Skocz do zawartości
IGNORED

SZCZECIN i okolice - konstruktor kolumn


Imacman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, szukam kontaktu z osobą, która robi, lub robiła kolumny DIY. Interesuję mnie czy jest ktoś taki w Szczecinie lub okolicach. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Imacman,

jestem ze Szczecina, cociaż kolumny mam fabryczne. Chetnie sie wymienie doświadczeniami.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panow

tez jestem ze Szczecina mam sklejone jakies procki 2.5 i tube na fullrange lecz konstruktorem to bym sie nie nazwal, ale wymiana doswiadczen jak najbardziej

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie tez jestem ze szczecina kolumn moze nie robie na wielka skale ale dla siebie Np totem mite, teraz wlm la scala klon, podlogowki na morel mt29 i 2x tonsil 13/50/9, monitorki na vifie ts.. i tonsilu 13/50/9, skladam powoli hexfet giesbertsa i gc. Moze jakies spodkanie na terenie szczecina zoorganiozowac i wymiecic sie doswiadczeniami Pozdrawiam Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, bardzo się cieszę, że znalazły się aż 3 osoby. Mam nadzieje, że jeszcze ktoś dołączy. Zawsze to miło podyskutować i wymienić doświadczenia. Osobiście mam małe doświadczenie, za to dużo chęci. Jestem za propozycją Krzysztofa, aby zorganizować spotkanie. Jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam serdecznie. Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Proponuję wstępne spotkanie klubowe w Szczecinie przy kawie, termin dowolny.

Następnie proponuję spotkanie klubowe z udziałem sprzętu.

Pierwsze może być u mnie.

Reszta na PW, zapodajcie koledzy adresy emailowe i nr telefoniczne.

Mam dobry kontakt z Upper'em pewnie dołaczy - chociaż ma mało czasu bo nowe ugody słucha, a z tego co wiem to jakieś kolumny chce składać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !!

U mnie tez mozna czegos posluchac. Mam jeszcze kolege maniaka fullrange fostexa i lampek , tez sie pewnie chetnie podlaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie dolaczyl do posluchania czegos. Wstepne spotkanie jak najbardziej. Czekam na odzew co gdzie jak. U mnie znajdzie sie tez cos do posluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuje w Szczecinie i buduje kolumny mogę chętnie pomóc. takie skrzynki zrobiłem koledze. MDF i fornir modyfikowany kupiony na ul Struga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mozsbi tez tam kupuje fornir a mdf gdzie kupujesz bo ja niestety nie moge nigdzie znalesc i robie z wirowki kolumny :/ Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdf kupowałem na tamie Pomorzańskiej. jest tam przy końcu ulicy fabryka mebli obok jakiś warsztat samochodowy i docinaja bardzo dokładnie i tanio ale ostatnio byłem tam z 2 lata temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Jakiś czas temu pozbyłem się własnej konstrukcji monitorów aktywnych. Mam zamiar zbudować solidne podłogówki na front. Miałem ostatnio kilka zdarzeń losowych i plany przesuwają się. Mam możliwość dłubania na warsztacie stolarskim u kolegi. Wykonałem kilka mebelków (w tym szafkę „audiofilską” na audio). Niestety nie mam czasu nawet dla swoich konstrukcji. Odpłatnie kolega jest w stanie wykonać dowolnie skomplikowaną obudowę.

Mogę udzielać porad (i pokornie uczyć się) odnośnie elektroniki. W sferze doboru przetworników chętnie zasięgam opinii. Zresztą słucham z ciekawością ludzi na każdy temat ;-). Z muzyki słucham również tego co Imacman.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na kolumny DIY mam jeszcze czas, ale planuje wykonać zwrotnice aktywną do moich fabrycznych kolumn. Końcówki mocy już są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, namiary (nr tel i mail) zbiera kolega Waldi_06. Poszę pisać do niego na PW. Jest realna szansa na spotkanie grupy szczecińskiej. Pozdrawiam. Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :)

Namiary na pierwszych trzech kolegów z tego watku już mam.

Telefonicznie potwierdził równiez Upper.

Wstepnie w przyszłym tygodniu spotkanko robocze, ale proponuje w tej kwestii założyć wątek na właściwym dziale tego forum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, ja jestem z Polic, konstruktorem również bym się nie nazwał ale mam za sobą modyfikacje jednej konstrukcji (ciężko powiedzieć czy udane) i jedną własną konstrukcję DIY, zdjęcia później zapodam, z chęcią przyłącze się do "grupy szczecińskiej" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój projekt, podobnie jak koledzy fornir ze struga a MDF 22 mm na Rapackiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem fornir w Dobrej, zdaje sie ze tez tam można kupić w detalu mdf. Spory wybór naturalnych oklein tam mają. Ceny wydają sie być w porządku.

 

Z chęcią też bym sie spotkał ze szczecińskimi audiofilami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę mdf kupiłem całą i właściciel hurtowni polecił mi stolarza niedaleko (jak mi się przypomni napiszę adres), całą płytę od razu zawieźliśmy ich samochodem do stolarza od ręki mi to pociął na wymiar tak że z tej całej płyty zostały małe skrawki (ale to stolarz wiedział jak ergonomicznie wykorzystać całą płytę), kolumny są duże wys.1000 x szer.260 x gł. 300 mm, fornir to czereśnia amerykańska (modyfikowany), za skrzynki (płyta, cięcie, fornir, klej, wkręty) wyszło 360zł, przetworniki nie są najlepszych lotów wysokotonowy GDWK 9/80/2 (modyfikowany) i niskotonowy GDN 20/80/2 i średniotonowy JBL ale oznaczenie mi umknęło, jak to gra no cóż przeprowadziłem się jakiś czas temu i przez nowe pomieszczenie muszę przestroić projekt, wcześniej przy projekcie pożyczając sprzęt pomiarowy pomógł mi kolega UWE300 z forum, teraz myślę nad własnym systemem pomiarowym, a z obecnych skrzynek zwrotnice wywędrowały przez porty bass-reflex na zewnątrz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o spotkaniu Klubu Szczecińskiego toczą sie tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to tak w razie gdyby ktoś z naszych nie doczytał :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy jest w Szczecinie osoba mająca możliwość pomierzyć parametry TS głośników? Mam dwa rodzaje głośników niskotonowych, do których chciałbym zrobić obudowy. Niestety głośniki są dosyć stare. Wiem tylko, że jeden z nich ma rezonans 40 Hz i nic więcej :)Jeżeli jest taka osoba w Szczecinie z chęcią podrzucę głośniki do pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie z Dabia. Koncze kolumny oparte na lini transmisyjnej w podziale 1 rzedu oraz zestaw tubowy. Razem z kolega wykonujemy prototypy tub z laminatow. Parametry glosnikow moge mierzyc, mam tez dokladny mostek elektryczny. W chwili zmuszony jestem wymienic mikrofon pomiarowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.