Skocz do zawartości
IGNORED

Logitech Harmony One vs Philips RCU8015


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o rade, ktory z powyzszych?

Na temat Logitecha opinie sa mieszane, na temat Phila nie znalazlem zbyt wiele.

Ma to obslugiwac sprzet z mego opisu.

 

Czy ktos z Was posiada, ktorys z wymienionych i moze sie podzielic doswiadczeniami?

Moze posiadacie inne godne uwagi piloty - chetnie poslucham opinii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz te mieszane opinie ndnośnie Harmony, ja znam tylko dobre i entuzjastyczne. Osobiście używam i z czystym sumieniem mogę polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie sa z sieci.

 

Jako minusy podaja m.in.:

- mocno utrudniona konfiguracje,

- brak mozliwosci uczenia od innego pilota, (czy aby napewno nie ma tej funkcji???)

- dziwnie klikajace klawisze,

- krotka trwalosc akumulatorow (4-5 godzin),

- koniecznosc usuwania zbednych funkcji podczas konfiguracji, ktorych danych sprzet w ogole nie posiada

 

potwierdzasz cos z tego?

tak naprawde to zastanawiam sie nad tym czy warto wydac dwa razy wiecej na Harmony 1000...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logitecha harmony one posiadałem tydzień. Wkurzył mnie kompletnie, i dlatego zwróciłem go do sklepu.

Jednak po kolei. Odnoszą się do wymienionych minusów:

 

>... minusy podaja m.in.:

- mocno utrudniona konfiguracje,

- brak mozliwosci uczenia od innego pilota, (czy aby napewno nie ma tej funkcji???)

- dziwnie klikajace klawisze,

- krotka trwalosc akumulatorow (4-5 godzin),

- koniecznosc usuwania zbednych funkcji podczas konfiguracji, ktorych danych sprzet w ogole nie posiada...<

 

- konfiguracja jest prosta, tylko trzeba się jej nauczyć, poza tym jest telefoniczna pomoc, całkiem sprawnie działająca

- oczywiście że może się uczyć od innych pilotów

- klawisze są super i wcale nie klikają dziwnie (szczeg. fajny jest ekran dotykowy!)

- akumulatory działają baaaardzo długo - po właściwym formatowaniu of kors :)

- harmony one może obsłużyć wszystkie funkcje jakie obsługuje oryginalny pilot

 

 

No dobra, to dlaczego ja go zwróciłem skoro taki super?

 

a dlatego, że po 1: nie umiał się nauczyć włączać mojej plazmy panasonic 42py800 (pomimo 2-krotnego aktualizaowania softu przysłanego specjalnie z Kanady!), po2: mam 3 odtw.dvd panasonic (bluray, dvd-r i dvd)i włączał je wszystkie na raz

 

i dlatego. Jeśli masz inny tv niz panas i masz 1 odtw dvd Logitecha harmony one polecam i jest wart swojej kasy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te punkty to opinia o Harmony One? Nie pomyliłeś z Harmony 1000, który faktycznie ma mieszane opinie??

 

1. Konfiguracja jest prostacka - wszystko sobie ściąga sam z internetu, trzeba tylko podać model sprzętu

2. A po co ma się uczyć od innego pilota? Bazę kodów sobie ściąga...

3. Nic dziwnie mu nie klika

4. Akumulator ładuje się raz na kilka tygodni. Nie pamiętam kiedy go ostatnio ładowałem.

5. Jakich zbędnych funkcji?

 

Ostatnio wyrzuciłem stary TV i podłączyłem plazmę. Pilot był na tyle sprytny, że sam wsadził nowy TV na miejsce starego i nie trzeba było nic nigdzie ruszać :).

 

A, używam Harmony One od ponad roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Harmony 1000 zapomnij jest dużo mniej wygodny, a na tym dużym ekranie mieszczą się tylko 3 przyciski więcej niz w One. Co do tych "wad"

 

- mocno utrudniona konfiguracje,

Podstawowa konfiguracja jest makabrycznie prosta, większe kłopoty może sprawiać dokładne dostrojenie wszystkiego, bo Harmony ma bardzo duzo możliwości konfiguracji. W razie czego pomoc techniczna przez telefon, mi się udało wszystko samemu zrobić. Pamiętaj, żę robisz to tylko raz i od tego jak sie przyłozysz zależy czy z pilota będziesz zadowolony.

- brak mozliwosci uczenia od innego pilota, (czy aby napewno nie ma tej funkcji???)

To bzdura, oczywiście, że sie uczy, ale przy tej ogromnej bazie nie często będziesz potrzebował tej funkcji.

- dziwnie klikajace klawisze

Porządne klawisze

- krotka trwalosc akumulatorow (4-5 godzin)

Spokojnie tydzień u mnie działa, jak się na początku duzo bawiłem to oczywiście krócej. Ale to mało ważne bo masz do niego podstawkę z ładowarka na którą mozna codziennie odkładać. Ja to robię raz na parę dni.

- koniecznosc usuwania zbednych funkcji podczas konfiguracji, ktorych danych sprzet w ogole nie posiada

To fakt, mój CD miał obsługe 6 płyt w zmieniarce i jeszcze parę dodatkowych funkcji, których oczywiście nie posiadał. Wystarczy to skasować i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze potwierdzacie tylko te pozytywne opinie.

Konfiguracja mnie nie martwi. Moze trwac i tydzien, wazne aby po jej zakonczeniu dzialal w 100% tak aby nie powracac do oryginalnych pilotow.

 

Mam jeszcze dwa pytanka:

- czy jest mozliwa modyfikacja konfiguracji bez rozpoczynania od poczatku - czyli edycja obecnej z naniesieniem zmian?

- czy jest mozliwa obsluga poszczegolnych klockow niezaleznie z pominieciem sekwencji typu "watch TV" itp?

 

Jesli ktos wie pod jaka nazwa znajduje sie N-box recorder w bazie Logitecha to bede wdzieczny za info. Z tym sa chyba najwieksze problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można modyfikować istniejącą konfigurację bez zaczynania od zera i można sterować pojedynczymi klockami (po prostu naciskasz "urządzenia" i wybierasz to, czym chcesz się pobawić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie tweyd ma harmony 1000 do harmony one oprocz pojemnosci bateri no i do nowego modelu 895 kotry ma niepotrzebna linie widzenia: możesz umieścić urządzenia w szafce, a nawet w sąsiednim pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskle możesz nim obsługiwać wszystkie funkcje to pilot którego można nauczyć wszystkiego czego potrzebujesz. Czytałem na innym forum, że ktoś nawet wywołuje nim miawkę w Canonie 450D.

Nie wiem jak się nazywa N Box, ale na pewno jest w bazie, tego jestem pewien.

Tak jak pisałem wczesniej 1000 to srata kasy, najwiekszym minusem jest mała ilość klawiszy "wystających" i baardzo nieergonomiczny kształt. 895 się nie bawiłem. Najważniejsze jest to, że każdy pilot Logitecha używa tej samej bazy i tego samego programu do konfiguracji. Różnia się ilością mozliwych do obsłużenia urządzeń, ergonomia, rozmiarem ekranika, jakością wykonania itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... na transmisji radiowej zupelnie mi nie zalezy jednak roznica w cenie chyba nie wynika tylko z tego? 895 jest w cenie niemal takiej jak 1000. zastanawiam sie czy warto przeplacac jesli One potrafi juz wszystko.

 

czym sie rozni One od 895 poza dodatkowa radiowka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no one obecnie jest w cenie jak hamrony 1000 na allegro wiec ciezki wybor. Pozatym chyba stare piloty dzialaja na IR i radio..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie widziales harmony 1000 za 500zl? najtaniej jak znalazlem to ok 1000zl.

jesli masz na mysli aukcje na allegro za 588zl to poczytaj jej opis. ja szukam sprzetu nowego, legalnego i z gwarancja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej z aukcji allegro znalazlem tez ogolne porownanie pilotow Logitech'a. Patrzac na to poza RF to harmony One niczym nie odbiega w dol. napewno modele serii 8 sa bardziej nowoczesne wygladem i praktyczniejsze w utrzymaniu czystosci ale mam obawy co do precyzji klawiszy. sa malutkie i zlene ze soba. dobre dla dziecka lub kobiety. raczej nie na meskie rece i palce. ale moze sie myle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam Harman Kardon TC30 - super pilocik (harmony technology) proste programowanie, sporo funkcji i ma ogromna baze... aha mozna robic ''makra'' ? nie wiem czy dobrze napisalem:) za pomoca jednego przcisku wlacza sie np. tv,dvd, kino domowe wszystko co potzrebne do ogladania filmu i obsluga za pomoca jednego pilota...

 

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MASZ NA KAZDY ELEMENT SWOJEGO SPRZETU PARAGON.. na allegro za 550 sa legalne, jedynie co to klapka jest nie orginalna, a jak masz tyle kasy to idz sobie kupuj za 1000 zl.. ale z tego co piszesz to nie masz wiec ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady99... nie martw sie o zasobnosc mejej kieszeni, jesli jest zasadne to kupie pilota i za 3 tys... pytanie tylko po co? jesli odpowiada Ci sprzet taki jak na tych aukcjach to bierz, to tez dla ludzi... mnie nie intereusje wybrakowany sprzet z wystaw niemieckich marketow. jesli tak porownujesz nie odnosc ceny fabrycznie nowego na gwarancji One do ceny second hendu Harmony 1000... uzywki One sa za ok 270 zl wiec to nadal polowa... nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

Od kilku ladnych lat nosze juz dlugie spodnie i nie zbieram wszystkiego jak leci bo tanio... tak mam na caly sprzet faktury gdyz jest ubezpieczony... ale dzieki za rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko, dla użytkownikó Logitecha makra to chleb powszedni. Harman jest trochę za drogi do tego co oferuje, choć to nienajgorsza maszyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na pytanko w nieswoim temacie ale nigdzie nie mogę uzyskać info. a żonglowanie 5 pilotami już mnie powoli ...nuży ;) Otóż mam pytanie do użytkowników dekodera HD z VECTRY, czy komuś udało się zastąpić oryginalny pilot do tego dekodera? Ja już przetestowałem 2 uczące się piloty (z ELMAKA i jakiegoś Philipsa) i nie były w stanie nauczyć się jego poleceń. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Logitech-a z serii Harmony , ale z uwagi na fakt że trochę one kosztują a na obsłudze dekodera zależy mi najbardziej to wolałbym nie wyrzucać pieniędzy w błoto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makra mialem juz dobre 6 lat temu w pilocie od Yamahy DSP-A2. obecny pilot od Denona AVR-3806 tez nie jest zly ale to jednak nie o taka wygode multi pilota mi chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LepP widzialem ostatnio nowego tc30 za 120f czyli ok 600zl wiec chyba cena uczciwa?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kursie to już 700, dobra cena jak za tego pilota, ale dalej jest droższy od One, a funkcjami chyba odrobinę odstaje. Tak czy owak niezły pilot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość _harry

(Konto usunięte)

Dzien dobry

Widzac doswiadczenie kolegow w zakresie pilotow programowalnych chcialbym spytac jak radzicie sobie z tematem tworzenia makr polecen sterujacych kilkoma urzadzeniami.

Chodzi mi o sytuacje kiedy wlaczanie i wylaczanie danego urzadzenia odbywa sie przy pomocy "switch'a" - ten sam przycisk wlacza i wylacza naprzemiennie urzadzenie. Czasem okresla sie to jako power troggle (?)

Powoduje to klopoty - bez problemu moge ustawic w makro wlaczenie kolejno DVD, ampli i TV - aby rozpoczac ogladanie filmu dvd, ale:

- jesli TV jest juz wlaczony to wlaczajac cale makro nastepuje wylaczenie TV

- jesli startujemy w plyta wkladajac ja do DVD to juz mamy DVD wlaczone i naciskajac makro wylacza sie DVD ;-)

- jak najlepiej obejsc temat roznego menu na plytach - nieraz kursor zatrzymuje sie na PLAY i wytarczy dac komende OK, czasem kursor zachety jest na wyborze napisow czy ustawieniach. To akurat trudno obejsc i mozna sobie darowac - ale jak ma byc makro to makro !

 

Oczywiscie mozna sprawe z pkt. 1 obejsc przez stosowanie "wlaczania" poprzez kanal tzn. wlaczamy telewizor kanalem 1 i potem dajemy komende np. we. AV3 - wtedy niezleznie od tego czy TV byl wlczony czy nie nastapi przelaczenie najpierw na kanal 1 i potem na kanal AV3.

 

Czy zdarzylo sie wam spotkac z roznymi wersjami tego samego kodu ? Np. kod jeden "wlaczenie urzadzenia" zciagniety z internetu wlacza jednoczesnie DVD Philips'a i TV Philips'a a jesli uzyje sie kodu zczytanego (nauczonego) z oryginalnych pilotow kody te dzialaja rozdzielnie na poszczegolne urzadzenia. Wyglada to na kod "ogolny" i szczegolowy. W edytorze kody wygladaja na pierwszy rzut oka identycznie.

 

Pytam bo moze jestescie w stanie podac jakies rozwiazania na ktore nie wpadlem a ktore sa oczywiste dla bardziej doswiadczonych uzytkownikow ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.