. Zanim zaczniesz rozglądać się za retippingiem Dynavectora, to radzę poszukać dostępu do mikroskopu i obejrzeć igłę. Jeśli jest w kiepskim stanie, to Ci ją wymienią za 80% ceny nowej wkładki, jeśli jest w bardzo dobrym, to też Ci ją wymienią, hahaha (też za 80% ceny, a jakże).

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model Grado? Masz może pudełeczko? A może na tych wystających z boków wkładki "uszkach" są jakieś kolorowe kropki? O zakupie-sprzedaży możemy pogadać, jeśli masz naprawdę ochotę sprzedać tę fajną wkładeczkę, to wal do mnie na priva jak w dym. Machniom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikroskop stoi w warsztacie, na codzien zajmuje się elektronika samochodową więc bez problemu obejże jakie jest zużycie tej igły tylko..... w jaki sposób miałbym ocenić to ile jej jeszcze zostało i czy wogóle nadaje się do słuchania...po kształcie? To igła Micro Reach Stylus i generalnie kształt tej igły jest opisany w książeczce informacyjnej która posiadam. Tylko czy po kształcie sprawdza sie zużycie igły? Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale która ma 22 lata? Dynavector czy Grado? 22 lata to już taka dobrze podrośnięta panna pod koniec studiów. Może mieć swoje narowy.

co do ogladania pod mikroskopem; najpierw dokładnie myjesz igłę alkoholem izopropylowym, uważaj aby nic nie nalać do środka wkładki, bo zepsujesz zawieszenie cantilevera. Jak rzadko myłeś, to trzeba to mycie powtórzyć kilka razy. Oglądanie igły to sprawa raczej dobrego oświetlenia, a nie jakiegoś super wielkiego powiększenia. Kształt igły powinien być po pierwsze symetryczny, nie powinno być śladów bocznego zużycia. Na krawędziach roboczych, przy samym czubku tipa, nie mogą być widoczne płaskie, gładkie i błyszczące "ściany". Nie może być żadnych wyszczerbień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> YUL

Co ma wspólnego alkohol do zawieszenia ,Przeceiż tam zwukle siedzi oring gumowy, lub rombowy tłumik.

Bardziej nalezy się obawiac wlania do wewnatrz wkadki , gdzie mona rozpuścić izolacje uzwojeń lub lepiszcza ustalajce, .Ale to juz musiałabyć dobra "popijawa":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>conri,

Można zniszczyć alkoholem, alkohol szkodzi nie? Tak na poważnie, to guma i alkohol się nie lubią, a już guma neoprenowa (z której czasem są zawieszenia wykonane), to już zupełnie "niknie w oczach" jak ją alkoholem polać. "Popijawa" nie musi być wcale, wystarczy, że kropla spłynie po cantileverze do środka i o nieszczęście nietrudno. W czasie mycia bezpieczniej jest jak wkładka nie leży "na pleckach", tylko stoi na "nosku".

Pozdro,

Yul, co to już niejedną wkładkę umył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polipropanol uzywam do mycia plytek drukowanych po topnikach wiec tez jest:-) No to jutro się wezmę za robote i umyje tę 22 letnią igiełkę co jej na imie "Dynavector" szczerze mówiąc jeszcze jej nie myłem nigdy. Grado ma 8 lat kupilem ja bo polecił mi ją sprzedawca w tym samym sklepie w B.S. pan Wyrwas polak z pochodzenia. Nie robiłem odsłuchu i to był mój błąd bo gdybym ją odsłuchał za chiny bym jej nie kupił. Teraz leży, była naprawde kilka razy używana. Nie podoba mi sie jej dżwięk jest za bardzo ostry i krzykliwy i ciężko cokolwiek z tym zrobic tylko idealnie wytłoczone płyty graja z nią w miare dobrze. Jeśli chodzi o ukształtowanie dżwięku poprzez zmiane ustawień wkładki lub ramienia nic nie pomaga :-(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Grado to jakis chyba prestige gold czy coś takiego juz w zasadzie nie pamiętam bo kupowałem kilka lat temu a i opakowania juz nie widze od niej, jeszcze poszukam... żadnych kompletnie oznaczeń na niej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma bardzo zlych wkladek sa tylko zle stosowane sprawdz na innym ramieniu ablo chcac sprzedac podepnij ja u osoby kupujacej by sobie sprawdzila, pozatym chyba igla jest prosta? bo na zdjeciu cos mi leci w jedna strone? jesli jest skrzywiona to nie klopot z wkladka a z cala geometria

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak.. Piotr___ św. racja :-). Pokombinowałem z ustawieniami ramienia i przy mocowaniu samej wkładki poprawilem wymagany odstęp od krawędzi do igły 51.2 mm dodatakowo poprawiłem geometrie igły która prawdopodobnie została sprzedana z wada byc może ktoś dotknął mocno paluchem i ją skrzywił i nawet głupia korekcja na oko pęsetą przyniosła efekty. Jest juz dużo lepiej, przede wszystkim 80% trzasków i syczenia ustapiły. Jutro w ciągu dnia sie jeszcze pobawie w "ułożenie wkładki i ramienia" i zobacze jakie bedą efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrażałem się wcześniej, że chciałbym to Grado kupić, ale wobec igieł prostowanych szczypcami wyrażam niestety moje desinteresment.

Natomiast chętnie poczytam o skutkach umycia 22-letniej igły i o tym co stwierdziłeś pod mikroskopem.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonionen o ostrosci najbardziej decyduje zbyt duzy przesieg (w swoim diy moge sobie go ustawiac jak mi sie tylko podoba i roznice sa kolosalne ale mozna to tez zrobic w koszyczku cofajac wkladke badz dajac koszyczek nieco innej dlugosci) takze zbyt wysoko ustawione ramie czyli jego ostry kat opadania na plyte moze powodowac ostrosci nie ma co sie martwic o delikatnie prostowane igly - tez niezle graja jesli ta operacje przeprowadzilo sie sprawnie, zwroc uwage ze 90% zle ustawionych wkladek wykrzywia igly i tak wiekszosc ma tylko oczywiscie nieomylni sie publicznie nie przyznaja,

a w wypadku lekko skrzywionej igly poprostu wystarczy (no na 80%) ustawiac cala geometrie w 2 punktow zaczynajac oczywiscie od czubka tej igly a nie wkladki czy headshella i biarac poprawke na jej przekrzywienie.

Jesli nie instalujesz jej do innego ramienia mozesz poeksperymentowac zwiekszajac na chwile ciezar glowki i zmieniajac podstawe gramofonu z twardej na miekka.

Pozdrawiam serdecznie

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i jeszcze taki drobiazg przyznaje sie ze nigdy nie sluchalem grado gold szczegolnie na jak mi sie wydaje kenwoodzie wiec nie mam pojecia jak to gra szczegolnie ze siedze po drugiej stronie monitora ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Nie tarmosiłem igły kombinerkami :-) ale delikatnie ja naprostowalem pęsetą. Na codzień lutuje 140 pinowe Qfp więc mam wprawe i dość ostrożne podejście. W elektronice samochodowej jak w saperce :-) musisz byc delikatny bo jak pomylisz sie, cała zawartość zabezpieczonej motoroli ulatuje w powietrze a z tym się wiążą często duże sumy, szczególnie jak dotyczy to programowania układów immobilizera, innych również :-) ale tu nie na temat. Wkładki nie sprzedam bo po wczorajszych "ustawieniach na oko" dżwięk zrobił sie dużo bardziej cywilizowany. Ustapiły w wiekszości trzaski i syczenie i zaczynam nabierać pewnosci co do znaczenia ustawienia ramienia i wkładki i zależności tegoż ustawienia z barwą dzwięku emitowaną przez ten zestaw. Myśle że jak znajdę trochę czasu to moge doprowadzić do bardzo ciekawych rezultatów w postaci diametralnego poprawienia dżwięku w stosunku do tego co słyszałem wcześniej. W każdym razie wkładki Grado daje się już słuchać:-)

Ps. Dynavectora jeszcze nawet nie dotknąłem z uwagi na brak czasu :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.