Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo, jaki?


nefro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

wiem ze swojego czasu ten temat byl dosc mocno przerabiany ale bylo to rok-dwa lata temu plus pojawilo sie pare ciekawych wzmacniaczy na allegro i ciekawy jestem czy cos sie w tym temacie zmienilo.

 

Otorz szukam wzmacniacza sterego, po lekturze forum bylem zdecydowany na harmana hk6500 lub rotela 970. Tego drugiego jednak nie moge nigdzie znalezc wiec padlo na harmana. I tu pytanie, w tej chwili pojwilo sie tam sporo harmanow ze starych serii, m.in.:

 

hk6500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hk6600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pm665

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a nawet hk6800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tutaj jednak cena jest przeszkoda, mam dosc ograniczony budzet.

 

plus jeszcze pare mniejszych w stylu hk6100, 6150, 6200 itd

 

Najbardziej interesuje mnie hk6500 jednak nie mialem wczesniej stycznosci z tymi wzmacniaczami "na zywo" i jestem ciekawy opinii innych.

 

Muzyki slucham praktycznie kazdej, glownie jednak hc, punk, hip-hop, dnb. Raczej mocnej i szybkiej. Nie zalezy mi na duzym halasie, raczej mocnym, czystym i wyraznym graniu.

 

Na chwile obecna bedzie gral z glosnikami DIY - ok 130cm wysokosc, po dwa glosniki niskotonowe 30cm (mocy niestety nie znam), sredniotonowym 20cm i cos wysokotonowego (tez nie wiem co) na kolumne. Zdjecia moge dodac jezeli cos pomoga.

 

Witam wszystkich tak w ogole :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakieś estradówki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem je w ramach czyszczenia strychu u znajomego, na poczatek zeby bylo co podpiac pod wzmacniacz i jak go w ogole przetestowac. Jak tylko bedzie okazja zmienie je na cos rozsadnego. Narazie chcialem zajac sie wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) mam takie pytanie co do wzmacniacza ale innego chodzi mi o wzmacniacz SEEA PAA400W

bo mam go w domu ale nie działa ..:( i ogólnie to szukam schematu po necie i nie ma wogóle :( może ktoś mi pomoże? fotki dodam jutro :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak stanąłem przed podobnym wyborem jak założyciel postu. Z tym że moje kolumny to Jamo Studio 180 które jak się nie mylę maja 100W RMS a że lubię posłuchać głośniej muzyki chciałbym je w pełni wykorzystać. Muzyka to głównie hip-hop, trance, house a wymagania to szybki i kontrolowany bas, nawet dość twardy bo takie są moje preferencje.

Podobnie jak nefro rozważałem HK PM665 i do dziś moim priorytetem były modele PM655 VXi, PM665 i PM665 Vxi ale z racji ich wysokich cen i małej dostępności zacząłem rozważać też inne modele do których nie mogę znaleźć wyczerpujących opisów stąd moje pytanie na forum.

Pod uwagę biorę przede wszystkim:

1. HK PM665 któy obecnie jest na allegro

2. Onkyo Integra A-8450

3. może coś z Denona?

Proszę mnie pokierować, zaproponować konkretne modele aktualnie będące na allegro w kwocie do 350zł (najlepiej licytacja z wiadomych powodów)które spełniłyby moje wymagania. Nie bardzo wiem na które modele Onkyo zwrócić uwagę, o modelach Denona nie wiem w zasadzie zupełnie nic, co do HK już się przekonałem czytając fora ale może w moim przypadku lepiej postawić na Onkyo lub Denona a nie HK?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze niepotrzebnie wspominalem o kolumnach bo widze ze to glownie przyciaga uwage ;)

tak jak mowilem, bardzo szybko bede je zmienial, zaczynam po prostu od wzmacniacza i tego co mialem pod reka. Docelowo bede najprawdopodobniej wybieral cos z JBL, Wharefedale lub moze monitory Usher 520. Jestem w trakcie przegladania tematow na ten temat, jedno jest pewne - nie bedzie to nic drogiego.

 

Jezeli ktos posiada jeden ze wspomnianych wzmacniaczy albo stal przed podobnym wyborem to prosze o jakas opinie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nefro kolumny mają niebagatelne znaczenie stąd nasze poruszenie. Dlatego dobór wzmacniacza do takich potworów może być trudny. Jednak do muzyki jakiej słuchasz zdecydowanie polecam rotela. Sam mam starego RA-930 AX MkII i słucham także punka. Na tym staruchu za 500 złotych - Rewelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.