Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie CD do 2000-2500 Help


johnnybravo20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze

 

Podjałem decyzje o wymianie mojego CD sony 930qs na coś z wyższej połki.

Chciałbym aby dzwiek stał sie bardziej przestrzenny, rozdzielczy z masą szczegółów. Słucham min. Dire Straits, Oldfield, Muse, ZZ Top, Alphaville, Sigur Ros, czasem jazzik, czasem coś ostrzejszego... i nie tylko. Rozrywka też często laduje w odtwarzaczu.

 

Myslałem o

CA Azure 640,

Rotel 02 badz 06 (moze byc uzywany cd)

linn genki, majik

usher cd 7

Marantz 7001

creek evo

audiolab 8000

advance acoustic 203 bodajze

pioner pd 9 (dokladnie modelu nie pamietam- nowy najwyzszy model)

 

Co byscie polecili, na co zwrocić uwagę a których nie brac pod uwagi przy odsłuchu.

Chciałbym wybrać ze 3 modele ktorych posłucham i wybiore.

 

Pozdrawiam

i z gory dziek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego obecnego modelu CDP, więc trudno mi znaleźć punkt odniesienia, co będzie krokiem "do góry". Jednak pokuszę się o jakieś sugestie, bo nie tak dawno poszukiwałem CDP w tym przedziale cenowym. Moim zdaniem Creek Evo to pozycja obowiązkowa do odsłuchu, mój zdecydowany faworyt.

CA 640 zajęło drugie miejsce. Osłuchiwałem też CDP Harman Kardon 990, jakiegoś NAD-a i Rotela - tu znacznie gorzej w każdym aspekcie. Szczegółowo i przestrzennie, grał za to Arcam CD73T - choć w moim systemie zbyt jasno. Oczywiście polecam rynek wtórny - gdzie trafiają się sprzęty jeszcze na gwarancji a już przystępniejsze cenowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzykalnosci czy przestrzeni na pewno nie znajdziesz w podanym przez Ciebie Rotelu, do Twojego zestawu zdecydowalbym sie na Linn-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha S-1000, tylko do 2500,- to troche ciężko, ale w okolicach. Ewentualnie S-700, ale tego to musiałbyś posłuchać, bo ja go jeszcze nie słyszałem i niewile o nim wiem. Tyle, że ma ten sam mechanizm co reszta ( S-1000, S-2000) i pozostaje mieć nadzieję, że jest tak samo udana jak jej wyżsi bracia. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na CA 640, bo są dwie wersje. Bez "dopisku, i druga, z dopiskiem v.2. Obie miałem przez jakiś czas w domu (celem "zaintubowania", ale to inna historia).

Otóż pierwsza wersja nie podoba mi się.

Wersja v.2 natomiast gra całkiem przyzwoicie jak na bądź co bądź budżetówkę, w zasadzie nie ma się czego przyczepić, może jedynie niedostatku "smaczków", braku "aury" i zubozonych wybrzmień w porównaniu do cedeków z wyższej półki. Creek chyba gra lepiej (chyba, bo nie porównywałem łeb w łeb, ale pozostawił po odsłuchu jednak lepsze wspomnienia), a Linn Genki to już na pewno.

Tu masz do poczytania forumowy odsłuch z udziałem Linna Genki, Meridiana 506.24, Arcama Alpha 8, Meridiana G06 i innych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi... Co do Genki Linna to duzo sprzecznych opinii

Rotel podobno wymaga dobrej konfiguracji. Na emat ARcama duzo slyszalem pozytywnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zwróć uwagę na odtwarzacz CREEK EVO. Standardową serię kupisz aktualnie w dobrej cenie, natomiast od kilku dni jest już najnowsza seria CREEK EVO II. Producent wprowadził trochę zmian w odtwarzaczu m.in. nowy, słynący z niezawodnośc transport SANYO SF-HD850 zamocowany elastycznie, nowe przetworniki Burr Brown PCM1796 (powiększenie akresu dynamiki aż o 6dB w stosunku do poprzedniego modelu), ulepszono filtry i układ bufora wyjściowego. Zastosowano także nowy, lepszy transformator. Proponuję jednak wyłącznie odsłuch poszczeglnych odtwarzaczy. Pewną alternatywą może być także najnowsza seria odtwarzaczy MICROMEGA CD10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Pytanko

bo wpadłem na taki pomysł

 

CD-S700 Yamahy, bo ma podobno ten sam napęd co cd-s2000 i cd-s1000 i podobno rewelacyjny. Do tego zewnętrzny DAC beresford....

Co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.