Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Speace reaktywacja !!!


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

w latach 90 zwykły polski smiertelnik głownie zajmował sie fascynacja zachodnim sprzetem dostępnym w kazdym srednim sklepie RTV , dlatego tez polski przemysł niemiał szans sie ani rozwinąc anie przetrwać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz ostro nadrobił - zarówno większe fabryki jak i małe polskie manufaktury wytwarzają sprzęt, który na naszym rynku ma zdecydowanie lepszy stosunek ceny do jakości od świetnie zareklamowanych, "jadących" na dobrych opiniach o starszych "legendach" produktach "bardziej markowej", zagranicznej konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

RADUL. Dokładnie tak. Miałem swego czasu jbl e90 - kompletne gó... jak za te pieniądze, bo miałem mozliwośc pózniej posłuchać siest duzo tańszych- dzień do nocy. Teraz poszedłem w inna półką cenową ale siesty zrobiły na mnie pozytywne wrażenie - cena/jakość. O innych produktach tonsila się nie wypowiadam bo nie słuchałem, ale pamiętam opinie kolegi który miał mozliwość posłuchania w ..... ANGLI... tonsilków Classic 1 {na stanie posiada obecnie Xaviany} i z odsłuchu wyniósł baaaaardzo pozytywne wrażenia. Nie patrzmy na Tonsila przez pryzmat altonów, altusów bo to są kolumny za 600 zł - i za tyle wymagajmy od nich jakości dzwięku. Typowo polskie podejście "cudze chwalą........." pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DORAMAT, 24 Mar 2009, 15:07

 

Typowo polskie podejście "cudze chwalą......">

 

cudze chwalą bo polskie mieli wcześniej.

 

 

RADUL, 23 Mar 2009, 20:13

>

>Od Monitor 3 - zdecydowanie.

 

@RADUL. Nie zamierzam się przekomarzać co do sprzętu. Mnie bardziej bawi dźwięk Monitorów. Jeśli porównywałeś je ze Siestami i cenisz bardziej dźwięk polskich - brawo za patriotyzm. Posiadałem wcześniej sprzęt polski w postaci Siest, obecnie mam kanadyjskie Para. Siesta jest wolno stojąca monitory są podstawkowe. Przy prawie podobnej cenie dźwięk ich jest bardzo różny. Monitory nie mają niskiego sztucznie podbitego basu, który posiadają siesty. Jednakże dźwięk jest zgoła odmienny i Monitorach jest bardziej spójny a co za tym idzie przyjemniejszy dla ucha. Ja to tak odnoszę.

 

Wcześniej miałem wolno stojące Avance Omega 503. Wielkością zbliżone do Siest. Niestety s powodu wyjazdu musiałem je sprzedać. Porównując je do siebie Duńczyki niestety miażdżą jakością dźwięku polskie rarytasy. I tu nie ma co dysyskutować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sittek, 24 Mar 2009, 15:57

 

>@RADUL. Nie zamierzam się przekomarzać co do sprzętu. Mnie bardziej bawi dźwięk Monitorów. Jeśli

>porównywałeś je ze Siestami i cenisz bardziej dźwięk polskich - brawo za patriotyzm.

>

>Wcześniej miałem wolno stojące Avance Omega 503. Wielkością zbliżone do Siest. Niestety s powodu

>wyjazdu musiałem je sprzedać. Porównując je do siebie Duńczyki niestety miażdżą jakością dźwięku

>polskie rarytasy. I tu nie ma co dysyskutować

 

Avance Omega 503 w porównaniu z Siestami to wiórowe paździochy ze zwrotnicą wielkości pudełeczka od zapałek.

Podłogowe Siesty grają zdecydowanie lepiej od tych gazetkowych pudeł.

 

Posiadałem

>wcześniej sprzęt polski w postaci Siest, obecnie mam kanadyjskie Para. Siesta jest wolno stojąca

>monitory są podstawkowe. Przy prawie podobnej cenie dźwięk ich jest bardzo różny. Monitory nie mają

>niskiego sztucznie podbitego basu, który posiadają siesty. Jednakże dźwięk jest zgoła odmienny i

>Monitorach jest bardziej spójny a co za tym idzie przyjemniejszy dla ucha. Ja to tak odnoszę.

 

 

Nigdy nie posiadałeś ani Siest, ani Maestro, które tak zażarcie krytykujesz (chyba właśnie tylko dlatego, ze są polskie) - posiadałeś jedynie te przereklamowane "duńskie" pudełka i być może jakieś leciwe "peerelowskie Misie".

To właśnie w starszych Paradigmach z serii monitor można zauważyć nadmuchany, nienaturalny bas i bardzo krzykliwą, męczącą górę...

Siesty grają zdecydowanie bardziej liniowo.

Ja porównywałem podstawkowe Monitor 3 (klasa tonsilowskich Premium Sat) z podstawkowymi Siestami Sat i tej konfrontacji polskie konstrukcje grają bardziej liniowo, neutralnie i "audiofilsko".

 

Pora nadrobić zaległości i koniecznie przesłuchać gdzieś nowych tonsilowskich konstrukcji, a nie opierać się na doświadczeniach z posiadanymi kiedyś Altusami lub Altonami i wygłaszać śmieszne, mało obiektywne opinie o czymś, z czym się nie miało żadnego kontaktu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sittek tak ostro krytykuje nowe konstrukcje Tonsila chociaż PRAWDOPODOBNIE nie miał z nimi żadnego kontaktu.

Sam kiedyś PODOBNO posiadał kolumny Space'86.

 

>sittek 8 Mar 2009, 23:19:

>"Dawno temu gdy miałem Space'86 słuchałem na polskim WS obecnie odsłuchałem je (te nowe Space)na >Rotelu RA 930 " - nowych też słuchał i to na Rotelu (profanacja!)

 

Po tak traumatycznym doświadczeniu z tą firmą Kolega PODOBNO znów posiadał tonsilowskie Maestro II 180 - może "na gwiazdkę" dostał, bo przecież każdy doświadczony "audiofil" wie, że kolumn bez odsłuchu się nie kupuje, więc chyba sam by tak "marnego" produktu nie wybrał...

 

>sittek 19 Mar 2009, 20:54:

>"Bez obrazy ale oczywiście,że słuchałem a nawet miałem. I to nie jest stereotyp a opinie >posiadaczy. I nigdy bym do nich nie wrócił. Maestro są tanie, słabe i nieporównywalnie gorsze od >zagranicznej

>konkurencji."

 

Po następnym, tak "przykrym" doświadczeniu z Tonsilem, Kolega znów PODOBNO staje się posiadaczem - tym razem Siest...

 

>sittek 24 Mar 2009, 15:57:

>"Posiadałem wcześniej sprzęt polski w postaci Siest, obecnie mam kanadyjskie Para."

 

Kolega co najmniej od lipca 2005 roku posiada, tak wychwalane w branżowych mediach Avance Omega 503, więc dlaczego tak "doświadczony i obyty audiofil" znów wybiera "jakieś Tonsile"?

Może wygrał gdzieś na odpustowej loterii? - pechowiec - mógł trafić kurę lub prosiaka.

 

 

>sittek 10 Lip 2005, 15:09:

>"Witam.Jestem początkującym audiolubem.W zestawie posiadam Yamaha RX V795A Surround Sound AV >Receiver oraz odtwarzacz DVD 510.Słyszę to na Avancach Omega 503 i okazyjnie do kina domowego >wooferze Pioneera 80S.

 

 

Zapoznałem się trochę z forumową twórczością Kolegi (sporo sprzętu posiadał, a jeszcze więcej PODOBNO "gdzieś" odsłuchiwał).

Siesty to dosyć nowe konstrukcje (najwcześniej można je było nabyć w 2008), więc raczej ich na początku swojej "audiofilskiej przygody" nie miałeś - musiałeś już wtedy mieć "spore" doświadczenie, więc DLACZEGO Siesty???

Chyba nie będziesz się dziecinnie tłumaczył, że wypożyczyłeś Maestro i Siesty na "domowe testy", tak "kiepskie" kolumny nie przeszłyby pierwszej "eksperckiej" selekcji w salonie. Najbliższa rodzina też nie wchodzi w grę, ponieważ wyraźnie napisałeś, że je "miałeś i posiadałeś".

Widzisz, mogłeś napisać, że tylko ich "gdzieś" słuchałeś, ale...

Drogi sittku, więc jak to z Tobą jest?

Mały kłamczuszek - czy bezmyślny konsument?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - pojawia się Tonsil, zaczyna się cyrk. Miałem kilka modeli tonsilu (dziś wciaż mam Excellence 1S). Dobre kolumny, porządnie wykonane. Hi-end? Nie, z pewnością nie. Ale kolumny na przyzwoitym poziomie, to na pewno. Gdyby wspomniany Paradigm zrobił takie kolumny, miałyby w oczach Polaków duże uznanie, bo przecież Paradigm. A tak - polskie = tandeta. Najlepszy dowód - wszyscy czepiają sie jedwabnych wysokotonówe Tonsilu - "są beznadziejne bo grają ostro" kropka. Owszem , mają takie skłonności, szkoda tylko, że gdy stosuje je mission (membrana z cewka dokładnie taka sama- rozbierałem taki głosnik), to nagle nikt się nie czepia. Jednak marka bardzo zmienia nastawienie do produktu. To poniekad naturalne, ze większośc Polaków jak widzi Made in Poland to zaczyna od szukania wad - ile się tylko da. Bierze się to stąd, ze dawniej produkty z bloku wschodniego poza paroma chlubnymi wyjatkami odstawały in minus od "reszty świata". Co do space - mnie też żuchwa opadła na widok tego modelu, ale osobiście wstrzymałbym się z tak komentarzami do momentu odsłuchu. Zastosowane głosniki mają potencjał(wiem - papier na piance to badziewie, naturalnie - znów tylko w Polsce), najsłabszy jest chyba tweeter, ale to też nie jest fatalny przetwornik. Jesli od nowa zrobili zwrotnicę, to może to jakoś grać. Niestety nie posłucham, bo nie mam kasy, żeby posłuchac sobie kolumn z ciekawości :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem(posiadałem)kilkanaście kolumn z Tonsil-oskiej serii,z czego podobały mi się nie wiedzieć czemu tylko małe Tonsil Mazurek 110, chyba dlatego,ze grały jakoś tak średnicą co ja osobiście lubię ...reszta to takie ba... już nie dokończę bo mogę kogoś urazić,ale Siesty są ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sav, 25 Mar 2009, 00:29

 

>Ciekawi mnie czy ci partacze z tonsilu słuchali kiedyś dobrych kolumn?

 

co ty,nie słuchali żadnych prócz Twoich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiają sie jedwabnych wysokotonówe Tonsilu - "są beznadziejne bo grają ostro" kropka. Owszem ,

>mają takie skłonności, szkoda tylko, że gdy stosuje je mission (membrana z cewka dokładnie taka

>sama- rozbierałem taki głosnik), to nagle nikt się nie czepia.

 

Mozna znalesc opinie ze wysokie nie sa mocna strona Nissionow "M", ze niby piaszczyste i ostre...

chyba ktos malo czytal:)

 

radul ile ci placa? Nie musisz bronic tego shitu, dobre samo sie obroni:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do starych Tonsilów to hmh...Miałem Perfect 150, bardzo miłe kolumienki, jednak nadszedł ich czas i musiałem wymienić niskotonowce, i zrobiłem test, wymieniłem na jakieś "777" głośniki...i co się okazao? Głośniki za 30zł/szt grały lepiej od starych Tonsilowskich :)

A potem sprzedałem obydwie kolumny z tymi "777" za ponad 400zł (2 lata temu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench, 25 Mar 2009, 00:58

>radul ile ci placa? Nie musisz bronic tego shitu, dobre samo sie obroni:)

 

Nie bronię tych Space (nie miałem żadnego kontaktu ze starą i nową wersją).

Ale Maestro i szczególnie Siesty wypadają znacznie lepiej na tle nowych konstrukcji zagranicznej konkurencji w podobnej, a nawet wyższej cenie (mowa o regularnych cenach polskich dystrybutorów - prywatny import i wyprzedażowe "ostatnie sztuki się nie liczą).

Co do Usher S520 (ostatnio "trochę" zdrożały), a w zbliżonej do nich cenie można kupić polskie Nextony M100, przy których S520 wypadają BARDZO bladziutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy sie tak uparliscie z tymi tonsilami :) Siesty graja pozadnie, nowe kolumny za 1300 zl na takim poziomie to bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. Do polskich fajnych pudelek dolaczam jeszcze qba al, rowniez warto posluchac, choc tu cena odrobine wieksza. Naprawde, wydaje mi sie, ze jest na dzien dzisiejszy kilka fajnych kolumienek produkowanych w naszym kraju. Ale jak ktos napisal, trafiaja sie ludzie uprzedzeni, tak jak kiedys wyznacznikiem jakosci byl napis made in germany i tylko to bylo dobre ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca, 25 Mar 2009, 00:09

 

>Słuchałem(posiadałem)kilkanaś cie kolumn z Tonsil-oskiej serii,z czego podobały mi się nie wiedzieć

>czemu tylko małe Tonsil Mazurek 110...

 

Dokładnie. To były jedyne kolumny z Wrześni (później znane jako Scherzo 110) których dało się słuchać dłużej niż godzinę. Kiedyś handlowałem Tonsilem i byłem niejako zmuszony spędzać całe dnie w pracy, słuchając ich wyrobów. Jeszcze był taki model Sonata (produkowany również dla Denona pod ich logiem, taka ciekawostka) zbliżony charakterem, ale przeznaczony do nieco większych pomieszczeń. To były dwa modele kolumn Tonsilu, które miło wspominam (Mazurki oraz późniejsze Scherzo, miałem nawet prywatnie w domu) cała reszta to padaczka, nie wyłączając słynnych Tango, które może i grały jako tako, ale po pierwsze jakoś nikt już nie pamięta czyje przetworniki tam siedziały, a po drugie ile one kosztowały... dokładnie tyle samo co pierwsza wersja ESA Continuum, że nie wspomnę o tańszych Radmor LS-40 czy chociażby "zagranicznych" JMLab PS 5-1 i jeszcze pare konstrukcji by się znalazło, które WTEDY kosztowały porównywalne (a nierzadko mniejsze) pieniądze, dając przy tym nieporównywalne klasowo brzmienie i przestańcie już krokodyle łzy wylewać nad tym żałosnym Tonsilem, bo klienta powinno gówno obchodzić (i zazwyczaj tyle właśnie go obchodzi) z jakimi też problemami boryka się polska fabryka, klepiąca od pół wieku to samo, tylko na różne sposoby. Ileż można żyć wspomnieniami czy bajaniami o jakimś tam potencjale... tylko po to żeby wypchnąć z domu te niedorobione żenady, bo to już zaczyna być żenujące, że większość wątków na tym forum (przynajmniej w zakładce STEREO) powstaje tylko po to, żeby się czegoś pozbyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla

 

Faktycznie,na tamte czasy cena Tango była niebotyczna.Kusić klienta miał lakier jaki te kolumny posiadały,ale już w tamtym okresie rynek opanowały takie marki jak Sonus Faber itp,które choćby tylko ze względu na sam wygląd były atrakcyjniejsze i nie wspomnę jak grały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprzedawca z pewnością ma idealny pokój odsłuchowy tam, gdzie je sprzedaje. Po pierwsze fabryka od pół wieku żadnego modelu nie robi, stare w ofercie są tylko Altusy i ostatnio space. Po drugie "tylko Mazurków 110 dao się słuchać ponad godzinę"? Cóż, o brzmieniu Maestro 70 można napisać wiele różnych rzeczy, ale na pewno nie to, ze jest męczące. A o produktach takich jak Maestro 70S to nawet w polskiej prasie dobrze pisano swego czasu, wiec złe po prostu nie mogły być. Całkiem sensownie grały takze Sonaty 80, a Sat 1.1 (zgc 40-8-513) to jedne z najlepszych tanich (300zł) kolumn jakie powstały, bo grają ze wszech miar poprawnie, co w tej cenie nie jest regułą. Miałem też okazję słuchać Voyagerów 350 - za krótko, zeby mieć ugruntowaną opinię na ich temat, ale brzmienie także męczace nie było. Tonsil miał i ma w swojej ofercie modele, które grają dobrze, tylko nie każdy chce to przyznać. Porównując mini-monitorki za 1200zł ze sporą podłogówką za 1200zł takze popełniamy nadużycie, bo gdyby podłogówka grała równie dobrze, to z tym monitorkiem byłoby coś nie tak. Usherów s520 NIE WOLNO porównywać z podłogowymi Siestami, od których i tak są obecnie droższe. Mozna porównać z Siestami Sat, bo to monitorki z tej serii. Nie wiem, jaki bedzie wynik porównania, ale stawiam oczywiście na Ushery, bo są jakby trochę droższe, nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ RADUL miło mi, że śledzisz z zainteresowaniem moją twórczość. Niestety swoje opinie opierasz wyłącznie na podstawie li tylko swoich domysłów i analizie tekstu pisanego. Nie wchodząc w szczegółowe opisy i zawieruchy związane z posiadanym przeze mnie sprzętem nie uwzględniłeś następującej możliwości:

 

- posiadanie sprzętu przez moje rodzeństwo i możliwość dowolnych ich podłączeń i zamian bez wnikania w szczegóły i tłumaczenia się komukolwiek kto z kim , jak długo i dlaczego. Świat jest jednak bardziej skomplikowany niż sobie możesz wyobrazić patrząc na swoje otoczenie. Co kupuję, co sprzedaję i dlaczego niech pozostanie moją osobistą sprawą. Pisząc swoje opinie nie mam żadnych ukrytych zamiarów i nie prowadzę ukrytego handlu.

 

 

Nie mam zamiaru wchodzenia z Tobą w walki i spory czy łapanie za słówka. Generalnie wszystko co piszę opiera się na moich doświadczeniach ze sprzętem. Sprzęt polski niestety nie podoba mi się i zachwalanie go nie jest moim konikiem. Jeśli Tobie on odpowiada gratuluję i proponuję albo zmienić posiadany zestaw na referencyjny firmy Tonsil albo zatrudnić się w firmie.

 

Jesli według Ciebie takie produkty jak Paradigm czy Avance są beznadziejne w stosunku do referencyjnych modeli firmy Tonsil naprawdę nikt i nic nie zmusza Cię do ich zakupu. Niech kupią inni którym ten dźwięk się naprawdę spodoba. Jeśli według Ciebie Tonsil oferując swoje modele za przysłowiowe grosze jednocześnie dostarcza przy tym audiofilskiego dźwięku to naprawdę i serdecznie gratuluję wyboru. Ale ja w te bajkę nie wierzę.

 

pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ RADUL jeszcze małe nawiązanie:

 

Czy na forum igd, hifi oraz forum elektroda to Ty, bo osoba ta o zgodnym z Twoim nickiem wręcz nachalnie zachwala wyłącznie sprzęt Tonsil, gdzie denerwuje swą nachalnością innych forumowiczów. Przypadek czy promocja sprzętu Tonsil na dostępnych forach? Ostry marketing. Więc jaki masz w tym interes????????????????????????

 

A o zamkniętym koncie na allegro to nawet nie wspomnę, gdyż z pewnością Ciebie nie dotyczy.

 

Przeważnie nikomu z forumowiczów grzebać się w historii wypowiedzi nie chce. Szkoda czasu. No chyba, że związane jest to z ofensywnym marketingiem. Jeśli tak działają audiohunterzy to tym bardziej nie zasługuje sobie na mój zakup. Źle by mi się kojarzyło.

 

Podsumowując: Tonsil jak na razie jest bezbarwny i nijaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ RADUL

 

Nie ukrywam- trochę mnie zezłościłeś.

 

Proponuję więc poczytać innym tekst, szczególnie na temat spec grupy TLC Pro. Przypadek?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wyrzuca, to chętnie przygarnę kolumienki TLC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sittek

 

Daj już spokój, bo osób chwalących kolumny siesty na tym forum jest znacznie więcej niż myślisz, jak i przedewszystkim zadowolonych użytkowników tych kolumn ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi sittku

Z przykrością muszę Cie poinformować, że niestety nie oddałeś żadnego celnego strzału...

Trochę mnie przeceniasz - ja tylko cieszę się, że w Polsce, nowe polskie produkty W SWOICH KATEGORIACH CENOWYCH są lepsze niż większość produktów zagranicznej konkurencji.

 

>A o zamkniętym koncie na allegro to nawet nie wspomnę, gdyż z pewnością Ciebie nie dotyczy.

 

Nigdy nie miałem konta na allegro, chociaż cały czas obserwuję różne aukcje.

 

>Czy na forum igd, hifi oraz forum elektroda to Ty, bo osoba ta o zgodnym z Twoim nickiem wręcz

>nachalnie zachwala wyłącznie sprzęt Tonsil, gdzie denerwuje swą nachalnością innych forumowiczów.

>Przypadek czy promocja sprzętu Tonsil na dostępnych forach? Ostry marketing. Więc jaki masz w tym

>interes???

 

Żadnego. Ale wkurza mnie jak biednym Polakom wciska się często w kilkukrotnie zawyżonej cenie, jakieś przereklamowane zagraniczne gówno na którym zarabia cała masa Pasożytów, świetnie "zrecenzowane" w opłaconym teście i do tego w "dobrej cence".

Tonsil produkuje budżetowe konstrukcje o świetnym stosunku ceny do jakości (przynajmniej w naszym kraju).

Będę nadal polecał te lepsze serie jako alternatywę dla "bardziej markowego" zagranicznego badziewia, na którego cenę składa się wiele niepotrzebnych czynników.

 

>Jesli według Ciebie takie produkty jak Paradigm czy Avance są beznadziejne w stosunku do >referencyjnych modeli firmy Tonsil naprawdę nikt i nic nie zmusza Cię do ich zakupu.

 

Nie uogólniaj!

Porównywałem konkretne modele Tonsilu: Siesta F i Siesta S z konkretnymi modelami Avancea i Paradigma: Omega 503 i Monitor 3(o tych nawet nie wspomniałem, że są "beznadziejne", tylko ,że Siesty S grają od nich lepiej)

Nie twierdzę, że Siesty zagrają lepiej od Epsilon czy Studio.

 

Nie lubisz polskich produktów - dobra, ale po co w celu większego uwiarygodnienia ich rzekomej marności posuwać się do kłamstwa, że się je posiadało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się ostatnio, dlaczego w MM choćby nie ma produktów Tonsil'a. Okazało się, że sami także chcieli by je sprzedawać, ale jak ich poinformował dostawca sprzętu, kolumny Tonsila musieli by ściagać z USA ;/ co za bardzo by podwyżało cenę...

Ciekawe co nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej świadczy o sieci zakupowej MM te powiazania nie są takie jasne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADUL, 25 Mar 2009, 16:18

 

 

>Nie lubisz polskich produktów - dobra, ale po co w celu większego uwiarygodnienia ich rzekomej

>marności posuwać się do kłamstwa, że się je posiadało? >

 

Nie lubię Tonsili, gdyż są niedopracowane, opierają się na przestarzałych technologiach i są zbyt drogie jak na prezentowaną jakość dźwięku. Budżet i nic więcej. Sugerowanie w Twojej wypowiedzi ich "audiofilskości" jest już niesmaczne i nie jest na miejscu, Nie każdy "aggressive advertisin" zrobi z bumboxa AIWA referencyjny sprzęt Hi-End.

 

I powtarzam, że nie kłamie gdyż posiadałem to w domu co pozwoliło mi na odsłuch. I niestety nie przekonasz się o tym, gdyż zapraszać Cie do domu nie zamierzam.

 

A fenomen osobników o nicku RADUL agresywnie zachwalających cuda Tonsila na forach o tematyce audio jest niesamowity. Czy ta nazwa coś znaczy szczególnego, że przyciąga takich fanów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.