Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka wkładka do ramienia JMW


prym

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam VPI Aries 3 z ramieniem 10.5 cala i prosiłbym o rade jaką wkładkę zastosować.PRE to ARC ref3 a Phono ARC PH 5 może być to wkładka MC taką posiadam obecnie(Dynavector XX-2) lub MM z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu chciałbym dodać,że rozważałem takie wkładki jak Schelter,Ortofon,Zyx czy Sumiko lub AT tylko nie wiem czy potrzebuje wkładke do ramienia ciężkiego czy może do lekkiego.Poza tym sądze,że dla odmiany mogła by być wkładka(jako druga zamienna)MM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

>tylko nie wiem czy potrzebuje wkładke do ramienia ciężkiego czy może do lekkiego.

 

Szukaj czegoś o podatności (compliance) w granicach 13-20 x 10-6cm/Dyne Masa wkładki może być w bardzo szerokim zakresie 5-12g i pod względem dopasowania mechanicznego (rezonansowego)powinno być OK. Ale zawsze trzeba sprawdzić.

Z AT to chyba tylko OC9 a ta może być za twarda (ale tylko trochę :)

Jeśli zdecydujesz się na ZYX-a to napisz jak gra w porównaniu do Twojej obecnej (wkładki) to może też się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasa.Dzieki.Z tym ZYX-em to słyszałem,że dwa razy kasa do dzwieku Dynavectora.Ramie to Uni-pivot i rzeczywiście waga to tak jak piszesz miedzy 5 a 12g ale z tym sprawdzeniem to jest tak,że najpierw to musisz ją kupić żeby sprawdzić,dla tego moje pytania.Z niskonapięciowych to rozważam jeszcze Skale,którą to nie bardzo jeszcze wiem.Natomiast interesuje mnie jeszcze wkładka MM i tu juz moje doświadczenie kończy sie na Denonie,nawet nie pamiętam jakim(dawno to było)pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasa.Obecna wkładka jest bardzo dobra,mogę Ci powiedzieć,że do najwyższego modelu(ma sąsiad)to nie warto dopłacac,różnica subtelna między nimi lepiej właśnie poszukać innej a system będzie miał większe możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

>Natomiast interesuje mnie jeszcze wkładka MM i tu juz moje

>doświadczenie kończy sie na Denonie,nawet nie pamiętam jakim(dawno to było)pzdr.

 

Co do MM to napisz na prv do Alexandra, ma kolosalne doświadczenie i chętnie się nim dzieli. Myślę, że doradzi ci coś dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość j1911

(Konto usunięte)

prym, 23 Lut 2009, 12:33

 

>Vasa.Obecna wkładka jest bardzo dobra,mogę Ci powiedzieć,że do najwyższego modelu(ma sąsiad)to nie

>warto dopłacac,różnica subtelna między nimi lepiej właśnie poszukać innej a system będzie miał

>większe możliwości.

 

Co za bzdura, miałem XX2 a mam XV1s i róznica jest dramatyczna w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ramie Graham Phantom ale muszę sie zastanowić nad zamocowaniem,dobrze by było miec zamocowane obydwa ale trzeba by naruszyć plinte.SME 5 jest takie dobre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Panowie z RCM sprzedali mi dwie dobre wkładki za dobre pieniądze i tyle ich znam.

Ale jeżeli audioasylum jako punkt odniesienia dla Grahama podaje SME V to trzeba sie nad tym zastanowić.

Swoją drogą jest tam sporo nt kłopotów ze wstępnym ustawieniem, warto poczytać.

 

Wheaton wygląda jak statek kosmiczny, lepiej wygląda chyba tylko DaVinci - jak złoty statek kosmiczny :) Ale wszystko są to ramiona o średniej masie (+-10g) a ja odnoszę wrażenie, że czas na ramię 20-to gramowe jak np stary Dynavector albo coś długiego i ciężkiego. Będzie można go ożenić z czymś o podatności 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasa.Napisałem,że nie ma tam podtekstów i to prawda.Nie będe ukrywał,że to dziwne ramie (na str.RCM-u)Dynavectora mi się podoba,pytanie czy do mojego napędu będzie pasowało,jeśli tak to czemu VPI wrzuca do drogich bądż co bądz gramofonów ramie JMW?Występują jeszcze 12calowe.Duża,ciężka plinta,napęd z kołem zamachowym i elektronicznym sterowaniem obrotów.Wnerwia mnie,że nie ma miejsca na zamontowanie drugiego ramienia.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Dlaczego wrzuca ? Pewnie księgowy kazał żeby kasa nie wyciekała z firmy.

Ten Dynavector z RCM-u to nowa wersja, odchudzona do 17g. Poprzednie były 20-to gramowe.

A co do miejsca na drugie ramię to może pocieszy Cię fakt, ze ja nawet nie mam gdzie drugiej dziury u siebie zrobić, choćbym chciał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w tym samym miejscu.Co prawda ja dziur to bym mógł nawiercić ale zamocowac tam ramie by było ciężko.A miałem kupić Transrotora Z3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.