Skocz do zawartości
IGNORED

muzykalne kolumny


xatt

Rekomendowane odpowiedzi

po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że do swego primare CD21 dokupię dedykowany wzmacniacz i21. W tej chwili posiadam kolumny dali ikon 2, które z w.w. zestawem dają dźwięk czysty, sterylny, aż może za bardzo. Chyba zmienię te ikony. Szukam kolumn podstawkowych, dających piękny ale ciepły dźwięk z dużą sceną stereo, z wyraźnym efektem "odrywania się dźwięku od głośników". Ma się ich po prostu CHCIEĆ słuchać, słuchanie ma dawać max przyjemności. Kwota max 5k, muzyka to rytmy latynoskie na przemian z klasyką. IC sonus oliva. pokój 18m2. Na chwilę obecną mam 2 żelazne typy:

1. focal chorus 807v

2. Elac BS 244

 

może inne propozycje? pytam dlatego, że tu gdzie mieszkam nie mam za bardzo możliwości odsłuchu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale juz sluchales tych focali?

moim skromnym zdaniem focale z primare graja zbyt analitycznie i bez energii jaka moga uraczyc sluchacza. w prawdzie sluchalem z 816V natomiast mysle ze charakter bedzie podobny. jesli juz sluchales i tobie pasuje juz sie nie odzywam.

pozdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtaj,

wydaje mi się, że focal i elac zagrają nadal sterylnie i jasno. Twoją uwagę zdecydowanie zwróciłbym na kolumny Chario Constellation Delphinus które mieszczą się w założonym przez Ciebie budżecie, ponadto grają ciepło, dynamicznie. W połączeniu z elektroniką typu PRIMARE dają bardzo wyrównane brzmienie.

Kilka dni temu słuchałem właśnie takiego połączenia, efekt był wyśmienity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

807v? Muzykalnie to moze one z jakas lampowa grajaca lampa:) zagraja. Nie znajdziesz w nich raczej tego czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian,SF,Chario i AN w przypadku tych ostatnich jesli nie odstrasza design to J/Sp beda ok polecam graja tez super z tranzystorem.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolumn podstawkowych, dających piękny

>ale ciepły dźwięk z dużą sceną stereo, z wyraźnym efektem "odrywania się dźwięku od głośników".

 

taki efekt uzyskasz ale z Harbeth Compact 7ES-3,słyszałem tylko z lampą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny AN? O la la, będzie dźwięcznie ale bardzo ostro momentami, system musi być mocno stonowany z tymi kolumnami. Do 18m2 idealne będą Totemy Model 1 - piękny dźwięk - i barwa i przejrzystość i przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polece SONUS FABER -elekta amator albi inny w tym przedziale one wszystkie graja podobnie ciepło i bardzo barwnie ,przyjemnie niesamowicie przestrzennie z lekko wycofaną góra ale dzieki temu mozna słuchac zle nagranych płyt i nigdy niepopadają w natarczywosc !!!

Oraz AUDIO PHISIC virgo -przestrzen (z tego sa znane) i podobnie jak wyżej z większą dozą basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolumn podstawkowych, dających piękny ale ciepły dźwięk z dużą sceną stereo, z wyraźnym efektem "odrywania się dźwięku od głośników".

 

Tak grają moje Focusy 110 z Rotelem, ale nie wiem jak by to było z Primare.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o utopii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie odzywałem, jeszcze zostanę posądzony że w każdym wątku dot. kolumn głośnikowych wciskam Vienny i Dynaudio ;P Dla odmiany zapytam, czy przypadkiem z Primare te kolumienki nie zagrają troszku za grzecznie ? ;)

No i jeśli kolega za żelazne typy wymienia Focale, do których bardziej pasuje synonim żyleta niż ciepłe, to może po prostu ja inaczej pojmuję co to ma być za ciepło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tymi najtańszymi PRIMARkami grają IKONY 7 - w moim odczuciu nie jest źle. Może to będzie propozycja ? I zaoszczędzisz 1 kz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciepło i muzykalnie to zdecydowanie Dynaudio, w tej cenie kupisz Focusy 140 albo Audience 52SE tylko czy Primare da rade je napedzic...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza.

Wg danych producenta ten wzmacniacz może pracować z obciążeniem 4 omowym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyżbyś nie wiedział czym dysponujezz?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drodzy Państwo takim oto sposobem z początkowych DWÓCH "żelaznych" typów ciepło i przestrzennie grających kolumn - teraz zrobiło się SZEŚĆ. a oto one:

- Chario CONSTELLATION Delphinus

- Totem model 1

- ESA TRITON 1 se

- SONUS FABER elekta amator

- Harbeth Compact 7ES-3

- Dynaudio focus 140

 

...................i żeby tak było jak ich wszystkich - PODŁĄCZYWSZY - przesłuchać .. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem Twoich ikonów i tych chario, to zupełnie inny świat, te drugie są ze świata muzyki, a te pierwsze nie były dla mnie warte nawet 600zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyzej wymienionych wybor jest prosty!! SF Elekta Amator!!

Jednak nie graja one cieplo, graja prawdziwie!! Brodawid opisywal pewnie swoje Concertino, SF EA to zupelnie inne kolumny, inny dzwiek, zupelnie inna liga!!! Cena Elekt I bo o tych pisze to 8000-8500zl, taniej w rozsadnym stanie trudno bedzie Ci kupic!! Tylko to troszke bylby przerost formy nad trescia laczac je z Primare 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>..Tylko to troszke bylby przerost formy nad trescia laczac je z Primare 20..<

 

ano właśnie...te kolumny zasługują na o wiele lepszą elektronikę. Dlatego chyba faworytem zostanie Chario..(nie ukrywam, że z wyglądu bardzo przypadły mi do gustu..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario Delphinus bez żadnych problemów będzie poprawnie zasilane Twoim wzmacniaczem, dodatkowo jest to połączenie które zapewni Ci optymalne wykorzystanie możliwości Twojego wzmacniacza. Alternatywą jest Sonus Faber (bardzo podobne brzmieniowo kolumny) jednak finansowo będzie drożej. Chario w stosunku do Focala, Dali jest znacznie bardziej muzykalne, ciepłe oraz oferuje moim zdaniem jeden z lepszych basów w monitorach do 6-8 tys. zł. Proponuję jednak odsłuch abyś się przekonał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vienna Acoustics Mozart Grand, jak najbardziej są niesamowicie kulturalne i przestrzenne, mają wspaniałą barwę. Mimo lekkiego ocieplenia są bardzo przejrzyste. Naprawdę świetny dzwięk. Jest tylko jeden problem. Primare 21 nie napędzi ich, zwłaszcza w zakresie basu. Grałem na takim zestawieniu 2 miesiące. Dopiero jak zmieniłem elektronikę na AA Maestro, wzmacniacz i Cd to kolumny pokazały klasę. Bas, trudno o tym pisać to trzeba posłuchać, naprawdę duża klasa. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola mosci panie zadajesz kwote 5 klz a chcesz SF EA 1 no bez jaj a kto Ci to sprzeda w tej cenie? hehe.

 

Co do kolumn AN J/Sp (srebrne okablowanie) w zaden sposob nie graja ostro czy jasno wrecz przeciwnie (bylem ich posiadaczem przez dluzszy okres czasu) sluchalem z wieloma wzmakami lampowymi i tranzystorowymi wiec wiem co pisze a za kwote 3500-4000 mozna sie stac ich posiadaczem jak rowniez zapewniam ze pogonia ww kolumny jak sie patrzy.

 

Jestem przekonany ze to wlasnie to czego szukasz a wybor nalezy do Ciebie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...Hola hola mosci panie zadajesz kwote 5 klz a chcesz SF EA 1 no bez jaj a kto Ci to sprzeda w tej cenie? hehe....<

 

Heh :) pieniądze rzecz względna :) Jakbym się przekonał o słuszności podjętej decyzji to oczywiście zamierzony budżet mógłbym (nawet, ba, i 2x) przekroczyć, bo te kolumny kupuję na lata!! dlatego uważam, że w tej qwestii nie ma co oszczędzać (by potem nie wyrzucać sobie, że sknerstwem zabiłem priorytet brzmienia)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum kilkanaście pozytywnych wpisów można poczytać o Studio16Hertz. Myślę, że mógłbyś dopisać do listy odsłuchiwanych kolumn: Mimo lub Minas Anor. Sam chętnie poczytam jakie będą wrażenia odsłuchowe z elektroniką Primare.

Owocnych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.