Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki interconekt polecilibyscie ?


asterix1

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Marantza 7001 wraz z cedekiem ten sam symbol i kolumny Dali 5005, jako kabli glosnikowych uzywam Audioquesta Roocket a sygnalowki Real Cable ca occ90

 

Ostatnio przesluchiwalem w/w sprzet na sygnalowce Nordost enchantres i co zauwazylem bylo lepiej mniej zamulony dzwiek gora gladka spokojna basu mniej niz w moim dotychczasowym ...

 

Ale jak to sie z nami ma zawsze szuka sie czegos lepszego :) pokoj ma moj niepelne 18 metrow .

 

Jaki byscie kabelek do okolo 800 zlotych polecilibyscie zwracajac uwage na mniejsza ilosc basow ze wzgledow ustawieniowych kolumn

 

Gladkosc gory zarazem slodkosc srednicy cos takiego mile widziana ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens kupować IC w cenie twoich kolumn? Wg mnie lepiej można ulokować pieniądze, ale jak koniecznie chcesz, to może Velum- w tej cenie spokojnie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na serio to zamiast żonglowania kabelkami sugerowałbym przyjrzeć się bardzo uważnie akustyce pomieszczenia, w Sieci można bardzo łatwo znaleźć dość szczegółowe opisy, jak to sobie zrobić odpowiedni ustrój akustyczny.

 

Daję lewą rękę, że odpowiednie zainwestowanie już tych 800 PLN w adaptację akustyczną pomieszczenia da duużo więcej niż kupowanie najlepszych kabelków (jakkolwiek te są ważne w przypadku ostatniego 1 do 5% brzmienia).

 

Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam warto spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dobre kable i cena rozsądna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zaproponuje do w/w sprzetu dokuupic podstawki pod kable i magiczne plytki holfi w cenie do 800 zl napewno sie zmiescisz , a i efekt bedzie piorunujacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu na Audiogon albo Ebay lub used cable com pojawia się kabel Shunyata Aries. Jest tak szczegółowy jak Sonus Oliva czy Nordost Red Dawn ale nie jest ostry. Jest bardzo szybki. Nie doda basu, bas jest bardzo zróżnicowany, dobrze kontrolowany. Kabel gra przestrzenie. Jego zaletą jest to, że nie wyostrza. To co prawda tani kabel z oferty Shunyaty, jednak potrafi więcej niż inne kable za grubą kasę. Raczej do dojrzałego i zrównoważonego systemu. Może pokazać niedostatki. Metrowy kosztuje od 200 USD.

 

Recencja - moim zdaniem bardzo trafna - i w pełni się z nią zgadzam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A zwłaszcza:

"But for their price, .... will reveal that many cable manufacturers are resting on their laurels".

 

Podchodziłem do tego kabla dwa razy, za pierwszym razem nie pasował mi gdyż CD był za "cienki" (Linn Genki). Za drugim razem - z lampiozwanym CD - kabel się bardzo dobrze wpisał w system. Zastąpił Monolitha Albedo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bym kupowal kolumny to w cenie takiej i model ze kasy na to musialo by kosztowac sporo a jest w czym wybierac ;)

 

mialem sposobnosc jeszcze sluchac slitecha ST48g3 ale to byla tylko 1 godzina i nie mam wyrobionego zdania jak by gralo po jakims dluzszym czasie

 

Niestety sprzet i miejsce w ktorym wszystko stoji jest niemodyfikalne ( nie mam mozliwosci przestawienia gdzie indziej ) a i zona tez jest niedaleko wiec ustrojstwa nie wchodza w rachube :D

 

Zostawie bez komentarza Ta osobe i jej podstawki pod kable......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przestesowaniu ponad 10 najlepiej wypadł nordost red dawn. Duza przestrzen, masa szczegółów dobra kontrola basu. Prędko go nie zamienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosnikowy w moim systemie lepiej niz nordost red dawn wypadł albedo monolith ale słyszłem ze nie w kazdym systemie sie sprawdza. Interkonektu monolith nie słyszłem ale moze byc dobry.

Najlepszym sposobem jest wypozyczanie kabli w salonach (pod zastaw) i odsłuchiwanie u siebie w swoim systemie. Kazdy kabelek cos zmienia i potrafi namieszac czesto popsuc , czasami kabelek za 200 zł moze sie lepiej sprawdzic niz za 2000 zł. Odsłuch u siebie to jedyna sprawdzona metoda.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem moje kabelki - jak można było się spodziewać najlepiej wypadł Nordost Red Dawn - absolutnie referencyjny kabelek. Wprowadza najmniej zniekształceń.

Zaraz po nim uplasował się Audionova Nightflight - minimalnie gorsza rozdzielczość, ale przestrzeń czy konrola basu jak u Nordosta. Cena za to 2x mniejsza.

Ostatni na metę przybył Albedo Flat One - gorsza przestrzeń w porównaniu z konkurentami, a może inne. Za to można powiedzieć aksamitny. Ja jednak wolę bardziej dosłowne kable.

 

Jeśli ktoś szuka naprawdę dobrego kabla do 1k zł to zdecydowanie polecam Nordost Red Dawn - opowiadane legendy o nim to nie bajki a najszczersza prawda ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z Groneberga Quattro Reference - znakomity drut za rozsądne pieniądze (allegro, jakiś czas temu, na metry).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Od niedawna stałem sie szczęśliwym posiadaczem kilku przewodów "manufakturowej"(nie ujmując nic manufakturze) produkcji Pana Piotra Piotruczuka - sprzedającego swoje produkty poprzez allegro.

Interkonekty : Aceris,Argenteus, a do głośników - Plecionka 6N biwiring. Po tygodniu odsłuchów mogę powiedzieć jedno - po prostu rewelacja za niewielkie pieniądze. Nosiłem sie z zamiarem wymiany kolumn ale po zastosowaniu przewodów Pana Piotra już nie muszę - jestem w pełni zadowolony z brzmienia - zmiana kolosalna w stosunku do poprzednich kabli.Nie jestem wielkim znawcą i nie posiadam sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych (hk 3490 + hd 990 + JBL ES 90) ale mogę powiedzieć że powyższe przewody zmieniły mój zestaw diametralnie.

 

Argenteus - daje większą głębię, więcej szczegółów , bardziej "aksamitne" , przyjemne brzmienie, łagodzi trochę wysokie (ale nie za bardzo) , lepiej kontroluje bas (którego miałem na moich kolumnach stanowczo za dużo i był bardziej "dudniący")i dał w moim systemie mocny,piękny i spójny efekt końcowy i on zostaje w systemie jako łączący CD z Wzmacniaczem.

 

Aceris - jest bardziej agresywny,zdecydowanie wyostrza wysokie i średnie ale ogranicza bas i zauważalnie odseparowuje poszczególne pasma - gra zupełnie inaczej i lepiej sprawdza się przy mocniejszej muzie (rock, metal wyraźniejszy środek , wyostrzone wysokie ale słabszy bas )

 

Bardzo polecam powyższe kabelki , tym bardziej że producent zapewnia prawo zwrotu w przypadku niezadowalającego efektu w danym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atoposik, 1 Mar 2009, 18:47

 

>Trzeba być kretynem żeby kupic kabel za 800 złotych. Były robione ślepe testy że to nie ma wpływu.

 

No to jestem kretynem do kwadratu, bo słyszę różnicę a kable to mam nawet droższe.I ślepe testy robiłem.Słuchałem i słyszałem.Nadal słyszę.Ty pisząc "Były robione...", dajesz do zrozumienia, że sam w tym nie brałeś udziału.Czyli coś na zasadzie:"Niemowa powiedział głuchemu, że szczerbaty powygryzał włosy łysemu"?A po co Ci w takim razie te WLMy ?Jako interkonektów używasz tych drucików za 5zł.dołączonych przez producenta do sprzętu?Chyba tak, bo przecież nie ma różnicy.Ale szczęśliwy z Ciebie człowiek.A ja musiałem tyle kasy za kable wybulić :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu polemizować z tymi, którzy "nie słyszą kabli" - im proponuje wypoiąć kable z systemów, wtedy wszystko zagra...

 

a wracając do tematu wątku to kupowanie IC w cenie 800 złotych do Twojego systemu mija się z celem...no chyba, że ta kwota mocno uwiera Cię w kieszeni...za 300 złotych wypożyczysz do odsłuchów fajne sreberko Arka45, tyle samo kosztować Cię będzie IC Sonus Olivy a 500 zł świetny IC Nuda Veritas...wszystkie producenci wypożyczają do testów za kaucją - nie musisz więc słuchać opinii innych, ale zdać się na własne uszy...zaproponowałem polskich producentów, bo trzeba popierać nasze w dobie kryzysu ;-)...inna sprawa, że wszyskie to bardzo dobre produkty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kasy lub żal Ci się z nią rozstać to kup sobie z metra cięty Cordial GUITAR CGK 122N do tego wtyki Neutrik .Będziesz zadowolony.Dalej to już trzeba dać ponad 2000 zł. (za dobry interkonekt). U mnie Cordial chodzi między przetwornikiem, a preampem lampowym. (Siltech 80 leży na półce).I zgodzę się z kolegą ,że aby różnice były słyszalne to trzeba mieć transparętny system , anie ciepełko się lejące z głośników! . A Cordial ma bardzo dobrą barwę co wielu uzna za cechę pożądaną. Polecam.

PS. Do Hi-endu to już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję podpiąć się pod temat (jeśli autor się nie zgadza proszę o usunięcie posta).

 

Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji: poszukuję IC do dość niedawno skompletowanego systemu HK675 + HK DVD 22 + Castle Avon. W tej chwili gra to na jakimś Monster Cable. Nie chciałbym wydać na kable majątku, myślę, że do 300 PLN / 70 Euro, z drugiej ręki jak najbardziej tak. Z głośników jestem b. zadowolony, bo mają wspaniałą barwę (łączone srebrem w bi-wi) i nie chciałbym tego popsuć. Dobrze byłoby może natomiast spróbować skorygować nieco rozdzielczość i szybkość. Co byście polecili? Te same typy co wyżej?

 

Z góry dzięki.

 

PS.

Wahałem się, czy pytać o kable 'rozjaśniające' system, bo różne oceny zarówno HK675 czytałem (czasem, że ciemny, klucha, etc.) oraz o Castle Avon (że ciepławe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda>

myślę, że ten by się dla Ciebie nadał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z opisem się nie zgadzam, bo uważam, że jest ten IC przeznaczony raczej do "ciemnych" systemów, ponieważ rozjaśnia, przyspiesza, pogłębia itp. bzdety;-). Poważnie - miej go na uwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiba - wielkie dzięki za podpowiedź. Już go obserwuję na alledrogo ;) Ewentualne inne sugestie byłyby również mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real cabla ca occ 90 mam i moge polecic sluchaczom ktorzy maja klopoty z "ostra gora" ten kabel uspokoji i zmiekczy dzwiek

 

Dziekuje bardzo za szeroki odzew i w olbrzymiej wiekszosci za wspaniale namiary i podpowiedzi

Dziekuje :)

 

a zas tym co nie "slysza" to proponuje znalezsc sobie inne forum i pisanie jak im gumka od majtek fajnie gra

 

Napewno cos z tej olbrzymiej ilosci znajde dla siebie a przy okazji moze innym sluchaczom beda podpowiedzia gdyz wiem z walasnego otoczenia jest to ciekawy temat

 

 

Jakby co temat jest ten zawsze aktualny i prosze o kontynuacje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordial GUITAR CGK 122N posłuchajcie go , a wielu nie będzie tego żałować -jest to alternatywa dla wielu którym szkoda wydać więcej kasy jak 1000 zeta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.