Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  120 członków

RLS Klub Kolumn
IGNORED

Klub posiadaczy kolumn RLS


sweetminio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Poszukuję kolumn podstawkowych do pary z moim modyfikowanym Rotelem 980bx. Pokój 22,5 m.kw., muzyka głównie klasyczny rock, trochę elektroniki, trochę metal, gothic etc. jako źródło mam streamer CA CXN v2. Płyt używam już rzadko, chce dokupić odtwarzacz uniwersalny np CA CXUHD.

 

Dzisiaj miałem okazje posłuchać RLS Nereida ii. Dźwięk prawie dokładnie taki jak szukam. Może troszeczkę pełniejszy bas by się przydał, ale tam było 80 m.kw. ! I jakiś rachityczny stand. W dalekim polu zostawiły Dynaudio Special 40 i klasyczne brytyjskie Chartwell 6s.

 

Natomiast sprzedawca zaczął mnie straszyć jakie to nie wymagania prądowe mają te kolumny, że wzmak za słaby etc. I sam zacząłem ulegać sugestii i opadły mnie wątpliwości (mimo że dźwięk dla mnie był prawie idealny (jw.). Docelowo pewnie ten wzmak wymienię może na lepszy (myśle o Naimie), ale na pewno nie teraz...

 

I sam już nie wiem co myśleć... podpowiedzcie...

 

Nie znam tego Rotela ale mam Nereidy II, on na papierze ma 100W na kanał i to spokojnie wysteruje te kolumny. Oczywiście mówię tu o wymaganiach prądowych, nie wiem jak to się zgra razem. Mimo to jak się podobały to polecam Ci brać te kolumny, w razie czego szybciej przeskoczysz na naima ;) Ja co jakiś czas szukam alternatywy dla tych kolumn ale do tej pory nic mnie tak nie oczarowało.

Napisz jakim to potworem sprzedawca karmił te RLSy na odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prad a moc to 2 rozne rzeczy.

"wymagania pradowe 100W" to tak jakby powiedziec ze "auto jezdzi na benzyne o cisnieniu 2psi"

 

Dynaudio S40 to wybitne kolumny - tylko masakrycznie dlugo sie wygrzewaja (jak duza czesc Dynaudio), a ludzie ktorzy o tym nei wiedza przekreslaja je z automatu, tym samym sobie tylko szkodzac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakim to potworem sprzedawca karmił te RLSy na odsłuchu?

Nie nie, słuchałem na swoim przyniesionym wzmaku. Już sporo szukam dobrej pary do tego Rotela, więc wolę zabrać ze sobą. Nie bez znaczenia jest fakt, że wzmacniacz został profesjonalnie mocno zmodyfikowany, co słychać w dźwięku i nie da się za bardzo zastąpić tym co zwykle w salonach... Sprzedawca polecał Naima (fakt, ja też go lubię, na razie mnie nie stać). Zwykle korzystam z takiego streamera jakiego mają i swojej listy odsłuchowej (poniżej).

 

A mozesz dokladniej napisac w jakich elementach brzmienia zostawily w tyle S40 i Chartwell? Co dla Ciebie w brzmieniu jest najwazniejsze?

 

Warto przede wszystkim wspomnieć, że przywołany wzmak jest dośc jasny.

 

Dynaudio Special 40 wypadły bardzo stłumione i ściśnięte, a szczegółowośc ogólnie dość słaba w tym zestawieniu. Wyszło płasko i bez przestrzeni (mimo, że wzmak pomaga dość mocno, bo tak został przygotowany). Nawet bas słabiej kontrolowalny niż się spodziewałem. Zupełne rozejście się z oczekiwaniami (testowane wcześniej tej firmy podłogówki Emit 30 były znacznie lepsze, chciaż na pewno nieidealne).

 

Chartwelle - bardzo fajny, głeboki bas (18tki robią robotę), przesuper brzmią struny basowej na nich. Scena szeroka i przestrzenna aż poza kolumny na boki. Natomiast z tym wzmakiem wysokie tną jak batem przez ucho - jest sucho, za jasno. Nie pomaga zmiana kabla zasilającego na gęstszy bo ściemnił wszystko, największa zaleta, czyli przestrzeń, padła i nie wróciła. Tak naprawdę z tym wzmakiem brytyjskie grają tylko to co brytyjskie :) (od Dire Straits po Sex Pistols), ale jak coś wrzucasz z bogatszą górą to nie da się słuchać. Wlączenie czegoś z większym skomplikowaniem i mocą dźwięków skutkuje kompresją i gubieniem szczegółów. Dobre do spokojniejszej muzy.

 

Natomiast Nereidy - wystarczy np włączyć 'Hotel California' (wersja live ! polecam skądinąd) i posłuchać tego intro dwuminutowego na początku i jest tam prawie wszystko - scena, przestrzeń, rozdzielczość na górze. Wrzucasz 'Wildfire' i masz basy precyzyjne, idealnie kontrolowalne... Mogę o nich długo :)

 

 

_________

 

Moja playlista odsłuchowa na Spotify:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prad a moc to 2 rozne rzeczy.

"wymagania pradowe 100W" to tak jakby powiedziec ze "auto jezdzi na benzyne o cisnieniu 2psi"

 

Dynaudio S40 to wybitne kolumny - tylko masakrycznie dlugo sie wygrzewaja (jak duza czesc Dynaudio), a ludzie ktorzy o tym nei wiedza przekreslaja je z automatu, tym samym sobie tylko szkodzac ;)

 

To oświeć nas i powiedz jaką wydajność prądową ma ten rotel? I czy jest słabszy od naim nap 100 (50W) który świetnie sobie radzi z nereidami?

 

Nie nie, słuchałem na swoim przyniesionym wzmaku. Już sporo szukam dobrej pary do tego Rotela, więc wolę zabrać ze sobą. Nie bez znaczenia jest fakt, że wzmacniacz został profesjonalnie mocno zmodyfikowany, co słychać w dźwięku i nie da się za bardzo zastąpić tym co zwykle w salonach... Sprzedawca polecał Naima (fakt, ja też go lubię, na razie mnie nie stać). Zwykle korzystam z takiego streamera jakiego mają i swojej listy odsłuchowej (poniżej).

 

 

 

Warto przede wszystkim wspomnieć, że przywołany wzmak jest dośc jasny.

 

Dynaudio Special 40 wypadły bardzo stłumione i ściśnięte, a szczegółowośc ogólnie dość słaba w tym zestawieniu. Wyszło płasko i bez przestrzeni (mimo, że wzmak pomaga dość mocno, bo tak został przygotowany). Nawet bas słabiej kontrolowalny niż się spodziewałem. Zupełne rozejście się z oczekiwaniami (testowane wcześniej tej firmy podłogówki Emit 30 były znacznie lepsze, chciaż na pewno nieidealne).

 

Chartwelle - bardzo fajny, głeboki bas (18tki robią robotę), przesuper brzmią struny basowej na nich. Scena szeroka i przestrzenna aż poza kolumny na boki. Natomiast z tym wzmakiem wysokie tną jak batem przez ucho - jest sucho, za jasno. Nie pomaga zmiana kabla zasilającego na gęstszy bo ściemnił wszystko, największa zaleta, czyli przestrzeń, padła i nie wróciła. Tak naprawdę z tym wzmakiem brytyjskie grają tylko to co brytyjskie :) (od Dire Straits po Sex Pistols), ale jak coś wrzucasz z bogatszą górą to nie da się słuchać. Wlączenie czegoś z większym skomplikowaniem i mocą dźwięków skutkuje kompresją i gubieniem szczegółów. Dobre do spokojniejszej muzy.

 

Natomiast Nereidy - wystarczy np włączyć 'Hotel California' (wersja live ! polecam skądinąd) i posłuchać tego intro dwuminutowego na początku i jest tam prawie wszystko - scena, przestrzeń, rozdzielczość na górze. Wrzucasz 'Wildfire' i masz basy precyzyjne, idealnie kontrolowalne... Mogę o nich długo :)

 

 

_________

 

Moja playlista odsłuchowa na Spotify:

https://open.spotify.com/user/11148353642/playlist/4XK2nx7CLS27PGRFXz0aXa?si=h1DCdPh1TLmvhC_Mhh5-2A

 

Jak pasowały do tego Rotela to nie wiem w czym problem. Po prostu bierz. Ja też porównywałem do Dynaudio special 25 i nereida grała znacznie lepiej (z naim nap 250).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak takie Nereidy zagrają w duzym salonie 30 m2.

Wiem , temat "morze" ....i wiele zmiennych i niewiadomych ale może ktoś ma doświadczenie.

Próbuje zaplanować domowy system i trochę się zakręciłem.Czasem kusi mnie rozważyć jednak monitory jako że nie zależy mi na potężnym basie przesuwającym ściany :) a raczej wyrafinowanym, nastrojowym muzycznym spektaklu przy wieczornym słuchaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy jest może ktoś z Radomia lub okolic kto posiada kolumny Neraida II chętnie bym ich posłuchał bo myślę że było by naprawdę warto. Bardzo mnie ciekawią te paczki jak by wypadły w konfrontacji z inną rodzimą manufakturą

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii na temat nereidy, kogoś kto słuchał wielu innych głośników z podobnego pułapu cenowego.

 

Zanim zdecydowałem się na nereidy przetestowałem sporo kolumn do 16k, ostatecznie skończyłem z RLS i dalej jestem bardzo zadowolony :) Wpasowały się idealnie w moje upodobania. Teraz bedę przenosił się do pomieszczenia ~30m² i zastanawiam się nad Umbriel III/S. Miał ktoś okazję je sprawdzić lub posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydowałem się na nereidy przetestowałem sporo kolumn do 16k, ostatecznie skończyłem z RLS i dalej jestem bardzo zadowolony :) Wpasowały się idealnie w moje upodobania. Teraz bedę przenosił się do pomieszczenia ~30m² i zastanawiam się nad Umbriel III/S. Miał ktoś okazję je sprawdzić lub posiada?

 

Możesz napisać z jakimi głośnikami porównywałeś Nereidy?

Osobiście szukam gęstego, nasycoconego grania z mięsem oraz aksamitną nienachalną górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać z jakimi głośnikami porównywałeś Nereidy?

Osobiście szukam gęstego, nasycoconego grania z mięsem oraz aksamitną nienachalną górą.

 

Było tego sporo, np: Neat Acoustic ULTIMATUM XLS, Akustyk ILD12, S16Hz Aries, Dynaudio Focus 160, S25, Xavian Giulia, Atc ... Bywały lepsze i gorsze w różnych aspektach, a "całościowo" najlepiej zagrały u mnie Nereidy. Często zmieniam elektronikę, a one ciągle grają. Dopiero przyszła zmiana pomieszczenia na większe skłania mnie do poszukiwania alternatywy. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać z jakimi głośnikami porównywałeś Nereidy?

Osobiście szukam gęstego, nasycoconego grania z mięsem oraz aksamitną nienachalną górą.

Brzmi to jak definicja Norte od Impuls Audio

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tego sporo, np: Neat Acoustic ULTIMATUM XLS, Akustyk ILD12, S16Hz Aries, Dynaudio Focus 160, S25, Xavian Giulia, Atc ... Bywały lepsze i gorsze w różnych aspektach, a "całościowo" najlepiej zagrały u mnie Nereidy. Często zmieniam elektronikę, a one ciągle grają. Dopiero przyszła zmiana pomieszczenia na większe skłania mnie do poszukiwania alternatywy. Zobaczymy.

 

Jak oceniasz Ariesy na tle Nereid? Ariesy (iluminator) b. łakome na waty, chociaż relesy też lubią wydajne amp.

 

ps. dlaczego marki nie ma któryś raz na targach?!

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz Ariesy na tle Nereid? Ariesy (iluminator) b. łakome na waty, chociaż relesy też lubią wydajne amp.

 

ps. dlaczego marki nie ma któryś raz na targach?!

 

Oceniam je bardzo słabo, żałowałem że dałem się namówić. Każdy scan-speak lubi wydajny wzmacniacz. U mnie grały z nap250.2 (bez DR) i z Quad 909 więc prądu nie brakowało. Nereidy to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś chciał się pozbyć rls calisto bardzo proszę o kontakt, chętnie przygarnę. Przez dłuższy czas posiadałem podłogowe rls triton w komplecie z naim XS, i gdyby nie zmiana lokum został bym z nimi na długo, bardzo długo... Bez zbytniego rozpisywania - fenomenalne granie. Teraz pomieszczenie się zmniejszyło, więc jest pomysł na calisto. Miałem okazję posłuchać kilkukrotnie tych maluchów i wiem, że kwestią czasu jest, aż się u mnie pojawią :)

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Nereidy 2? Zastanawiam się czy kupić je, czy heco Celan gt 902, tu monitory vs duże świetne kloce, bo się tyle naczytałem że te Nereidy po prostu są wybitne, ale czy aż tak, w porównaniu z tymi heco?

 

Proste. Kup obie pary i opowiedz nam, które Tobie bardziej się podobają. Grają lepiej z Twoją elektroniką i w Twoim pomieszczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołączam do klubu :) Właśnie stałem się właścicielem RLS Triton wersja chyba pierwsza z 1998r.  Kolumny grają bardzooo szeroko. Pokój 23mkw basu im zdecydowanie nie brakuje. Nie mogę znaleźć wpisu użytkownika który oddał je do producenta w celu modyfikacji zwrotnicy... Może da się z nich wycisnąć jeszcze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają gęsto, są dociążone, owszem mają głębię, ale co z tego? W salonie audio podłączyli kable mega drogie grubości kiełbasy, które miały ożywić wszystko, chyba nawet i trupa, no niestety nie ożywiły :-/ do tego tam ktoś napisał że Nereidy mają aksamitną górę, no taką niemęczącą mają, bo grają gęsto ciepło, ale wysokie tony są za szybko skracane, nie słychać detali, które powinny dłużej wybrzmiewać, tam jest wszystko ucinane. Dobrze że odsłuchałem najpierw, bo też po czytaniu zachwytów, kupilbym w ciemno. Niektóre osoby po odsluchach są bardziej obiektywne, a inne nie i patrzą i opisują, tylko patrząc pod swój własny gust muzyczny. Przesluchiwalismy z żoną różne gatunki muzyczne i utwory które dobrze znamy, poszły na odsłuch jeszcze Callisto 4 i te grały lepiej, są bardziej zwiewne, grają bardziej neutralnie, ponoć Callisto 3 grają bardzo podobnie do 4, więc jakby co, to jakiś koleś ma na olx Callisto 3 za 1900zl, ale także i w Callisto te wysokie, były za szybko skracane.Ostatnie były Sound Project Nina i te zagrały najlepiej, we wszystkich pasmach równo i naturalnie,one zagrały w 75 procentach jak kolumny podłogowe, no ale cena też 6999zl bez standów. Jak ktoś kocha monitory i ma kasę i nie ma miejsca postawić podłogowych, to bardzo proszę, ale to trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami, żeby monitory zagrały zacnie, ja pozostanę przy podłogowych , bo za o wiele niższa cenę, jest o wiele lepszy dźwięk, dałem sobie spokój z monitorami. Ogólnie miałem niesmak po tych Nereidach 2, bo człowiek się naczyta, jedzie z pełnymi nadziejami i ...... i nic specjalnego, a na pewno nie za te pieniądze. Chyba że ktoś lubi taki gęsty dźwięk jak tam kolega powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.