Skocz do zawartości
IGNORED

Szybki, twardo grający interkonekt


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś szybkiego, twardo grającego na basie IC, nie więcej jak do 300zł.

 

Liczy się dla mnie przede wszystkim konturowy dół, nie musi schodzić szczególnie nisko choć byłoby to miłe, oby tylko z wzorową kontrolą ;) Mam mały pokój i trochę problemów z dudniącym basem. Średnica i góra również nie zamulająca, ma być szybko, konturowo, dynamicznie. Obecnie mam zamulającego Gothama, po wymianie na pożyczonego Nordosta Flatline Magic 1 poprawa jest bardzo wyraźna, pytanie czy można jeszcze lepiej. Pożyczałem też IC Sonus Olivy, niestety ten za mocno rozlewał dół.

 

Sprzęcik jak w o mnie, czyli Akai (w przyszłości dokupienie na DACa + serwer muzyczny), dzielone Rotele i Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Audionova Nightflight ? Za 350 można już dostać. W swojej cenie nie do pobicia. Spokojnie można go odnieść do Nordost Red Dawn - różnice są (minimalnie gorsza rozdzielczość) ale porównując ceny można je zaakceptować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj przewody TARA LABS, najlepiej seria RSC. Powinny być optymalne do Twojego pomieszczenia. Martwię się jednak, iż aż w tak dużym stopniu przewód nie pomoże Ci z dudniącym basem, przyjrzyj się ustawieniu kolumn i akustyce pomieszczeniaq.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->jlesien

Kwestie akustyki i ustawienia przerobiłem dogłębnie, więcej bez burzenia ścian zrobić się nie da ;P Właśnie ostatnie eksperymenty kablowe wyłoniły winowajcę :]

 

Już wiem co pójdzie na głośnikowe, antykable lub coś grającego w ten deseń, solid core jest szybkie i niemulące w porównaniu do skrętek. Myślałem też o antykablu IC, ale niestety ciężko go dostać na rynku wtórnym. Był ostatnio jeden w ogłoszeniach, paradoksalnie, kupił go kolega forumowicz z mojej miejscowości ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13:

 

>Liczy się dla mnie przede wszystkim konturowy dół, nie musi schodzić szczególnie nisko choć byłoby

>to miłe, oby tylko z wzorową kontrolą ;) Mam mały pokój i trochę problemów z dudniącym basem.

 

Chcesz poprawiać przetwarzanie basu i naprawiać niedostatki akustyki za pomocą... interkonektu? Człowieku, puknij się w czoło. Rozumiem, dobrać lepsze kolumny, wzmacniacz czy źródło - ale oczekiwać znacznych zmian po wymianie kawałka drutu może tylko ktoś z wysoce rozwiniętą zdolnością autosugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara Labs z niskiej serii jest raczej ostra i sykająca niż detaliczna i szybka. JA proponuje stajnię XLO. słuchałem pare różnych drutów różnej półki i każdy grał wg. podobnego schematu. Nie koloryzował, nie upiększał, nie wyostrzał i nie zamulał. Robił tak że grało ok. A wybór XLO jest jak bąbek na choinkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby na prawdę skorygować bas bez zmian w "budowie pokoju" trzeba użyć elektronicznej korekcji akustyki pomieszczenia (np Audyssey EQ) ... a nie dziubdziać się z kabelkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko, konturowo i dynamicznie z Dynaudio? To wydaje sie być przeczeniem w definicji. A może potrzebne są ci głośniki bez wyraźnych problemów z basem? Może osiągnąłeś stadium, w którym 'miodopłynność', 'muzykalność' i inne audiofilskie dyrdymały stają się po prostu nużące. W wyborze IC to ci raczej nie pomogłem ;-) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pukać się w czoło nie muszę ;) Nie ma takiej masakry z tym basem jak sugerujecie, przecież napisałem że mam trochę problemów z dudniącym basem a nie że bas mi zadudnia całą muzykę ;P Baa, dla jednego osłuchanego kolegi mogłoby być jeszcze cieplej ;) I żadnych niedostatków akustyki u siebie nie mam, no, może tyle że pokój ciut za mały, jeszcze metr-dwa by się przydały, ale odnoszę wrażenie że w większym potrzebowałbym już suba ;) Nawiasem, raz przeniosłem mój sprzęt do 20m pokoju dziadka, było... za twardo, za sucho, bas za szybki, moje ukochane, jasne nagrania z lat 80tych zmasakrowane ;P Tu gdzie słucham obecnie, około 15m, wywalałem już ustroje, goła ściana, bas twardy, ale dudni, cuda na kiju próbowałem, dalej od ścian, bliżej do ścian, baza 120cm-200cm (im szerzej tym bas się rozjeżdża), wytłoczki, gąbki, dywany, gobeliny, jakiekolwiek mocniejsze wytłumienie ścian za kolumnami i bas zmulony, obecnie kompromis to luźno zawieszone w odstępie od ściany ciężkie maty wełniane, tylko za kolumnami. Męczyłem się z tym kupę czasu, aż kiedyś pożyczyłem od kolegi dwa konekty (potrzebuję dwa, mam wzmak dzielony), jakieś wypasiaste, nie pamiętam nawet, z 400zł za jeden, no basior pojawił się mocny, dynamiczny i co najważniejsze doskonale kontrolowany. Później słuchałem też innych kabli, na Sonus Olivie na basie było gorzej niż na Gothamie (oczywiście góra i średnica z Olivy znacznie lepsza). Za to teraz ładnie się spisuje ten Nordost też pożyczony od kolegi. No, może mam jedno ale, dużo średnicy i góry z tego Nordosta ale bas już nie tak dynamiczny, a więc w porównaniu do mojego mulastego Gothama przegięcie z drugą stronę ;) Za głośnikowe doskonale spisują się solid core, inny kolega przyniósł kiedyś do posłuchania antykable głośnikowe no i to było w 100% to ;) W porównaniu z interkonektami jakie mam teraz (Klotz, Gotham) każde inne jakich słuchałem wnosiły spore zmiany, szczególnie słyszane właśnie na basie i górze, po prostu poszerzały pasmo przenoszenia w górę i w dół. Po przełączeniu z powrotem na moje Klotza/Gothama, dźwięk automatycznie się stłumiał, przymulał :/

 

A Dynki mi się jeszcze nie znudziły. Czasem owszem wydaje mi się że mogłoby być to wszystko bardziej twarde, dokładne, ale wtedy puszczam sobie jakiś hard-rock, czy metal i zaraz słuchać że na czymś w stylu B&W taki dźwięk byłby nie do zniesienia ;) Zresztą miałem kiedyś CDka, starego Denona 1420, który grając u mnie zrobił mi z Dynek B&W ;P Krew z uszu, dobrze grały samplery i Krallowa :/ I proszę nie wyrywać moich słów z kontekstu. Napisałem że chcę szybki, konturowy i dynamiczny interkonekt, nie dźwięk z Dynaudio ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Micke 13

 

mógłby Ci się dobrze sprawdzić NVA SoundPipe (solid-core) - jest bardzo przejrzysty i ma charakterystykę, jakiej potrzebujesz.

niestety w Polsce jest to rzadkie zwierzę, więc trudno liczyć na rynek wtórny (nowy kosztuje 100 funtów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 23 Lut 2009, 23:34

Warto przetestować IC Argenteus.

Słuchałem go w jednym systemie i powinien spełnić Twoje oczekiwania. Jest w nim duzo świerzości, szybkości, konturów i bas sie nie rozlewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby spróbować IC Nuda Veritas, powinno być super, głośnikowe też dałbym NV, a w przyszłości obowiązkowym krokiem w przód powinna być wymiana Dynaudio na Totem Model 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Argenteusie myślałem od jakiegoś czasu, przy okazji jest bardzo tani na allegro.

 

Kabelek polecany przez barniego, Supra EFFI, ponoć dobrze się sprawdza między pre a końcówkami, może też do takiego celu bym go zastosował, tylko czy da się go gdzieś kupić zakonekcjonowanego, czy jest tylko ze szpuli ?

 

Chciałbym kupić coś porządnego i zakończyć sprawę z kablami raz na zawsze :)

 

Kolega polecał Van den Hula Firsta, ja mam wątpliwości, bo on ponoć troszku ociepla i zaokrągla ten dół.

 

Dynki może kiedyś zmienię, ale na pewno już na jakieś podłogówki. Marzą mi się Vienny Acoustics Beethoven Baby ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam tego ARGENTEUSa, słuchałem go u kolegi i w porówniu z innymi kabelkami( nawet droższymi) grał wyraźnie i zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 23 Lut 2009, 09:34

 

>Sprzęcik jak w o mnie, czyli Akai (w przyszłości dokupienie na DACa + serwer muzyczny), dzielone

>Rotele i Dynaudio.

 

Czy mając w planie zmiany źródła, zakup IC w cenie Twojego aktualnego cedeka to dobry pomysł?

Duże oczekiwania i mały budżet.

Ja bym odpuścił:-))

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13

 

Trochę za mało kaski przeznaczyłes. Z najtańszych - Wireworld Equinox5, Straight Wire Maestro II. Powinny ci pasić. To są normalne interkonekty, nie jakiś schitex za 100 zł. na allegro, gdzie sprzedawca sam pisze 90% recenzji na temat własnego produktu. Posłuchasz, później sam popukasz się w głowę niektórym kolegom.

 

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> dymu73

Tak, też mi się wydawało że jeszcze przed zmianą źródła za wcześnie na nowe kable. Ale ja sobie wymarzyłem na DACa jakąś Thetę, albo Muse, nie mam na tyle kasy żeby kupić to od razu, tak więc pewnie będę ciułał na ten sprzęt z dwa lata ;P A ponieważ mój Akai okazał się znacznie lepszy od Zhaolu i najnowszego Stelmacha (spokojnie, opinia się pisze), zawyrokowałem że jest wystarczająco dobry by zasłużyć na jakiś fajny kabel :) Mam nadzieję pożyczyć niedługo Thetę od kolegi z mojej miejscowości, chciałem pożyczyć ją przed kupnem kabelka, wtedy wiedziałbym czy z Thetą będę potrzebował podobnie brzmiącego IC jak z Akajem ;)

 

-> Wij

Co do budżetu, nie mam zamiaru kupować kawałka kabla w cenie klocków ;P Choć kiedyś słyszałem Creeka 4330 grającego na kablach droższych od niego samego i musze przyznać że było bajecznie.

 

 

A co sądzicie o Antykablu IC ? Ponoć tani, a dobry, z szybkim, kopiącym basem i w razie wpadki lub wymiany zero problemów ze sprzedażą ;) Oczywiście co za tym idzie, na chwilę obecną ciężki do kupienia z drugiej ręki :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supre kupisz w łódzkim Best Audio w wersji zakonfekcjonowanej, mogą również przyciąć Ci dowolną długość i zarobić wtykami Supry (tak był robiony mój XLR).

Dla mnie AntyIC nie ma nic z twardości, to bardzo muzykalny i naturalnie brzmiący kabel, moim zdaniem w bardzo niewielkim stopniu modyfikuje on brzmienie całego toru, co jest jego wielką zaletą.

Z kabli szybkich i przestrzennych świetny był jeszcze najwyższy srebrny IXOS - numerka w te chwili nie pamiętam, ale obawiam się, że nie zmieścisz się w budżecie jaki masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Seba78

Spodziewałem się po Twoim wpisie czegoś więcej niż tylko warczenia na srebro ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać? Wszystko, czego chcesz - szybkość, twardość - oferuje B-Tech XA23 za jedyne 35 zł/metr :) U mnie B-Tech wygrał z Audioquest Jade i z IC zrobionym z kabla mikrofonowego Audio Techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było na tym forum wiele cudownych kabli po pare pln za metr mających zrewolucjonizowac rynek i pogrążyć rynek kablarski. Po pierwszych zachwytach zawsze następowała cisza. Cóż, gothamy itp tez miały wypierać cardasy i inne:) jak się to skończyło - wszyscy widzimy. (jak tam Michał cudowne kable mikrofonowe?:))

coż mogę innego napisac na temat srebra w zastosowaniach audio:) ono po prostu nie nadaje się do tego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cudownych kabli mikrofonowych najlepszy okazał się Klotz IY-106 ;) Oczywiście też ma swoje ograniczenia, przede wszystkim odchudza mocno bas, zwłaszcza najniższy (przenosi w ogóle taki ?). Na razie pozostanie łącząc przedwzmacniacz z końcówkami. Co do ich cudowności, na pewno skok po zwykłych czinczach za pare zł jest zauważalny.

 

Niektóre polecane tu kabelki są chyba bardzo jasne, a ja chciałbym zaznaczyć że nie chcę rozjaśniać góry. Pożyczony Nordost jest właśnie jasny, ale bas ma jakiś niemrawy, po prostu czasem brakuje tego łupnięcia. Chodzi mi o dobrze, twardo i konturowo kontrolowany dół, szybki i z kopem. Reszta pasma w miarę neutralna, przeźroczysta, bo tu jest u mnie w systemie chyba wszystko porządku.

 

A może właśnie coś z Audioquesta ? Jest bardzo popularny i ponoć dynamiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjaa...

 

szczególnie kondo LP jest kiepski :-) przereklamowany, a jaki drogiiii panie,

przewał jak nic... :-)

 

oj ludzie, ludzie.... słuch sobie psujecie (jeszcze bardziej niż macie0 na jakichś dynaudio, scanspeakach, podłączacie to kablem antenowym - i to ma grać????

 

zawsze zadziwia mnie "audiofilskość" :

90% rzeczy z branży audio - nie gra,

99% audiofili nie ma słuchu...

ma tylko własne wypaczone pojęcie i przyzwyczajenia (sam to wszystko przechodziłem - więc wiem)

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.