Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Speace reaktywacja !!!


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dodałem ten wpis ze wzgledu na sentyment do tego modelu .Zaczynam zauważać że wraz z bumem na stereo, klsyke i powrót do lampy Tonsil bedzie miał coraz wiecej do powiedzenia.Ktoś zaraz wyskoczy z tekstami typu muzeum antyk słabe przetworniki a wiekszość nie zdaje sobie sprawy że Tonsil exportuje głośniki nawet do Australii i jako jedyna firma w Europie produkuje od podstaw tz. cewka membrana kosz itp.Nie wspomne o Mission Totemach i wielu innych firmach które niegdyś zamawialy tylko w Tonsilu.Z własnego doświadczenia wiem że najlepsze produkty to te które grają i wyglądają 20 lat !!!Nie słuchałem tych kolumn z 10 lat ale z tego co pamietam byly bardzo muzykalne 3 drozne na papierowych membranach bez otworu i zbędnych rezonansów bas szybki i kontrolowany .Pamietam jak wcislkałem membrane a ta wracała okolo 3 sekundy co swiadczyło uczciwym działaniu cisniania .Reasumujac 20 cm papierowa membrana 3 drożna kolumna cisnieniowa 92 db i kawal historii i daje 2 rece uciać że pod moja lampą zagraja lepiej niż jakiekolwiek monitory kefa tanoya m audio czy inna plastikowo aluminiowa komercha !!!! Zamawiam parke na testy to podziele sie opiniami .Moim zdaniem Audio Note idzie tą sama drogą krótka obudowa duża membrana jednym słowem obudowa na kształt gitary.Porównanie do AN jest może nie na miejscu ale to Tonsli był pierwszy i był wzorem do nasladowania nawet dla Szkopów i Angoli.Ciesze sie że zdażaja sie takie produkty jak Spacei wzmacniacze lampowe z czterema pokrętłami które bez modyfikacji graja przez 20 lat !!!A nawet im starsze lampy głośniki tym dalsze i lepsze od made in china !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18527-100002705 1235593617_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Nie potrafisz nazwy "reklamowanych" zestawów napisać poprawnie?! O "bumie" i "Tonsli" nie wspominając.

Głupio bo głupio, ale udało Ci się zaistnieć. Moje gratulacje.

 

GM

 

P.S. Tylko nie pisz, że masz zaświadczenie, bo dostaniemy zajad ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

AN kupił licencję od Snella.

A pan Snell swoje kolumny robił grubo wcześniej niźli komuś w pijanym widzie przyśnił się Tonsil Space.

 

Swoją drogą współczuję autorowi wątku.

Zdarzają się w starym audio piękniejsze marzenia.

Jensen, DynaCo, Goodmans, i jeszcze paru innych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.Mark dla Ciebie wszystko :} Ciesze sie że tacy ludzie jak ty odwiedzaja moje wątki .Mam pomysł ja bede myslał a ty będziesz moim korektorem?Dodaje wpisy z telefonu i zjadam litery .Przepraszam i myśle że dzieki Tobie zrobie więcej QSL a może nawet poprawisz mi słabą propagacje.Dalekich DX ci życze hahahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Space'86 w dawnych czasach i porównywałem je do Kef C75 (również zamknięte obudowy, tylko większe i 2 głośniki) oraz TDL RTL1. Napiszę tylko tyle: autorze wątku oszczędź wstydu i nie rób recenzji tych Tonsilów. Wiem, wiem...to są kultowe kolumny, najlepsze monitory w swojej klasie, podobnie jak Hi-Endowe Perfecty i wyborne Altusy. Więc po co kolejny test?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa Tonsil Space, moje pierwsze kolumny, grały z Diorą :)

sie szpanowało, chociaż nie aż tak jak koledzy z większymi Altusami/Altonami :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Dear77, 25 Lut 2009, 22:30

 

>...myśle że dzieki Tobie zrobie więcej QSL a może nawet poprawisz mi słabą propagacje.Dalekich DX ci

>życze hahahahah

 

Mniej śmiechu, więcej dokładności.

QSL to nie jest to samo co QSO, a DX są dalekie z definicji.

Wychodzi na to, że znowu nie wiesz o czym piszesz.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....

>Posiadałem Space'86 w dawnych czasach i...." stwierdziłem ,że nigdy więcej. Tak beznadziejnego dźwięku nie słyszałem nigdy. Jesli to miała być nowa agresywna reklama czegoś tam to gratuluję. Jednakże wydaje mi się,ze polskie kolumny nadal niewiele znaczą. Przykro pisać ale uszu się nie oszuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Chyba jedne z najgorszych kolumn nawet od Tonsila. Mialem je gdzies okolo 1988 roku. Nie dalo sie tego sluchac. Dudniacy i buczacy bas zero srednicy i wysokie umowne. Sadze ze dzisiejsze pierdziawki komputerowe potrafia wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moim zdaniem Audio Note idzie tą sama drogą krótka obudowa duża membrana jednym słowem obudowa na kształt gitary."

 

Ja pierdzielę, ale odlot :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko pada jabłko od jabłoni..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je ze 20 lat i duży sentyment, na tyle duży, że nie wyrzucę.

Niestety czas na zmiany, bo mi szkoda wzmacniacza do tych "dudników".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była katastrofa te głosniki..miałem je ze dwa tygodnie potem przeszłem na Altusy75..to było niebo a ziemia...lubie dziek konturowy i altusy poza suchoscia góry nienajgorzej wspominam dało sie tego słuchać....ale gdzie im do moich obecnych phonarków..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dear77, 25 Lut 2009, 21:26

 

>Witam dodałem ten wpis ze wzgledu na sentyment do tego modelu

 

Moi rodzice mieli te kolumny ze zdjęcia, to było niezłe dziadostwo, przymulony dźwięk, ZERO wysokich. Próbowałem cokolwiek usłyszeć z tego gwizdka, ale on chyba działał na częstotliwościach ponaddźwiękowych... I tak było od nowości, więc spalenie odpada.

Oczywiści plucie na Tonsila, bo to Tonsil jest bez sensu, ale te kolumny to była porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny jak kolwiek zaczynały "grac"..no moze nazwijmy to wydawać jakies dzwieki jak sie wymieniło wysokotonówkę na GDWK9/60 i dokonało pewnych korekt w zwrotnicy..taki tjuning popełnił kolega i dało sie tego słuchać z radiem amator

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nawet te 40 grały znacznie lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do QSL to chodziło mi o potrwierdzenie Twoich wypowiedzi bo wiekszość by Cie olała.Dodałem ten wpis z sentymentu bo to forum na którym powinno sie dzielić wrażeniami z młodości śmiesznymi zabiegami związanych z przeróbkami itp.Gdzie jest sens wchodzić na wpis kupie kolumny i wzmacniacz do 400 zł lub 5 tyś jak i tak na 100 osób bedzie 99 różnych wypowiedzi ? Wychowałem sie na Tonsilu a w wieku 8 lat budowałem obudowy od LT po b.pass i byle śmieć jak G.M nie bedzie mnie pouczał bo jego wpisy - jak użyć lampy od stroboskopu dla DJ lub kwadratowe diody lub czym czyscić vinyle świadcza o tym że jesteś Discopolofilem.Krótkofalowcem też nie jestem ale moja wiedza na temt łączności jest też wiedzą praktyktyczną a nie teoretyczna .Wiesz co jest sztuką? Zrobić DX po przyziemnej na odległość 400 km przy użyciu 4 W i mod AM na pasmie 11 metrów w wieku 15 lat .Wracając do kolumn kształt to nie to samo co granie !!!Wiem że kolumny A.N graja lepiej bo sam posiadam A.N i niech pajace nie pisza, że moje marzenia kończa sie na Tonsilu!!!Filozofia budowy czyli papier, konopia i kształt obudowy co nie musi isć w parze z graniem .Z drugiej strony im wiecej osób pisze że te kolumny grają źle, tym lepiej to o nich świadczy. Probował ktoś AN lub Living Voices pod tranzystorem? Totalna pomyłka a tylko dlatego, że sprzęt nie generuje należytego dźwięku. Kolumny do 5 tyś są głównie nastawione na wygląd maja podbite efekciarskie częstotliwosci a jak sie podłaczy liniowy wzmak S.E w klasie A to graja jak by miały spalone soprany. Nie wiem czy ktoś rozbierał Eposy lub M.A nie lub czy ktoś słuchał Kefa pod lampą? Jak ktoś taki bedzie niech sie zgłosi .....................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceną trochę przegięli. Z drugiej strony, to życze im powodzenia, bo to jedyna polska firma produkująca kolumny głośnikowe. Może z czasem uda się poszerzyć oferte o coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Dear77, 1 Mar 2009, 12:33

 

> Probował ktoś AN lub Living Voices pod

>tranzystorem? Totalna pomyłka

 

Słuchałem kilka dni temu u pewnego zacnego człowieka kolumn AN podłączonych do zestawu Accuphase.

Grało bardziej niż zacnie.

Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yugiri, 28 Lut 2009, 10:33

 

>Są rzeczywiście słabe, ale porównanie z komputerowymi pierdziawkami to przesada ;)

 

niektóre zestawy pod komputer graja bardzo efektownie, np. Creative. Mój dzieciak ma podłączone 2.1 do komputera i czasami gdy słucha muzyki posiedze u niego dłużej..........:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A autor wątku zachwalając te kosmiczne kartony'86 naprawdę przegiął.

 

Pomysłowość ludzka aby sprzedać gniota nie zna granic.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie kolumny jak na zdjęciu Piotrka608 - oczywiście odpoczywają teraz sobie w piwnicy. Kupiłem je w wakacje 1986r. Kosztowały 5.100,00 zł polskich. Grały z amplitunerem Unitry od małej wieży. Jeszcze ze 12 lat temu grały z komputerem ... Diablo I, te rzeczy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.