Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

O swoich Elarach (pierwsza wersja) już kilkukrotnie pisałem przy okazji innych wątków, ale zdecydowanie jestem zwolennikiem tak tych monitorów jak i całej firmy RLS. To co te maleństwa wyprawiają w 18 metrach to głowa mała. Wysokie tony miodek i to nawet ze słabszymi klasowo wzmacniaczami. Z tymi lepszymi znikają i tworzą niesamowitą przestrzeń - normalne 3D ;). Dołu i to wysokiej jakości przenoszą tyle co niejedna mała podłogówka - kto nie słyszał nie uwierzy. Niestety to też pewna pułapka - przy bardziej złożonym materiale, przy wyższej niż średnia głośności (zdecydowanie lepiej grają ciszej!!) midbasy peerlessa pracują ponad swoje siły i kompresują materiał - jedyna w sumie wada, ale fizyki się nie oszuka (inne monitorki dawno już wyzionęłyby ducha ;) Konstruktor napisał mi jednak w mailu, że zastosowany w Elarach II midbas lepiej sobie radzi z kompresją - jeżeli tak, to będzie to rewelacja na rynku.

Generalnie mocno uniwersalne, świetnie wykonane, wyrównane w paśmie, co czasem jednak zakrawa na nudę, np. w porównaniu z Dynaudio 42, ale podobnie "nudne" są według recenzji wszystkie "niższe" modele RLS. Ja jednak jeżeli miałbym kupować coś nowego w przyszłości, na pewno najpierw przejrzę ofertę tej firmy (Elar na razie nie sprzedaję, chociaż są aktualnie "bezrobotne").

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

W ubiegłym tygodniu dowiedziałem się, że producent kolumn RLS podjął decyzję o zakończeniu produkcji modelu "Callisto II". Powodem jest brak na rynku głośnika nisko/średniotonowego, jaki był użyty w tym modelu (chyba Vifa Premiun Line czy jakoś tak).

Osobiści uważam te minimonitorki za wyjątkowe na tle oferty naszego rynku audio. Ale to już koniec. Koniec, kropka i bomba - kto nie kupił, ten trąba! :(

 

Na pamiątkę:

Callisto II

oraz

Callisto.

post-17911-100000045 1278320136_thumb.jpg

post-17911-100000046 1278320136_thumb.jpg

post-17911-100000047 1278320136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się nad nimi -moje pre lampowe WBA + Audiomatus AS250 + dac Styleaudio Carat Sapphire z konwerterem usb-spdif Carat TII powinien stworzyć bardzo fajny system przy kompie. Najpierw muszę ich posłuchać jednak.

Tu jestem ciemny jak kwit na węgiel, nie słuchałem żadnego z ww urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zgłaszam się do jakże nielicznego klubu :) z monitorami RLS NEREIDA na scan speakach. Świetne granie!

Wreszcie muzyka zaczyna grać!

Gratuluję!

Nereida to już wielki zawodnik. Napisz tu coś więcej, w jak dużym pokoju słuchasz, jak to gra u Ciebie i z czym. Może jakieś fotki wrzucisz? Nie miałeś problemu z doborem odpowiednio stabilnych stojaków pod nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.