Skocz do zawartości
IGNORED

Komdensatory w zasilaczu - wymiana?


Faeton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pozsiadam wzmacniacz Rotel RA-985BX z drugiej ręki. Otwierając obudowę ukazuje się taki widok kondensatorów jak na zdjęciach poniżej. Raczej kwalifikują się do wymiany?

 

I tera pytanie na co je wymienić? Oryginalne to BHC T-network, 10'000uF z czterema nogami. Znalazłem takie w UK ale cena jest zabójcza (około 130 PLN za sztukę). Co polecacie do zasialania w tym wzmacniaczy abym nie zepsuł sobie dźwięku?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8775-100002729 1235570074_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i maja 4 nogi lecz napewno jest to pojedynczy kondensator. prawdopodobnie nogi sa ze soba polaczone w nastepujacy sposob: 3+1 lub 2+2. zmierz sobie to miernikiem. w zastepstwie mozesz spokojnie uzyc normalnych 2-nogowych o tej samej pojemnosci lecz napiecie dal bym wieksze niz masz teraz na nich napisane, bo widocznie z czasem nie wytrzymuja tego progu napiecia. problemem moze sie okazac tylko kwestia technicza osadzenia tych kondensatorow, lecz to juz tylko zdolnosci manualne pomoga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze takie cos:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nd tym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej tylna strona. Sory za jakość zdjęć. zakreślone nogi nie są połączone z żadną ścieżką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Faeton

Seria ALP22, którą podajesz powyżej w linku, nie będzie pasować do tego zasilacza - nie sugeruj się obrazkiem obok. Z widoku bottom Seria ALC10 będzie najbardziej kompatybilna z T-Network.

 

p.s.

różnica między serią ALP22, a ALC10 jest subtelna, ale znacząca - mam na myśli 4-pinowe wersje.

 

Dodatkowe piny nie są z niczym połączone, ponieważ tak zaleca producent. Służą tylko do większej stabilności mechanicznej. Polecam dokumentację BHC Aeorovox.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co sprawiło, że z pozoru dobre kondensatory napęczniały? Może zbyt wysokie napięcie? Myślę, ze warto sprawdzić napięcia w zasilaczu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie wcale nie napęczniały, tylko na górze kondów jest taki plastikowy talerzyk, gdy to ściągniesz zobaczysz płaską aluminiową puszkę konda....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez moze byc, ale warto zadac sobie pyatnie co bylo przyczyna tego:

1. kiepski material plastiku

2. duza temp. kondensatora i ulatniajace sie przez to gazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho kondy są dobre, tylko ten plasticzek się spaczył pod wpływem temperatury radiatorów, widziałem to kilka razy i poza estetyką nic złego się nie działo, jeśli Ci to przeszkadza - wywal te dekielki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał podobny problem z tymi kondami w rotelu ,tak jak piszą koledzy powyginały się tylko dekielki plastykowe od temperatury ,wracając do kondów dzisiaj zamontowałem do mojego arcama alpha 10 opluwane i wyśmiewane przez niektórych JAMICONY 15 000uf 63v i bardzo mocno się zdziwiłem ,wspaniałe kondy ,leprze od tych oryginalnych AEROVOXÓW które miałem w wzmaku,człowiek szuka bóg wie czego a tu za marne grosze taka niespodzianka,teraz wiem dlaczego Burmeister ,polski Strus i kilku innych dają je do wzmaków ,ale trzeba samemu spróbować aby się przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pittt

 

Dzięki za sugestię. Zdjąłem jeden dekielek i wszystko jest ok. Powierzchni metalowa kondensatora płaska :-).

 

Dzięki panowie za pomoc. Teraz mogę delektować się muzyką bez stresu, że będę miał gejzer :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Faeton

U siebie sprawdzałem i też mam te dekielki. Wygląda na to że niepotrzebnie Cię nastraszyliśmy ;P Kondy w Rotelach są pierwsza klasa, a model wzmaka który Ty masz też za stary nie jest, tak więc nieco dziwne by było że tak szybko się zestarzały. Całe szczęście wszystko się wyjaśniło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.